Jump to content

HP iPAQ 614c - 914c


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γινεται να τα εχουμε ολα σε αυτη την ζωη! Κανεις καποιους συμβιβασμους οπως πολλοι που πηραν το iphone αναγκαστηκαν αρχικα να γραφουν greeklish!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 847
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο unicode γράφω 160 χαρακτήρες αλλα με ερςτηματικά!! Τέλος πάντον μου φαίνεται θα συμβιβαστώ. Αυτό που δεν κατάλαβα σήμερα που γύρναγα απο ταξίδι και ενώ το είχα στον αναπτήρα με φορτιστή htc επειδή η αντιπροσωπεία δεν έχει φέρει ακόμα, και ενώ ήταν ανοικτο 3,5 ώρες το Destinator και συνέχεια στη πρίζα μου φόρτισε 70%.
Link to comment
Share on other sites

Καπου το ξαναειδα αυτο αλλα δεν μπορω να θυμηθω! Συμβαινει με μερικες καρτες SIM αλλα νομιζω εχει βγαλει ενα patch η HP γι'αυτο τον λογο καλητερα θα ειναι να ψαξεις εκει!
Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεις και όρκο!!! Το μόνο μου θεματάκι είναι ότι όταν γράφω μήνυμα οι παραλήπτες πέρνουν ?????????????? ερωτηματικά. Πρέπει να γράψω με χτ9 των 70 χαρακτήρων για να το δει κανονικά ο παραλήπτης!!!

 

perna to resco keyboard pro k tha eisai entaksei.to eixa k ego auto to provlima me kapoia pliktrologia pou eixa perasei.to resco tha se sosei

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που δεν κατάλαβα σήμερα που γύρναγα απο ταξίδι και ενώ το είχα στον αναπτήρα με φορτιστή htc επειδή η αντιπροσωπεία δεν έχει φέρει ακόμα, και ενώ ήταν ανοικτο 3,5 ώρες το Destinator και συνέχεια στη πρίζα μου φόρτισε 70%.

 

Eksartatai posa Ampere einai o fortistis. Mi se apasxolei afto, den einai problima. Kalo tou kanei na min taxy-fortizei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
perna to resco keyboard pro k tha eisai entaksei.to eixa k ego auto to provlima me kapoia pliktrologia pou eixa perasei.to resco tha se sosei

 

H' to Pocket CM Keyboard.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ενδιαφέρθηκα να αγοράσω ένα 614c και μου είπαν ότι η HP σταμάτησε να πουλά το συγκεκριμένο μοντέλο, το οποίο θα καταργηθεί και μάλλον θα αντικατασταθεί από κάποιο άλλο. Γνωρίζει κάποιος κάτι πάνω σε αυτό το θέμα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συνιστούσα κάποιες από τις υπόλοιπες επιλογές της αγοράς. Εκτός και αν χρειάζεσαι οπωσδήποτε το hardware alphanumeric keyboard, που κατά τη γνώμη μου πλέον δεν είναι απαραίτητο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα, ότι αν όντως χρειάζεσαι το numeric keypad που έχει, δοκίμασέ το σε κάποιο μαγαζί πριν το αγοράσεις. Για μένα το keypad ήταν ο κυριότερος λόγος αγοράς (πριν είχα το HTC Touch), αλλά στην πράξη το πληκτρολόγιο του 614 ήταν - προσωπική μου άποψη - απλά το χειρότερο που είχα δοκιμάσει. Τα πλήκτρα ήταν τελείως επίπεδα και τελείως ενωμένα μεταξύ τους. Πάταγες ένα και συνήθως πατιόταν και το διπλανό. Τις περισσότερες φορές εύρισκα πιο βολικό να χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο της οθόνης. Τελικά κατέληξα σε ένα απλό και ταπεινό NOKIA 6085. Το HP 614 προς το παρόν είναι στο αυτοκίνητο, χωρίς SIM, και μου λέει από ποιο δρόμο να πάω.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις προτάσεις. Την συσκευή πρόκειται βασικά να την χρησιμοποιώ σαν τηλέφωνο και μετά όλα τ' άλλα. Δεδομένου ότι έχω συνηθίσει την γραφίδα και το πληκτρολόγιο είναι απαραίτητο γιά τις κλίσεις, ίσως το MIO είναι μία καλή εναλλακτική λύση.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν πάντως μπεις στην κατηγορία των PPC Phones πρέπει να αρχίσεις να ανεξαρτητοποιείσαι από το hardware alphanumeric keyboard. Πλέον δεν είναι απαραίτητη η ύπαρξή του και για το λόγο αυτό οι επιλογές σήμερα σε τέτοιες συσκευές είναι πολύ περιορισμένες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα στα χερια μου το τηλεφωνο μετα απο πολυ καιρο αναμονης!!! Και θελω βοηθεια εβαλα το destinator 7 για την 6,1 εκδοση αλλα δεν εβρισκε δορυφορους!!!!! Μηπως μπορει να βοηθεισει καποιος?? Ποια ειναι η πιο καταλληλη εκδοση????!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις πηρα στα χερια μου το τηλεφωνο μετα απο πολυ καιρο αναμονης!!! Και θελω βοηθεια εβαλα το destinator 7 για την 6,1 εκδοση αλλα δεν εβρισκε δορυφορους!!!!! Μηπως μπορει να βοηθεισει καποιος?? Ποια ειναι η πιο καταλληλη εκδοση????!!!!

