Jump to content

HP iPAQ 614c - 914c


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα τα leaked beta builds των WM6.5 που κυκλοφορούν βρίσκονται σε όχι και τόσο σταθερό στάδιο και κατά συνέπεια όλες οι cooked ROM που στηρίζονται σε αυτό υιοθετούν και τα προβλήματα. Θα συνιστούσα να περιμένετε να κυκλοφορήσει κάποιο final released build.

 

Καλησπέρα!!Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι ας περιμένουμε λίγο ακόμη αν και το βλέπω λίγο δύσκολο απο τη μαμά HP να κάνει κάτι για τούτη τη συσκευή πια,μάλλον έχει ρίξει αλλού το ενδιαφέρον της.Πάντως ρε παιδιά πέρυσι είχα το Nokia N80 ανά περίπου 3-4 μήνες υπήρχε διαθέσιμο upgrade για το firmware έτσι??Τες πα..:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 847
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to hp 914c το έχει κανείς ?

μου παρουσιάζει κάποια προβλήματα όπως :

1. οταν μου τηλεφωνουν, ανάβει η οθόνη του, χτυπάει σε αυτόν που καλεί, αλλά εμένα δεν μου βγάζει ποιος είναι. Στο τέλος ο αλλος το κλείνει κ μου το εμφανίζει ως αναπάντητη.

2. "χανει" τον ήχο κλήσης που του έχω βάλει κ γυρνάει σε έναν από αυτούς που έχει εργοστασιακά στην μνήμη του.

3. Δεν βγάζει αναφορά sms αρκετές φορές - διορθώνεται μόνο με επανεκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

diladi file kosta mono auta ta provlimata ehi?tha mporouses na kanis ena review gia tin suskevi?epidi fenete pos eisai o monos katohos alla k ego psinome na to paro ..to expansys to ehi 200 evro..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

εγω το έχω από τον Οκτώβρη, μονο αυτά μου κάνει.

το χρησιμοποιώ κάθε μέρα για τηλέφωνα και ιντερνετ, η μπαταρία κρατάει 2,5 - 3 ημέρες, ανοικτό το βράδυ - οχι σε flight mode.

στο ιντερνετ ειναι πολύ γρήγορο (HSDPA) με κάρτα vodafone 3G Που χρησιμοποιώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

για πλοήγηση χρησιμοποιώ destinator 7.0 με χάρτες 2008 Q4.

ΔΕΝ ειναι και ότι καλύτερο όσον αφορά την αμεσότητα της απόκρισης αλλά δεν με ενδιαφέρει γιατι έχω ενα Glofiish X600 για τον σκοπό αυτό και σαν 2ο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

se euharisto polu...pantos gia ta sms eihan k alloi provlima des edo

http://www.insidehw.com/Reviews/Gadgets/HP-iPAQ-914c-Business-Messenger.html

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

τα δύο προβλήματα που αναφέρει στο link

(Two of those problems are typical: warning about unread SMS stayed even if we have read SMS and warning about locked keyboard was on for some time even if we unlocked and used keyboard)

δεν μου τα κάνει εμένα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά, έχω αρκετά κινητά, αλλά το καημένο και σαν πλοηγός αλλά και σαν 2η συσκευή για τηλεφωνήματα δε με αφήνει παραπονεμένο.

Όλα μαμά τα έχω, εκτός από τα προγράμματα πλοήγησης.

Δε φορτώνω το κινητό με άχρηστα πράγματα, ακομη και το Spb έχω βγάλει, το κινητό ανταποκρίνεται σωστά.

Μόνο η οθόνη του που είναι λίγο θολή σε σχέση με ένα HTC Dual που είχα στο παρελθόν, αλλά είδα κι αυτήν ενός Μiο Α702 κι ηρέμησα.

Μόνο πρόβλημα....

 

 

 

"Φωτεινή, πάρε μαζί σου λίγο το τηλέφωνο..., πάλι το ξέχασα στο φορτιστή..."

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι να πω εγω πηρα το κινητο τον γεναρη μεχρι τωρα προβλημα σοβαρο κανενα το μονο κακο ειναι οτι ωρες ωρες οταν με περνουν τηλ κολαει εκει βγαζω καπνους απο τα αυτια και οχι μο νο γτ εχω χασει σημαντικα τηλεφωνιματα! Τελος παντων το συγχωρ,δεν μπορω να κανω αλλιως δεν εχω δευτερο κινητο!

Θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορω να βαλω το wm 6.1 ή wm6.5 (και πως) απο την εταιρια μεχρι τωρα εχω το παλιο και ωρες ωρες ειναι ανυποφορο .

 

Και οσο για την τιμη του παρακαλω ξανα τσεκαρεται στο expansys!

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω ξανα τσεκαρεται στο expansys!

€679.99????? Καλά ότι να 'ναι..

 

Ότι γουστάρουνε χρεώνουνε... απίστευτα πράγματα...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω φρικαρα οταν το ειδα!

