Jump to content

[S60 3rd Edition] Next Gen N-Gage games


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το κανω τωρα και θα στειλω να σου πω!!Ευχαριστω!!!

 

Τζιφος φιλε μου!Εκανα οτι ειπες και μου βγαζει τα ιδια με πριν!!Λες να φταιει το παιχνιδι?3 δοκιμασα και τα 3 τζιφος!!Δε ξερω!Μπερδευτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια!!!Ειμαι προσφατος κατοχος ενος Nokia N95!!Το κινητακι ειναι πολυ καλο αλλα εδω και μια βδομαδα που το εχω μου εχει βγει η παναγια να ψαχνω για να του βαλω πραγματα μεσα!!!Καπως κατι εχω καταφερει!!Τωρα εχω κολλησει στο πως βαζεις NGage παιχνιδια μεσα!!Διαβασα ενα σχετικο post και το εκανα συμφωνα με της οδηγιες που ειχε!!Τα εκανα ολα κανονικα!!Και το κινητο συνδεσα στο pc μεσω bluetooth,και το προγραμμα του NGage περασα μεσα,και το TRΚ περασα μεσα,και το X-plore περασα,και το Sec Man, Ολα!!!!!!

Εβαλα ενα παιχνιδι μεσα, και συγκεκρημενα το Fifa '08, το περασε κανονικα μεσα μεσω TRΚ,μεσω του προγραμματος το εκανα install στην καρτα μνημης επιτυχως αλλα οταν παταω start game μου λεει οτι δε μπορει να το ανοιξει!!Στην αρχη λεω οτι μπορει να φταιει το παιχνιδι!!Εβαλα αλλο και μου ειπε παλι τα ιδια!!Μεχρι και uninstall το εκανα και το ξαναπερασα ολοκληρο αλλα παλι τα ιδια!!Κανω κατι εγω λαθος?Ξερει κανεις να μου πει?Ειμαι σε απογνωση!!!

PLEASE HELP MEEE!!!Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω σήμερα να κάνω format στο Ν95 και στην κάρτα μνήμης και σκέφτομαι τι θα γίνει με τα παιχνίδια του NGAGE.

Υπάρχει τρόπος να σώσω τα δεδομένα?Είναι κρίμα να χαθεί τόση πρόοδος..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλω σήμερα να κάνω format στο Ν95 και στην κάρτα μνήμης και σκέφτομαι τι θα γίνει με τα παιχνίδια του NGAGE.

Υπάρχει τρόπος να σώσω τα δεδομένα?Είναι κρίμα να χαθεί τόση πρόοδος..

 

Για αυτο που ψαχνεις υπαρχουν 1-2 θεματα στο <<μαγαζακι>>.Αρκει να εχεις <<πειραγμενο>> κινητο.Τα δεδομενα υπαρχουν:C:\Private\20007b39

Each game has it's UID in which is as follows:

System Rush Evolution - 2000AFB9

Pro Series Golf - 2000AFBA

Space Impact - 2000AFBB

Creatures Of The Deep - 2000AFBC

Snakes - 2000AFBD

Mile High Pinball - 2000AFBE

Bounce Boing Voyage - 2000AFC0

Reset Generations - 2000AFC4

World Series Of Poker - 2000AFD9

FIFA08 - 2000AFDA

Tetris - 2000AFDB

Sims 2 Pets - 2000AFDE

Asphalt 3 - 2000AFE3

Brothers In Arms - 2000AFE4

Block Breaker - 2000AFE5

Midnight Pool - 2000B4B2

Brain Challenge - 2000B4B3. Επισης για οσους δεν ξερουν που εξαφανιζονται οι φακελοι των παιχνιδιων στην καρτα Drive:\Private\ οπου οι παραπανω κωδικοι αντιστοιχουν στον φακελο του καθε παιχνιδιου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας αδέρφια! Εμένα μου συμβαίνει το εξής παράδοξο(!)

