Jump to content

HP iPAQ 210 (Enterprise Handheld)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ξέρετε που μπορώ να βρω την μεγάλη μπαταρία 4400mAh για το ΙPAQ 214?

 

http://cgi.ebay.co.uk/4400mAh-BATTERY-HP-IPAQ-210-211-212-214-ENTERPRISE-PPC_W0QQitemZ160237131472QQihZ006QQcategoryZ20336QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem

 

Μαζί με την μπαταρία έρχεται και το καπάκι για να κλείσει την μπαταρία ?

 

Ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 445
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αν κάποιος έχει το hp 214 θέλω να τον ρωτήσω:

Επειδή έχει ειπωθεί οτι το ηχείο του δεν ακούγεται καλά, αν έχω ρυθμίσει μια υπενθυμιση και το έχω μέσα στο τσαντάκι μου (π.χ. μπανανα) θα ακούσω τον ήχο της υπενθύμισης ή δεν υπάρχει περίπτωση;

Party your LIFE...

:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιος έχει το hp 214 θέλω να τον ρωτήσω:

Επειδή έχει ειπωθεί οτι το ηχείο του δεν ακούγεται καλά, αν έχω ρυθμίσει μια υπενθυμιση και το έχω μέσα στο τσαντάκι μου (π.χ. μπανανα) θα ακούσω τον ήχο της υπενθύμισης ή δεν υπάρχει περίπτωση;

 

 

Από εμπειρία που είχα από άλλα ipaq, που δεν είχαν κατηγορηθεί μάλιστα για το ηχείο τους, θα σου πώ ότι δύσκολα θα το παίρνεις χαμπάρι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα.

Δεν ακούγεται με τίποτα.

Όταν βάζω την ένταση στο μεσαίο επίπεδο, ο ήχος εξαφανίζεται ενώ στο φουλ ακούγεται λίγο ( για να καταλάβεις αν μιλήσει κάποιος δεν ακούγεται το ipaq)

Το HTC Tytn 2 που έχω έχει 10 φορές την ένταση του ipaq

 

Πάλι καλά που με τα ακουστικά δεν υπάρχει πρόβλημα

 

και τέλος με τα αρνητικά του 214. Τα υπόλοιπα είναι απλά τέλεια για Pocket PC! ( οθόνη, bluetooth, wifi, cpu, βάρος, μπαταρία, εμφάνιση, μέγεθος )

Link to comment
Share on other sites

 

Πάλι καλά που με τα ακουστικά δεν υπάρχει πρόβλημα

 

 

Πλάκα κάνεις? Αυτό έλειπε να είχε πρόβλημα από τα ακουστικά.

 

Κάπου είχα διαβάσει για κάποιο πρόβλημα με την απόκριση της οθόνης(ήθελε περισσότερη πίεση από το κανονικό, κάτι τέτοιο).Παρατήρησες κάτι?

 

Και μια τελευταία ερώτηση. Μετά από soft reset πόση είναι η ελεύθερη ram?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει για κάποιο πρόβλημα με την απόκριση της οθόνης(ήθελε περισσότερη πίεση από το κανονικό, κάτι τέτοιο).Παρατήρησες κάτι?

 

Όντως, στην αρχή ήθελε περισσότερη πίεση. Ειδικά δεξιά στο scroll bar δυσκολευόμουνα να κυλίσω κάτω το κείμενο. Σταδιακά όμως βελτιώθηκε, σε τέτοιο βαθμό που τώρα δουλεύει άψογα. Περίεργο. Κάπου διάβασα οτι το ίδιο συνέβη και με άλλους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Με τη ram δεν μου είπες:(

Φαντάζομαι πάντως ότι η vga οθόνη χρησιμοποιεί πολύ περισσότερη ram από ότι οι κλασσικές qvga , εξού και ο διπλασιασμός.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με τη ram δεν μου είπες:(

Φαντάζομαι πάντως ότι η vga οθόνη χρησιμοποιεί πολύ περισσότερη ram από ότι οι κλασσικές qvga , εξού και ο διπλασιασμός.

