Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρέπει να απενεργοποιήσεις του εθνικούς χαρακτήρες. Στο εξής θα γράφεις μόνο με κεφαλαία αλλά θα χρεώνεσαι ένα μήνυμα μέχρι τους 160 χαρακτήρες. Αν θες να γράφεις με πεζά ελληνικά θα χρεώνεσαι με 2ο μετά τους 60 ή 70 (δεν θυμάμαι πόσο είναι).

 

Σωστο, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ισχύει το 1,69 δείκτης ακτινοβολίας SAR του κινητού αυτού;:X

 

το διάβασα τυχαία τώρα κάπου...στο μάνουαλ δεν γράφει τιμή.

 

Εάν ισχύει μιλάμε για το απόλυτο "ψηστήρι εγκεφαλικών κυττάρων" ...:mad:

 

καλά κ μιλάω σε bluetooth hfree. :cat:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει το 1,69 δείκτης ακτινοβολίας SAR του κινητού αυτού;:X

 

το διάβασα τυχαία τώρα κάπου...στο μάνουαλ δεν γράφει τιμή.

 

Εάν ισχύει μιλάμε για το απόλυτο "ψηστήρι εγκεφαλικών κυττάρων" ...:mad:

 

καλά κ μιλάω σε bluetooth hfree. :cat:

 

Ναι, ισχύει δυστηχώς...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχύει δυστηχώς...:cry:

ναι αλλα εσυ που εχεις κανει τοση κουβεντα για το SAR επελεξες κινητο "ψηστηρι" :blink: :wacko: τι εγινε..??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εσυ που εχεις κανει τοση κουβεντα για το SAR επελεξες κινητο "ψηστηρι" :blink: :wacko: τι εγινε..??

ki ego θα το ρώταγα...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εσυ που εχεις κανει τοση κουβεντα για το SAR επελεξες κινητο "ψηστηρι" :blink: :wacko: τι εγινε..??

 

Κανένα πρόβλημα!

Σήμερα ο Γερμανός μου άλλαξε το προβληματικό Κ770i με την νέα δυνατότητα της SE ''το τηγάνι'' και πήρα το πιστό μου Κ800i.

 

Υ.Σ. Για να πω την αλήθεια, όταν το πήρα δεν ήξερα ότι είχε 1,69 Sar W/Kg , αλλά 1,43 Sar W/Kg:X:wacko::O

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα!

Σήμερα ο Γερμανός μου άλλαξε το προβληματικό Κ770i με την νέα δυνατότητα της SE ''το τηγάνι'' και πήρα το πιστό μου Κ800i.

 

Υ.Σ. Για να πω την αλήθεια, όταν το πήρα δεν ήξερα ότι είχε 1,69 Sar W/Kg , αλλά 1,43 Sar W/Kg:X:wacko::O

Ναι καλα.πηρες κ770ι και στο αλλαξε με αλλο κινητο!!??? :wacko:

Μονο εσυ το εχεις κανει αυτο.

 

 

 

1,69 Sar W/Kg , αλλά 1,43 Sar W/Kg

 

:rolleyes: Οχι Γιαννης...Γιαννακης :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα.πηρες κ770ι και στο αλλαξε με αλλο κινητο!!??? :wacko:

Μονο εσυ το εχεις κανει αυτο.

 

 

 

1,69 Sar W/Kg , αλλά 1,43 Sar W/Kg

 

:rolleyes: Οχι Γιαννης...Γιαννακης :!:

 

Απλά γιατί θα αργούσε να φέρει άλλο Κ770i, είπε να διαλέξω άλλη συσκευή. Και για το πρόβλημα που λες ότι έχω με το Sar κάνεις λάθος. Εγώ αυτό που λέω και ξαναλέω, είναι να είμαστε πιό επιφυλακτική χρησιμοποιόντας Bluetooth ή Simlpe Hands-Free. Έτσι κι αλλιώς το Sar που μας δίνουν ενδεικτικά είναι το μέγιστο που είχε πιάσει το κινητό στις δοκιμές. Τέλος πάντων... Γιατί ξεφύγαμε πάρα πολύ από το θέμα, να μην συνεχίσουμε ότι αφορά το Sar σε αυτό το Thread αλλά στο κατάλληλο Thread.

