Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεγξε την ελεύθερη μνήμη του τηλεφώνου.

Όταν θέτεις ένα θέμα το τηλέφωνο το αντιγράφει στη μνήμη του τηλεφώνου έτσι ώστε αν είναι το αρχείο του θέματος στο Memory Stick και το αφαιρέσεις να μπορεί να το εμφανίζει ακόμα.

 

Σε ευχαριστώ αν και με μπέρδεψες λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

lol! Κοίτα το τηλέφωνο έχει ένα μηχανισμό για να κρατάει το θέμα "εφαρμοσμένο" ακόμα και αν εσύ βγάλεις την κάρτα μνήμης ή διαγράψεις το αρχείο του θέματος. Για να το κάνει αυτό χρησιμοποιεί "κρυφούς" φακέλους που είναι στη μνήμη του τηλεφώνου. Απελευθέρωσε μνήμη τηλεφώνου (τουλάχιστον 6-9Mb ελεύθερα) και δεν θα έχεις πρόβλημα.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Gia se olous, tha mporouse kapoios na m pei an uparxei kapio programa g na exw pio organomeni tin mousiki mou?

Μονο να κανεις Playlist! αμα γινετε κιολας :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο να κανεις Playlist! αμα γινετε κιολας :cool:

 

Γίνεται...;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω αυτό το κινητό εδω και κανα χρόνο και πρόσφατα έμαθα οτι έχει πολυ ψηλό δείκτη SAR.....Σκέφτομαι να πάρω άλλο σύντομα
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει το R8BC004 για Ελλάδα και αν θέλεις να θυσιάσεις την Ελληνική γλώσσα το R8BE001.

Κάνε update μέσω του SEUS.

 

Emena sto software mou leei

R8BA024 prg1201-7601_VODAFONE LIVE_V1 R8BA024

sTO SEUS MOU LEEI OTI EINAI H TELEFTAIA EKDOSI

HELP

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω αυτό το κινητό εδω και κανα χρόνο και πρόσφατα έμαθα οτι έχει πολυ ψηλό δείκτη SAR.....Σκέφτομαι να πάρω άλλο σύντομα

Εγώ για αυτό το λόγο το πούλησα!

 

Emena sto software mou leei

R8BA024 prg1201-7601_VODAFONE LIVE_V1 R8BA024

sTO SEUS MOU LEEI OTI EINAI H TELEFTAIA EKDOSI

HELP

Όντως για Vodafone Live! και ελληνική γλώσσα είναι η τελευταία.

Απλά μπορείς να βάλεις με flashing την R8BC004 vodafone, αλλά όχι στα ελληνικά.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια , θα ηθελα καποιος να μου πει αν γινεται να αλλαξω το εξωτερικο περιβλημα του κινητου.Αυτη τη στιγμη εχω το καφε του οποιου τα πληκτρα εχουν ξεθωριασει και δεν φαινονται καθολου.Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω ασπρο περιβλημα?Ειναι δυσκολο να το αλλαξω μονος μου?Αν χρειαζομαι ειδικα εργαλεια ποια ειναι αυτα και που μπορω να τα βρω?

Ευχαριστω

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω αυτο το παραμυθι με το sar.

Oταν το οριο στην ευρωπη ειναι 2.0,τι προβλημα υπαρχει οταν η συσκευη εχει 1.6?

Δηλαδη αν ενα αμαξι με χαμηλοτερους ρυπους απο το επιτρεπτο,ειναι....προβληματικο και μολυνει?

Απο την αλλη ΟΛΑ τα αρθρα ΔΕΝ εχουν καμμια σαφηνια η ξεκαθαρη αποψη,ολα στο ΦΛΟΥ.

Και παρολα την κακη ενημερωση αγοραζουν και πουλανε το κινητο ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΟΙ,ενω συμβουλευουν ως ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ και αλλους να κανουν το ιδιο!

Ειναι αυτο το "η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας".

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι στο τί θεωρεί ο καθένας καλύτερο για την υγεία του. Το ότι το όριο είναι 2.0 μπορεί να μη λέει τίποτα σε μερικούς και σαφώς πολύ καλά κάνουν. Ο καθένας έχει την κρίση του.

