Jump to content

Μεταχειρισμένα κινητά απο Vodafone


tasosvel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσον αφορά το 1ο,2ο και 3ο που γράφεις, για αυτό ακριβώς είναι μεταχειρισμένα κινητά. Αλλιώς δεν θα ήταν, και θα ήταν καινούργια. Και αν δεν κάνω λάθος αναγράφονται ότι δεν περιλαμβάνει καλώδια και τα σχετικά.

 

Σχετικά με το 4ο, αν όντως δεν λειτουργεί η συσκευή, έχεις κάθε λόγο να παραπονιέσαι.

 

Στο αντίστοιχο δικτυοτόπο τηςVodafone αναφέρονται αυτοί οι παράγοντες αλλά διαχωρισμένοι με τη λέξη "είτε" .

Η εν λόγω συσκευή τα είχε όλα τα κακά !!!!!!!!!!!!!!!

Για να είμαι ειλικρινής όμως αν λειτουργούσε κανονικά , δεν θα είχα ιδιαίτερο πρόβλημα.(Θα την κρατούσα)

 

Επιλογές από κατάστημα.

 

1. αποστολή στο service (1 εβδομάδα καθυστέρηση)

 

2. Αλλαγή με άλλη αντίστοιχη αξίας (δεν έχουν αυτή τη στιγμή άλλο Ν95 διαθέσιμο)

 

3.Ακύρωση χρέωσης στην κάρτα μου μετά από 5 ημέρες (για να ολοκληρωθούν οι απαραίτητες γραφειοκρατίες)

 

Επέλεξα βέβαια το 3ο !

 

Βασικά όχι γιατί δεν μπορούσα να περιμένω 1 εβδομάδα , αλλά κυρίως γιατί με την αγορά από Nokia shop καλωδίων , micro SD ,CD εγκατάστασης , η αγορά του εν λόγω κινητού δεν θα ήταν συμφέρουσα οικονομικά.

 

Ελπίζω να ήμουν μόνο εγώ ο άτυχος!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έχουν μεταφορικά αν παραγγείλεις μεταχειρισμένο κινητό? Κάτι είδα στο site ότι αν το κινητό κοστίζει πάνω από 150 ευρώ, η αποστολή είναι δωρεάν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλεος.

Σκέφτηκα να πάρω το D900i που έχει τώρα. Κοιτάζοντας τα τεχνικά χαρακτηριστικά είδα ότι λέει πως δεν έχει ραδιόφωνο (άρα είναι το D 900 και όχι το 900i). Τους έστειλα mail και φυσικά δεν απάντησε κανείς. Στις συνηθισμένες ερωτήσεις γράφουν πως αν σου σταλεί άλλο προιόν από αυτό που παρήγγειλες τηλεφωνείς στο 210-6701789 και το επιστρέφεις, πληρώνουν δε και την εταιρεία μεταφοράς. Τηλεφώνησα εκεί για να ρωτήσω για ποια συσκευή πρόκειται. Ξέρετε τι απαντάει; "Ο αριθμός που καλείτε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή".

Τέτοια συμπεριφορά περιμένεις από απατεωνίσκους και όχι από τη Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να μαθει καποιος, πριν αγορασει τη συσκευη, για ποιο λογο πωλειται ως μεταχειρισμενη?

 

γιατι αλλο να εχει χρησιμοποιηθει (που δε μου φαινεται και τοσο προβληματικο) και αλλο να την παραλαβεις και να δεις οτι λειπουν cd εγκαταστασης, καλωδια κλπ. η τουλαχιστον, μηπως υπαρχει τροπος για να μαθεις τι ακριβως περιεχει το κουτι πριν το αγορασεις?

Link to comment
Share on other sites

Eγω είχα αγορασει ενα sony ericsson M600i (ολα μεσα στο πακετο, μονο το κουτι ηταν ψιλοσκισμενο...)και μου βγηκε αστερι...Βεβαια το χαρηκα λιγο, γιατι μου το...εκλεψαν... Παρηγγειλα αργοτερα ενα κ750ι, το οποιο ηταν στη λιστα με τα μεταχειρισμενα κινητα τηλεφωνα και με ειδοποιουν μετα απο 3 μερες οτι το κινητο δεν υπαρχει και δεν ξερουν ποτε θα φερουν νεες συσκευες! Τοτε...γιατι τις βγαζουν προς πωληση, ενώ δεν υπαρχουν; Με τα νευρα μας παιζουν....; Περιεργες συμπεριφορες... Παντως, οι προσφορες αυτες συμφερουν αρκετα...

