Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αλλα παιδια που μιλαω μου λενε στην περιοχη εδω της καλαματας δεν εγραψαν και πολλοι πανω απο 15. Γιατι το εκαναν αυτο φετος; τρεχει κατι με τις ζυγες χρονιες και βαζουν δυσκολα;

Οχι φιλε Θοδωρη..φταιει οτι η κυβερνηση υποσχεθηκε οικονομικη αναπτυξει σε μικρες πολεις και ο μονος τροπος ειναι να χαντακωνουν τους μαθητες και να τους στελνουν μακρια απο τις μεγαλες πολεις:p

;)

Επισης αν εχετε παρατησει οταν πλησιαζουν εκλογες βαζουν σχετικα ευκολα θεματα και μετα παλι τα ιδια:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι φιλε Θοδωρη..φταιει οτι η κυβερνηση υποσχεθηκε οικονομικη αναπτυξει σε μικρες πολεις και ο μονος τροπος ειναι να χαντακωνουν τους μαθητες και να τους στελνουν μακρια απο τις μεγαλες πολεις:p

;)

Επισης αν εχετε παρατησει οταν πλησιαζουν εκλογες βαζουν σχετικα ευκολα θεματα και μετα παλι τα ιδια:ninja:

 

Φιλε θαναση εσυ δεν εχεις αναγκη.. εχεις λυσεις στα ποδια σου. γιοχανεσμπουργκ να πας. Σοβαρα τωρα, οταν ειχα πει πριν μερες οτι θα πεσουν τα μολυβια φετος επειδη ειναι ζυγη χρονια, με δουλευατε.

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε θαναση εσυ δεν εχεις αναγκη.. εχεις λυσεις στα ποδια σου. γιοχανεσμπουργκ να πας. Σοβαρα τωρα, οταν ειχα πει πριν μερες οτι θα πεσουν τα μολυβια φετος επειδη ειναι ζυγη χρονια, με δουλευατε.

Θα το ηθελα πολυ αλλα εκει θα με φανε λαχανο οι μαυροι:cry:

Επισης το ντυσιμο μου δεν βολευει να κουβαλαω συνεχως μαζι μου καποιο περιστροφο, εχουμε και ενα prestige βλεπεις :cool::wink:

 

Παντως πιστευω να μην μας χαντακωσουν σε αλλο μαθημα,,,τα μαθηματικα κατευθυνσης φτανουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αν μας χαρακωσουν και σε αλλο μαθημα (πχ φυσικη) τοτε δεν θελω να φανταστω καν τα γενικα αποτελεσματα μου, οπως και το 80 % της Ελλαδας νομιζω..

 

Οι βασεις παντως σιγουρα θα πεσουν οπως και να χει.

Link to comment
Share on other sites

Αν μας χαρακωσουν και σε αλλο μαθημα (πχ φυσικη) τοτε δεν θελω να φανταστω καν τα γενικα αποτελεσματα μου, οπως και το 80 % της Ελλαδας νομιζω..

 

Οι βασεις παντως σιγουρα θα πεσουν οπως και να χει.

 

 

Guys. To πιο πιθανό είναι η φυσική να είναι νορμαλ.

Και λόγο ιατρικής η χημεία θετικης λογικά θα είναι τσιμπιμενη όπως και περυσι.

Link to comment
Share on other sites

Αν μας χαρακωσουν και σε αλλο μαθημα (πχ φυσικη) τοτε δεν θελω να φανταστω καν τα γενικα αποτελεσματα μου, οπως και το 80 % της Ελλαδας νομιζω..

 

Οι βασεις παντως σιγουρα θα πεσουν οπως και να χει.

 

ε μαλλον. γιατί πήγαμε απο το ένα ακρο στο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν μας χαρακωσουν και σε αλλο μαθημα (πχ φυσικη) τοτε δεν θελω να φανταστω καν τα γενικα αποτελεσματα μου, οπως και το 80 % της Ελλαδας νομιζω..

 

Οι βασεις παντως σιγουρα θα πεσουν οπως και να χει.