Εγώ για αυτό το λόγο το πούλησα. Και σαφώς κάποια διαφορά θα έχουν οι συσκευές με μικρότερο δείκτη, έτσι δεν είναι;

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οι διεθνεις κανονες εχουνε σοβαροτητα.Διοτι αν διεθνεις οργανισμοι λενε μπουρδες,ποιος σου λεει οτι αυτο που πηρες με sar 0.48 στην πραγματικοτητα δεν εχει 2.48?:cry:

Μια εταιρια ειναι και θελει να πουλησει τηλεφωνα,γιατι να λεει την αληθεια?

Επιδει καπου εγραψε οτι ειναι τοσο,δεν σημαινει οτι ειναι.....:happy:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι τις μετρήσεις SAR δεν τις κάνουν οι εταιρίες αυτές καθεαυτές.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Kαι θα....λαδωνουν οι εταιριες,και λαθη θα γινονται στις μετρησεις.

Το κ770ι ειναι αρκετα κατω απο το οριο ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.

Εγω καταλαβαινω,διοτι το 2.0 για να ειναι ασφαλες σημαινει ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ προς τα πανω!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Πάρε παράδειγμα το Τ650, 1.80 παρακαλώ.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!!

Εχω την εξης απορια με το συγκεκριμενο κινητο:

Η μπαταρια οταν βγαζεις φωτογραφιες, βιντεο, ακους μουσικη και η μπαταρια αντι να πεφτει ανεβαινει (π.χ. ειναι στο 53% και παει στα 64%)..:worry:

Ειναι λογικο κατι τετοιο..??...μηπως φταιει η μπαταρια..??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι στο τί θεωρεί ο καθένας καλύτερο για την υγεία του. Το ότι το όριο είναι 2.0 μπορεί να μη λέει τίποτα σε μερικούς και σαφώς πολύ καλά κάνουν. Ο καθένας έχει την κρίση του.

Εγώ για αυτό το λόγο το πούλησα. Και σαφώς κάποια διαφορά θα έχουν οι συσκευές με μικρότερο δείκτη, έτσι δεν είναι;

 

Το καλύτερο που έχει κάποιος να κάνει είναι να χρησιμοποιεί bluetooth ακουστικό, είναι ευκολία, ασφάλεια και στο περπάτημα και στην οδήγηση κτλ. Όλα τα Sar είναι πράσσινα άλογα για εμένα. Και το καλύτερο κινητό σε αυτόν τον τομέα να πάρεις, πάλι πονοκέφαλο θα αποκτήσεις αν μιλάς πολύ με το κινητό στο αυτί.

Προσωπικά πολύ σπάνια θα μιλήσω χωρίς bluetooth ακουστικό και νιώθω πολύ άβολα να έχω το χέρι μου παλουκομένο σε ορισμένη θέση.

Και αν ξέρατε σε τι κινδύνους είμαστε κάθε μέρα ή τι αέρα αναπνέουμε, θα γελάγατε με τα κάθε Sar ή θα μπαίνατε σε αποστηρωμένη γυάλα.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι,το bluetooth πομπος δεν ειναι?

Και τα εχουν ΜΟΝΙΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!!!!!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό, όπως και όλα τα κινητά έχουν μια συγκεκριμένη τιμή SAR. Η συζήτηση για την τιμή SAR, δεν αφορά το κινητό και ξεφεύγει από το σκοπό του παρόντος θέματος.

Η συνέχεια επ' αυτού στο φόρουμ Τεχνολογικοί Προβληματισμοί

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

μου έπεσε σε τουαλέτα, το ξέπλυνα με οινόπνευμα και το άφησα 2-3 μέρες να στεγνώσει.γενικά δουλεύει εκτός από κάποια κολλήματα και δυσκολίες στη φόρτιση.αν όμως βγάλω τη μπαταρία κ την ξαναβάλω διορθώνεται. να το στείλω για επισκευή; αξίζει τον κόπο και τα χρήματα;
Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι στην εγγυηση στειλτο χωρις δευτερη σκεψη...

Τωρα αν δεν ειναι..τα προβληματα που εμφανιζει δεν ειναι και υπερβολικα τεραστια...πολυ απλα αν τα χρηματα που απαιτουνται για την επισκευη του ειναι πολλα (+90€) τοτε καλυτερα να αγοραζες καινουργιο..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...