Jump to content

Μεταχειρισμένα κινητά απο Vodafone


tasosvel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το smartcode ειναι για όλες τις συναλλαγές σου με την voda, αν βιάζεσαι εγγράψου στο e-shop ως μη-συνδρομητής vodafone... και εγώ δεν ήθελα να ενεργοποιήσω e-care και e-billing κτλ, οπότε διάλεξα το link για τους μη συνδρομητές και έκανα εγγραφή κανονικά (διεύθυνση τηλέφωνο κτλ).

 

Η λίστα τους ανανεώνεται συνεχώς γιατί έχουν πολύ συγκεκριμένα κομμάτια, οπότε keep looking.

 

Αγόρασα ένα w710 Sony Erricsson . Καλό τηλέφωνο καθαρό χωρίς προβλήματα τιμή 29 ευρώ στο vodafone χωρίς πάγιο με πιστωτική κάρτα.

Το κουτί ταλαιπορημένο ,αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν υπήρχαν ακουστικά.

Δεν θα έπρεπε να έχει και τα ακουστικά του όπως τα μη μεταχειρισμένα?

 

 

Φίλε και εγώ αγόρασα ένα μεταχειρισμένο VK2020 στη μισή τιμή και δεν είχε το καλώδιο USB (οπότε δεν μπορώ να περάσω τίποτα μέσα στο 95 ΜΒ μνήμης....), αλλά μου απάντησαν οτι μια συσκευή μπορεί να δηλώνεται μεταχειρισμένη ακριβώς επειδή λείπουν κάποια από τα προβλεπόμενα στο πακέτο, οπότε πιθανόν και τα δικά σου ακουστικα να είναι ανάλογη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: Σας χρεώσαν μεταφορικά για την αποστολή του κινητού?

Σε μένα όχι.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα με χρέωσαν . Το θέμα είναι ότι τα ακουστικά έχουν 25 Ευρώ ...άρα η έκπτωση είναι μικρώτερη από όσο φαίνεται.Το κινητό όμως μιάζει τελείως αχρησιμοποίητο.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Σας χρεώσαν μεταφορικά για την αποστολή του κινητού?

 

Ούτε σε εμένα με χρέωσαν ....:)

 

Αγόρασα ένα w710 Sony Erricsson . Καλό τηλέφωνο καθαρό χωρίς προβλήματα τιμή 29 ευρώ στο vodafone χωρίς πάγιο με πιστωτική κάρτα.

Το κουτί ταλαιπορημένο ,αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν υπήρχαν ακουστικά.

Δεν θα έπρεπε να έχει και τα ακουστικά του όπως τα μη μεταχειρισμένα?

 

Και σε εμένα σε μια από τις συσκευές δεν είχε το handsfree αλλά όταν με κάλεσαν για να συννεοηθούμε για την αποστολή μου ανέφεραν ότι επειδή είναι μεταχειρισμένα από την συγκεκριμένη συσκευή λείπουν τα handsfree και με ενημερώσαν για το ακριβες κόστος σε περίπτωση που θελήσω να τα αγοράσω είτε μεσω site της vodafone είτε σε κατάστημα τους.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι αν δεν είσαι χρήστης της Vodafone, σου χρεώνουν τα μεταφορικά!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι χρήστης της Vodafone και έτσι έγραψα και όταν γράφτηκα.

Η συσκευή κόστιζε που αγόρασα 63.74 ευρώ και με τα μεταφορικά πλήρωσα γύρω στα 75 αν θυμάμαι καλά..

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Έξοδα αποστολής

Για παραγγελίες συσκευών με νέα σύνδεση στο δίκτυο Vodafone δεν υπάρχει καμία επιβάρυνση. Για παραγγελίες συνολικού κόστους ίσου ή μεγαλύτερου των € 150, και για παραγγελίες αξεσουάρ συνολικού κόστους ίσου ή μεγαλύτερου των € 50, επίσης δεν υπάρχει καμία επιβάρυνση. Για παραγγελίες άλλων προϊόντων του e-shop ή αξίας μικρότερης των προαναφερθέντων ποσών, επιβαρύνεστε με ένα από τα εξής ποσά:

Για την περιοχή της Αττικής

Χρέωση με ΦΠΑ για εξόφληση με ή χωρίς αντικαταβολή: 4.20 €

Για την περιοχή της επαρχίας + Θεσσαλονίκης

Χρέωση με ΦΠΑ: 3.14 €

Χρεώσεις με ΦΠΑ για εξόφληση με αντικαταβολή: 6.62 €

Για δυσπρόσιτες περιοχές στην επαρχία

Χρέωση με ΦΠΑ: 14.14 €

Χρεώσεις με ΦΠΑ για εξόφληση με αντικαταβολή: 17.62 €

 

Εγώ το πήρα με σύνδεση και γιαυτό δεν πλήρωσα έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις μεταχειρισμενη συσκευη χρησιμοποιωντας την επιδοτηση σου?