Εγκατέστησα μέσω wi-fi την εφαρμογή N-Gage. Μόλις ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση εξαφανίστηκε το πορτοκαλί εικονίδιο του discover N-Gage από το μενού και δημιουργήθηκε μέσα στις εφαρμογές η πλήρης version (μπλέ εικονίδιο, ως εδώ καλά). Πήγα στην διαχείρηση εφαρμογών και απεγκατέστησα τα demo fifa 2007 και Asphault3 που είχε από πρίν. Όταν έκλεισα το κιν. και το ξανάνοιξα μέσα στον φάκελο εφαρμογών βγήκε ο παλιός φάκελος του discover N-Gage και όταν τον ανοίγεις σου λέει να κατεβάσεις την πλήρη έκδοση ή να δοκιμάσεις τα 2 demo. Φυσικά δεν μπορείς να τα τρέξεις γιατί τα είχα σβήσει.

ΠΩΣ μπορώ να σβήσω αυτόν τον φάκελο? στις επιλογές δεν υπάρχει η αφαίρεση. Άνοιξα και την διαχ. εφαρμογών και έσβησα από εκεί το discover N-Gage και N-Gage installer αλλά τίποτα! Καμιά ιδέα???

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κλεισεις το hack πριν παιξεις..αν το εκλεισες κανε ενα restart.

 

το hack μπορεις να το κλεισεις και με το rompatcher χωρις να κανεις restart

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα το drakkarious μου εκανε τα παιχνιδια και αλλες εφαρμογες να κολλανε , βεβαια ειχα και ενα θεμα φορτωμενο και οταν τα εβγαλα και τα δυο ηταν ολα καλα. Επειδη μου φαινεται λιγο απιθανο το θεμα να κολλουσε τη συσκευη σε εσας το drakkarious σας εμφανιζει προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

το hack μπορεις να το κλεισεις και με το rompatcher χωρις να κανεις restart

 

λες να μην το ξερω?το λεω για αυτους που δε ξερουν πολλα πολλα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

s60_3_0_app_trk_2_7.sisx is for SymbianOS9 devices WITHOUT FP1 ----

---- s60_3_1_app_trk_2_7.sisx is for SymbianOS9 devices WITH FP1

 

καλημέρα , τι σημαίνει FP1?

 

Feature Pack 1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.πριν κανα δυο μερες ειχα εγκαταστεισει το ngage efarmogi στο ν73μου και το πηρε ενα φιλαρακι και το εκανε καταλαθος unistall.τωρα που παω να το κανω εγκατασταση μου λεει σφαλμα εγκαταστασης σασ παρακαλω βοηθηστεμε.θελω να το ξανα παιξω και δν μπωρω.σας παρακαλω βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

ολο αυτο με το trk και to secman το κανεις για να hackareis προσωρινα το κινητο.αλλιως δεν μπορουν να εγκατασταθουν.σε καθε περιπτωση αφου το εγκαταστησεις κανε επανεκκινηση και μετα ανοιξε το game που εγκατεστησες.

Αν χρησιμοποιήσεις το SecMan πρέπει να απενεργοποιήσεις τα caps αλλιώς κάθε φορά που θα τρέχεις το Ngage θα σου χαλάει τα installations. Μετά την πρώτη ενεργοποίηση τα Capabilities πρέπει να απενεργοποιούνται και πάλι για να αποφύγεις τέτοια προβλήματα. Μια φορά το κάνεις και είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο επανεκκινηση το κινητο επανερχεται στην αρχικη μη χακαρισμενη κατασταση.τωρα για να εισαι σιγουρος κανεις και αυτο που λες.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ρωτησω κοτσανα αλλα δεν εχω ιδεα.

πηρα το Ν82 και εχει μεσα την επιλογη n-gage.

μπορω δηλαδη να κατεβασω παιχνιδια για το n-gage και να παιζουν?

πως και που κανω την εγκατασταση?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς.

Το θέμα έχει μόνο 35 σελίδες.

Καλό διάβασμα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε αν μπορούμε να βάλουμε τα παιχνίδια του n-gage στο Ε66??? δεν το έχω το κινιτό αλλά σκέφτομαι την αγορά του
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.διαβασα και τις 35 σελιδες και καπου στην 29 λετε οτι μπορει να περιστραφει η οθονη στα ngage games.(πολυ καλο)εχω λοιπον το n73 και θελω να κανω περιστροφη οθονης μπορειτε να μου εξηγησετε πως γινετε γιατι δν εβγαλα ακρη?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.διαβασα και τις 35 σελιδες και καπου στην 29 λετε οτι μπορει να περιστραφει η οθονη στα ngage games.(πολυ καλο)εχω λοιπον το n73 και θελω να κανω περιστροφη οθονης μπορειτε να μου εξηγησετε πως γινετε γιατι δν εβγαλα ακρη?

