Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύετε ότι αξίζει να περιμένει κάποιος το Ε51 ή να συμβιβαστει με το Ν73;

Διαφορές υπέρ Ε51:

-wifi

-usb σύνδεση

-ταχυτερος επεξεργαστής( ; )

-λεπτότερος σχεδιασμός

-16m χρωματα

 

Διαφορές υπέρ Ν73:

-μεγαλύτερη οθόνη

-καλύτερη κάμερα

 

Αυτά παρατηρώ μέχρι στιγμής.

Θα βοηθουσε αν καποιες μπορουσε να μας πει για την διαρκεια της μπαταριας και των δυο.

Οι απόψεις θα με βοηθήσουν καθώς ήμουν έτοιμος να πάρω το Ν73 αλλα βλεποντας το Ε51 με παρομοιες δυνατοτητες και τιμή είπα να το ξανασκεφτώ.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ. Ξέρω ότι ίσως έπρεπε να γίνει θέμα στους διαξιφισμούς αλλά θεώρησα ότι είναι λίγο νωρις καθώς είναι λιγοι οι κάτοχοι Ε51

Φιλε Kull, είχα και έχω ακόμα το Ν73 Music Edition το οποίο το χρησιμοποιούσα καθημερινά για 1 ολόκληρο χρόνο. Τώρα που πήρα το Ε51 το έχω σαν 2ο στο συρτάρι και το έχω σαν backup phone αφού ότι data εχω στο Ε51 το κάνω ''mirroring'' και στο Ν73.

Και τα 2 τηλέφωνα είναι υπέροχα, αλλα το Ε51 είναι παρα πολύ, μα πάρα πολύ γρήγορο πραγματικά. Εχω 1500 επαφες με πολλά πεδία η κάθε μία, και απο την 2gb micro Sd είναι free τα 400mb (photos, videos, mp3, documents etc). Τα υπέρ του Ε51 για εμένα ειναι η ποιότητα κατασκευής, οι σλιμ διαστασεις του, το wifi, το εργονομικό πληκτρολόγιο και η μνήμη του 130mb. Επειδή λόγο δουλειάς μου εχω στο Ε51 4 email accounts τα οποία διαχειρίζομαι καθημερινά και από οτι βλέπω μέχρι στιγμής δεν μου έχει βλάλει το απογοητευτικό μήνυμα ''memory full close some applicarions first'' το οποίο πολλές φορες το αντιμετώπιζα με το Ν73. Το Ε51 δεν μου έχει κάνει ούτε ένα κόλλημα ποτέ μεχρι στιγμής και πίστεψέ με το χρησιμοποιώ πολύ σκληρά κάθε μέρα. Η μπαταρίες τους εχουν περίπου τα ίδια αποτελέσματα, αλλά υπήρχαν και φορές που φόρτιζα το Ν73 σχεδόν κάθε βράδυ. Το Ε51 υπερτερεί κάπως και έχει τύχει να κλέισει το 3ο πρωινό και το φορτίζω στην δουλειά. Το Ε51 έχει μέσο όρο με αρκετή χρήση 2 ημέρες σίγουρα. Οσο αφορά την κάμερα τον Ε51 δεν έχει φλας αλλα οι φωτογραφίες του εντυπωσιάζουν για 2mpixels.

Δεν μπορείς να συγκρίνεις τα 2 κινητά απολύτως γιατί είναι σε διαφορετική κατηγορία. Αλλα εάν σε ενδιφέρει η ποιότητα κατασκευής, η μνήμη, η μπαταρία, η ταχύτητα, το πληκρολόγιο και το wifi, τότε προτείνω να δείς το Ε51. Εγώ λατρεύω και τα 2 κινητά, αλλά εάν σου αρέσει το Ν73 πιό πολυ, προτείνω να δεις και τον σχεδόν ''αντικαταστάτη'' του το Νοκια Ν82. Ελπιζω να βοήθησα. Καλό Βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστώ πολύ ήσουν κατατοπιστικότατος.

Το Ν82 το θεωρώ αυτή την στιγμή το ιδανικό κινητό αλλά ξεφεύγει κατά πολύ από τον προϋπολογισμό μου.

 

Πάντως αν δεν αργήσει πολύ να το φέρει ο Γερμανός (εκεί έχω την επιδότηση μου) θα πάρω το Ε51.

Μακάρι να μπορούσε κάποιος να μας διαφωτίσει για την ημερομηνία διάθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία νέα λένε, μετά από επικοινωνία με το τοπικό nokia club, ότι η διάθεση του θα ξεκινήσει στις αρχές του Γενάρη.