 

Δε νομίζω. Εδώ δεν έπεσαν το 2005 , θα πέσουν φέτος;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Εδώ δεν έπεσαν το 2005 , θα πέσουν φέτος;

Εγω υπολογιζω πως οι βασεις των σχολων σε μεγαλεις πολεις θα μεινουν σταθερες,,αντιθετα οι βασεις σχολων μικροτερων πολεων θα ανεβουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν θελω να σας απογοητευσω αλλα οι βασεις δυσκολα θα πεσουν!

εχει πολλα χρονια να συμβει κατι τετοιο

οι βασεις για να πεσουν δεν αρκει να βαλουν ενα η δυο δυσκολα ερωτηματα.ΠΑΝΤΑ υπαρχουν καποιοι που γραφουν,για αυτο μην περιμενετε θεαματικη πτωση εαν αυτη υπαρξει.επισης λαβετε στο μυαπο σας οτι καθε χρονο μειωνονται αισθητα οι θεσεις κατι που αντισταθμιζει την δυσκολια των θεματων,οποτε οι βασεις παραμενουν στο ιδιο επιπεδο πανω κατω.Κοιταξτε να γραψετε οσο καλυτερα μπορειται λοιπον και αφηστε προς το παρον το τι θα κανουν οι βασεις!

Τα μαθηματικα ηταν οντως δυσκολοτερα απο τα περσινα.Βεβαια στα περσθνα θεματα ενα βαθμος 18.6-20 ηταν απιαστος (λογω του 4β),κατι το οποιο δεν ισχυει φετος.Φετος πιστευω θα υπαρξουν περισσοτερα 20 απο οτι περσυ ,αλλα λιγοτερες μεσαιες βαθμολογιες.

Οι αποδειξη που εβαλαν ηταν απο τις ευκολοτερες και τις πιο μικρες που υπηρχαν στο βιβλιο,την εβγαζες ανετα και εκεινη την ωρα,ασχετα που ηταν αντισος.το3ο θεμα ειχε αρκετες πραξεις η αληθεια ειδικα στο ερωτημα με τις περιπτωσεις

το 2ο θεμα κατα την αποψη μου ειχε ενα δυσκολακι τελευταιο ερωτημα(κατι που δεν υπηρχε στο περσινο 2ο)και απο το 4ο θεμα το α δεν το ελυνες αν δεν το ειχες κανει(παντως το συγκεκριμενο που εθετες c =... επαιζε απο περσυ θυμαμαι,εμεις δηλαδη το ειχαμε κανει ολοιδιο στο φροντηστηριο περσυ)τα αλλα ηταν βατα ερωτηματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΣΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 1 ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΔΙΧΟΤΟΜΗΣΗ-ΒΕΝΙΖΕΛΙΣΜΟΣ

ΑΠΟ ΤΟ 2 ΠΑΡΑΚΜΗ ΞΕΝΙΚΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ - ΑΡΧΗ ΔΕΔΗΛΩΜΕΝΗΣ - ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ 1862- ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΒΑΣΙΛΙΑ-ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ

ΑΠΟ ΤΟ 3 ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΑΝΤΑΛΛΑΞΙΜΩΝ

ΑΠΟ ΤΟ 4 ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΘΕΡΙΣΟ - ΤΕΛΙΚΗ ΛΥΣΗ ΚΡΗΤΙΚΟΥ

ΑΠΟ ΤΟ 5 ΔΙΑΜΕΤΑΚΟΜΙΣΤΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΟ

 

ΒΑΣΙΚΑ 4 -5 ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΕΝΕ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΡΑΘΕΜΑ..

 

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΡΑΨΤΕ ΠΑΙΔΙΑ...

