Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου λέω το βάζω φανατικά από το 2004 τόσο σε δικά μου όσο και σε pc που φτιάχνω. Ποτέ δεν παρουσίασαε το παραμικρό πρόβλημα. Τουναντίον.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 2 weeks later...
Λοιπόν,έχω το εξής πρόβλημα:έχω ενα netbook με τέτοια ανάλυση ώστε μερικά παράθυρα(π.χ. επιλογές Internet) να μην τα βλέπω ολόκληρα.(δεν μπορώ να δω το κάτω μέρος του παραθύρου,δε χωράει στην οθόνη).Κανα free πρόγραμα που να επεκτείνει την επιφάνεια εργασίας προς τα κάτω? Edited by gergerman
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,έχω το εξής πρόβλημα:έχω ενα netbook με τέτοια ανάλυση ώστε μερικά παράθυρα(π.χ. επιλογές Internet) να μην τα βλέπω ολόκληρα.(δεν μπορώ να δω το κάτω μέρος του παραθύρου,δε χωράει στην οθόνη).Κανα free πρόγραμα που να επεκτείνει την επιφάνεια εργασίας προς τα κάτω?

εφοσον η αναλυση της οθονης ειχναι χαμηλη! δεν μπορεις να κανεις τιποτα παραπανω..:cool:

το ιδιο προβλημα εχω κι'εγω..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,έχω το εξής πρόβλημα:έχω ενα netbook με τέτοια ανάλυση ώστε μερικά παράθυρα(π.χ. επιλογές Internet) να μην τα βλέπω ολόκληρα.(δεν μπορώ να δω το κάτω μέρος του παραθύρου,δε χωράει στην οθόνη).Κανα free πρόγραμα που να επεκτείνει την επιφάνεια εργασίας προς τα κάτω?

 

H ελαχιστη καθετη αναλυση για τα xp/vista/7 ειναι τα 600 pixels, αρα δεν πρεπει να εχεις προβλημα, ειδικα σε προγραμματα της MS, πρεπει να ακολουθουν αυτο το guideline. βαλε την μπαρα εργασιας να γινεται autohide, ωστε να μη σου κοβει καθετα pixels και καλυπτει τα κουμπια OK, Cancel, Apply κλπ των διαφορων παραθυρων.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς σε μερικά netbook (πρόσφατα το είδα και σε ένα samsung φίλου) , ακόμα και να κάνεις την stausbar autohide, δε μπορείς να δεις τα apply,cancel,ok...:down:
Link to comment
Share on other sites

H ελαχιστη καθετη αναλυση για τα xp/vista/7 ειναι τα 600 pixels, αρα δεν πρεπει να εχεις προβλημα, ειδικα σε προγραμματα της MS, πρεπει να ακολουθουν αυτο το guideline. βαλε την μπαρα εργασιας να γινεται autohide, ωστε να μη σου κοβει καθετα pixels και καλυπτει τα κουμπια OK, Cancel, Apply κλπ των διαφορων παραθυρων.

εγω π.χ. στο νετμπουκ η καθετη αναλυση ειναι 576 πιξελ και οσο να'ναι υπαρχει προβλημα..ισως ο φιλος να εχει τον ιδιο υπολογιστη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω π.χ. στο νετμπουκ η καθετη αναλυση ειναι 576 πιξελ και οσο να'ναι υπαρχει προβλημα..ισως ο φιλος να εχει τον ιδιο υπολογιστη.

 

 

Η ανάλυση του netbook είναι 1024Χ600.Πάντως αυτό το πρόβλημα είναι υπαρκτό, από ότι έχω διαβάσει και σε ξένα forums.Βρήκα ένα προγραμματακι,το

GiMeSpace αλλά είναι μόνο για την οριζόνται διάσταση,όχι για την κάθετη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα .

 

Θελω να γραψω σε cd καποια κομματια αλλα θελω να τα κλειδωσω παραλληλα ωστε να μην μπορει να τα διαχειριστει κανεις αλλος, να ειναι αποκλειστικά για cd player.

Δοκιμασα κατι προγραμματακια αλλα ηταν fail τελειως, δεν μου λειτουργούσαν καν.

 

Προτείνετε μου καποιο φρι προγραμματακι

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
PIXresizer - Free Image Resizer

 

http://bluefive.pair.com/pixresizer.htm

 

thanks γιαυτο!!! Ο,τι εψαχνα και ακομα παραπανω! :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το καλυτερο defrag σε 7αρια ποιο το κανει; το defragler δεν εκλανε τπτ... απο 34% σε 39%!!!

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ενας φιλος μου θελει ενα προγραμμα με το να μπορει απο ενα βιντεο να παρει φωτογραφιες.τι προτεινετε??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

CCleaner

CCleaner is the number-one tool for cleaning your Windows PC. Keep your privacy safe online, and make your computer faster and more secure.

http://goo.gl/IBZM

 

DBAN

Darik's Boot and Nuke ("DBAN") is a self-contained boot disk that securely wipes the hard disks of most computers. DBAN will automatically and completely delete the contents of any hard disk that it can detect, which makes it an appropriate utility for bulk or emergency data destruction.

http://goo.gl/zcmC

 

WhoCrashed

WhoCrashed shows the drivers which have been crashing your computer with a single click. In most cases it can pinpoint the offending drivers which have been causing misery on your computer system in the past. It does post-mortem crashdump analysis and presents all gathered information in a comprehensible way.

http://goo.gl/jvh3

 

Recuva

Accidentally deleted an important file? Lost something important when your computer crashed? No problem! Recuva recovers files deleted from your Windows computer, Recycle Bin, digital camera card, or MP3 player.

http://goo.gl/hk1L

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ενα εργαλειο που να δειχνει τι πορους τρωει το καθε πρόγραμμα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, φαινεται πολυ καλο. ελπιζω να μην κανει οτι και το mse. ;)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια καλησπερα. αγορασα πριν 5 ημερες το netbook samsung NF310 με εγκατεστημενα πανω τα windows 7 starter, θελω να αλλαξω την εικονα για φοντο και οπως διαβασα σε καποια forum δεν μπορει λεει να αλλαχθει.ξερει καποιος κανενα προγραμματακι να βαζω την φωτογραφια που θελω φοντο.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι και προγράμματα αλλά το πιο γνωστό και δοκιμασμένο είναι το StarterBackgroundChanger_V08.

 

Βάλτο στο google και θα στο βγάλει!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι και προγράμματα αλλά το πιο γνωστό και δοκιμασμένο είναι το StarterBackgroundChanger_V08.

 

Βάλτο στο google και θα στο βγάλει!

πολυ καλο σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα προγραμμα ευχρηστο για να ενωσω 2 partition 1 δισκου.

to norton magic δεν το θελω γιατι εχω "καει" μια φορα και θελω κατι πιο απλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Windows 7 έχεις? Δοκίμασες το Disk Management?

μακαρι να ειχα.αλλα εχω στο νετμπουκ windows 7 starter αλλα την εχει αραγε αυτη την επιλογη??

αμα την εχει τοτε ειμαστε οκ :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...