Μάλλον θα το περιμένω παρά να αρκεστώ στο Ν73.

Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο απο ιταλια καταπληκτικο κινητο ειμαι πολυ ευχαριστημενος.πολυ καλες λειτουργιες,εργονομια,κατασκευη,η εμφνιση ειναι υποκειμενικη τα πληκτρα γυρω απο το κεντρικο μπορει να το ασχημαινουν αλλα ειναι πολυ χρυσιμα.θα ηθελα πιο πλουσια συσκευασια.το πηρα 250 απο ιταλια
Link to comment
Share on other sites

Ε65 ή Ε51??

 

περιπου ιδια τιμη δεν εχουν?

 

ειμαι ετοιμος να παρω το 65, που μου αρεσει και περισσοτερο και φαινεται και περισσοτερο επαγγελματικο...

 

πειτε καμμια γνωμη...ποτε ερχεται ειπαμε?

Link to comment
Share on other sites

Ε65 ή Ε51??

 

περιπου ιδια τιμη δεν εχουν?

 

ειμαι ετοιμος να παρω το 65, που μου αρεσει και περισσοτερο και φαινεται και περισσοτερο επαγγελματικο...

 

πειτε καμμια γνωμη...ποτε ερχεται ειπαμε?

 

Για επιλογη συσκευης ,συγκρισεις κλπ ,υπαρχει

η καταλληλη ενοτητα .

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Εγω θα ελεγα παντως να περιμενεις το Ε51 .

Ακομα δεν γνωριζουμε κατι σχετικο με την

ημερομηνια κυκλοφοριας του στην Ελλαδα..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ε65 ή Ε51??

 

περιπου ιδια τιμη δεν εχουν?

 

ειμαι ετοιμος να παρω το 65, που μου αρεσει και περισσοτερο και φαινεται και περισσοτερο επαγγελματικο...

 

πειτε καμμια γνωμη...ποτε ερχεται ειπαμε?

 

Το Ε51 είναι σαφώς πιο γρήγορο από το Ε65.

Είναι και ο λόγος που περίμενα και πήρα το Ε51

Link to comment
Share on other sites

Το Ε51 είναι σαφώς πιο γρήγορο από το Ε65.

Είναι και ο λόγος που περίμενα και πήρα το Ε51

 

χμμ με βαλατε σε σκεψεις.

 

η ποιοτητα κατασκευης τους συγκρινεται?? γιατι το 65 γιαυτο φημιζεται

 

κατι δεν μου "παει" στο σχεδιο του Ε51.. επισης στο UK NOKIA SHOP το Ε65 ειναι 40 λιρες(!!) ακριβοτερο απο το Ε51... γιατι αυτο?

 

ας μας συγχωρεσει ο nervous που κανουμε εδω τη συγκριση, αλλα για να μην ανοιγουμε νεο θεμα στους διαξιφισμους....:O

Link to comment
Share on other sites

χμμ με βαλατε σε σκεψεις.

 

η ποιοτητα κατασκευης τους συγκρινεται?? γιατι το 65 γιαυτο φημιζεται

 

κατι δεν μου "παει" στο σχεδιο του Ε51...

 

ας μας συγχωρεσει ο nervous που κανουμε εδω τη συγκριση, αλλα για να μην ανοιγουμε νεο θεμα στους διαξιφισμους....:O

 

Αν ρίξεις μια ματιά στο topic του E65 θα δεις ότι αρκετοί είχαν προβλήματα.

Το Ε51 φαίνεται πολύ ποιοτικό αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το έχουν ακόμα πολλοί χρήστες οπότε δεν έχουν βγει ακόμα οι όποιες αδυναμίες του.

 

Προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει τα 6230, 6630 και Ν70 και το Ε51 είναι μακράν το ποιο ποιοτικό που είχα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ρίξεις μια ματιά στο topic του E65 θα δεις ότι αρκετοί είχαν προβλήματα.

Το Ε51 φαίνεται πολύ ποιοτικό αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν το έχουν ακόμα πολλοί χρήστες οπότε δεν έχουν βγει ακόμα οι όποιες αδυναμίες του.

 

Προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει τα 6230, 6630 και Ν70 και το Ε51 είναι μακράν το ποιο ποιοτικό που είχα ποτέ.

 

το εχω διαβασει ολο το τοπικ του Ε65.

