Jump to content

[S60 3rd Edition] Next Gen N-Gage games


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το μεσημέρι έκανα hard format.. :wacko:

 

Το n-gage είναι εντάξει πάλι, αλλά εγώ θέλω να βρω ένα σίγουρο τρόπο να το απεγκαταστήσω τελείως για να περάσω την unofficial έκδοση. Στα γνωστά μαγαζάκια ενώ λένε οτι γίνεται στο Ν81 με τους περισσότερους τρόπους, στην πραγματικότητα δεν γίνεται, ή τουλάχιστον ακόμα δεν έχω βρει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα το format δοκιμασες να περασεις την εκδοση που λες και δεν εκανε εγκατασταση? Σου εβγαζε το ιδιο μηνυμα?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

επιδη κανεις δεν μου απανταει ;p να ρωτησω κατι αλο. να βαλω το ngage 2.0 που εχει το dotis μαζι με σπασμενα games?
Link to comment
Share on other sites

Μετα το format δοκιμασες να περασεις την εκδοση που λες και δεν εκανε εγκατασταση? Σου εβγαζε το ιδιο μηνυμα?

 

Όχι.. αν και είμαι σίγουρος οτι θα κάνει πάλι το ίδιο.. δεν μπαίνω στον κόπο γιατί βρήκα τα περισσότερα παιχνίδια (σχεδόν όλα) έτοιμα για εγκατάσταση και είναι full (παρόλο που γράφουν trial).. και μάλιστα ακόμα και τα τελευταία παιχνίδια που βγήκαν!!!

Τα έκανα εγκατάσταση σχεδόν όλα και δεν ξέρω πιο να πρωτοπαίξω :p

 

επιδη κανεις δεν μου απανταει ;p να ρωτησω κατι αλο. να βαλω το ngage 2.0 που εχει το dotis μαζι με σπασμενα games?

 

Δες πρώτα αν μπορείς να κάνεις hack την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω ενα προβληματακι με το n-gage του N95 8GB. του περναω παιχνιδια στο φακελο n-gage και μολις παει να τα εγκαταστησει βγαζει αυτο το μηνυμα: ''file is corrupted. Delete now?''. . σε ολα τα παιχνιδια. καμια ιδεα??:( Προσπαθησα ναπερασω το trk και το secman.exe αλλα δεν τα καταφερα
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις hack στο κινητό σου πρώτα...

Αλλιώς δεν θα καταφέρεις τίποτα..

Μια βόλτα στο "μαγαζάκι" θα σε κατατοπίσει...

Ψάξε για Drakkarious...

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. αν και είμαι σίγουρος οτι θα κάνει πάλι το ίδιο.. δεν μπαίνω στον κόπο γιατί βρήκα τα περισσότερα παιχνίδια (σχεδόν όλα) έτοιμα για εγκατάσταση και είναι full (παρόλο που γράφουν trial).. και μάλιστα ακόμα και τα τελευταία παιχνίδια που βγήκαν!!!

Τα έκανα εγκατάσταση σχεδόν όλα και δεν ξέρω πιο να πρωτοπαίξω :p

 

 

 

Δες πρώτα αν μπορείς να κάνεις hack την συσκευή σου.

λινκ please

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! εκανα hack τη συσκευη.. και τωρα στο n-gage μολις παω να εγκαταστησω καποιο παιχνιδι μου βγαζει αυτο το μηνυμα: ''unable to install game error-5''

το περιεργο ειναι οτι δε μπορω ουτε να το σβησω.. καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! εκανα hack τη συσκευη.. και τωρα στο n-gage μολις παω να εγκαταστησω καποιο παιχνιδι μου βγαζει αυτο το μηνυμα: ''unable to install game error-5''

το περιεργο ειναι οτι δε μπορω ουτε να το σβησω.. καμια ιδεα?

 

Δοκίμασες να κάνεις restart το κινητό;

Σου το εμφανίζει σε όλα τα παιχνίδια;

Ρίξε και μια ματιά http://full-ngage-games.blogspot.com/2008/09/component-is-already-built-in-fix.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκες

εγω n-gage Παιχνιδια εδω και καιρο μια χαρα εβαζα. εβαζα αυτα του binpa που ηταν exe αρχεια και περναγαν ομορφα και ευκολα στο κινητο

 

ομως πηγα χτες στο γνωστο μαγαζακι να κατεβασω νεα παιχνιδια, και ειδα οτι ειχαν καταληξη n-gage και δε ξερω πως να ταπερασω. καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκες

εγω n-gage Παιχνιδια εδω και καιρο μια χαρα εβαζα. εβαζα αυτα του binpa που ηταν exe αρχεια και περναγαν ομορφα και ευκολα στο κινητο

 

ομως πηγα χτες στο γνωστο μαγαζακι να κατεβασω νεα παιχνιδια, και ειδα οτι ειχαν καταληξη n-gage και δε ξερω πως να ταπερασω. καμια ιδεα κανεις?

