Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ιδιο κανει αν καποιος σου εχει στειλει εσενα ενα μηνυμα , εκεινη την ωρα εχεις κλειστο το κινητο και το παραλαβεις 4 ωρες αργοτερα που θα το ανοιξεις .

Το κινητο θα θυμαται την ωρα που παραλειφθηκε απο εσενα το μηνυμα και οχι την ωρα που ειχε αποσταλει .

 

Δυστυχως ομως και τα 2 εχουν μια λογικη , λιγο διαφορετικη απο αυτη που εχουμε συνηθισει αλλα υπαρκτη .

 

Οι αναφορες παραδοσης για αρχη δεν ειναι ξεχωριστα στοιχεια του μενου των μηνυματων αλλα ειναι μερος του συνολου του LOG επικοινωνιας που εχει η συσκευη . Σαν μερος τους , η συσκευη "απομνημονευει" την ωρα που εγινε η "εξερχομενη" απο την συσκευη επικοινωνια και απλα "περιμενει" να ανανεωθει αυτη η πληροφορια οταν το μηνυμα παραδοθει .

Λογικο δεν ειναι με βαση την "κινητη επικοινωνια" , ειναι ομως σχετικα λογικο γενικοτερα .

 

Το ιδιο συμβαινει και με τα εισερχομενα μηνυματα . Η συσκευη που παραλαμβανει το μηνυμα , δημιουργει ενα αρχειο στην μνημη της με το περιεχομενο του μηνυματος .

Αυτο το αρχειο μπορει να το δημιουργησει μονο με βαση την ημερομηνια που δημιουργειται στην μνημη της και στην συνεχεια αυτη την ημερομηνια και ωρα εμφανιζει στις λεπτομερειες του μηνυματος .

Η πληροφορια με την ωρα αποστολης ερχεται μαζι με το μηνυμα , απλα η συσκευη δεν την αναγνωριζει για να την αποθηκευσει σαν πληροφορια στο αρχειο που δημιουργει για καθε μηνυμα ξεχωριστα .

 

 

Τρεχα γυρευε .... :)

 

 

ααχχ...μου λείπουν τα siemens...:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας έρχομαι,

Το παράγγειλα στο γερμανό ( λόγο αναβάθμισης ) .

Παραλαβή σε μια εβδομάδα.

 

Πλάκα θα έχει να μου στείλει παραεισαγωγή ερε γέλια που θα κάνουμε!!!!

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Σας έρχομαι,

Το παράγγειλα στο γερμανό ( λόγο αναβάθμισης ) .

Παραλαβή σε μια εβδομάδα.

 

Πλάκα θα έχει να μου στείλει παραεισαγωγή ερε γέλια που θα κάνουμε!!!!

 

Με το καλο να σου ερθει :),αλλα πολυ φοβαμαι

οτι δεν θα εχει καθολου πλακα ...

Ο γερμανος ειναι "μανα" στις παραεισαγωγες ..

Καλυτερα να το διευκρινισεις αυτο πριν το παραλαβεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eξ'ιδιας πειρας σας αναφερω οτι το Ε51 που ειχα το Σαββατοκυριακο ηταν Γερμανου και ηταν "Ελληνικο", με Ελληνικο πληκτρολογιο.

 

Ησουν τυχερος τοτε ,ετυχες στην περιπτωση :p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και εγω οτι αυτό που πήρα από τον Γερμανό την περασμενη πέμπτη είναι μαλλον ελληνικό καθώς έχει ελληνικό πληκτρολογιο και οδηγίες και είναι made in finland (αν αυτό σημαίνει κάτι).

Πάντως αν διαπιστώσεις ότι το κινητό είναι παραεισαγωγής καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών του Γερμανού και να το αναφέρεις. Ας ενεργούμε καλύτερα ως υπέυθυνοι καταναλωτές.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν έχει ανοιχτή συνομιλία; Έτσι γράφει η σελίδα του Πλαισίου: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=1054767

Στη σελίδα της Nokia μου φαίνεται ότι διάβασα πως έχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν έχει ανοιχτή συνομιλία; Έτσι γράφει η σελίδα του Πλαισίου: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=1054767

Στη σελίδα της Nokia μου φαίνεται ότι διάβασα πως έχει κανονικά.

εννοειται πως εχει :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο τη σημερινη μ αυτοψια σε καταστηματα γερμανου και WIND οδο ΣΤΑΔΙΟΥ εχω να πω τα ακολουθα.

