Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα!

 

Χρειάζομαι ένα δωρεάν (ελαφρύ) πρόγραμμα για ένα tablet/netbook με windows 8, με το οποίο να μπορώ να ανοίγω (ή και να επεξεργάζομαι) αρχεία του microsoft office (τουλάχιστον .xls, .doc, .xlsx, .docx).

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

τα δυο αγαπημένα μου (για διαφορετικους λόγους το κάθε ένα ..)

η πρώτη επιλογή: Gizmo-Drive

και για lite πράγματα: Phantom-CD

και τα 2 free .. τώρα έχω το πρώτο.. αλλά σε όσους φίλους δεν θέλουν όλη την λειτουργικοτητα που προσφέρει το πρώτο.. βάζω το 2ο σαν ποιο lite..

 

Εγώ χρησιμοποιώ το αντίστοιχο της Slysoft, γρήγορο, μικρό freeware και δεν χρειάζεται και restart (δεν ξέρω τα από πάνω άμα χρειάζονται). Τώρα πλέον που παίζω με Win 8.1 στο PC μου δεν το χρειάζομαι προφανώς.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Χρειάζομαι ένα δωρεάν (ελαφρύ) πρόγραμμα για ένα tablet/netbook με windows 8, με το οποίο να μπορώ να ανοίγω (ή και να επεξεργάζομαι) αρχεία του microsoft office (τουλάχιστον .xls, .doc, .xlsx, .docx).

 

Ευχαριστώ!

 

Office 365 Trial !

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Office 365 Trial !

 

Ευχαριστώ!:)

 

Για πόσο καιρό θα λειτουργεί χωρίς να ζητάει χρήματα ή οτιδήποτε άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Χρειάζομαι ένα δωρεάν (ελαφρύ) πρόγραμμα για ένα tablet/netbook με windows 8, με το οποίο να μπορώ να ανοίγω (ή και να επεξεργάζομαι) αρχεία του microsoft office (τουλάχιστον .xls, .doc, .xlsx, .docx).

 

Ευχαριστώ!

 

και στο ότι αποθηκεύεις στο oneDrive μπορείς να το δεις/επεξεργαστείς online δωρεάν.

το χρησιμοποιώ πάρα πολύ... στο μόνο που δυσκολεύεται ειναι αν έχει VB-scripts, που 98 στα 100 excel δεν έχουν.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

@myphone-fan

Για 1 μήνα

και εδώ έχει τις τιμές για της υπηρεσίες.

 

Σ' ευχαριστώ!;)

 

Βασικά θα ήθελα ένα πλήρως freeware πρόγραμμα που να λειτουργεί offline

Όπως π.χ. για αρχεία .pdf χρησιμοποιώ το Adobe acrobat reader, να βρω κάτι αντίστοιχο για αρχεία του Office.:!:

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ!;)

 

Βασικά θα ήθελα ένα πλήρως freeware πρόγραμμα που να λειτουργεί offline

Όπως π.χ. για αρχεία .pdf χρησιμοποιώ το Adobe acrobat reader, να βρω κάτι αντίστοιχο για αρχεία του Office.:!:

 

Δεν έχω βρει κάτι, και εγώ το 365 δουλεύω στο windows phone :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Χρειάζομαι ένα δωρεάν (ελαφρύ) πρόγραμμα για ένα tablet/netbook με windows 8, με το οποίο να μπορώ να ανοίγω (ή και να επεξεργάζομαι) αρχεία του microsoft office (τουλάχιστον .xls, .doc, .xlsx, .docx).

 

Ευχαριστώ!

Openoffice, Google Docs. Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Ψάχνω μια εφαρμογή η οποία θα μου δίνει τη δυνατότητα για ενδοεταιρική επικοινωνία. Εχω ενα δίκτυο με 15 υπολογιστές-χρηστες που θα ήθελα να επικοινωνούν μεταξύ τους. Να μπορεί δηλαδή να στείλει μήνυμα ο ενας στον άλλο. Αν υπάρχει η δυνατότητα ο καθένας να έχει και το δικό του username ακόμα καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή η οποία θα μου δίνει τη δυνατότητα για ενδοεταιρική επικοινωνία. Εχω ενα δίκτυο με 15 υπολογιστές-χρηστες που θα ήθελα να επικοινωνούν μεταξύ τους. Να μπορεί δηλαδή να στείλει μήνυμα ο ενας στον άλλο. Αν υπάρχει η δυνατότητα ο καθένας να έχει και το δικό του username ακόμα καλύτερα.

 

Squiggle!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπερα παιδια.Ψαχνω ενα προγραμα εικονικης συσκευης android για pc που να μου επητρεπει να κανω προγραματισμο και αλλαγη ρομ πανω σε αυτο.Να λειτουργει σαν ενα κανωνικο android κινητο.Αν εχετε κατι να μου πρωτηνετε θα ειμαι ευγνομων.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα σαν το Snipping Tool των Windows που να έχει μεγαλύτερη ποικιλία στον τρόπο κοψίματος πχ να κόβει σε σχήμα κύκλου ή να κόβω ακριβώς οποιοδήποτε σχήμα ?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα σαν το Snipping Tool των Windows που να έχει μεγαλύτερη ποικιλία στον τρόπο κοψίματος πχ να κόβει σε σχήμα κύκλου ή να κόβω ακριβώς οποιοδήποτε σχήμα ?

 

Νομιζω το DuckCapture εχει επιλογη να κοψεις σε πολυγωνο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Στο ninite.com υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται Greenshot. Δοκίμασέ την

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα σαν το Snipping Tool των Windows που να έχει μεγαλύτερη ποικιλία στον τρόπο κοψίματος πχ να κόβει σε σχήμα κύκλου ή να κόβω ακριβώς οποιοδήποτε σχήμα ?

 

Τι ακριβώς είναι αυτό?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ενσωματωμένη εφαρμογή των Windows 7 για screenshot . Υποθέτω υπάρχει και στις επόμενες εκδόσεις windows.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα σαν το Snipping Tool των Windows που να έχει μεγαλύτερη ποικιλία στον τρόπο κοψίματος πχ να κόβει σε σχήμα κύκλου ή να κόβω ακριβώς οποιοδήποτε σχήμα ?

 

Και το snipping tool το κανει τελικα αυτο μπορεις να κοψεις οτι σχημα θελεις!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

το lightshot προτείνω εγώ και έχει επιλογή να βγάζεις κατυεθείαν link.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! Όλα δουλεύουν πλέον ρολόι είτε με το stock των Windows ,είτε με τα εξτρά. :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...