Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επίσης για να σας προλάβω η επομενη δυσκολία που πιθανος θα αντιμετωπίσετε είναι το ότι το αρχείο DevCertRequest_30_10_2006_v2.0.exe ειναι αδυνατο να εγκατασταθει.

έχει εντοπιστεί και αλλου αυτό : http://209.85.135.104/search?q=cache:PC1EEOPA4WoJ:discussion.forum.nokia.com/forum/archive/index.php/t-109794.html+DevCertRequest_30_10_2006_v2.0.exe&hl=el&ct=clnk&cd=2&gl=gr

 

κατεβαστε απο εδω http://developer.symbian.com/main/tools/devtools/distribute/index.jsp

το 2ο λινκ (3.23mb).ειναι η εκδοση 2.1 και πιστευω να δουλεψει αψογα οπως σε εμενα:)

 

υ.γ. σε λιγο ετοιμαζω το πρωτο μου cert :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετά από αρκετό ψάξιμο και αρεκτα mail-register έκανα register στο symbiansigned με ebox.gr,πριν λιγο δηλαδη:)

 

Απλα Θ-Ε-Ο-Σ φιλε ;););)

Thanks :D

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος φιλος να μου κανει και μενα αυτο sign

http://rapidshare.com/files/70735892/ir.zip

Κατέβασέ το από εδώ: h**p://rapidshare.com/files/70741946/SIGN.zip.html

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κατάφερα κι εγώ να κάνω register :D
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα χρειαστώ και εγώ την βοήθειά σας...Προσπαθώ από χτες να κάνω log-in στο εν λόγω site. Μέχρι σήμερα το μεσιμέρι δεν μου άνοιγε καθόλου!!!! Σήμερα παρόλο που άνοιξε και παρόλο που έχω 3 email που δέχεται (είτε private domain είτε από το ebox) ΔΕΝ μου στέλνει με email το activation code για να μπω!!!!

Θα προσπαθήσω μέχρι το βράδυ αργά και αν δεν μπορέσω θα χρειαστώ την βοήθεια κάποιου καλού παιδιού.....

Για να πιστοποιήσουμε αυτό το πράγμα(!!!) χρειάζεται να ανεβάσω μόνο το .csr αρχείο που έχω φτιάξει? Δεν θέλω να μου ετοιμάσει κανείς ΌΛΟ το .sis, χρειάζομαι μόνο το .cer....

 

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Τα κατάφερα!!!!

Καλά ρε παιδιά είναι τρελό, έχω 2 email από εταιρίες με private domains και δούλεψε τελικά αυτό του ebox (με την 4η φορά...). Θενκς όλους για τις οδηγίες που γράψανε στο forum και με κατατοπίσανε!!! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου κανει sign το irremote imei 352255015511623

ευχαριστω

 

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό, το ονομάζεις abc.sis ή abc.sisX ανάλογα και τρέχεις το "auto_signsis.bat".

Αυτό σου δημιουργεί το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

 

Στη περίπτωση που έχεις ένα αρχείο sisX προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατόντας "Επεξεργασία".

Δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 19/05/2008.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα χρειαστώ και εγώ την βοήθειά σας...Προσπαθώ από χτες να κάνω log-in στο εν λόγω site. Μέχρι σήμερα το μεσιμέρι δεν μου άνοιγε καθόλου!!!! Σήμερα παρόλο που άνοιξε και παρόλο που έχω 3 email που δέχεται (είτε private domain είτε από το ebox) ΔΕΝ μου στέλνει με email το activation code για να μπω!!!!

Θα προσπαθήσω μέχρι το βράδυ αργά και αν δεν μπορέσω θα χρειαστώ την βοήθεια κάποιου καλού παιδιού.....

Για να πιστοποιήσουμε αυτό το πράγμα(!!!) χρειάζεται να ανεβάσω μόνο το .csr αρχείο που έχω φτιάξει? Δεν θέλω να μου ετοιμάσει κανείς ΌΛΟ το .sis, χρειάζομαι μόνο το .cer....

 

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Τα κατάφερα!!!!

Καλά ρε παιδιά είναι τρελό, έχω 2 email από εταιρίες με private domains και δούλεψε τελικά αυτό του ebox (με την 4η φορά...). Θενκς όλους για τις οδηγίες που γράψανε στο forum και με κατατοπίσανε!!! :D :D :D

 

Προσπαθω να κανω register αλλα τιποτα.... εκανα και email sto ebox.gr αλλα παλι τιποτα τι εκανες εσυ και μπηκες με ebox και δεν μπορω εγω..???:mad::mad:

 

ταν ταν!!! σας εχω νεα λοιπον μπητε http://www.pramnos.net φτιαχτε email kai to symbiansigned ειναι στην διαθεση σας.... εγω μολις το εκανα....