Το είχε κάποια φάση το MAKRO 240 Euro τελική... και δεν έγραφε καν οτι είναι προσφορά...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι μπορει να γινει για να μεταφερω αρχεια απο τον υπολογιστη στο κινητο πιο γρηγορα μου τρωει την ζωη πεντε ωρες κανει για 10 τραγουδια ????

 

Υ.Γ. Χωρις να βγει η καρτα μνημης απο το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ύπαρχει κάποιο ''κόλπο'' ή κάποιο πρόγραμμα που να ενώνει στην ιστορία κλήσεων τισ κλήσεις απο την ίδια επαφή??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ύπαρχει κάποιο ''κόλπο'' ή κάποιο πρόγραμμα που να ενώνει στην ιστορία κλήσεων τισ κλήσεις απο την ίδια επαφή??

 

 

Υπαρχει και λεγεται resco contct manager εγω αυτο εχω υποψην και χρησοιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και λεγεται resco contct manager εγω αυτο εχω υποψην και χρησοιμοποιω.

 

Πολύ καλό ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλημέρα.

 

Σκέφτομαι να βαλω την rom με τα wm 6.5 η οποία υποθέτω ότι ειναι αυστηρά αγγλική.

Πριν το κάνω όμως θα ήθελα να ρωτήσω:

-Ξέρετε πως παίρνουμε backup την παλιά ελληνική rom? Υπάρχει ενσωματωμένη στο cd που έχει η συσκευή (και το οποίο δεν έχω ανοίξει ποτέ?) Και αν την βαλω, μετά μπορώ να κάνω rollback στην παλιά (και πως?)

-Τα official updates που υπάρχουν στο http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3544382&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3544358&swEnvOID=4014&taskId=135&swLang=13 ειναι μονο για αγγλικά? αν τα εβαζα στην ελληνική rom δε θα επαιζαν?

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά.Μου έστειλε η HP ένα mail με κάποιο alert για τη σειρά 600 (συμπεριλαμβάνεται και το 614c μέσα) στο οποίο αναφέρει οτι το πρόβλημα με την μπαταρία όταν αυτή πέσει κάτω απο 30% κάνει soft reset απο μόνη της και πόσο μάλλον κατά τη διάρκεια μιας κλήσης το pda σβήνει άλλα συνεχίζεις να μιλάς με τον συνομιλητή σου (!) δεν έχει προς το παρόν κάποια μόνιμη λύση.Τρελλάθηκα!Γονάτισα απο τα γέλια.Απλά λεέι όταν η μπαταρία φτάσει σε αυτό το σημείο να απενεργοποιήσουμε μπλε δόντι ή/και wi-fi για να ''σώσουμε'' την μπαταρία.Είδατε λύση???Έπρεπε να περάσουν κάμποσοι μήνες για να απαντήσουν κάπου και αυτή η απάντηση ήταν η παραπάνω.Βεβαίως και θα ξαναγοράσω hp :lol::lol::lol:(μόνο CDs).Αυτά παιδιά μη σας ζαλίζω άλλο καλές(υπόλοιπες)διακοπές!!!!!!Και μην ξεχνάτε:Όσοι έχουμε το 614c να το φορτίζουμε κάθε μέρα...........(ε ρε γλέντια:D)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Σκέφτομαι να βαλω την rom με τα wm 6.5 η οποία υποθέτω ότι ειναι αυστηρά αγγλική.

Πριν το κάνω όμως θα ήθελα να ρωτήσω:

-Ξέρετε πως παίρνουμε backup την παλιά ελληνική rom? Υπάρχει ενσωματωμένη στο cd που έχει η συσκευή (και το οποίο δεν έχω ανοίξει ποτέ?) Και αν την βαλω, μετά μπορώ να κάνω rollback στην παλιά (και πως?)

-Τα official updates που υπάρχουν στο http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3544382&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3544358&swEnvOID=4014&taskId=135&swLang=13 ειναι μονο για αγγλικά? αν τα εβαζα στην ελληνική rom δε θα επαιζαν?

 

Φίλε μου γεία σου.Κατ'αρχήν μέσα στο CD δεν υπάρχει τίποτα εκτός απο τα προγράμματα συγχρονισμού της συσκευής σου με το pc για XP και VISTA,κάθως και το εγχειρίδιο χρήσης.Κατά δεύτερο έχω μπει κι εγώ στον πειρασμό αλλά φρενάρω την τελευταία στιγμή.Καλό θα ήταν (γνώμη μου) να μην επιχειρήσεις κάτι τέτοιο ακόμη.Στο site όλα αυτά που βλέπεις αφορούν αγγλικές εκδόσεις και όχι ελληνικές ακόμα.Ελπίζω κάαααααααποια στιγμή να βγάλουν κάτι και για εμάς.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γεία σου.Κατ'αρχήν μέσα στο CD δεν υπάρχει τίποτα εκτός απο τα προγράμματα συγχρονισμού της συσκευής σου με το pc για XP και VISTA,κάθως και το εγχειρίδιο χρήσης.Κατά δεύτερο έχω μπει κι εγώ στον πειρασμό αλλά φρενάρω την τελευταία στιγμή.Καλό θα ήταν (γνώμη μου) να μην επιχειρήσεις κάτι τέτοιο ακόμη.Στο site όλα αυτά που βλέπεις αφορούν αγγλικές εκδόσεις και όχι ελληνικές ακόμα.Ελπίζω κάαααααααποια στιγμή να βγάλουν κάτι και για εμάς.:cool:

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Ωστόσο κανείς από όσο είδα δεν έχει αναφερθεί από εδώ στο πως παίρνουμε backup την παλιά rom που φοράει το κινητό... εστω και για εγκυκλοπαιδικούς λόγους αν κάποιος γνωρίζει πως (utilities και δοκιμασμένες οδηγίες) τον παρακαλώ να τις μοιραστεί μαζί μας...

Μπορείς να κάνεις copy paste αυτό το σημείο του επίσημου e-mail (χωρίς να φαίνονται άλλες λεπτομέρειες) να γελάσουμε και εμείς λίγο?

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Ωστόσο κανείς από όσο είδα δεν έχει αναφερθεί από εδώ στο πως παίρνουμε backup την παλιά rom που φοράει το κινητό... εστω και για εγκυκλοπαιδικούς λόγους αν κάποιος γνωρίζει πως (utilities και δοκιμασμένες οδηγίες) τον παρακαλώ να τις μοιραστεί μαζί μας...

Μπορείς να κάνεις copy paste αυτό το σημείο του επίσημου e-mail (χωρίς να φαίνονται άλλες λεπτομέρειες) να γελάσουμε και εμείς λίγο?

 

Λοιπόν εδώ http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp;jsessionid=KDjNCvk9vPYQGxD3hWqypc5RPLH9cz5v4YsMWV6TclDw0hLNWTzQ!1807090909?lang=en&cc=us&prodNameId=3544382&prodTypeId=215348&prodSeriesId=3544358&swLang=13&taskId=135&swEnvOID=4014 είναι η λίστα με τα τελευταία updates και ΔΕΝ αφορούν Ελληνική έκδοση κι εδώ http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?lang=en&cc=us&taskId=110&prodSeriesId=3544358&prodTypeId=215348&objectID=c01838220 είναι η απάντηση που με παρέπεμψαν στο σχετικό mail.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά γεια χαρά.

Είμαι μεταξύ του HP iPAQ 914c και του BLACKBERRY 9000 BOLD.

Έχει μπει κανένας σε διαδικασία σύγκρισης?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, σκέφτομαι να αγοράσω το hp ipaq 614c απο το expansys, το έχει στα 180 ευρώ ανακατασκευασμένο απο την HP και με εγγύηση ενός έτους.....ξέρει κανείς τι παίζει με τα ανακατασκευασμένα, εάν δηλαδή ρισκάρω αρκετά με την απόκτησή του......επίσης με απασχολεί και λίγο το μέγεθός του, το HTC P4350 που έχω πιάσει στα χέρια μου δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα οπότε απο την στιγμή που είναι λίγο μεγαλύτερο φαντάζομαι δεν θα είναι ενοχλητικό......
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν αποτελεί αξιόλογη αγορά πλέον και η τιμή που αναφέρεσαι είναι αρκετά υψηλή , ειδικά για ανακατασκευασμένο. Επίσης... δίνει την αίσθηση μεγαλύτερου στα χέρια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποτελεί αξιόλογη αγορά πλέον και η τιμή που αναφέρεσαι είναι αρκετά υψηλή , ειδικά για ανακατασκευασμένο. Επίσης... δίνει την αίσθηση μεγαλύτερου στα χέρια.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, θεωρείς ότι τα 180 ευρώ είναι πολύ υψηλή τιμή....προφανώς κάτι θα έχεις στο μυαλό σου που θα είναι φθηνότερο ή με τα ίδια λεφτά καλύτερο......προσωπικά μόνο το expansys γνωρίζω να σου δίνει smartphone στα 200 ευρώ, εκτός εάν εννοείς πχ την προσφορά που έχει τώρα δηλαδή το "MWg Zinc II Windows Smartphone" το οποίο το δίνει στα 180 ευρώ, αλλά η συγκεκριμένη εταιρεία μου είναι παντελώς άγνωστη και εδώ μέσα δεν υπάρχει review για το συγκεκριμένο μοντέλο, επίσης στο e-shop έχει το toshiba g810 στα 320 ευρώ αλλά ξεφεύγουμε πολύ, και τα 200 ευρώ που δίνω πολλά είναι.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

kseri kaneis ean ginetai na allaksw to windows apo ellinika sta agglika sto hp ipaq 614 k pos ginetai?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...