 

με τι τιμη λετε να ερθει στην Ελλαδα? στην Αγγλια παντως το Ε51 ειναι 40 λιρες φθηνοτερο απο το Ε65!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα 1 μήνα με το Ε51. Αψογο μεχρι στιγμής. Πάρα πολυ καλό χωρίς κανένα κόλλημα, παρόλο την σκληρή δουλειά που κάνει μαζί μου. Δεν σκέφτομαι καποια αλλαγή, είναι ότι καλύτερο μου έχει τύχει σαν κινητό και μου καλύπτει τις ανάγκες μου σύμφωνα με αυτά που ζητάω.

Εχω και το Ε65, το οποίο τώρα το έχει η γυναίκα μου. Δεν μπορώ να πώ...πολύ καλό και αυτό, αλλά η ταχύτητα του Ε51 είναι εξαιρετική. Τώρα η επιλογή σου μπορει να βασιστεί στην σχεδίασή τους.

Πάντως εγώ το αγόρασα από κατάστημα Wind, παρόλο οτι είμαι σε άλλο παροχέα. Η τιμή του αυτή την στιγμή δεν πρεπει να ξεπερνάει τα 300 ευρώ.

Καλή τύχη με την επιλογή σου.

Link to comment
Share on other sites

to agora sa xtes apo to expansys.com.gr

fainetai arketa kalo kai entyposiaka grigoro, se sygkrisi me to e50 pou eixa

 

exo ena problima omos me tin egkatastasi themes...

an kai ap' o,ti diabasa lene pos prepei na allakseis tin imerominia kai na balleis balleis sta settings tou appl. manager, Software installation: ALL, Online Certificate check: OFF den mporo na egkatasteiso apla themes pou eixa sto E50.

 

exei dokimasei allos na egkatastisei kapoio theme?

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα 1 μήνα με το Ε51. Αψογο μεχρι στιγμής. Πάρα πολυ καλό χωρίς κανένα κόλλημα, παρόλο την σκληρή δουλειά που κάνει μαζί μου. Δεν σκέφτομαι καποια αλλαγή, είναι ότι καλύτερο μου έχει τύχει σαν κινητό και μου καλύπτει τις ανάγκες μου σύμφωνα με αυτά που ζητάω.

Εχω και το Ε65, το οποίο τώρα το έχει η γυναίκα μου. Δεν μπορώ να πώ...πολύ καλό και αυτό, αλλά η ταχύτητα του Ε51 είναι εξαιρετική. Τώρα η επιλογή σου μπορει να βασιστεί στην σχεδίασή τους.

Πάντως εγώ το αγόρασα από κατάστημα Wind, παρόλο οτι είμαι σε άλλο παροχέα. Η τιμή του αυτή την στιγμή δεν πρεπει να ξεπερνάει τα 300 ευρώ.

Καλή τύχη με την επιλογή σου.

 

Επειδη μενω στο εξωτερικο και ακομη δεν εχει ερθει ουτε εδω, περιμενω να με ενημερωσουν απο τη ΝΟΚΙΑ ποτε θα ειναι διαθεσιμο εδω. Αν ερθει πριν τις 15 Ιανουαριου θα το περιμενω. Διαφορετικα θα παρω το Ε65. Το οποιο στην ουσια το ειχα παρει, αλλα λογω προβληματος το εδωσα πισω, και πανω που ημουν ετοιμος να παρω ενα νεο Ε65 ειδα το Ε51 και μου μπηκαν ιδεες...:happy:

 

Καλημερα κ. ......

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

μετα τιμης

Νοκια Care

 

Ελπιζω και εδω που βρισκομαι να ισχυσει το ιδιο!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις ακριβή ημερομηνία ή εννοείται γενικά η τελευταια εβδομάδα της χρονιάς;

 

αυτη ηταν η απαντηση που ελαβα απο τη ΝΟΚΙΑ.

 

παντως εδω που ειμαι με καλεσε ο αντιπροσωπος της ΝΟΚΙΑ και μου ανεφερε οτι δεν θα ερθει πριν τις 15 Ιανουαριου, οποτε αναγκαστικα θα παρω το Ε65 γιατι μεχρι τοτε δικαιουμαι καποιας (μεγαλης) εκπτωσης...

 

οχι οτι εχουν ιδιαιτερες διαφορες αλλα ηθελα το πιο καινουργιο...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

to agora sa xtes apo to expansys.com.gr

fainetai arketa kalo kai entyposiaka grigoro, se sygkrisi me to e50 pou eixa

 

exo ena problima omos me tin egkatastasi themes...

an kai ap' o,ti diabasa lene pos prepei na allakseis tin imerominia kai na balleis balleis sta settings tou appl. manager, Software installation: ALL, Online Certificate check: OFF den mporo na egkatasteiso apla themes pou eixa sto E50.

