Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα,εχω ενα κ770ι με cid 53 και θελω να βαλω flash theme.το xs++ μου γραφει οτι το τηλεφωνο μου δεν υποστιριζεται (μαλλον λογο του cid 53) διαβασα καπου για ενα αλλο προγραμμα(jdflasher) που δουλευει με cid 53, προσπαθεισα να κανω κατι αλλα δεν τα καταφερα,συνδεσα το τηλ βρηκα το φακελο tpa/preset/system/desktop/flash εβαλα μεσα τα θεματα με καταληξη .sfw και στο τηλ στο φακελο themes τα θεματα .thm ,αλλα δεν εγινε τιποτα,ειχα τελικα μονο το θεμα απλο χωρις flash menu.μηπως καποιος ξερει τι γινετε η μηπως εχει δουλεψει το jdflasher?(ενα αλλο που παρατηρησα ειναι οτι οταν ξανασυνδεω το τηλ με το jdflasher ,στο φακελο tpa/preset/system/desktop/flash δεν υπαρχει το αρχειο .sfw που λιγο πριν ειχα βαλει.εαν ξερει καποιος σας παρακαλω βοηθεια γιατι εφαγα κολλημα.Το Κ770 συμφωνα με αυτο το οδηγο υποστηριζει flash themes http://blog.quantifly.com/?p=7 ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κ γω το έχω,αλλά το έκανα όπως κ συ...κ δούλεψε...
Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να ενεργοποιήσεις τα mms στη συσκευή σου...πρέπει να στείλεις ένα sms σε ένα νούμερο που δε θυμαμαι :)...

 

κάτσε...το βρήκα: "Για να εγγραφείτε στην Υπηρεσία MMS (Multimedia Messaging Service) θα πρέπει να στείλετε στο 1333 το γραπτό μήνυμα MMS. Μέσα σε 24 ώρες από την αποστολή του μηνύματος, θα λάβετε ένα μήνυμα επιβεβαίωσης και τις απαραίτητες ρυθμίσεις"

 

Ευχαριστω πολύ για την βοήθεια , αλλά μου επέστρεψε μήνυμα "Η Υπηρεσία που ζητήσατε δεν υπάρχει"

 

Edit: Άκυρο κάτι έγινε και είχα γράψει λάθος. :)

Τώρα όλα καλά, ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα κ καλως σας βρηκα κ εγω!!

θα χρησιμοποιήσω κ εγω την επιδότηση μου για να παρω το k770!

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω, πολύ πολύ πολύ σημαντική!:p

Ξέρετε σε ποιο κατάστημα στην Αττική μπορώ να βρω τη μωβ συσκευή??

Μίλησα με την ericsson κ μ είπε οτι υπάρχει , αλλα η έρευνα θα πρέπει να γίνει απο μένα! Άλλα στα καταστήματα της vodafone, το σταθερό το χουν μάλλον στο αθόρυβο!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα κ καλως σας βρηκα κ εγω!!

θα χρησιμοποιήσω κ εγω την επιδότηση μου για να παρω το k770!

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω, πολύ πολύ πολύ σημαντική!:p

Ξέρετε σε ποιο κατάστημα στην Αττική μπορώ να βρω τη μωβ συσκευή??

Μίλησα με την ericsson κ μ είπε οτι υπάρχει , αλλα η έρευνα θα πρέπει να γίνει απο μένα! Άλλα στα καταστήματα της vodafone, το σταθερό το χουν μάλλον στο αθόρυβο!!! :lol:

 

http://www.kinitomania.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/7785773bb27134bca1b465672897c1c1.jpg :blink:αν λες αυτο μωβ

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα!! τοπ βρήκα και το κρατάω αυτή τη στιγμή!!!

Είναι μωβ και υπέροχο!!! σας ευχαριστώ όλους!!

Αλλα....δν εχει ελληνικους χαρακτήρες και γρενικα καθόλου ελληνικο software! μπορώ να το κατεβάσω απο κάπου ή πρέπει οπωσδήποτε να το πάω στην ericsson για να προστεθούν τα ελληνικά??:)

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα!! τοπ βρήκα και το κρατάω αυτή τη στιγμή!!!

Είναι μωβ και υπέροχο!!! σας ευχαριστώ όλους!!

Αλλα....δν εχει ελληνικους χαρακτήρες και γρενικα καθόλου ελληνικο software! μπορώ να το κατεβάσω απο κάπου ή πρέπει οπωσδήποτε να το πάω στην ericsson για να προστεθούν τα ελληνικά??:)

Πρεπει να το πας στην sony ericsson!

καλα το πηρες απο Ελληνικο καταστημα και δεν εχει Ελληνικα!!

μαλλον παραεισαγωγης θα πρεπει να ειναι.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατι ξέρει ο chris_7! xaaxaxaxaxa:)

όντως απο εκεί το πήρα!!

1 απο τα 2 μωβ που υπήρχαν σαν stock στο καταστημα,απ'όσο μου είπαν!!

