Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάνα πρόγραμμα μουσικής σαν το αντροιντ που να σου βρίσκει μόνο του Φωτογραφίες άλμπουμ και καλλιτέχνη;ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

στο φακελο music ολα τα αρχεια που εχω τα εχει διπλα και ειναι πολλα να καθομαι να τα διαγραφω 1-1.υπαρχει προγραμμα που να σβηνει τα διπλα αρχεια;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Θέλω κάποιο πρόγραμμα πχ όταν συνδέω μια έξτρα οθόνη στο λάπτοπ και ανοίγω δύο διαφορετικές σελίδες στον chrome να μπορώ να βλέπω την μια σελίδα στην μια οθόνη και την άλλη σελίδα στην οθόνη του λάπτοπ. Γνωρίζει κάποιος κάποιο πρόγραμμα ή υπάρχει κάποια επιλογή για να γίνει αυτό στα Windows 8;

 

Πατάς το πλήκτρο start και το P.Μετά σου δείχνει επιλογές όπως διπλή οθόνη , επέκταση κτλπ.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας παρακαλω απο την σελιδα τησ java κατεβαζω την τελευταια αναβαθμιση και οταν τρεχω το αρχειο για να το εγκαταστησω μου βγαζει file corrupt..ξερετε για ποιο λογο συμβαινει και τι μπορω να κανω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@pexths

Πιο κατέβασες την offline??

Αν ναι εκτέλεση σαν admin

 

δεν ηξερα καν οτι υπαρχει και offline. μετα που το ανεφερες το εψαξα και τελικα εγκατεστησα την offline μια χαρα.

σε ευχαριστω για την βοηθεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο φακελο music ολα τα αρχεια που εχω τα εχει διπλα και ειναι πολλα να καθομαι να τα διαγραφω 1-1.υπαρχει προγραμμα που να σβηνει τα διπλα αρχεια;

 

Google it http://mp3.about.com/od/musiclibrarymaintenance/tp/Free-Duplicate-Music-File-Finders.htm

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Σίγουρα θα έχει ζητηθεί, αλλά είναι πρακτικά αδύνατο να διαβάσω 127 σελίδες:p

 

Θα ήθελα ένα καλό και αξιόπιστο προγραμματάκι που να "εισάγει" τα αρχεία .srt (των υποτίτλων) στα αρχεία .avi/.mp4/.mkv/κλπ (των video).

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχει ζητηθεί, αλλά είναι πρακτικά αδύνατο να διαβάσω 127 σελίδες:p

 

Θα ήθελα ένα καλό και αξιόπιστο προγραμματάκι που να "εισάγει" τα αρχεία .srt (των υποτίτλων) στα αρχεία .avi/.mp4/.mkv/κλπ (των video).

 

Nα τα ενσωματώνει δηλαδή;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό :p Δεν έβρισκα τη λέξη:lol:

 

Δες αυτό το βίντεο.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα. όλοι ξέρουμε το acdsee

ξέρουμε και πολλά freware αντιστοιχα του

καποιο όμως να μπορεί να ανεβάσει photo σε scocial media... κυρίως fb αλλά και g+, tumblr...

 

όχι picassa...

 

επισης καποιο πρόγραμμα να διαβάζει τα gps info της photo Και να κάνει προβολή σε χάρτη?

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια ψαχνω ενα προγραμμα για windows 7 που να μπορεις να αποτρεπεις εγκατασταση προγραμματων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα!:)

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει ένα δωρεάν πρόγραμμα για επεξεργασία αρχείων ήχου (mp3, wav) ώστε να μπορώ να δημιουργήσω αρχεία για χρήση karaoke (δηλαδή να "χαμηλώνω" τελείως τις συχνότητες της φωνής που τραγουδάει χωρίς να επηρεάζεται -κατα το δυνατόν- η μουσική?):!:

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ,κάτι είχε πάρει το μάτι μου εκεί ένα free καλούτσικο.
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ,κάτι είχε πάρει το μάτι μου εκεί ένα free καλούτσικο.

