Jump to content

eBay: Χρήση και Γενικές Ερωτήσεις


Silmur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι αλλά αν δεν κάνω λάθος βρίσκεσαι σε εκκρεμότητα σε σχέση με το eBay

 

Στείλε στον πωλητή μεηλ ότι έγινε καταλαθος το κλικ Γτ μπορεί να σε αξιολόγησει αρνητικά... Αυτό μόνο

Λεφτά πάντως δεν δεσμεύτηκαν!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βρε παιδιά ειναι αλήθεια ότι εχτος απο αρνητική κριτική μπορούν να με πάρουν δικαστήριο αν δεν τον πληρωσο το πόσο είταν 120€ Αυτό ειναι το μηνυνα που μου έστειλε το eBay Seller cfs-classicfootballshirts has opened an unpaid item case for 10/11 Hull City Football Shirt Soccer Jersey Top Kit England NEW(sizes S to 3XL). They opened the case because they haven’t received payment for the item.

 

Please pay by Jul-27-14, so the seller can ship the item to you, otherwise, the seller can cancel this order.

 

If you already paid for the item, please contact the seller to work it out so the seller can close the case with no repercussions. It’s important that you try to resolve this problem because an unpaid item can be recorded on your account and result in future restrictions to your account.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ειναι αλήθεια ότι εχτος απο αρνητική κριτική μπορούν να με πάρουν δικαστήριο αν δεν τον πληρωσο το πόσο είταν 120€ Αυτό ειναι το μηνυνα που μου έστειλε το eBay Seller cfs-classicfootballshirts has opened an unpaid item case for 10/11 Hull City Football Shirt Soccer Jersey Top Kit England NEW(sizes S to 3XL). They opened the case because they haven’t received payment for the item.

 

 

 

Please pay by Jul-27-14, so the seller can ship the item to you, otherwise, the seller can cancel this order.

 

 

 

If you already paid for the item, please contact the seller to work it out so the seller can close the case with no repercussions. It’s important that you try to resolve this problem because an unpaid item can be recorded on your account and result in future restrictions to your account.

 

 

Πρωτον μην ανησυχεις.

Δευτερον το δικαστηριο που το ειδες;

Τριτον και να σου βαλει μια αρνητικη κριτικη δεν ειναι και τιποτα!

Στειλτου μια απαντηση μεσα απο το ebay, πες του οτι εκανες λαθος και ηθελες αλλο προιον,apologize και τετοια. Λογικα δεν θα σου βαλει αρνητικη αλλα ουδετερη.

Αλλιως αν εχει θετικες κριτικες επι το πλειστον,ασε να περασει η καταληκτικη ημερομηνια να την ακυρωσει ο ιδιος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρωτον μην ανησυχεις.

Δευτερον το δικαστηριο που το ειδες;

Τριτον και να σου βαλει μια αρνητικη κριτικη δεν ειναι και τιποτα!

Στειλτου μια απαντηση μεσα απο το ebay, πες του οτι εκανες λαθος και ηθελες αλλο προιον,apologize και τετοια. Λογικα δεν θα σου βαλει αρνητικη αλλα ουδετερη.

Αλλιως αν εχει θετικες κριτικες επι το πλειστον,ασε να περασει η καταληκτικη ημερομηνια να την ακυρωσει ο ιδιος.

 

 

Ηθελα να γραψω στο τελος αν εχεις εσυ θετικες κριτικες

:)
Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα γράφεις δεν είναι αλήθεια

α) Αρνητική κριτική σε αγοραστή δεν μπαίνει - ούτε ουδέτερη. .

β) Σε δικαστήριο δεν μπορούν να σε πάνε αν δεν πληρώσεις ( που το είδες αυτό )

γ) Αν συνεργαστείς με τον πωλητή και του πεις ότι έκανες λάθος , θα ακυρώσει την συναλλαγή .

δ) Αν δεν επικοινωνήσεις, σε 7 ημέρες ο πωλητής θα την ακυρώσει, αλλά εσύ θα πάρεις ένα Unpaid Item STRIKE το οποίο θα ισχύει για 1 χρόνο. Πολλοί πωλητές δεν πουλάνε σε άτομα που έχουν strike.