 

Destinator v7.0.0.588.11

 

Πληροφορίες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα το καταφερα!!!! Το εβαλα και το εβγαλα 3 φορες βεβαια ( κοινος εφτυσα αιμα) αλλα τωρα λειτουργει μια χαρα!!!!

 

Ερωτηση 2η πως μπορω να δω βιντεο απο το youtube συνεχεια βγαινει ο μεντια πλαιηερ και δεν τα ανοιγει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα το καταφερα!!!! Το εβαλα και το εβγαλα 3 φορες βεβαια ( κοινος εφτυσα αιμα) αλλα τωρα λειτουργει μια χαρα!!!!

 

Ερωτηση 2η πως μπορω να δω βιντεο απο το youtube συνεχεια βγαινει ο μεντια πλαιηερ και δεν τα ανοιγει!!!!

Δες εδώ φίλε μου,οχι μόνο player αλλά και :cool:downloader

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-w-v-d-web-video-downloader.html

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να απενεργοποιησω το 3G στο συγκρινεμο μοντελο και πως γιατι πεφτει πολυ γρηγορα η μπαταρια του. Και γενικα η μπαταρια δεν κραταει πανω απο μια μερα αν και το πηρα την δευτερα (θεωρητικα θα αυξηθει η διαρκεια ζωης της μπαταριας) ειναι προβλημα αυτο η απλα δεν αντεχει τοσο πολυ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση!! Αξιζει να παρω την "εκτεταμενη" μπαταρια??? Και μηπως γνωριζει κανεις εαν θα δινουν μαζι μεγαλυτερο καπακι?????? Επισης θελω να ρωτησω αν υπαρχει κανενα προγραμμα που να ριχνει την επεξεργαστικη ισχυ του κινητου οταν εγω δεν το χρησοιμοποιω ετσι ωστε να εξοικονομω μπαταρια!!!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερωτηση!! Αξιζει να παρω την "εκτεταμενη" μπαταρια???

 

Σχετικό είναι αυτό. Θα δεις διαφορά πάντως.

 

Και μηπως γνωριζει κανεις εαν θα δινουν μαζι μεγαλυτερο καπακι??????

 

http://cgi.ebay.co.uk/1600mAh-Battery-for-HP-iPAQ-600-610-612-614c-612c_W0QQitemZ370159694171QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_PDABatteries?hash=item370159694171&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1683|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

http://cgi.ebay.co.uk/1-6A-battery-for-HP-iPAQ-600-610-610c-612-612c-614-614c_W0QQitemZ120370327250QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_PDABatteries?hash=item120370327250&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1683|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

 

Επισης θελω να ρωτησω αν υπαρχει κανενα προγραμμα που να ριχνει την επεξεργαστικη ισχυ του κινητου οταν εγω δεν το χρησοιμοποιω ετσι ωστε να εξοικονομω μπαταρια!!!!!

 

http://www.immiersoft.com/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια!!! λεω να παρω την 3000+ mAh μπαταρια της κατασκευαστριας μολις την αποκτησω θα πω τις εντυπωσεις μου!!! Το προγραμματακι το εβαλα (οχι για πολυ) αλλα δεν νομιζω οτι εκανε πολλα και μολις ανοιγα ταυτοχρονα το destinator κολαγε η συσκευη και χρειαζοταν soft reset !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...