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Οι προσφορές σε ορισμένα μοντέλα όντως συμφέρουν πάρα πολύ. Δεν νομίζω οτι μπορείς να μάθεις τί έχει μέσα το κουτί πρίν το πάρεις, πάντως απ όσους ξέρω και έχουν αγοράσει τα κινητά είναι σε άριστη κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Με ενδιαφέρει πολύ η αγορά του blackberry για το 300'. Η αίτηση όμως έγινε σε κατάστημα (συσκευή δεν τους έχω ζητήσει ακόμα). Μπορώ να πάρω μεταχειρισμένο από το site ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα κινητα ειναι καινουργια ειναι αυτα που εχουν στα stand οταν μπαινεις σε ενα μαγαζι vodafone και τα βλεπεις να δουλευουν Πιστευω πως ειναι μια παρα πολυ καλη ευκαιρεια αν φανταστεις πως πολλα απο αυτα δεν εχουν καν δουλεψει !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχουν πολύ καιρό να τα ανανεώσουν και οι τιμές τους είναι κοροϊδία, με αυτά τα λεφτά παίρνεις καινούρια μοντέλα πλέον...
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις Εαν θεωρεις κοροιδια 74 € το 6234 το NOKIA κομπλε αμεταχειριστο τοτε ναι ειμαι κοροιδο Βεβαια δεν ειναι τελευταιο μοντελο γι αυτο βεβαια τα δινουν σε αυτες τις τιμες Εγω παντως με 74 € τηλεφωνο σε αυτη την κατηγορια δεν υπηρχε περιπτωση να βρω (και φυσικα εχει και δυο χρονια εγγυηση)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στη λίστα το 6234?

Εγώ ξέρω μόνο τη λίστα που έχει στο vodafone-shop.gr

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο αυτα που ειναι στην λιστα ειναι και πολλα περισσοτερα ακομα Ρωτα σε οποιο μαγαζι ειναι κοντα σου

Ρώτησα σε 3 κεντρικά καταστήματα στη Θεσσαλονίκη και δεν ήξεραν τίποτα για μεταχειρισμένα... Στο τελευταίο μόνο μου είπαν "ό,τι έχει στo internet" ...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει μεταχειρισμένα κινητά η vodafone?? Δεν το ήξερα!! Ενδιαφέρον ακούγετε.. αλλά πιστεύω να αξίζει. Θα το ψάξω..

 

Τα μεταχειρισμένα κινητά που πουλάει είναι μόνο vodafone live?

Ελπίζω όχι..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει το καινούριο λινκ με τα μεταχειρισμένα κινητά? Επίσης αν μπορείτε καλύτερα να μου γράψετε βήμα-βήμα που βρίσκεται γιατί έχω χαθεί και δεν το βρίσκω... :O
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει το καινούριο λινκ με τα μεταχειρισμένα κινητά? Επίσης αν μπορείτε καλύτερα να μου γράψετε βήμα-βήμα που βρίσκεται γιατί έχω χαθεί και δεν το βρίσκω... :O

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/offerHandsetsList.action ;)

Link to comment
Share on other sites

απο οτι φαινεται δεν ειναι μεταχειρισμενα αυτα.

ή τα σταματησαν ή δεν τα εχουν προσθεσει στο site.θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Δυο τα ενδεχόμενα ...

 

Ενα, δεν υπάρχει πλέον διαθεσιμότητα μεταχειρισμένων συσκευών.

 

Και δεύτερον, επειδή αλλάξανε την σελίδα τους, ίσως, δεν έχουν "ανεβάσει" ακόμη το κομμάτι με τις μεταχειρισμένες ...

 

Οπότε και για τα δυο υπομονή ...

 

Φιλικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

τον πρώτο καιρό που είχε ενεργοποιηθεί η υπηρεσία είχε πάρα πολλά τηλέφωνα. Ελπίζω να ξαναβάλουν νέα μεταχειρισμένα μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ξερη κανεις την νεα διευθηνση , γιατι αλλαξε site και χαθηκαν ολα.

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μακάρι να ξανανεβάσουν μεταχειρισμένα.....
[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

ηταν καλα τα μοντελα ειχε αγορασει κανεις; μηπως τα προωθησε ολα τα μεταχειρισμενα στο λαμπρακη γιατι μονο απο εκει βρισκεις τωρα...(λαμπρακης=συνεργατης vodafone)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...