 

1)ο γερμανος ειχε ενα κομματι διαθεσιμο ασημι χρωματος κλειστο στο κουτι του μαλλον ελληνικο δε βαζω κ το χερι μ στη φωτια

 

2)παροτι υποτιθεται κυκλοφορησαν πιο πολλα μαυρα κ λιγα ασημιι ο γερμανος εχει σαν διαθεσιμο μονο το ασημι χρωμα δλδ αυτο το κωδικο

εκτος αμα παραγγελνεις κ σου στελνουν οτι εχουν ......το ρωτησα κ ειπαν πως υπαρχει μονο ενας κωδικος για το τηλεφωνακι αυτο

 

3)η wind στη σταδιου μ ειπε υπευθυνα επιτελους οτι αναμενεται να μπει στη κεντρικη αποθηκη της wind τη δευτερα π μας ερχεται ,η wind αντιστοιχα κεντρο πειραια στην οδο π ειναι ο λαμπροπουλος παλι δε ξερει δεν ειδε κ δεν ακουσε τπτ

 

4) χρωμα ειναι αγνωστο τι θα ρθει , πιθανολογουν οτι θα ειναι αυτο του καταλογου αν και δεν υπαρχει καποια αποκλειστικοττητα πανω στο θεμα εδω δε ξερουν ημερομηνια θα ξερουν χρωμα ........

 

το γεγονος ειναι πως το γαιδαρο τον φαγαμε παντως δε ξερω ρε παιδες το κουτακι δε μ πολυ εντυπωσιασε οπως το δα στο γερμανο

 

ισως τελικα να ειναι ενα τηλεφωνο σχετικα πληρες αλλα μετριο σε καθε παρεχομενη λειτουργια γιαυτο να ειναι κ φθηνο ......

 

μακαρι να διαψευστω θα το χαρω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τί τιμή σου έδωσαν σε γερμανό και wind;

 

Γιατί σε κάποιες σελίδες βλέπω οτι το ασημί είναι πιο ακριβό απο το μαύρο...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

η τιμη ειναι μια ανεξαρτητα χρωματος

 

γερμανος οτι χρωμα κ αν εχει το χρεωνει 305

 

και wind λογικα οταν το φερει διοτι δεν εχει τιμολογηθει αφου δεν υπαρχει ως κωδικος στην αποθηκη τους 302 οπως γραφει και στο φυλλαδιο της ......

 

 

αμα δεις παραπανω η κλεφτες ειναι η παραεισαγωγης

 

τωρα τα 6 ευρω διαφορα απο πλαισιο σε γερμανο , ειναι πολυ απλα η κλασσικη κλεψια του γερμανου.....

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και εγω οτι αυτό που πήρα από τον Γερμανό την περασμενη πέμπτη είναι μαλλον ελληνικό καθώς έχει ελληνικό πληκτρολογιο και οδηγίες και είναι made in finland (αν αυτό σημαίνει κάτι).

Ακριβώς έτσι είναι και το δικό μου που το παρέλαβα το προηγούμενο Σάββατο απ' το Γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και εγω οτι αυτό που πήρα από τον Γερμανό την περασμενη πέμπτη είναι μαλλον ελληνικό καθώς έχει ελληνικό πληκτρολογιο και οδηγίες και είναι made in finland (αν αυτό σημαίνει κάτι).

Πάντως αν διαπιστώσεις ότι το κινητό είναι παραεισαγωγής καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών του Γερμανού και να το αναφέρεις. Ας ενεργούμε καλύτερα ως υπέυθυνοι καταναλωτές.

Δεν είναι μάλλον ελληνικό... είναι σίγουρα ελληνικό.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν θα έρθει και το τρίτο χρώμα (bronze); Εγώ πάντως το πήρα σε μαύρο.

Αυτό που παρατήρησα γενικά είναι ότι είναι πλήρως εξοπλισμένο (ειδικά για τη τιμή του), είναι πολύ γρήγορο, αλλά σε κάποιες φάσεις και κυρίως κατά την εγκατάσταση προγραμμάτων, δείχνει να κομπιάζει κάπως (σε σχέση με άλλα S60, N & E series).

Το wi-fi δουλεύει τέλεια και έχει και δυνατό δέκτη.

Κατά τα άλλα, δε νομίζω να υπάρχει επαγγελματικό κινητό με αυτή την εμφάνιση και διαστάσεις! Τίμημα βέβαια η οθόνη, αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε και όλα...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι και το δικό μου που το παρέλαβα το προηγούμενο Σάββατο απ' το Γερμανό.

 

Γραψτε και εντυπώσεις παιδιά για μας που το περιμένουμε.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Γραψτε και εντυπώσεις παιδιά για μας που το περιμένουμε.

Έχουν γραφεί αρκετά σχόλια και περιγραφές σε προηγούμενες σελίδες....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Το πέτυχε κανείς το κινητάκι σε Wind shop? Αν ναι σε ποια χρώματα?

