Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.ψαχνω ενα προγραμμα το οποιο οταν ακουω ενα τραγουδι απο ιντερνετικο σταθμο να μπορει να βρισκει πληροφοριες για το κομματι που ακουω,κατι σαν το track-id η το soundhound που "τρεχει" σε αndroid. εστω και σε plugin για τον firefox αν υπαρχει..:music:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Kαλησπερα παιδια. Θα ηθελα, αν ξερει καποιος, να μου πει αν υπαρχει καποιο προγραμματακι που να μπορεις να απομονωσεις απο ενα κομματι τα λογια του τραγουδιστη η το beat που παιζει απο πισω. Ξερουμε καποιο;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Εχω ενα αρχειο ηχου περιπου 3 ωρες...Υπαρχει καποιο προγραμμα για να το "κοψω" σε διαφορα σημεια ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Συνθέτης ομιλίας ΔΗΜΟΣΘέΝΗΣ

http://demosthenes.di.uoa.gr/gr/install.shtml

 

"Ο συνθέτης ομιλίας ΔΗΜΟΣΘέΝΗΣ είναι ένα πολυγλωσσικό (multilingual και polyglot) σύστημα λογισμικού που μετατρέπει οποιοδήποτε κείμενο σε ομιλία και που υποστηρίζει πλήρως την Ελληνική γλώσσα. Ο ΔΗΜΟΣΘέΝΗΣ στοχεύει στην παραγωγή καταληπτής ανθρωπομορφικής συνθετικής ομιλίας από ένα ευρύ φάσμα ηλεκτρονικών κειμένων. Η καινοτόμος, ανοικτή και αρθρωτή αρχιτεκτονική του προσφέρει μεγάλες δυνατότητες προσαρμογής και επέκτασης.

 

Ο ΔΗΜΟΣΘέΝΗΣ είναι ιδανικός για συστήματα πολύμεσων (ομιλούσες εγκυκλοπαίδειες, παρουσιάσεις κ.ά.), εφαρμογές τεχνολογιών φωνής (π.χ. τηλεφωνικές υπηρεσίες, υπηρεσίες καταλόγου), βοηθήματα για άτομα με ειδικές ανάγκες κ.α.. Επιπλέον, μπορεί να ενσωματωθεί ή να συνδεθεί με άλλες εφαρμογές παρέχοντάς τους έξοδο σε μορφή ομιλίας. Η σχεδίαση του είναι πολύ αποδοτική (περίπου 200 φορές realtime στην έκδοση 2), με αποτέλεσμα να προσφέρει πολλά κανάλια σε εξυπηρέτες (servers). Επιπλέον, η υποστήριξη πρωτοκόλλων όπως το MS-SAPI επιτρέπουν την εύκολη διασύνδεση του με πληθώρα εφαρμογών".

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Link από μετατροπείς χρωματικού κώδικα αντιστάσεων. (Για όσους ασχολούνται με ηλεκτρονικές κατασκευές).

 

http://samengstrom.com/24614782/en/read/4_Band_Resistor_Color_Codes

http://www.**********.com/resistcolcalc.html

http://www.engineering.com/Library/ArticlesPage/tabid/85/ArticleID/120/Color-Code-for-Resistors.aspx

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα αρχειο ηχου περιπου 3 ωρες...Υπαρχει καποιο προγραμμα για να το "κοψω" σε διαφορα σημεια ?

Δοκίμασε το Audacity... Είναι free και θα το βρείς εύκολα και γρήγορα στον θείο google!

Ακόμα καλύτερο αλλά επί πληρωμή ( ;) ) είναι το soundforge.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Audacity... Είναι free και θα το βρείς εύκολα και γρήγορα στον θείο google!

Ακόμα καλύτερο αλλά επί πληρωμή ( ;) ) είναι το soundforge.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου...με το Audacity εγινε η δουλεια τελεια! :D

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!:)

Αναζητώ ένα πρόγραμμα για την ηχογράφηση μουσικών οργάνων (μέσω της κάρτας ήχου του pc) το οποίο να είναι αξιόπιστο και πολύ απλό στην χρήση του (χωρίς πολλές ρυθμίσεις κλπ)...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας... Θελω να με βοιθησετε. ειμαι ασχετος απο pc. πως μπορω να δω τι εχει μεσα το Pc μου? δηλαδη τι ειδους επεξεργαστη εχει τι ειδους καρτα γραφικων και κ.α. υπαρχει τροπος η καποιο προγραμμα? :rolleyes:
Στον ελεύθερο χρόνο μου μου αρέσει να κυνηγάω αγελάδες!
Link to comment
Share on other sites

CPU-Z

Ελευθερο

το εγκαθιστας κα τα βλεπεις..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kάποιο "ελαφρύ" πρόγραμμα που να "κρύβει" ένα ή περισσότερα προγράμματα από το taskbar και να το τρέχει στο παρασκήνιο?
Link to comment
Share on other sites

Kάποιο "ελαφρύ" πρόγραμμα που να "κρύβει" ένα ή περισσότερα προγράμματα από το taskbar και να το τρέχει στο παρασκήνιο?

 

Εννοείς να μην τα εμφανίζει αλλά να τρέχουν? Σε windows 7 ο taskbar έχει αυτή την δυνατότητα. Ιδιότητες γραμμής εργασιών και πατάς Προσαρμογή. :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δε ξερω κατα ποσο ειναι εγκυρο το widget των windows αλλα μου βγαζει στη ραμ 75-80% και γενικα κολλαει ο υπολογιστης κ ειδικα οταν ανοιγει flash alyer (angry birds στο facebook) ...Καποιο προγραμμα για εκαθαριση?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω κατα ποσο ειναι εγκυρο το widget των windows αλλα μου βγαζει στη ραμ 75-80% και γενικα κολλαει ο υπολογιστης κ ειδικα οταν ανοιγει flash alyer (angry birds στο facebook) ...Καποιο προγραμμα για εκαθαριση?

 

CCleaner και SpyBotS&D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υπάρχει κάποιο free προγραμμα για να τσεκάρει και να ανανεώνει αν χρειάζεται τους drivers των software για win7?

 

Ευχαριστώ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υπάρχει κάποιο free προγραμμα για να τσεκάρει και να ανανεώνει αν χρειάζεται τους drivers των software για win7?

 

Ευχαριστώ.

Δοκίμασε το SlimDrivers

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το SlimDrivers

 

Να σαι καλα.Δουλευει καλα απ οτι φαινεται...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καμμία πρόταση για προγραμματάκι καλό και αξιόπιστο χωρίς πολλά πολλά, ώστε να κάνω back up τον υπολογιστή για να περάσω άλλα windows;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά.

Μήπως ξέρετε κανένα δωρέαν πρόγραμμα που να μην επιτρέπει σε διάφορες εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο ή να τις μπλοκάρει όλες (ακόμη και το mozilla) και να με ρωτάει κάθε φορά που κάποια προσπαθεί να συνδεθεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά.

Μήπως ξέρετε κανένα δωρέαν πρόγραμμα που να μην επιτρέπει σε διάφορες εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο ή να τις μπλοκάρει όλες (ακόμη και το mozilla) και να με ρωτάει κάθε φορά που κάποια προσπαθεί να συνδεθεί;

Το Comodo personal firewall: http://personalfirewall.comodo.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...