 

Μέσω Mass Storage τα "πετας" στο φάκελο n-gage της μνήμης των 8GB ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκες

εγω n-gage Παιχνιδια εδω και καιρο μια χαρα εβαζα. εβαζα αυτα του binpa που ηταν exe αρχεια και περναγαν ομορφα και ευκολα στο κινητο

 

ομως πηγα χτες στο γνωστο μαγαζακι να κατεβασω νεα παιχνιδια, και ειδα οτι ειχαν καταληξη n-gage και δε ξερω πως να ταπερασω. καμια ιδεα κανεις?

 

Τωρα περνανε ακομα πιο ευκολα μια και τα εχουν ως sis.Περασε τα στον φακελο ngage και μετα κανε εγκατσταση μεσα απο το μενου του ngage.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκες

εγω n-gage Παιχνιδια εδω και καιρο μια χαρα εβαζα. εβαζα αυτα του binpa που ηταν exe αρχεια και περναγαν ομορφα και ευκολα στο κινητο

 

ομως πηγα χτες στο γνωστο μαγαζακι να κατεβασω νεα παιχνιδια, και ειδα οτι ειχαν καταληξη n-gage και δε ξερω πως να ταπερασω. καμια ιδεα κανεις?

 

Υπάρχει ο φάκελος n-gage χύμα στην κάρτα μνήμης. Βάλε το αρχείο εκεί μέσα και μετά άνοιξε την εφαρμογή N-gage. Θα αρχίσει αυτόματα η εγκατάσταση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει τερματήσει το Asphalt 3?

Είναι 2 πίστες που δεν μου έχουν ξεκλειδώσει και δεν βρίσκω τον τρόπο. Όσες αποστολές μου έχουν ανοίξει, τις έχω περάσει με χρυσό κύπελο! Αλλά παρ' όλα αυτά κάποιες αποστολές παραμένουν κλειδωμένες καθώς και 2 πίστες.

Τί να κάνω?

 

@gesamfunai έχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολύ απλά δεν έχει μείνει τίποτα που να λέει "new" ωστε να το παίξω και να ξεκλειδώσουν..

-υπάρχουν αυτά που έπαιξα και έχουν κύπελο

-και αυτά που είναι κλειδωμένα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ για η85 που είναι 9,3 ποιο αρχείο περνάμε για unsigin εφαρμογές το trk 9,1 η το trk 9,2 η δεν κάνει κανένα από τα δυο?

υπάρχει κάνας οδηγoς για η85 γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη :wacko::wacko:

 

9.1 devices:

-------------------

Nokia N77

Nokia E61i

Nokia E65

Nokia N93i

Nokia N91 8GB

Nokia E62

Nokia E50

Nokia 5500

Nokia N93

Nokia N73

Nokia N80

Nokia N71

Nokia N92

Nokia E70

Nokia E60

Nokia E61

Nokia 3250

 

9.2 devices:

---------------

Nokia 6124 classic

Nokia N82

Nokia N95-3 NAM

Nokia E51

Nokia N95 8GB

Nokia N81

Nokia N81 8GB

Nokia 6121 classic

Nokia 6120 classic

Nokia 5700 XpressMusic

Nokia 6110 Navigator

Nokia E90 Communicator

Nokia N76

Nokia 6290

Nokia N95

 

που είναι το n85 οεωωωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Το N85 δεν είναι hackable, οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!!

Εχω το Ν95, μολις εκανα το κολπακι Dakarious....

Δεν εχω ομως το N-Gage χεχε!!!!

Παω σε αυτη την σελιδα http://www.n-gage.com/

αλλα δεν την ανοιγει ωστε να κατεβασω το Ν-Gage....που μπορω να το βρω?????

ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!!

Εχω το Ν95, μολις εκανα το κολπακι Dakarious....

Δεν εχω ομως το N-Gage χεχε!!!!

Παω σε αυτη την σελιδα http://www.n-gage.com/

αλλα δεν την ανοιγει ωστε να κατεβασω το Ν-Gage....που μπορω να το βρω?????

ευχαριστω.....

 

Στο "μαγαζάκι" υπάρχει και η εφαρμογή του N-Gage με το απαραίτητο

"τσάκισμα" για να μην εμφανίζει τη λέξη Trial εκεί που σου εμφανίζει την

"πρόοδό" σου στο κάθε παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχω καταλάβει, τα παιχνίδια του N-Gage υπάρχουν σπασμένα μόνο για hacked συσκευές?

Οι υπόλοιποι μπορούν να παίξουν μόνο αγορασμένα; :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...