Πράγματι χρησιμοποιεί περισσότερη μνήμη για να τρέξει τα προγράμματα.Το destinator 7 καταναλώνει πάνω από 20mb ram.

Έχετε κάνει αναβάθμιση τον οδηγό του WiFi με την καινούρια έκδοση που βγήκε πριν κανα μήνα; Προσπαθώ να το κάνω και μου βγάζει σφάλμα για λάθος Device_ID.

 

Απ ότι είδα το πρόβλημα το έχουν και κάποιοι άλλοι χρήστες...

 

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3544117&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3544060&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=228

 

Από ότι διάβασα το .exe δεν τρέχει σε windows vista.Oσοι έχετε πρόβλημα κατεβάζετε το cab αρχείο και το τρέχετε από τη συσκευή

Και ένα αναλυτικότατο review για το hp 214

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=389800&highlight=hp+ipaq+214

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθές το μεσημέρι από expansys...Με μια λέξη καταπληκτικό!!!

Το ηχείο έχει ελαφρώς χαμηλότερη ένταση από το ΜΙΟ 350, αλλά δε με χαλάει.

Κατά τα άλλα...

-Πανεύκολη η ρύθμιση του wifi και του bluetooth GPS (Holux M1000).

-Μνήμη ατελείωτη

-Destinator 6 & 7, iGO, MioMap πετάνε...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

με το ενσωματομενο μικροφωνο και με το μεγαφωνο ?

 

Ναι. Μάλιστα έχει πολύ καλή ποιότητα ο ήχος. Μπορώ να σου πώ καμία διαφορά απο το skype στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

thnx skeftomai n t agoraso alla dn eimai k poly sigoiros gt 8elo men mia Windows Mobile syskeui alla dn exo akoma 3eka8arisei an 8elo PDA i PDA phone !!!! Eseis t lete ??? P.S sorry g t agglika alla grafo apo iPod Touch !!!
http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

thnx skeftomai n t agoraso alla dn eimai k poly sigoiros gt 8elo men mia Windows Mobile syskeui alla dn exo akoma 3eka8arisei an 8elo PDA i PDA phone !!!! Eseis t lete ??? P.S sorry g t agglika alla grafo apo iPod Touch !!!

 

Κοίτα να δείς:

1.Συσκευή WM με 4 ίντσες οθόνη(ή έστω 3,5) που να είναι και τηλέφωνο δεν θα βρείς.

 

2.Επίσης συσκευή WM με επεξεργαστή στα 624 και 128 ram που να είναι και τηλέφωνο επίσης δεν θα βρείς.(ή θα βρείς πολύ δύσκολα)

 

3.Επιπλεόν, είναι βέβαιο οτι αν ήταν και τηλέφωνο θα έκανε τουλάχιστον +300 ευρώ(μόνο και μόνο για έναν τηλεφωνικό δεκτή που θα είχε και ένα ηχείο).

 

4.Τέλος σκέψου καλά αν θέλεις το κινητό σου, που θα το έχεις πάντα μαζί σου, όπου και να πας, ότι και να κάνεις, να έχει σχήμα, μέγεθος και βάρος παντόφλας 42 νούμερο.

 

 

Πραγματικά απορώ που στα διάφορα review διαβάζω οτι δεν υπάρχει αγορά για τέτοιες συσκευές πλέον!!!Συμφωνώ οτι τα πράγματα έχουν στενέψει, οτι τα κινητά έχουν προχωρήσει πολύ αλλά τα pda πάντα είχαν και θα συνεχίσουν να έχουν άλλο ρόλο και άλλη μαγεία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά. Έχω το Ipaq 214 το οποίο έχει WM6. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τα ενσωματωμένα παιχνίδια που έχει (solitaire & Jawbreaker) ή με κάποιο τρόπο να τα σταματήσω να τρέχουνε?