 

 

ΓΙΑ ΑΡΧΑΙΑ ΤΩΡΑ ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ 9-10 ΗΘΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ 15-16

 

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά σήμερα ξεφτιλιστήκαμε όλοι... φυτά, μυαλά, αστέρια και απουσιολόγοι... ολοι το μπούλο. Απο τα παιδιά του σχολείου μου, 5-6 άτομα αναφέρουν πως έχουν γράψει πάνω απο τη βάση.. και μάλλον και εγώ είμαι μέσα σε αυτούς, τώρα που είδα απαντήσεις. Το μεγαλύτερο που έχουμε κυμαίνεται κοντά στο 13 (και αν...). Εγώ εννοείται πως βγήκα 12 η ώρα. Έκανα απο το πρώτο θέμα, τα πάντα σωστά, με δυο αναγνώσεις το βιβλίο χτες στις 12 το βράδυ και σημερα στις 7 το πρωί. Στο δεύτερο θέμα τα πρώτα δυο οκ, πολύ εύκολα τα έκανα σωστά, και το 3 και το 4 έκανα γεωμετρική λύση, επειδή τυχαίνει να τα πάω πολύ καλα με τη γεωμετρία, και τα βρήκα σωστά και τα δυο. Το δεύτερο θέμα μου πήρε 4 ΣΕΛΙΔΕΣ αναφοράς, με το 3ο σκέλος να ειναι πάνω απο 1μιση σελίδα με σχήματα αιτιολόγηση, πυθαγόρεια, ημίτονα, αποδειξη ισοσκελούς, διαμεσο και δε συμμαζεύεται. Στο τρίτο τα δυο πρώτα σωστά, στο γ και στο δ απλώς έκανα πράξεις και κατέληξα σε πιο απλές μορφές, αλλα δυστυχώς δεν είδα το ΘΜΤ εκει που έπρεπε. Στο 4ο εννοείται πως απέδειξα οτι ηταν 1-1 :-P και απο κει και πέρα έκανα μια μα****** στο πρώτο που μπορει να ψαρώσει κανας άσχετος βαθμολογητής :-D αλλά κατ'εμέ δεν ειναι σωστό, άλλοι λεν οτι ειναι. Και ναι, το αποκορύφωμα, στο γ ειδα οτι ηταν 0/0 εκανα λοπιταλ ως προς h και δε μ'άρεσε και το παράτησα στο πρόχειρο... καλός μλκς. Το β δε μπόρεσα να το κάνω... αντικατέστησα, άλλαξα προσθεσα αφαίρεσα, αλλά τιποτα... Τσιρκο εν ολίγοις... τι βαθμό να περιμένω? Κρίμα ρε ****το και άλλα παιδιά που ηταν παρα πολύ καλοί δεν έγραψαν... στο φροντιστήριο (ιδιαίτερα έκανα) είχα κάνει αρκετά παρανοικά, άλλά μάλλον τα θέματα ήταν αψυχολόγητα, και καπως άκυρα. Τεσπα, πολύ πίκρα φάγαμε όλοι απο το σχολείο.. Αν έγραψα πάνω απο τη βάση θα μπω στο Hall of Fame του σχολείου μου... Τεσπα κρίμα για όλους όσους είχαν διαβάσει άπειρες ώρες και απλά δε σκέφτηκαν.. Τώρα διοίκηση πρεπει να στρωθούμε πολύ καλα, για να γράψουμε ρε γμτ... όλοι απο τη θεωρητική ηταν σήμερα στη καφετέρια με ένα χαμόγελο μεχρι τα αυτιά, και απο μας οι μισοι εφυγαν κατευθείαν, άλλοι έβριζαν, άλλοι έκλαιγαν και οι υπόλοιποι κοιτούσαμε το πάτωμα.. τεσπα, μακάρι να στρωθώ στη διοίκηση και να τα πάω καλά...
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μη λέμε χαζομάρες...αν δεν πέσουν φέτος οι σχολές πότε θα πέσουν; μαθηματικά το 90% της Ελλάδας έγραψε κάτω από 14-15 (και πολύ βάζω)!δεν ήταν μόνο ένα ή δύο ερωτήματα...ολόκληρο το τέταρτο θέμα ήταν!και δεν είναι μόνο τα μαθηματικά κατεύθυνσης...στα γενικής, μαθηματικά και βιολογία, λίγα ήταν τα κατοστάρια, όπως επίσης και στην έκθεση μπορεί να ήταν εύκολο το θέμα αλλά πάνω από 16 δύσκολα να πάρεις!