 

Όχι μόνο αγορά με νέα σύνδεση ή σκέτη συσκευή.........ούτως ή άλλως online δεν μπορείς να κάνεις ανανέωση συμβολαίου

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

οι συσκευες μειωνονται επειδη οσες ηταν να βγουν για πουλημα βγηκαν δεν υπαρχει ανανεωση εδω και καιρο.οπως ειναι φυσικο τα καλα μοντελα εχουν κανει ηδη φτερα..κριμα που δεν προλαβα το 3600 στα 396ευρω:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

και το 3300 και το 3600 ειχαν φοβερες τιμες !! αν το ειχα δει πιο νωρις το σιτε θα το ειχα παρει !! μια βδομαδα πριν δω το σιτε πηρε ενα 9000 μεταχειρισμενο :)
Link to comment
Share on other sites

just for you info

 

Η Vodafone έχει ονομάσει μεταχειρισμένες τις συσκευές

1) που έχουν κατεστραμένη συσκευασία

2) που δεν έχουν μέσα στην συσκευασία τα παρελκόμενα (Hands free, Memory card κ.λ.π.)

3) συσκευές που έχουν επιστραφεί από άλλους συνδρομητές διότι πλέον δεν τις ήθελαν γιατί ήταν ανοικτό το κουτί ή έλειπε κάποιο από τα παρελκόμενα ή και ακόμη γιατί είχε παρουσιαστεί κάποιο τεχνικό πρόβλημα και μετά από έλεγχο - επιδιορθωση που έχει γίνει από την κατασκευάστρια εταιρεία δεν μπορεί να πωληθεί ως καινούργια συσκευή.

 

Η απάντηση δόθηκε από την ίδια την εταιρεία. Σκέφτηκα ότι θα θέλατε να γνωρίζεται και εσείς ποιες συσκευές χαρακτηρίζονται ως μεταχειρισμένες...

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

για εμενα απο τη στιγμη που σου δινουν συσκευη περιπου στν μιση τιμη και το κυριοτερο με2 χρονια εγγυηση σαν να περνεις καινουργιο μια χαρα ειναι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

just for you info

 

Η Vodafone έχει ονομάσει μεταχειρισμένες τις συσκευές

1) που έχουν κατεστραμένη συσκευασία

2) που δεν έχουν μέσα στην συσκευασία τα παρελκόμενα (Hands free, Memory card κ.λ.π.)

3) συσκευές που έχουν επιστραφεί από άλλους συνδρομητές διότι πλέον δεν τις ήθελαν γιατί ήταν ανοικτό το κουτί ή έλειπε κάποιο από τα παρελκόμενα ή και ακόμη γιατί είχε παρουσιαστεί κάποιο τεχνικό πρόβλημα και μετά από έλεγχο - επιδιορθωση που έχει γίνει από την κατασκευάστρια εταιρεία δεν μπορεί να πωληθεί ως καινούργια συσκευή.

 

Η απάντηση δόθηκε από την ίδια την εταιρεία. Σκέφτηκα ότι θα θέλατε να γνωρίζεται και εσείς ποιες συσκευές χαρακτηρίζονται ως μεταχειρισμένες...

thnks για τις πληροφοριες !! απο την στιγμη που εχουν και δυο χρονια εγγυηση πιστευω οτι ειναι πολυ καλη επιλογη αν καποιος θελει μεταχειρισμενο κινητο !!

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα δεν το αναφέρετε πουθενά

τα μεταχειρισμένα κινητα προέρχονται απο την αλυσίδα "vodafone Aλεξανδρος" και γιαυτό μάλλον τα κουτιά τους ειναι ''ταλαιπωρημένα'' !