Link to comment
Share on other sites

Απλά γιατί θα αργούσε να φέρει άλλο Κ770i, είπε να διαλέξω άλλη συσκευή. Και για το πρόβλημα που λες ότι έχω με το Sar κάνεις λάθος. Εγώ αυτό που λέω και ξαναλέω, είναι να είμαστε πιό επιφυλακτική χρησιμοποιόντας Bluetooth ή Simlpe Hands-Free. Έτσι κι αλλιώς το Sar που μας δίνουν ενδεικτικά είναι το μέγιστο που είχε πιάσει το κινητό στις δοκιμές. Τέλος πάντων... Γιατί ξεφύγαμε πάρα πολύ από το θέμα, να μην συνεχίσουμε ότι αφορά το Sar σε αυτό το Thread αλλά στο κατάλληλο Thread.

 

file pires to k770i kai htan xalasmeno kai piges ekei kai s dwsan ena k800i?:confused:pws to kanes auto re man?...

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα τίποτα. Αγόρασα ένα Κ770i και είχε καμένα Pixels στην οθόνη. Το πήγα πίσω για αντικατάσταση. Σήμερα πήγα και μου είπαν ότι μπορεί να γίνει αντικατάσταση αλλά θα αργήσει να έρθει αυτό το μοντέλο (Κ770i) οπότε να διαλέξω μια άλλη συσκευή άμα θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα τίποτα. Αγόρασα ένα Κ770i και είχε καμένα Pixels στην οθόνη. Το πήγα πίσω για αντικατάσταση. Σήμερα πήγα και μου είπαν ότι μπορεί να γίνει αντικατάσταση αλλά θα αργήσει να έρθει αυτό το μοντέλο (Κ770i) οπότε να διαλέξω μια άλλη συσκευή άμα θέλω.

Εγω αμφιβαλλω αν εχεις αγορασει αυτο το κινητο.:ninja:

απο την μια τα θαβεις..και απο την αλλη τα επιλεγεις.εισαι ο μοναδικος που μεσα σε 1 μηνα εχει αλλαξει 3 κινητα και τα 2 που ειχε στην κατοχη ηταν sony ericsson,μαλιστα πηρες και Κ800ι ενω παλιοτερα ειχες αυτο το κινητο και το ειχες βαρεθει.

Το Κ800i έχει 0,58 Sar W/Kg και είναι 3G. Έχει όλα αυτά που ζητάς μέχρι και καλύτερη κάμερα. Παλιά το είχα αλλά το πούλησα τον 1ο με 2ο μήνα. 230 ευρώ.

Υ.Σ. Θα το βαρεθείς μετά το 1ο μήνα.

 

Μετά βγαίνει το Motorola KRZR K1 το οποίο το έχω τώρα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Έχει 0,59 Sar W/kg και όλα αυτά που ζητάς. Το κινητάκι δεν θα το βαρεθείς γιατι το Modάρεις με τα γούστα σου. Έχει περίπου ίδια κάμερα με W850i σου. 200 ευρώ.

 

 

 

Τα άλλα κινητά ξεφεύγουν στην ακτινοβολία που εκπέμπουν. Άμα πάρεις SE θα το βαρεθείς γιατί θα είναι σαν το W850i στο μενού και στις περισσότερες ιδιαιτερότητες του.

 

 

Πέταξε για μένα το πολύ από την SE! Πήγα στη Motorola, που δεν είναι τόσο αξιόπιστη όπως την SE, αλλά έχει ποιό μικρή ακτινοβολία τα περισσότερα κινητά της. Για πάραδειγμα το KRZR K1 μου, που έχει 0,49 Sar W/Kg!

 

 

Καλή χρονιά!!!:rolleyes:

 

και μετα ξαναγυρισες στην SE και στο Κ770ι ξερωντας οτι εχει υψηλο SAR και ενω δεν σου αρεσουν τα sony ericsson γιατι εχουν βαρετο μενου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω αμφιβαλλω αν εχεις αγορασει αυτο το κινητο.

απο την μια τα θαβεις..και απο την αλλη τα επιλεγεις.εισαι ο μοναδικος που μεσα σε 1 μηνα εχει αλλαξει 3 κινητα και τα 2 που ειχε στην κατοχη ηταν sony ericsson,μαλιστα πηρες και Κ800ι ενω παλιοτερα ειχες αυτο το κινητο και το ειχες βαρεθει.