 

Οι σχολές του 2-3ου πεδίου θα πέσουνε στο βυθό της θάλασσας σχετικά με τη βαθμολογία. Τέτοιο σφάξιμο στα μαθηματικά δεν έχει ξαναγίνει.

 

Και σχετικά με τους θεωρητικούς, δε θέλω να γίνω κακιά, αλλά τους έρχεται κι αυτούς το ακαταλαβήστικο άγνωστο στα αρχαία!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να μεινουν οπως εχουν οι βασεις ειδικα οι υψηλες αποκλειεται. Αν περσυ γραφοταν το 18,6-19 (γιατι στο 4β εδωσαν κατι μορια και στην αλλη λυση), φετος δεν μπορεις να πεις οτι υπαρχει οριο, υπαρχει ομως η δυσκολια απο το 2ο θεμα και μετα. Τα θεματα ηταν καθαρα απο το βιβλιο του μπαρλα ειδικα το γ το πρωτο υπαρχει ολοιδιο. Και η εξισωση στο τελος ειχε πεσει η ιδια το 2003 (χωρις το 1 στο τελος). Τωρα πο την ταξη μου στο φροντηστηριο νομιζω οτι ειμαστε 4-5 απο τους 10 που εγραψαν πανω απο 15. Αλλα σαν δυσκολια για μενα ηταν τα πιο δυσκολα που εχουν πεσει ως τωρα. Ελπιζω να παρουν χαμπαρι τις μλκς τους και να βαλουν πιο φυσιολογικα στα υπολοιπα (κυριως φυσικη).
trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μη λέμε χαζομάρες...αν δεν πέσουν φέτος οι σχολές πότε θα πέσουν; μαθηματικά το 90% της Ελλάδας έγραψε κάτω από 14-15 (και πολύ βάζω)!δεν ήταν μόνο ένα ή δύο ερωτήματα...ολόκληρο το τέταρτο θέμα ήταν!και δεν είναι μόνο τα μαθηματικά κατεύθυνσης...στα γενικής, μαθηματικά και βιολογία, λίγα ήταν τα κατοστάρια, όπως επίσης και στην έκθεση μπορεί να ήταν εύκολο το θέμα αλλά πάνω από 16 δύσκολα να πάρεις!

 

Οι σχολές του 2-3ου πεδίου θα πέσουνε στο βυθό της θάλασσας σχετικά με τη βαθμολογία. Τέτοιο σφάξιμο στα μαθηματικά δεν έχει ξαναγίνει.

 

Και σχετικά με τους θεωρητικούς, δε θέλω να γίνω κακιά, αλλά τους έρχεται κι αυτούς το ακαταλαβήστικο άγνωστο στα αρχαία!

 

δυστηχως καθε χρονο με τα μαθηματικα(η αλλοτε με τη φυσικη) ετσι γινεται και οι βασεις δεν κουνιουνται ποτε :X:X

ενδεικτικα δειτε τι ειχε γινει με φυσικη το 2005,δειτε ποσοστα,και μετα δειται και τις βασεςι οι οιποιες οχι μονο δεν επεσαν αλλα ανεβηκαν στις πιο πολλες σχολες

]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε συνέλθετε λίγο...

 

Αν όλοι πήγαν τόσο χάλια πια σημαίνει ότι οι βάσεις θα πέσουν. Αν δεν πέσουν σημαίνει ότι υπάρχουν παιδιά που είτε ήταν τυχερά (και τους ήρθε η λύση) είτε είναι πιο έξυπνα από εσάς (μη τα ισοπεδώνουμε όλα)

Ξέρω, το συναίσθημα είναι άσχημο. Και γω όταν έδωσα Μαθηματικά έλεγα ότι τα έγραψα όλα τέλεια και μετά σιγά σιγά (μέχρι να φτάσω σπίτι) έβρισκα λάθη.

 

Μπορείτε να γράψετε 20 ΑΟΔΕΥ μπορείτε να γράψετε ένα 18-20 Φυσική.