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από το κατάστημα Cosmote στο Ηράκλειο με τιμή 302 ευρώ σε μαύρο χρώμα καθώς και το Plantronics 665 BT HF.

Θα επιστρέψω με εντυπώσεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα ρώτησα στο κατάστημα της Wind στο Mall. Την άλλη βδομάδα μου είπε ο υπάλληλος ότι θα το έχουν στην τιμή των 286 ευρώ!
Link to comment
Share on other sites

Γραψτε και εντυπώσεις παιδιά για μας που το περιμένουμε.

Mετά από εμπειρία με pdaphone εμένα μου φαίνονται όλα τέλεια άρα δεν είμαι το σωστό δείγμα.:)

Πέρα από πλάκα,τα χαρακτηριστικά που με έκαναν να καταλήξω στο συγκεκριμένο τηλέφωνο ήταν: s60,wifi,καλή μπαταρία,λειτουργικότητα στα πλήκτρα και value for money.Και είμαι από τις πρώτες μέρες πολύ ευχαριστημένος απ' όλα τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως έγραψα το πήρα απο Γερμανό στην Πάτρα 305Ε. Στην Wind που ρώτησα μου είχαν πει διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας στα 320Ε ή κάπως έτσι.

 

Απο εντυπώσεις τώρα:

Πολύ όμορφο εμφανισιακά, μικρό και ελαφρύ, το πήρα σε μαύρο, αν και το προηγούμενό μου (samsung p300, το "κομπιουτεράκι") έκανε όλους να το κοιτάνε με περιέργεια.

 

Ποιότητα κατασκευής επίσης μέτρια σε σχέση με το "κομπιουτεράκι". Το πληκτρολόγιο τρίζει. Βέβαια έκείνο έκανε 500Ε και αυτό 300 και είναι εμφανής η διαφορά. Για να λέτε βέβαια ότι είναι καλή η ποιότητα κατασκευής φαντάζομαι πως θα είναι οι άλλες πλαστικούρες νόκια.

 

Πολύ καλή οθόνη, μια χαρά σε μέγεθος, πολύ καλή ανάλυση, πολύ καθαρή εικόνα, για εμένα μια χαρά είναι για ιντερνετ.

 

Πολύ γρήγορο σε όλες τις λειτουργίες, πολύ καλό το multitasking. Δεν είχα άλλο 60άρι κινητό αλλά αυτό είναι ίσως το πιο γρήγορο κινητό που είχα. Εκσφενδονίζει κυριολεκτικά τα πάντα στην οθόνη.

 

Το wifi πιάνει συνεχώς δίκτυα αλλά όλα είναι κλειδωμένα μέχρι τώρα οπότε δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Πολύ βολικές οι συντομεύσεις. Πολύ εντυπωσιακή η φωνητική λειτουργία, πιάνει όλα τα ονόματα απο τις επαφές μου με την μία.

 

Η μπαταρία χτες που το έπαιζα και με σύνδεση Usb για να μεταφέρω εφαρμογές, και παιχνιδια και ίντερνετ μέσω wind κράτησε μία μέρα! Τώρα βέβαια πάει καλύτερα. Θα δούμε, κάτσε να κάνει μερικούς κύκλους.

 

ΚΑι μερικές ερωτήσεις.

 

Γίνεται στις επαφές εκτός απο το όνομα να βλέπω και το τηλέφωνο;Δεν βρήκα κάποια ρύθμιση.

 

Όταν συνδέομαι με το wind plus εναλάσεται μεταξύ 3g και 3,5g. Αυτό είναι καλό ή μήπως καθυστερεί την σύνδεση; ΚΑμιά φορά πάντως μπουκώνει και δεν κατεβάζει.

 

Αυτά για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν και δεν είναι συγκεκριμένα για το E51 μόνο.

 

Το Calendar active plugin μπορεί να γίνει customize όσον αφορά τα events που δείχνει?

Αυτή την στιγμή ενώ έχω ένα all day event για σήμερα μου παρουσιάζει:

"No more entries today

21/1/08 mpla mpla"

 

Γενικά αν υπάρχει κάποια παρουσίασει για το λειτουργικό που φοράει θα ήμουν ευγνόμων :)

Link to comment
Share on other sites

Η Wind το έφερε στη τιμή των 302 ευρώ. Δυστυχώς όμως μόνο σε μαύρο. :( Οπότε η αναμονή συνεχίζεται...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χίλια συγγνώμη αλλα δεν προλαβαίνω να κάνω αναζήτηση.

Το Ε51 είναι πιο γρήγορο απο το Ν73 στο άνοιγμα του τηλεφώνου,στο άνοιγμα των εφαρμογών και γενικά σαν μενού?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...