Jump to content

HP iPAQ 614c - 914c


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 847
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παδιά καλησπέρα.Έχω μια απορία:Πώς μπορώ να ''κατεβάζω'' τα επισυναπτόμενα αρχεία απο τα e-mail στη storage card?Έχω κάνει την επιλογή στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων στο ''αποθηκευτικός χώρος'' ως storage card αλλά δεν βλέπω κάποιο αποτέλεσμα.Μάλιστα έχω παρατηρήσει οτι εάν ένα αρχείο είναι μεγαλύτερο απο 1 ΜΒ δεν υπάρχει περίπτωση να το κατεβάσει ποτέ και βγάζει το μηνυμα ''το αρχείο είναι υπερβολικά μεγάλο''.Τι να κάνω?Έχω δει κάτι ''κολπάκια'' που κάνουν με τη registry αλλά είπα να μοιραστώ αυτήν την απορία μαζί σας.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδιά.

Το διάβασα σε κάποια σελίδα νωρίτερα, αλλά δεν το έχω καταλάβει ακριβώς.

Αν το αγοράσω από μαγαζί του εξωτερικού που φυσικά θα έχει το αγγλικό λογισμικό:

1) μπορώ να κάνω κάτι για να γράφω μηνύματα στα ελληνικά?

2) μπορώ να κάνω κάτι να τα αλλάξω οολα σε ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) μπορώ να κάνω κάτι για να γράφω μηνύματα στα ελληνικά?

2) μπορώ να κάνω κάτι να τα αλλάξω οολα σε ελληνικά?

 

1) Με το hardware πληκτρολόγιο δεν είμαι σίγουρος, ας απαντήσει κάποιος κάτοχος. Με software keyboard πάντως μπορείς σίγουρα.

2) Αυτό είναι ακόμα πιο δύσκολο. Δεν σου το συνιστώ να μπεις σε αυτή τη διαδικασία, εξάλλου δεν κερδίζεις τίποτα το ουσιαστικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τhanx athanaso.

Είναι κανείς που να ξέρει αν με το hardware πληκτρολόγιο μπορώ με κάποιο τρόπο να γράψω ελληνικά μηνύματα?

Και κάτι άλλο. Ο 'κύκλος' που έχει στο κέντρο του πληκτρολογίου λειτουργεί ως joystick. Γιατί χωρίς joystick πιστεύω ότι είναι πολύ δύσχρηστο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω σας ευχαριστώ ρε παιδιά.

Νά στε καλα!

 

 

Λοιπον με το hardware keyboard δεν μπορεις να κανεις και πολλα εκτος αν γραφεις αγγλικα αλλα και πλαι θα σε δυσκολεψει γιατι απο μονο τοθ πεταγετε το αγγλικο Τ9 οποτε ειναι λιγο σπαστικο, η μονη λυση ειnαι το resco keyboard πενακι και αρκετη ευσταθεια γιατι αλλιω ειναι λιγο κουραστικο. Γενικα δεν ειναι κηνιτο για πολλα μηνυματα. Τωρα το κυκλακι στο κεντρο ειναι οντως σαν joystick περιπου! αλλα δεν σε θα σε ενοχλησει παρα πολυ εφ'οσον δεν πληκτρολογεις πολυ εκτοσ απο το κυκλακι μπορεισ να χρησοιμοποιησεις και το μοχλο στο πλαι ειναι περιπου το ιδιο με ελαχιστες διαφορες και τελος σου μενει η οθονη απ'οπου τα κανεις ολα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να σεταρω ενα HP614 υστερα απο hard reset να βλεπει ελευθερο ασυρματο δικτυο και να συνδεετε μεσω αυτου στο internet. Υπαρχει κανενας step by step οδηγος γιατι καπου χαθηκα:(:(:(:(:( και παντα μου ανοιγει Internet μεσω 3G....τα φωτα σας please???
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, καλησπέρα.

ενδιαφέρομαι μόλις παραλάβω ένα 614c που αγόρασα (μτχ) να περάσω κάποια θέματα στην οθόνη αναμονής.

Ποια αρχεία χρειάζεται να έχω εγκατεστημένα στο Ipaq μου ώστε αυτά να δουλέψουν;

Θα τα βρω πιστεύω από τα γνωστά "καταστήματα".

ή μήπως εγκαθιστώντας τα προγράμματα της SPB γίνει η δουλειά μου, να βλέπω τον καιρό και την ώρα με τεράστιους χαρακτήρες;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε το ολοκαίνουργιο Spb Mobile Shell 3.0 και θα έχεις ότι ζητάς και ακόμα περισσότερα σε ένα πολύ καλαίσθητο αποτέλεσμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από τη συσκευή:

Διάβαζα ότι είναι γρήγορο, αλλά όχι.

Ότι είναι μεγάλο, είναι μεγαλύτερο!!! Το Q9h μοιάζει συλφίδα δίπλα του.

Η οθόνη του είναι λίγο θολή, δεν έχει ζωντανά χρώματα, τι να πω, δίπλα από του Dual πάντως, η διαφορά είναι μεγάλη.

Για πρώτη φορά πάντως, έχω ένα κινητό με απ'όλα (σαν τους γύρους).