Link to comment
Share on other sites

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 19/05/2008.

 

Dhladh re paidia, meta tis 19.05.08 ti tha ginei? Prepei na kanoume allo sign sis kai ksana apo thn arxh?

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Dhladh re paidia, meta tis 19.05.08 ti tha ginei? Prepei na kanoume allo sign sis kai ksana apo thn arxh?

Γυρνάς την ημερομηνία του κινητού σου σε μία πριν τις 19.05.2008, βάζεις την εφαμοργή και ξαναβάζεις την κανονική ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Dhladh re paidia, meta tis 19.05.08 ti tha ginei? Prepei na kanoume allo sign sis kai ksana apo thn arxh?

Ανεβάζεις το αρχείο .cer που έχεις ήδη φτιάξει στο site της Symbian για να σου χορηγήσουν νέο πιστοποιητικό και ξανά υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

 

‘Η κάνεις αυτό που είπε ο φίλος Bayern7.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό, το ονομάζεις abc.sis ή abc.sisX ανάλογα και τρέχεις το "auto_signsis.bat".

Αυτό σου δημιουργεί το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

 

Στη περίπτωση που έχεις ένα αρχείο sisX προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατόντας "Επεξεργασία".

Δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 19/05/2008.

 

euxaristw poli 8a to prospa8hsw :)

Link to comment
Share on other sites

τελικά τα κατάφερα και εγώ !!! με e-mail απο το pramnos.net ευχαριστώ πολύ τον mikemilos γιά τις πληροφορίες και τον gianpithio για την βοήθεια. Να ειστε καλά...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει?

Το ιμει μου ειναι 353672012437074

Προσπαθω να κανω sign το font magnifier απο εδω

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

και δεν τα καταφερνω για καποιο λογο

 

Χρειαζεται να κανω sign και τις 2 εφαρμογες που εχει μεσα?

 

Το χρειαζομαι για ενα Ε50 που μου εχει βγαλει τα ματια

Link to comment
Share on other sites

Θα σου το ετοιμασω εγω αργοτερα η αυριο και θα σε ενημερωσω με pm :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος ιδέα γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω το προγραμματακι DevCertRequest σε VISTA?????

Δοκίμασε το DevCert Request 2.1:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω. Κάνει κανονικά εγκατασταση αλλα όταν πάω να το τρέξω βγαίνει ένα παράθυρο που λέει << Τα windows ανάζητουν το .exe. Για να το εντοπίσετε έσεις κάντε κλίκ στο κουμπί αναζήτηση>>. Μου το ΄κάνει και το αρχείο του TAXIS 4 .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω. Κάνει κανονικά εγκατασταση αλλα όταν πάω να το τρέξω βγαίνει ένα παράθυρο που λέει << Τα windows ανάζητουν το .exe. Για να το εντοπίσετε έσεις κάντε κλίκ στο κουμπί αναζήτηση>>. Μου το ΄κάνει και το αρχείο του TAXIS 4 .

Δοκιμασε και το παρακατω αρχειο :)

Τα αρχεια που θα χρειαστειτε για να κανετε sign μπορειτε να τα κατεβασετε απο εδω.

 

 

 

Υ.Γ.

@EWS το φακελο θα σου τον ετοιμασω αυριο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και το παρακατω αρχειο :)

 

 

 

 

Υ.Γ.

@EWS το φακελο θα σου τον ετοιμασω αυριο :)

Σε ευχαριστω. Πραγματικα με εσωσες

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει?

Το ιμει μου ειναι 353672012437074

Προσπαθω να κανω sign το font magnifier απο εδω

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

και δεν τα καταφερνω για καποιο λογο

 

Χρειαζεται να κανω sign και τις 2 εφαρμογες που εχει μεσα?

 

Το χρειαζομαι για ενα Ε50 που μου εχει βγαλει τα ματια

 

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό, το ονομάζεις abc.sis ή abc.sisX ανάλογα και τρέχεις το "auto_signsis.bat".

Αυτό σου δημιουργεί το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

 

Στη περίπτωση που έχεις ένα αρχείο sisX προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

Δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 22/05/2008.

 

--------

 

Ναι θα πρέπει να υπογράψεις και τα δύο αρχεία!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...