στ) Ο αγοραστής στην Ευρωπαϊκη Ένωση έχει 14 ημέρες δικαίωμα να ακυρώση μία παραγγελία που έκανε από απόσταση , ακόμα και αν έχει παραλάβει το προϊόν.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει 3 παραγγελιες χωρις να πληρωσω γιατι εκανα λαθος και στις 3 :( θα δεχτει ο πωλητης να τις ακυρωσει κ τις 3 . Επισης εγω του εστειλα μνμ απο την πρωτη μερα κιολασ και για τα 3 οτι θελω να τα ακυρωσω γιατι εκανα λαθος . Εχει να πληρωσω καποιο προστιμο ?

Επισης καπου διαβασα οτι καποιος πωλητης δεν δεχτηκε την ακυρωση και εστειλε στον αγοραστη χαρτι απο δικαστηριο οτι πρεπει να πληρωσει . Εχω αρχισει κ αγχωνομαι λιγακι :(

Και επειδη ειναι κ κυριακη δεν μου εχει απαντησει ακομα και περιμενω με αγωνια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δέμα με τρακινγκ που έρχεται με global shipping από Αμερική θα μπορώ να το παρακολουθώ και μόλις περάσει τον Ατλαντικό; γιατί τώρα έχει σταματήσει στο "dispatched to international destination" κάπως έτσι
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι χρηστης του εβαυ πολλα χρονια αλλα μονο σε αγορες απο πωλησεις δεν ξερω τπτ.....Αν καποιος εχει βαλει γενικως να πουλησει πραγματα και το κατεχει ας μου κανει ενα πμ ευχαριστω εκ των προτερων....
Link to comment
Share on other sites

Δέμα με τρακινγκ που έρχεται με global shipping από Αμερική θα μπορώ να το παρακολουθώ και μόλις περάσει τον Ατλαντικό; γιατί τώρα έχει σταματήσει στο "dispatched to international destination" κάπως έτσι

ναι μολις μπει στη χωρα μας απο τα super ΕΛΤΑ!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως να πουλήσουμε κάτι στο eBay?

Πως θα κάνω τα έξοδα αποστολής και σε ποιες χώρες το στέλνω?

 

Πολύ μπέρδεμα με φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως να πουλήσουμε κάτι στο eBay?

Πως θα κάνω τα έξοδα αποστολής και σε ποιες χώρες το στέλνω?

 

Πολύ μπέρδεμα με φαίνεται

νομιζω οτι λιγοι απο Ελλαδα το επιχειρουν αφου τα εξοδα αποστολης δεν συμφερουν...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αν στέλνω μόνο Ελλάδα?

Πως επιλέγω τις χώρες που θέλω να στείλω? Επίσης με απλό ταχειδρομιο θα κάνω αποστολές. Τι επιλογή βάζω όμως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θυμάμαι αυτό...

 

Αν σου είναι ευκολο μου λες και το πότε περίπου απλά για να ξέρω :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπήρχε.

Μην λέτε πράγματα αν δεν γνωρίζετε.

Αλλά η λειτουργία του ήταν πιο πολύ σαν μετάφραση του ebay.com.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θυμάμαι αυτό...

 

Αν σου είναι ευκολο μου λες και το πότε περίπου απλά για να ξέρω :)

Χωρίς να θυμάμαι κάτι συγκεκριμένο. Έχω την εντύπωση ότι είναι περίπου 2 - 3 χρόνια πού έχει σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Τόσα πολλά δε νομίζω. Κάνα χρόνο μπορεί.

 

Τελικά υπάρχει κανείς που να ξέρει τι παίζει με τα μεταφορικά?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πρέπει να ρωτήσεις τα ελτά ή την εταιρεια που θέλεις να συνεργαστείς. Δεν ειναι κατι σταθερό αλλά διαφέρει αναλογα με το βαρος, τη μέθοδο αποστολής κλπ
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τόσα πολλά δε νομίζω. Κάνα χρόνο μπορεί.

 

Τελικά υπάρχει κανείς που να ξέρει τι παίζει με τα μεταφορικά?

Στην ιστοσελιδα των ελτα εχει αναλυτικες πληροφοριες. Οπως εγραψε και ο φιλος πιο πανω, η τιμη εξαρταται απο πολλους παραγοντες.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπήρχε.

Μην λέτε πράγματα αν δεν γνωρίζετε.

Αλλά η λειτουργία του ήταν πιο πολύ σαν μετάφραση του ebay.com.

 

Ηταν απλα μεταφρασμενη εκδοση νομιζω του Βρετανικου. Δεν ειχες δυνατοτητα να πουλησεις οπως σε αλλα eBay.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...