 

Δεν με πειράζει καθόλου αν αμφιβάλεις εσύ. Είναι πολύ κουφό το όλο θέμα... Είχα αγοράσει το Κ1 το οποίο με άρεζε στο Desing αλλά είχε αργό Internet. Γιατί λοιπόν είχε αργό Internet και εγώ μπαίνω συχνά από το κινητό αποφάσισα να κάνω μια αλλαγή με τον αδελφό μου. Πήρα 7390 και του έδωσα Κ1. Κανένα πρόβλημα με το 7390 με την καταπληκτική του οθόνη, αλλά την επομένη μπήκε στο πληντύριο και τα 'παιξε. Μετά αποφάσισα να πάρω Sony Ericsson γιατί παίζουν οι περισσότερες Java και πήρα Κ770i, γιατί είχα το Κ800. Δλδ και να έπαιρνα Κ810 περίπου ίδιο θα ήταν. Το Κ770 δεξιά-δεξιά και καθέτος είχε καμμένα Pixels. Το πάω στον ''Γερμανό'' για αντικατάσταση και μου λέει ότι είναι από την φωτεινότητα. Την Δευτέρα (χθές) πήγα για να δω τι έγινε και μου είπαν ότι θα γίνει αντικατάσταση αλλά επειδή δεν έχουν το Κ770 και θα αργούσε να έρθει, άμα θέλω να διαλέξω άλλη συσκευή. Δεν είχε καμμία 3G συσκευή με 240x320 Pixels της Sony Ericsson στο κατάστημα και έτσι αναγκαία πήρα Κ800. Δεν με πειράζει καθόλου γιατί τώρα θα το Modάρω (πράμα που δεν είχα κάνει παλιά).

Link to comment
Share on other sites

Παίδες νομίζω οτι ξεφύγατε λίγο από το θέμα.

Για να επανέλθω λίγο. Ξέρετε κανένα πρόγραμμα που να είναι σαν το Myphone explorer που δουλεύαμε για το κ750?

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

μα και το ίδιο το myphone_explorer δουλευει με το |Κ770| ...εγώ με αυτό κάνω δουλειά.

 

βρες την τελευταία έκδοση...google it.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

μα και το ίδιο το myphone_explorer δουλευει με το |Κ770| ...εγώ με αυτό κάνω δουλειά.

 

βρες την τελευταία έκδοση...google it.

 

Όταν συνδέεις το τηλέφωνο σε τι mode να το βάλω για να το αναγνωρίσει ο υπολογιστής. Σαν τηλέφωνο ή σαν μεταφορά αρχείων? Γιατί με το παλιό πρόγραμμα που έχω βάζω τηλέφωνο και μου λέει δεν είναι συνδεδεμένο κάποιο κινητό. Μήπως φταίει το πρόγραμμα? Κατεβάζω το καινούριο και βλέπουμε.

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες γενικώς πόσες μέρες σας κρατάει η μπαταρία μια μέση χρήση π.χ. 5 - 10' τη μέρα το πολύ ομιλία και 5- 1ο' παιχνίδι όχι κάθε μέρα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες γενικώς πόσες μέρες σας κρατάει η μπαταρία μια μέση χρήση π.χ. 5 - 10' τη μέρα το πολύ ομιλία και 5- 1ο' παιχνίδι όχι κάθε μέρα?

 

Καταρχήν καλωσόρισες στο Forum!

Με πολύ μπλα-μπλα, χέσεμες, παιχνίδι και γενικά χωρίς να το αφήσεις από τα χέρια σου 2-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες γενικώς πόσες μέρες σας κρατάει η μπαταρία μια μέση χρήση π.χ. 5 - 10' τη μέρα το πολύ ομιλία και 5- 1ο' παιχνίδι όχι κάθε μέρα?

 

5 μέρες. Την ίδια χρήση του κάνουμε...5 μέρες με νυχτα κλειστό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα είναι το σίγουρο: Ότι αυτό το κινητάκι είναι φημισμένο για την τρελή - τρελή αυτονομία του...;)
Link to comment
Share on other sites

einai fimismeno ? diladi dn exei kali autonomia ?

 

Έχει από τις καλύτερες αυτονομίες αυτό το κινητό! Γιατί, 5 μέρες δεν είναι καλή αυτονομία για τα σημερινά δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι το καταλιλο θεμα εδω αλλα ρωταω.

μηπως ξερει κανεισ να μου πει πως μπορω να βαλω flash menu στο κ770?

ειναι ευκολο?:confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι το καταλιλο θεμα εδω αλλα ρωταω.

μηπως ξερει κανεισ να μου πει πως μπορω να βαλω flash menu στο κ770?

ειναι ευκολο?:confused:

 

Δεν έχει Flash Menu το K770i.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...