 

Διαφορετικά μπορώ με κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσω το button 2 (start button) ?

Link to comment
Share on other sites

opot dld t iPAQ einai monodrmos ...?!?!?!!!! Tespa mallon 8 t agoraso k 8 exo k ena kinito mazi m ! Apla skeftomoun pos an dn mporei n kaneis Voip kliseis tote en 8 t poly xeiazomai !!!
http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτίμησα να έχω δυό χωριστές συσκευές. Δηλαδή ένα δυνατό PDA για multimedia, navigation, ebooks, surfing, κλπ και ένα κινητό το οποίο μπορώ να το αλλάζω πιο συχνά. Δεν λέω, τα HTC είναι πολύ καλές συσκευές αλλά νομίζω οτι θα με κούραζε μια μικρή οθόνη με εναν αδύναμο επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

opot dld t iPAQ einai monodrmos ...?!?!?!!!! Tespa mallon 8 t agoraso k 8 exo k ena kinito mazi m ! Apla skeftomoun pos an dn mporei n kaneis Voip kliseis tote en 8 t poly xeiazomai !!!

 

 

Εγώ προτίμησα να έχω δυό χωριστές συσκευές. Δηλαδή ένα δυνατό PDA για multimedia, navigation, ebooks, surfing, κλπ και ένα κινητό το οποίο μπορώ να το αλλάζω πιο συχνά. Δεν λέω, τα HTC είναι πολύ καλές συσκευές αλλά νομίζω οτι θα με κούραζε μια μικρή οθόνη με εναν αδύναμο επεξεργαστή.

 

 

Εξαρτάται από τις ανάγκες σου.

Το ipaq προσφέρει τεράστια οθόνη και την μεγαλύτερη επεξεργαστική ισχύ σήμερα σε συσκευές με wm.

Τα pda-like phones της HTC έχουν μικρότερους(αλλά όχι απαραίτητα αδύναμους) επεξεργαστές(δλδ ένα 400άρη δεν τον λες και αδύναμο) και μικρότερες οθόνες(σε σχέση με το 214 πολύ μικρότερες).

Αλλά από την άλλη είναι κινητά τηλέφωνα, είναι gps είναι όλα σε ένα δλδ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2.Επίσης συσκευή WM με επεξεργαστή στα 624 και 128 ram που να είναι και τηλέφωνο επίσης δεν θα βρείς.(ή θα βρείς πολύ δύσκολα)

 

Κι όμως... δεν θα βρεις καθόλου (ακόμα!)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μηχάνημα είναι άψογο για την τιμή του.Mου έκανε εντύπωση η απόδοση του με destinator.Mε ένα καλό bt gps είναι εφάμμιλο και ίσως καλύτερο από pna.Αν κάποιον δεν τον χαλάει το χαμηλό ηχείο,το να φορτίζει και να κουβαλάει bt gps(το οποίο δεν είναι μεγαλύτερο από ένα κουτί τσιγάρα ),θέλει να βλέπει διπλάσια ποσότητα χάρτη στην οθόνη,θεωρώ ότι το 214 είναι η καλύτερη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Το μηχάνημα είναι άψογο για την τιμή του.Mου έκανε εντύπωση η απόδοση του με destinator.Mε ένα καλό bt gps είναι εφάμμιλο και ίσως καλύτερο από pna.Αν κάποιον δεν τον χαλάει το χαμηλό ηχείο,το να φορτίζει και να κουβαλάει bt gps(το οποίο δεν είναι μεγαλύτερο από ένα κουτί τσιγάρα ),θέλει να βλέπει διπλάσια ποσότητα χάρτη στην οθόνη,θεωρώ ότι το 214 είναι η καλύτερη επιλογή.

+100

και το igo 8 με 3d είναι το κάτι άλλο με αυτή την οθόνη...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας φωτεινότητας μπορεί να απενεργοποιηθεί?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

start->Settings->System->Backlight->Brightness->Auto Sensor On (το ξεκλικάρεις)
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...