Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ κανέναν. Δυο παιδιά που έχουμε στη κατεύθυνση παθιασμένα με τα μαθητικα, πολύ διάβασμα ο ένας, ψάξιμο τρελλες ασκήσεις και μυαλό, και ο άλλος πολύ μυαλό διάβασμα και άπειρες ασκήσεις, μιλάνε για 13 κάπου, το οποίο ειναι ο καλύτερος βαθμός στο σχολείο μου...

 

Με λιγα λογια γενικη καταστροφη. Τελοσπαντων, οσοι εχουν γραψει απο 15+ ειναι οι τυχεροι της υποθεσης.

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραια ηταν τα θεματα μαθηματικα ρε παιδια, αμα βαζουν ευκολα αυξανεται ο παραγοντας τυχη-ατυχια και ο παραγοντας εκθεση ;)

 

Προφανως πηγαιναν για διαχωρισμο των αριστων απ'τους καλους αλλα μαλλον σκατα τα κανανε. Εσυ εγραψες τπτ;

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Livtylerfan mas exei faei h agwnia pec mas epitelous pou exc perasei,,aaaa ( + posa moria evgalec persi)..kai epishs an 8a eisai kai tou xronou dia8esimos gia protaseis 8ematwn :D

Ξερω εγω να σου απαντησω για τον Livtylerfan αλλα δεν εχω το δικαιωμα:D

Ας απαντησει ο ιδιος αν θελει, εκτος αν θελει να ειναι μυστηριωδης τυπος:ninja::p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Τα μαθηματικα περασαν..τωρα παμε Α.Ο.Δ.Ε.:)

 

Που εισαι Alex0077 να μας βοηθησεις εσυ που τα ξερεις...

 

Για SOS ισχυουν αυτα στην προηγουμενη σελιδα ετσι;;

 

 

Nai isxyoun auta p eipa...

Alla pote dn xereis .. Px persi epesan 8emata pou dn ta perimenan me tin ennoia oti htan poly eukola kai geleia.. dn epesan dld kapoia sos.

 

Gia tn politiki amoivwn xerw oti 8a mpei se klirwsi gia 8ema tn Triti (logika oxi mini tis mazi kai kati allo) opote exei kapoies pi8anotites na mpei...

 

Twra dn xerw. Isws na mas valoun eukola epd mas tsekourwsan sta ma8 kat kai na pesoun kapoia eukola apo to 1o kefalaio.

 

Egw pantws exakolou8w na pisteuw oti 8a pesei sigoura pio poly apo to 2ero .

 

Pantws ka8iste na to diavasete olo kala.. Einai ******* na min pareis panw apo 90 se auto to ma8hma... 60 selides einai olo k olo mono 8ewria.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω εγω να σου απαντησω για τον Livtylerfan αλλα δεν εχω το δικαιωμα:D

Ας απαντησει ο ιδιος αν θελει, εκτος αν θελει να ειναι μυστηριωδης τυπος:ninja::p

 

Etsi einai oi epistimones... Treloi kai paraxenoi :rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

Nai isxyoun auta p eipa...

Alla pote dn xereis .. Px persi epesan 8emata pou dn ta perimenan me tin ennoia oti htan poly eukola kai geleia.. dn epesan dld kapoia sos.

 

Gia tn politiki amoivwn xerw oti 8a mpei se klirwsi gia 8ema tn Triti (logika oxi mini tis mazi kai kati allo) opote exei kapoies pi8anotites na mpei...

 

Twra dn xerw. Isws na mas valoun eukola epd mas tsekourwsan sta ma8 kat kai na pesoun kapoia eukola apo to 1o kefalaio.

 

Egw pantws exakolou8w na pisteuw oti 8a pesei sigoura pio poly apo to 2ero .

 

Pantws ka8iste na to diavasete olo kala.. Einai ******* na min pareis panw apo 90 se auto to ma8hma... 60 selides einai olo k olo mono 8ewria.

 

E όχι και δεν έπεσαν sos πέρσυ! Εγώ γι αυτό έγραψα 19.7! 15 κομμάτια ήξερα που ήταν σύνολο τα sos από 2-3 φροντιστήρια. Μόνο η πρώτη ερώτηση δεν ήταν sos αλλά ήταν εύκολη όπως είπες (διαφορές επιχείρησης-παραγωγικής μονάδας, πρώτη σελίδα).