 

Ευχαριστώ, βρήκα αυτά τα 1,2!:happy:

Edited by myphone-fan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!:)

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει ένα δωρεάν πρόγραμμα για επεξεργασία αρχείων ήχου (mp3, wav) ώστε να μπορώ να δημιουργήσω αρχεία για χρήση karaoke (δηλαδή να "χαμηλώνω" τελείως τις συχνότητες της φωνής που τραγουδάει χωρίς να επηρεάζεται -κατα το δυνατόν- η μουσική?):!:

Δοκίμασε το Audacity (googlαρέ το).

Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψει, αλλά έχει αρκετές δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Audacity (googlαρέ το).

Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψει, αλλά έχει αρκετές δυνατότητες.

 

Σ' ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα, μιας και το θέμα είναι μικρά και χρήσιμα freeware προγράμματα εγώ χρησιμοποιώ πάρα πολύ σε περίπτωση που βλέπω ασυνήθιστες ενέργειες στον υπολογιστή μου χρησιμοποιώ το processxp από το οποίο μπορείς να νεκρώσεις λειτουργίες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μιας και το θέμα είναι μικρά και χρήσιμα freeware προγράμματα εγώ χρησιμοποιώ πάρα πολύ σε περίπτωση που βλέπω ασυνήθιστες ενέργειες στον υπολογιστή μου χρησιμοποιώ το processxp από το οποίο μπορείς να νεκρώσεις λειτουργίες.

Χωρις διαθεση για τρολαρισμα και επειδη υποθετω οτι εχεις ΧΡ, θα σου προτεινα να βαλεις τουλαχιστον 7αρια ;)

Link to comment
Share on other sites

εγκαταλειψτε πια τα XP ...ελεος!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Χωρις διαθεση για τρολαρισμα και επειδη υποθετω οτι εχεις ΧΡ, θα σου προτεινα να βαλεις τουλαχιστον 7αρια ;)

 

εγκαταλειψτε πια τα XP ...ελεος!

 

Τι λετε βρε παιδια; Καλες οι ανανεωσεις σε OS, αλλα πρεπει να τις υποστηριζουν και οι υπολογιστες. Δεν ειναι παντα ετσι...

 

Και ουτε ο καθενας εχει τα φραγκα να περνει νεους υπολογιστες ή να αναβαθμιζει τους ηδη υπαρχοντες.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εγκαταλειψτε πια τα XP ...ελεος!

 

Έλα να βάλεις 7άρια και 8άρια στο σταθερό της μάνας μου (768 mb ram, athlon 2400+, και μάλλον 32 mb καρτα γραφικών.) Για να σε δω .. ούτε πασιέτζα δεν θα ανοίγει, ενώ τώρα με xp μια χαρά παίζει παιχνιδάκια του fb οπως candy crush, mahjong trails τέτοιου τύπου, με τα 7άρια τι θα ανοίξει ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Χωρις διαθεση για τρολαρισμα και επειδη υποθετω οτι εχεις ΧΡ, θα σου προτεινα να βαλεις τουλαχιστον 7αρια ;)

 

εγκαταλειψτε πια τα XP ...ελεος!

 

Τι λετε βρε παιδια; Καλες οι ανανεωσεις σε OS, αλλα πρεπει να τις υποστηριζουν και οι υπολογιστες. Δεν ειναι παντα ετσι...

 

Και ουτε ο καθενας εχει τα φραγκα να περνει νεους υπολογιστες ή να αναβαθμιζει τους ηδη υπαρχοντες.

 

Έλα να βάλεις 7άρια και 8άρια στο σταθερό της μάνας μου (768 mb ram, athlon 2400+, και μάλλον 32 mb καρτα γραφικών.) Για να σε δω .. ούτε πασιέτζα δεν θα ανοίγει, ενώ τώρα με xp μια χαρά παίζει παιχνιδάκια του fb οπως candy crush, mahjong trails τέτοιου τύπου, με τα 7άρια τι θα ανοίξει ;

 

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα το έχω χρησιμοποιήσει σε όλες τις εκδόσεις windows (xp, vista, 7, 8), συγκεκριμένα τώρα έχω τα 8.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...