Μου φαινετε εχει μεσα στο παιχνιδι την επιλογη για περιστροφη οθονης (orizantion) καπως ετσι λεγετε..

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινετε εχει μεσα στο παιχνιδι την επιλογη για περιστροφη οθονης (orizantion) καπως ετσι λεγετε..

 

Για τα 3250, 6290, E70, N73, N76, N81, N93 / N93i, N95 δεν χρειαζεται να περασουμε κανενα αρχειο, το υποστηριζουν οι συσκευες απο μονες τους

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινετε εχει μεσα στο παιχνιδι την επιλογη για περιστροφη οθονης (orizantion) καπως ετσι λεγετε..

 

Orientation ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

thanks παιδια ευχαριστω αλλα εχθες μου καηκε το ν73 και το πηγα πισω μολις το ξανα παρω και τα περασω τα games θα σας πω,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα σε ολους. Εβαλα την εφαρμογη και καποια παιχνιδια τα οποια παιζουν μια χαρα. Το μονο προβλημα που εχω, ειναι πως η εφαρμογη οσες φορες την εχω εγκαταστησει μαλλον αποθηκευεται στην καρτα μνημης του Ν95 και δεν με αφηνει να το χρησιμοποιησω ως συσκευη μαζικης αποθηκευσης. Πως μπορω να επιλεξω που θα αποθηκευτει η εφαρμογη, δεδομενου του οτι δεν με ρωταει στην εγκατασταση???

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα σε ολους. Εβαλα την εφαρμογη και καποια παιχνιδια τα οποια παιζουν μια χαρα. Το μονο προβλημα που εχω, ειναι πως η εφαρμογη οσες φορες την εχω εγκαταστησει μαλλον αποθηκευεται στην καρτα μνημης του Ν95 και δεν με αφηνει να το χρησιμοποιησω ως συσκευη μαζικης αποθηκευσης. Πως μπορω να επιλεξω που θα αποθηκευτει η εφαρμογη, δεδομενου του οτι δεν με ρωταει στην εγκατασταση???

Δεν είναι το N-gage που σου μπλοκάρει τη λειτουργία μαζικής αποθήκευσης. Όλοι στην κάρτα μνήμης εγκαθιστούμε την εφαρμογή και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Εξάλλου δεν έχεις την επιλογή να εγκαταστήσεις το N-gage στη μνήμη του τηλεφώνου. Τσέκαρε μήπως το ενεργό θέμα, ή κάποιο από τα εγκατεστημένα, τρέχει από την κάρτα μνήμης. Αν ναι, εγκατάστησέ τα στη μνήμη του τηλεφώνου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το N-gage που σου μπλοκάρει τη λειτουργία μαζικής αποθήκευσης. Όλοι στην κάρτα μνήμης εγκαθιστούμε την εφαρμογή και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Εξάλλου δεν έχεις την επιλογή να εγκαταστήσεις το N-gage στη μνήμη του τηλεφώνου. Τσέκαρε μήπως το ενεργό θέμα, ή κάποιο από τα εγκατεστημένα, τρέχει από την κάρτα μνήμης. Αν ναι, εγκατάστησέ τα στη μνήμη του τηλεφώνου.

 

Thanks για την βοηθεια φιλε μου, αλλα δεν μπορει να ειναι κατι αλλο, για το απλουστατο λογο πως οταν απεγκαθιστω την εφαρμογη μπορω να χρησιμοποιησω την μαζικη αποθηκευση και οταν την εγκαθιστω παλι μπλοκαρεται.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

κανε αυτο:

πατα το κουμπι που σβηνεις κ αναβεις την συσκευη μια φορα, θα δεις τα προφιλ, αλλα κατω κατω εχει Αφαιρεση καρτας Μνημης.

Πατα το, περιμενε μεχρι να σου πει πατα οκ και το πατας, τωρα συνδεσε το με μαζικη αποθηκευση.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...