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

E όχι και δεν έπεσαν sos πέρσυ! Εγώ γι αυτό έγραψα 19.7! 15 κομμάτια ήξερα που ήταν σύνολο τα sos από 2-3 φροντιστήρια. Μόνο η πρώτη ερώτηση δεν ήταν sos αλλά ήταν εύκολη όπως είπες (διαφορές επιχείρησης-παραγωγικής μονάδας, πρώτη σελίδα).

 

 

Gt i epixeirisi ws koinwniki organwsi p epese htan sos?? Dn nmz... dn eixe xanapesei pote oute se esperino oute se geniko...

 

Isws mono h 8ewria twn prosdokiwn htan arketa sos...

Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρά; :lol::lol: πολύ τις γουστάρω αυτές τις φάσεις.

Να είναι κολλυμένος ο 'έμπειρος' μαθηματικός φροντιστής πάνω απο το θέμα και να μην μπορεί να το λύσει :lol:

 

Παίδες να μην βιάζεστε να βγάζετε συμπεράσματα. Η καθυστέρηση στο ανέβασμα των απαντήσεων από το φροντιστήριό μου οφείλονταν:

1) Τα θέματα τα είχαμε στο φροντιστήριο στις 10.15 ενώ πέρσι είχα καταφέρει να τα έχουμε περίπου στις 9.20.

 

2) Ο όγκος των λύσεων που έπρεπε να γραφούν ήταν μεγάλος.

 

Τις λύσεις των θεμάτων τις είχα έτοιμες από τις 11.30. Σκέφτηκα να τα αναβάσω χειρόγραφα όπως πέρσι αλλά φοβήθηκα μην "πέσει" η ιστοσελίδα λόγω Bandwidth (φίλε Πέτρο ischool ξέρεις εσύ από αυτά)

 

...κατευθείαν θάψιμο...ΤΙ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ;

 

Φιλικά

Χαράλαμπος Γιαννακίδης

Μαθηματικός

Του Θεού να γίνεται :!: e-Κιμωλία...εργαλείο εκπαίδευσης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο την μερια μου σας ευχομαι καλη επιτυχεια , στα υπολοιπα μαθηματα που εμειναν, και καλα κουραγια!!

 

Καταλαβαινω καπως την θεση σας, διοτι εχω κι εγω 2 αδελφια τα οποια, κοκκινισαν τον κωλο τους απο το διαβασμα, και τωρα καλα ειναι εκει που ειναι!!

 

Περαστικα σας!!:lol:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο την μερια μου σας ευχομαι καλη επιτυχεια , στα υπολοιπα μαθηματα που εμειναν, και καλα κουραγια!!

 

Καταλαβαινω καπως την θεση σας, διοτι εχω κι εγω 2 αδελφια τα οποια, κοκκινισαν τον κωλο τους απο το διαβασμα, και τωρα καλα ειναι εκει που ειναι!!

 

Περαστικα σας!!:lol:

 

Se euxaristoume.. .Mas emfixwses fovera.. :):D

Link to comment
Share on other sites

O ma8hmatikos pantws sto frodistirio m dn katafere na lisei to 8ema 4a...

 

Αυτό ΔΕΝ σημαίνει ότι είναι κακός ο καθηγητής σου. Μπορεί να μην σου έρθει (...βάζω και τον εαυτό μου μέσα) εκείνη την στιγμή ο τρόπος λύσης. Και ο καθηγητής άνθρωπος είναι. Μπορείς να "φας κόλλημα" όπως λέτε και εσείς. Δεν σας κρύβω ότι δεκάδες συνάδελφοι μου τηλεφώνησαν εχθές το πρωί για τις λύσεις. Αν σας πω και ονόματα...θα μείνετε. Τα θέματα ήταν απαιτητικά...τι να λέμε.