Αρα δν το γλιτώνω το εξτρα κόστος, για k770 το χρυσοπλήρωσα, 220 μαζί με τους φόρους΄και τη μεταφορική...

βοηθεια ρε παιδιαααααααααα!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

 

αγορασα χθες το κ770. παρατηρησα οτι οταν το κινητο κλειδωνει και ειναι σε αναμονη, η οθονη ειναι μαυρη, χωρις να φαινεται αχνα οπως σε αλλα se η ωρα και αλλες τυχον ενδειξεις οπως αν εχεις κληση η μυνημα

 

ξερει κανεις τπτ?

 

ευχαριστω

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

κατι ξέρει ο chris_7! xaaxaxaxaxa:)

όντως απο εκεί το πήρα!!

1 απο τα 2 μωβ που υπήρχαν σαν stock στο καταστημα,απ'όσο μου είπαν!!

Αρα δν το γλιτώνω το εξτρα κόστος, για k770 το χρυσοπλήρωσα, 220 μαζί με τους φόρους΄και τη μεταφορική...

βοηθεια ρε παιδιαααααααααα!!! :lol::lol::lol:

 

εμμμμμμμ τα γουστα πληρωνονται(μωβ ειναι αυτο)...:lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

 

αγορασα χθες το κ770. παρατηρησα οτι οταν το κινητο κλειδωνει και ειναι σε αναμονη, η οθονη ειναι μαυρη, χωρις να φαινεται αχνα οπως σε αλλα se η ωρα και αλλες τυχον ενδειξεις οπως αν εχεις κληση η μυνημα

 

ξερει κανεις τπτ?

 

ευχαριστω

έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε πως μπορω να μεταφερω απο ενα αλλο κινητο ολα τα sms,mms,τις επαφες,σημειωσεις που ειχα στο organizer,γενικως ενα backup ?Η μεταφορα θα γινει απο τοW700 και δεν θελω να χαθει τιποτα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε πως μπορω να μεταφερω απο ενα αλλο κινητο ολα τα sms,mms,τις επαφες,σημειωσεις που ειχα στο organizer,γενικως ενα backup ?Η μεταφορα θα γινει απο τοW700 και δεν θελω να χαθει τιποτα.

 

Ευχαριστω

 

myphonexplorer ειναι η λυση :!:

Προγραμμα ειναι,και ειναι αντιστοιχο αλλα πολυ καλυτερο απο το pc suite sony ericsson.

θα το βρεις εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έχω αποκτήσει το συγκεκριμένο κινητό το οποίο είναι μια έκδοση της cosmote και έχει στο αρχικό menu του συντόμευση για το my view το οποίο είναι παρόμοιο σαν το vodafone live κ.τ.λ.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει κάποιος αυτή την συντόμευση;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπεεεεερα και παλι!!!

Το xs++ υποστηρίζει το Κ770 ? Λογικα απο εκει θα μπορέσω να περάσω ελληνικους χαρακτηρες σςτο κινητο μου!

Οοποιαδηποτε επιπλεον πληροφορια θα μου ήταν χρησιμη!!! :p:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπεεεεερα και παλι!!!

Το xs++ υποστηρίζει το Κ770 ? Λογικα απο εκει θα μπορέσω να περάσω ελληνικους χαρακτηρες σςτο κινητο μου!

Οοποιαδηποτε επιπλεον πληροφορια θα μου ήταν χρησιμη!!! :p:rolleyes:

το xs τί είναι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια και γω παραγγειλα το κ770 απο το ηλ καταστημα της vodafone χθες:)ανυπομονω να ερθει!παντως,ειναι πιο φθηνο απο οτι στα καταστηματα.η εκδοση live ειναι αξιοπρεπης ή μηπως επρεπε να το παραγγειλω απο αλλου?:X(πλαισιο)με επιδοτηση μου κοστισε γυρω στα 70 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Τρελο SAR....

Αυτό το κινητάκι μαζί με τον Neonode έχουν πάρει την κατηφορα στην τιμή λόγω των απανοτων αρθρων στις εφημεριδες για το υψηλο SAR...

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προχθές του πατέρα μου μέτα απο πτώση το κινητό εκανε επανεκκινηση και χαθήκανε ολα τα δεδομενα που ειχε μέσα η κάρτα μνήμης :wacko: :down:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προχθές του πατέρα μου μέτα απο πτώση το κινητό εκανε επανεκκινηση και χαθήκανε ολα τα δεδομενα που ειχε μέσα η κάρτα μνήμης

 

Ειναι σιγουρο οτι χαθηκανε? Και εμενα μετα απο μια ...πτηση(!), πιστεψα οτι εχασε τα δεδομενα η καρτα μνημης, αλλα οταν την εβγαλα και την ξαναεβαλα -ουσιαστικα την κουνησα λιγακι- ηταν ολα οκ. Το τσεκαρες σιγουρα?

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...