 

exei dokimasei allos na egkatastisei kapoio theme?

Κανονικά θα πρέπει να εγκαθίστανται...

Την ημερομηνία την γυρίζουμε πίσω για πέσουμε στη περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό, και μόνο για να κάνουμε την εγκατάσταση. Βέβαια αν βαριέσαι να κάνεις δοκιμές με την ημερομηνία για να πετύχεις την σωστή περίοδο, απλά υπόγραψέ τα εκ νέου με το δικό σου πιστοποιητικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

eyxaristo gia tin apantisi.

 

den katalabaino omos mporo na to ypograpso ek neou me diko mou pistopoiitiko?

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

eyxaristo gia tin apantisi.

 

den katalabaino omos mporo na to ypograpso ek neou me diko mou pistopoiitiko?

Ναι, ακριβώς!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ! Φοβερή αίσθηση, wifi, λεπτό, γρήγορο, όλα άψογα! :)
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά και καλα Χριστούγεννα σε όλους.

Τι προτείνεται μεταξύ Ν82 και Ε51???Εχει απαντηθεί αλλα επειδή πλεον τα έχει αγοράσει πολύς κόσμος,τωρα είναι πιο ξεκάθαρες οι απόψεις!

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά και καλα Χριστούγεννα σε όλους.

Τι προτείνεται μεταξύ Ν82 και Ε51???Εχει απαντηθεί αλλα επειδή πλεον τα έχει αγοράσει πολύς κόσμος,τωρα είναι πιο ξεκάθαρες οι απόψεις!

 

 

Καλα Χριστουγεννα ,Χρονια Πολλα! :)

1.Να θυμισω οτι υπαρχει αναλογη ενοτητα για επιλογη συσκευης,

συγκρισεις κλπ

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

:!:

 

2. Και οι 2 συσκευες δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα

στην Ελλαδα απο alpha copy :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

 

δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα συγκρισης αναμεσα σε Ε51 και Ν82

 

το νεο Ε51 μπορει να συγκριθει με το Ε65 το οποιο και προοριζεται να αντικαταστησει αν δεν κανω λαθος...

 

Απο την αλλη το Ν82 με προσον του την καμερα προοριζεται να καλυψει αλλες αναγκες...

 

χμμ, αν ερθουν κιολας νομιζω οτι πολλοι θα χαρουν...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η Wind τις εχει κυκοφορίσει απότι ειδα και πολλά παιδιά απτο φορυμ τα έχουν πάρει!!!Γιαυτο το ανεφερα!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το κινητακι το εντοπισα αρχες της εβδομαδας κ πριν συμβουλευτω το φοουμ ηδη πηγα σε 3 καταστηματα wind που το χει και στο φυλλαδιο της ως αναμενομενο και ενω το χουν στους κατλογους δεν υπαρχει ημερομηνια παραλαβης του μελιγα λογια το βαλανε σε καταλογο δεκεμβριου χωρις

στη πραγματικοτητα να φτασει , επισης σε vodafone δεν ξερανε καν την υπαρξη του και σε νοκια σοπ μ ειπανε οτι δε ξερουνε ουτε ποτε θα βγει ουτε τπτ , και ηταν και αγενης κατα καποιο τροπο .

 

εγω εχω την αισθηση οτι επιτηδες δε το κυκλοφορησαν μεσα στις γιορτες για να τους φυγουν αλλα τηλεφωνα μιας κ οποιος εμπιστευεται τη νοκια δε παει ευκολα σε αλλη εταιρεια .

 

αυτο π δε καταλαβαινω ειναι πως γινεται να υπαρχει το επισημο μεταφρασμενο μανουαλ στα ελληνικαι και να μην υπαρχει το τηλεφωνο . ελεος δλδ εγω παντως δε τους κανω τη χαρη να παρω αλλο νοκια παροτι λογο κλοπης εχω μεινει με ενα αρχαιο νοκια .

 

επισης αμα δειτε στο νετ το pixmania.com το πουλαει και το στελνει με κοστος κατω απο 300 ευρω

 

οποιος βιαζεται ειναι καλυτερη λυση απο expansys που ειναι αρκετα ακριβο σε πρωτες κυκλοφοριες .

 

 

εσεις καμμια πληροφορια για το ποτε θα βγει το ελληνικο μοντελο

alpha copy ξερετε ? αυτη η αναμονη με διαολιζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...