 

Να ξέρετε όμως ότι οι σχολές στις μεγάλες πόλεις πάντα γεμίζουν. Είτε πέσει η βάση είτε ανέβει.

 

Πρέπει να συνειδητοποιήσετε ότι "διαγωνίζεστε", δεν παίρνετε κάποιο πτυχίο.

Αυτό σημαίνει ότι αν εσύ έγραψες 5 και ο άλλος 3, είσαι καλύτερος από αυτόν (σε κανονικές συνθήκες)

 

Και να σας πω κάτι που μας είπαν τις προάλλες.

Όταν μπεις με το καλό σε μια σχολή όσο πιο δύσκολη είναι τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες έχεις να κάνεις "κοιλιά". Και μάλιστα κοιλιά δεν κάνουν οι καλοί μαθητές αλλά αυτοί που ξεπατώθηκαν να περάσουν σε μια σχολή και βαρέθηκαν να διαβάζουν. Οπότε συνήθως όσο πιο πρώτος είσαι στη σχολή τόσο μεγαλύτερη κοιλιά κάνεις.

Γιαυτό take it easy. Θα σας βάλουν θέματα που μόνο εσείς θα ξέρετε και θα γράψετε...

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως καθε χρονο με τα μαθηματικα(η αλλοτε με τη φυσικη) ετσι γινεται και οι βασεις δεν κουνιουνται ποτε :X:X

ενδεικτικα δειτε τι ειχε γινει με φυσικη το 2005,δειτε ποσοστα,και μετα δειται και τις βασεςι οι οιποιες οχι μονο δεν επεσαν αλλα ανεβηκαν στις πιο πολλες σχολες

]

 

δεν ήταν έτσι στη φυσική...και γενικότερα κάθε χρονιά τα ΜΜΕ μιλάνε για "δύσκολα" θέματα αλλά με βάση τους αδύναμους μαθητές...εδώ μιλάμε και για καλούς μαθητές που δε γράψανε καλά, και άτομα που πάνε να χτυπήσουνε ιατρική...η σημαιοφόρος μας ούτε τη θεωρία δεν έγραψε...

 

AgentCain συμφωνώ μαζί σου!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένας της θεωρητικής που να του φαίνονται πανεύκολα τα θέματα μέχρι τώρα?έχω ανησυχήσει τρελά με αυτά που βάζουν σ'εμάς,που 8α πάνε οι βάσεις πια??:worry:
The future is uncertain and the end is always near ;)
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένας της θεωρητικής που να του φαίνονται πανεύκολα τα θέματα μέχρι τώρα?έχω ανησυχήσει τρελά με αυτά που βάζουν σ'εμάς,που 8α πάνε οι βάσεις πια??:worry:

 

γενικά είναι βατά τα θέματα δεν έχουν λόγω να τινάξουν τις βάσεις στα ύψη στη θεωρητική γιατί δεν έχει και ΤΕΙ οπότε δεν τους ενδιαφέρει.Μέχρι στιγμής κινούνται σε νορμαλ επίπεδα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κανέναν. Δυο παιδιά που έχουμε στη κατεύθυνση παθιασμένα με τα μαθητικα, πολύ διάβασμα ο ένας, ψάξιμο τρελλες ασκήσεις και μυαλό, και ο άλλος πολύ μυαλό διάβασμα και άπειρες ασκήσεις, μιλάνε για 13 κάπου, το οποίο ειναι ο καλύτερος βαθμός στο σχολείο μου...
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ηταν τα θεματα μαθηματικα ρε παιδια, αμα βαζουν ευκολα αυξανεται ο παραγοντας τυχη-ατυχια και ο παραγοντας εκθεση ;)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε περίπου βγαίνουν οι βαθμοί των μαθημάτων?βγαίνουν και τα μόρια σε κάθε πεδίο ξεχωριστά??

 

Χθες μας ειπε ο διευθυντης μας οτι το πρωτο ''πακετο'' βαθμων θα παει αρχες ιουνιου στο υπουργειο, κατα τις 15-20 το δευτερο και στα σχολεια θα εχουμε τα αποτελεσματα γυρω στις 24-25.

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...