Του Θεού να γίνεται :!: e-Κιμωλία...εργαλείο εκπαίδευσης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ΔΕΝ σημαίνει ότι είναι κακός ο καθηγητής σου. Μπορεί να μην σου έρθει (...βάζω και τον εαυτό μου μέσα) εκείνη την στιγμή ο τρόπος λύσης. Και ο καθηγητής άνθρωπος είναι. Μπορείς να "φας κόλλημα" όπως λέτε και εσείς. Δεν σας κρύβω ότι δεκάδες συνάδελφοι μου τηλεφώνησαν εχθές το πρωί για τις λύσεις. Αν σας πω και ονόματα...θα μείνετε. Τα θέματα ήταν απαιτητικά...τι να λέμε.

Ναι, ηταν πολυ απαιτητικα και ο βαθμος δυσκολιας των θεματων ξεκινουσε απο πολυ νωρις,,(σα να μην ηθελαν να περασουν τη βαση οι μετριοι μαθητες,για ευνοητους λογους αναπτυξης των μικρων πολεων:shifty:)

Εμενα ο φροντηστης μου που ειναι στην ηλικια σου θυμοταν το 4ο α απο τις δεσμες το 1996 οταν το ειχαν βαλει και τοτε..:ninja:

Δηλαδη ελεος,,, δεν μπορω να καταλαβω τι σκεφτονταν εκεινη τη στιγμη που επελεγαν τα θεματα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εγω κανα 13-14 περιμενω.. μακαρι να μου δωσουν τιποτα ΑΠΟ ΤΟ 3ο το δ..τα πηγα στο ενα μελοσ θεωρησα συναρτηση και πηγα να το αποδιξω με μονοτονια αλλα τζιφος:Ρααααχ!!

παιδια σιγουρα ολοι μασ εχουμε λυσει τετοιες ασκησεις και πιο δυσκολες ισως αλλα τα χρονικα περιθωρια ηταν μικρα σχετικα με το βαθμο δυσκολιας των θεματων + η ψυχολογια...:/

Link to comment
Share on other sites

paides mhn agxwneste kai mhn koitate pisw ,alla ta epomena pou mporoun na allaxoun,se anti8esh me osa exete hdh dwsei:happy:

 

ontws h megalh pleiopshfia einai katw tou 15 , o aderfos mou eytyxws phge poly kala (panw apo 19 leei alla 8a doume) an kai kwlobaraei me to lineage mes stis panellhnies :blink: ...tespa hmoun ki egw sth 8esh sas prin merika xronia ,alla telika den einai to telos tou kosmou oi panellhnies opws nomizw k gw mallon to anti8eto sumbainei..an deite ti trabame k meis oi foithte s'ayth th xwra dystyxws akoma kai kala na pas exeis polla empodia akoma mprosta sou,gi'ayto mhn apogohteyeste kai na 8ymaste pws o,ti ginetai einai gia kalo(opws eipe ki enas filos pio panw egw proswpika pou skisthka gia na perasw se mia kalh sxolh meta ta parathsa entelws den eixa kamia dia8esh gia diabasma ta prwta 2-3 xronia k eftasa sto 4o etos na trexw na teleiwsw th sxolh...

 

kalh synexeia se olous

Το μυαλο μου εχω χασει

μια ζωη μαζι σου εχω περασει

εχω αρρωστησει και δεν ειμαι καλα

σαν εσενα μαστουρα καμια...

8/2/81

Link to comment
Share on other sites

Έρε τσούξιμο που περιμένει μερικούς εδώ μέσα όταν περάσουν πανεπιστήμιο

 

Και γω έλεγα "διάβασμα για πανελλήνιες είναι μόνο ένα" αλλά άλλαξα γνώμη όταν είδα τα μαθήματα του 1ου και 2ου εξαμήνου. Και που σαι ακόμα.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

Έρε τσούξιμο που περιμένει μερικούς εδώ μέσα όταν περάσουν πανεπιστήμιο

 

Και γω έλεγα "διάβασμα για πανελλήνιες είναι μόνο ένα" αλλά άλλαξα γνώμη όταν είδα τα μαθήματα του 1ου και 2ου εξαμήνου. Και που σαι ακόμα.:lol:

Αναλογα με τη σχολη βεβαια,,εσυ που εισαι ΗΜΜΗ φανταζομαι θα λιωνεις στο διαβασμα:happy:

Αλλα κανεις κατι που σου αρεσει, ετσι το βλεπω εγω, και δεν σε κουραζει τοσο οσο το διαβασμα του σχολειου και των πανελλαδικων,,φανταζομαι οτι μερικες φορες θα ειναι βαρετο να διαβαζεις για τη σχολη αλλα φανταζομαι οτι η παρακολουθηση και ολα αυτα θα σου αρεσουν,,,,

 

Εγω αν δεν τα καταφερω φετος για ΤΕΙ μηχανολογιας του χρονου θα ειμαι σε διλλημα ΑΕΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ ή ΤΕΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ;;;:worry:

Φανταζομαι οτι το πρωτο θα ειναι πολυ απαιτητικο σε σχεση με το δευτερο,,κανω λαθος;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

@babisg δεν ήταν στις προθεσεις μου να θίξω καποιο πρόσωπο ειλικρινά.

Σας έστειλα pm. Aς σβησουν οι mods τα μυνηματα που ενόχλησαν.

Link to comment
Share on other sites

Ένας απλος λόγος που δεν πέφτουν οι βάσεις είναι ότι στα καλά τμηματα έχουν μαθηματα

απο περασμενες χρονιές. + το ότι τα ατομα αυτά δίνουν μόνο 1 ή 2 μαθηματα και γράφουν καλα. Σωστό;

Αρα δεν μπορεις να πεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ποιος το ειπε αλλα οποιος το ειπε οτι ειναι sos η πολιτικη αμοιβων εχω την εντυπωση οτι μπηκε στον οεφε. Και μαλλον καηκε..
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με τη σχολη βεβαια,,εσυ που εισαι ΗΜΜΗ φανταζομαι θα λιωνεις στο διαβασμα:happy:

Φαντάζεσαι...:p

 

Αλλα κανεις κατι που σου αρεσει, ετσι το βλεπω εγω, και δεν σε κουραζει τοσο οσο το διαβασμα του σχολειου και των πανελλαδικων,,φανταζομαι οτι μερικες φορες θα ειναι βαρετο να διαβαζεις για τη σχολη αλλα φανταζομαι οτι η παρακολουθηση και ολα αυτα θα σου αρεσουν,,,,

Σίγουρα, αυτό να λέγεται :)

 

Εγω αν δεν τα καταφερω φετος για ΤΕΙ μηχανολογιας του χρονου θα ειμαι σε διλλημα ΑΕΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ ή ΤΕΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ;;;:worry:

Φανταζομαι οτι το πρωτο θα ειναι πολυ απαιτητικο σε σχεση με το δευτερο,,κανω λαθος;;;

Απλά τα πράματα

αν θες εργαστήρια πας ΤΕΙ αν θες θεωρία πας ΑΕΙ

Γενικός κανόνας. Δεν ισχύει βέβαια πάντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

Ένας απλος λόγος που δεν πέφτουν οι βάσεις είναι ότι στα καλά τμηματα έχουν μαθηματα

απο περασμενες χρονιές. + το ότι τα ατομα αυτά δίνουν μόνο 1 ή 2 μαθηματα και γράφουν καλα. Σωστό;

Αρα δεν μπορεις να πεις...

Τι; αυτο μονο στις δεσμες δε γινοταν;

Link to comment
Share on other sites

Τι; αυτο μονο στις δεσμες δε γινοταν;

 

e bebaia:rolleyes:

 

twra mono to 10% yparxei pou den xanadineis kratas ta moria sou k kata8eteis mhxanografiko tou xronou..alla oi baseis einai alles fysika oxi oi idies me to 90%

Το μυαλο μου εχω χασει

μια ζωη μαζι σου εχω περασει

εχω αρρωστησει και δεν ειμαι καλα

σαν εσενα μαστουρα καμια...

8/2/81

Link to comment
Share on other sites

e bebaia:rolleyes:

 

twra mono to 10% yparxei pou den xanadineis kratas ta moria sou k kata8eteis mhxanografiko tou xronou..alla oi baseis einai alles fysika oxi oi idies me to 90%

 

Καλά είμαι τελείως εκτός κλίματος.Βλέπεις πέρυσι έμαθα για τον τρόπο εισαγωγής μέσο internet :lol:

Aλλά αφού τα κατάφερα. οκ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...