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone έχει ονομάσει μεταχειρισμένες τις συσκευές

1) που έχουν κατεστραμένη συσκευασία

2) που δεν έχουν μέσα στην συσκευασία τα παρελκόμενα (Hands free, Memory card κ.λ.π.)

3) συσκευές που έχουν επιστραφεί από άλλους συνδρομητές διότι πλέον δεν τις ήθελαν γιατί ήταν ανοικτό το κουτί ή έλειπε κάποιο από τα παρελκόμενα ή και ακόμη γιατί είχε παρουσιαστεί κάποιο τεχνικό πρόβλημα και μετά από έλεγχο - επιδιορθωση που έχει γίνει από την κατασκευάστρια εταιρεία δεν μπορεί να πωληθεί ως καινούργια συσκευή.

Η απάντηση δόθηκε από την ίδια την εταιρεία. Σκέφτηκα ότι θα θέλατε να γνωρίζεται και εσείς ποιες συσκευές χαρακτηρίζονται ως μεταχειρισμένες...

 

καλα αν ειναι ετσι οι μεταχειρισμενες συσκευες..μιααα χαρα... δεν ειχα προσεξει καθολου αυτο το κομματι στο site της εταιριας... τωρα ομωςςςςςς ξερω:lol::lol:tnks

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ το εντόπισα μολις μια μέρα μετα απο την αγορά του νέου μου κινητού !! απ ότι βλέπω τα μεταχειρισμένα πρέπει α πωλούνται αρκετά γιατι όλο και μειώνεται ο αριθμός των διαθέσιμων συσκευών!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το βρήκα κι εγώ πριν από 1 εβδομάδα , αλλά έψαξα να βρω κι εδώ κάποιο thread ώστε να ξέρω καλύτερα τι μου γίνεται αν τύχει να παραγγείλω συσκευή από εκεί.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΗΕLP!!!

Προσπαθώ να παραγγείλω ένα Ν95 , αλλά δεν γίνεται σωστά η "αποθήκευση των στοιχείων αγοράς" λέει....

Από το τηλ δεν μπορούν να με βοηθήσουν.......

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν παιζει να χρησιμοποιησω επιδοτιση ε?αν και σε καποιο καταστημα μου ειπαν οτι γινεται(ουτε καν ηξεραν οτι υπαρχουν μεταχειρισμενα κινητα),πηρα τηλ στην Vodafone και μου ειπαν οτι δεν ισχυει κατι τετοιο.τι να πω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου να ενημερώσω για τη δική μου εμπειρία σε σχέση με τα μεταχειρισμένα της Vodafone.

Πρίν 2 μέρες έκανα μια παραγγελία ένα Ν95 .

Την επομένη με πήρε η υπάλληλος και μου ζήτησε το νούμερο της κάρτας για να γίνει η συναλλαγή.

Σήμερα μόλις πριν λίγο μου παραδόθηκε η συσκευή.

 

1.κουτί της Νόκια τσαλαπατημμένο και πρόχειρα κολλημένο με ταινία

 

2.συσκευή οπτικά σε καλή κατάσταση (δουλεμένη όμως!!!-χωρίς ζελατίνες κτλ)

 

3.εκτός από ένα μικρό φορτιστή , τίποτα άλλο μέσα στο κουτί.

ούτε CD , ούτε καλώδια σύνδεσης , ούτε καν ελληνικό manual.

 

4.H συσκευή δεν λειτουργεί, δεν φορτίζει , δεν ενεργοποιείται.

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Επικοινωνία με εξυπηρέτηση πελατών , όπου μου έδωσαν τα στοιχεία του καταστήματος απ όπου φεύγουν οι εν λόγω συσκευές.

Τώρα είναι κλειστό και περιμένω να ανοίξει γαι να συνενοηθώ περεταίρω.

 

Εκανα ένα mail παραπόνου στο site της vodafone (χωρίς βέβαια να περιμένω απάντηση.............

 

Αυτά για τη δική μου εμπειρία

Να μή σας τύχει!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το 1ο,2ο και 3ο που γράφεις, για αυτό ακριβώς είναι μεταχειρισμένα κινητά. Αλλιώς δεν θα ήταν, και θα ήταν καινούργια. Και αν δεν κάνω λάθος αναγράφονται ότι δεν περιλαμβάνει καλώδια και τα σχετικά.

 

Σχετικά με το 4ο, αν όντως δεν λειτουργεί η συσκευή, έχεις κάθε λόγο να παραπονιέσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...