Με το Google Μaps βρήκε γρήγορα 7 δορυφόρους.

Έβγαλα επίτηδες φωτογραφίες κολώνες και ράφια από τη βιβλιοθήκη που εργάζομαι και το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικότατο και μάλιστα χωρίς φλας.

Το σκάλισμα ξεκινά εντός ολίγου, με πρώτο πρώτο το SPB Mobile Shell...

Κάθε πρόταση και βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά χαρά

 

ενδιαφέρομαι για το 614C θεορώντας μεγάλο πλεονέκτημα το hardware πλξκτρολόγιο του και ας το κάνει θηριάκι. Το έχω βρει σε πολύ καλη τιμή (200 euro) αλλά τα ατελείωτα review που έχω διαβάσει στο δύκτιο με έχουν προβληματίσει αφάνταστα αφού ακόμα και με τη μαμα rom έχει κάποια προβληματάκια.

 

απορώ πως το χαρακτηρίζετε αδύναμο... ο Marvell PXA270 520 MHz που φοράει δεν είναι αντίστηχος με τον Intel PXA270 φοράνε κάποια απο τα πλέον τουμπανιασμένα κινητά της αγοράς;

 

θεωρώ τρομακτικό πλεονέκτημα την υποστήριξη που έχει απο XDA όπου όπως δείχνουν τα πράγματα αυτή τη στιγμή θα έχουμε WM 6.5 σύντομα. (Δεν θα ήθελα να πάρω κάποιο κινητό που να μην έχει καλή υποστήριξη μιας και πορώνομαι με τις tweeked rom και γι αυτό προβλιματίζομαι με τα ΕΤΕΝ, ASUS, Toshiba κλπ και γλύκοκοιτάζω τα HTC και ως.. απο μηχανής θεό το 614C που έχει λαό.

 

θεωρώ απαράδεκτο απο την HP να έχει βάλει ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ camera σε τόσο ακριβή σύσκευη. Είπαμε είναι προσανατολισμένη σε buisness applications ως PPC αλλά και αυτοί το παρακάνανε...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η συσκευή από άποψη ονομαστικών χαρακτηριστικών τα πάει καλά.

 

Το θέμα είναι όμως να έχει ουσιαστική υποστήριξη (από άποψη software) από την εταιρία, η οποία όμως δεν υπάρχει. Εάν μια συσκευή δεν "φοράει" σωστή ROM εύκολα μπορεί να αδικηθεί. Για το λόγο αυτό και δεν συνιστώ την αγορά αυτής της συσκευής σήμερα.

 

Όσον αφορά την υποστήριξη από XDA που αναφέρεσαι, δεν θα έλεγα ότι υποστηρίζεται τόσο. Εάν θέλεις κάτι τέτοιο κοίτα καλύτερα προς HTC μεριά.

 

Δυστυχώς αυτή η συσκευή δεν ανταποκρίνεται σε αυτά που υπόσχεται, και αυτό είναι κάτι που θα το διαπιστώσεις τόσο διαβάζοντας εδώ μέσα, όσο και κρίνοντας από το πόσο κατέρρευσε η τιμή της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά!!Μια ερώτηση.Πώς θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω το iPAQ σαν modem?Η ερώτηση μου αφορά για σύνδεση με καλώδιο USB και με χρήση του active sync.Ευχαριστώ:D
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή της μπορεί να κατέρρευσε, αλλά με κατάλληλες προσθήκες το θηριάκι γίνεται...Στρατηγός!!
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

αλλά με κατάλληλες προσθήκες το θηριάκι γίνεται...Στρατηγός!!

Φίλε ποιά έκδοση WM φοράς;

Με ανυσηχούν τρομερά τα προβλήματα που διαβάζω για κολήματα όταν η μπαταρία πέφτει στο 40% και του ήχου στο ακουστηκό. Νταξ, με άθλια κάμερα μπορώ να ζήσω αλλά όχι και να μη δουλεύει καλά ως τηλέφωνο...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Παρόλο που το θέμα είναι τι επενδύει η κάθε εταιρία, δεν θα το γενικοποιούσα.

 

Το 214c έχει βγει πολύ καλύτερο σε σχέση πάντα με το τι υπόσχεται σαν συσκευή. Το ίδιο θα μπορούσε να ισχύει και εδώ εάν η εταιρία πίστευε και επένδυε περισσότερο σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Windows Mobile 6.5 for HP 610c

 

http://wmpoweruser.com/?p=4462

 

Τι λέτε ρε παιδιά να κάνουμε καμιά κίνηση ή οχι?Θα τα φάμε λέτε?Κάποιος μου είπε οτι τα 6.5 έχουν προβλήματα με το GPS.Μη μας βγει τούβλομετά.....Αλήθεια σ'αυτήν την περίπτωση υπάρχει γυρισμός στα 6.1?????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα τα leaked beta builds των WM6.5 που κυκλοφορούν βρίσκονται σε όχι και τόσο σταθερό στάδιο και κατά συνέπεια όλες οι cooked ROM που στηρίζονται σε αυτό υιοθετούν και τα προβλήματα. Θα συνιστούσα να περιμένετε να κυκλοφορήσει κάποιο final released build.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...