Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανέβασε κάπου το αρχείο με κατάληξη .csr για να σου το κάνω...

 

Σ'ευχαριστω πολυ :)

 

Στο παρακατω Link ειναι το αρχειο ".csr"

http://rapidshare.com/files/69392321/xyz.csr_Arxeio.rar.html

Link to comment
Share on other sites

@sadiagraxa ετοιμο δες και αυτο το ποστ για να μην παιδευεσαι :)

http://www.rapiduploader.com/718513

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

menios_t, σ' ευχαριστώ για την προθυμία ;)

gianpithio, σ' ευχαριστώ για την υλοποίηση ;)

 

Ολα τελεια :happy: Σας ευχαριστώ παρα πολυ φίλοι μου :D

 

2 τελευταίες ερωτήσεις:

 

-Οταν είναι σε κατάληξη ".sisx" απλα μετονομάζω τα περιεχόμενα του auto_signsis μέσω του σημειωματάριου ;

 

-Μπορώ να χρησιμοποιώ αυτο το αρχειο ".cer" για 6 μήνες ακόμα ή για όσο θέλω;

Link to comment
Share on other sites

menios_t, σ' ευχαριστώ για την προθυμία ;)

gianpithio, σ' ευχαριστώ για την υλοποίηση ;)

 

Ολα τελεια :happy: Σας ευχαριστώ παρα πολυ φίλοι μου :D

 

2 τελευταίες ερωτήσεις:

 

-Οταν είναι σε κατάληξη ".sisx" απλα μετονομάζω τα περιεχόμενα του auto_signsis μέσω του σημειωματάριου ;

 

-Μπορώ να χρησιμοποιώ αυτο το αρχειο ".cer" για 6 μήνες ακόμα ή για όσο θέλω;

Κάνεις αυτές τις αλλαγές:

 

 

Δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

 

 

πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

 

Το πιστοποιητικό διαρκεί 6 μήνες. Όταν λήξει, αυτό που θα κάνεις είναι να μας ξαναδώσεις το ".cer" για να κάνουμε πάλι την ίδια διαδικασία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις αυτές τις αλλαγές:

 

 

Δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

 

 

πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

 

Το πιστοποιητικό διαρκεί 6 μήνες. Όταν λήξει, αυτό που θα κάνεις είναι να μας ξαναδώσεις το ".cer" για να κάνουμε πάλι την ίδια διαδικασία.

 

Ωραια :)

Thank you Itchrist86 ;)

 

Θα σας ξανα-"πρήξω" (για αυτο το θεμα) δηλαδη την Κυριακη 13 Μαϊου του 2008 ; :p (Αν μεχρι τοτε δεν εχω καταφερει να κανω Sign Up στο Symbiansigned... )

Παλι καλα !!!

Συνηθιζω να κανω ερωτησεις πολυ συχνα και μου φαινεται περίεργο :lol::lol::lol:

 

Σας ευχαριστώ και παλι ;)

Πολυ χρήσιμο το Topic και η βοήθεια που προσφέρετε :D

Link to comment
Share on other sites

menios_t, σ' ευχαριστώ για την προθυμία ;)

gianpithio, σ' ευχαριστώ για την υλοποίηση ;)

 

Ολα τελεια :happy: Σας ευχαριστώ παρα πολυ φίλοι μου :D

 

Δεν κάνει τίποτα φίλε μου...:):)

Με πρόλαβε ο gianpithio

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

@Itchrist86 εγω στο δικο μου .bat τα εχω γραμμενα αλλιος αλλα καλυτερα εδω μεσα να τα δινουμε οπως τα εχει στον οδηγο.. δεν γινετε να γραφει ο οδηγος αλλα εγω πιο επανω να τα δινω οπως τον οδηγο και εσυ αλλιος, πολοι θα μπερδευτουν..

 

Ελπιζω να μην το παρεις στραβα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@Itchrist86 εγω στο δικο μου .bat τα εχω γραμμενα αλλιος αλλα καλυτερα εδω μεσα να τα δινουμε οπως τα εχει στον οδηγο.. δεν γινετε να γραφει ο οδηγος αλλα εγω πιο επανω να τα δινω οπως τον οδηγο και εσυ αλλιος, πολοι θα μπερδευτουν..

 

Ελπιζω να μην το παρεις στραβα :)

Είναι από τα προηγούμενα posts που έφτιαξα για τα παιδία, γι' αυτό...

 

Βασικά το σκεφτικά οτι θα έχει xyz αντί abc εφόσον ακολούθησε τον οδηγό και πήγα να το διορθώσω, αλλά είχε ήδη ποστάρει ο sadiagraxa, οπότε λογικά θα το κατάλαβε πως έχει το πράγμα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν μηλαω για τον @sadiagraxa αλλα για ολους αυτους που θα κανουν sign για πρωτη φορα και αλλα θα βλεπουν απο τον οδηγο και αλλα απο εσενα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν μηλαω για τον @sadiagraxa αλλα για ολους αυτους που θα κανουν sign για πρωτη φορα και αλλα θα βλεπουν απο τον οδηγο και αλλα απο εσενα :)

Κοιτά εφόσον ο οδηγός αναφέρει:

"Φτιάξτε ένα φάκελο στην επιφάνεια εργασίας με την ονομασία π.χ. SignApps και βάλτε μέσα την unsigned εφαρμογή σας π.χ. "xyz.sis" που θέλετε να κάνετε sign" δεν νομίζω να υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα. Καταλαβαίνει κάποιος πως είναι τυχαίο το όνομα.

Βέβαια καταλαβαίνω πως μπορεί να υπάρξει και κανείς που θα το μπερδέψει. Τεσπα, τώρα και να τα αλλάξω δεν έχει νόημα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οπότε λογικά θα το κατάλαβε πως έχει το πράγμα. ;)

 

Οντως ;)

 

Βασικα το "ζουμι" απο το post του Itchrist86 ειναι οι καταληξεις τις οποιες τις εχει ξεχωρισει με "μαυρο" και "μπορντο" χρωμα.

Αν τυχων καποιος εχει την ιδια απορια με εμενα, το μονο που πρεπει να κανει ειναι να αλλαξει τις καταληξεις και οχι το ονομα (οπως π.χ το "abc" ή το "xyz"... )

 

Ελπιζω να βοηθαω και να μην μπερδευω την διαδικασια περισσοτερο :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακολουθησα τον οδηγο για να κανω signed τις εφαρμογες αλλα ενα προγραμματακι και συγκεκριμενα το DevCertRequest_30_10_2006_v2.0.exe δεν μου το εγκαθιστα στα Vista. Υπαρχει αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακολουθησα τον οδηγο για να κανω signed τις εφαρμογες αλλα ενα προγραμματακι και συγκεκριμενα το DevCertRequest_30_10_2006_v2.0.exe δεν μου το εγκαθιστα στα Vista. Υπαρχει αλλος τροπος?

 

Ποια εφαρμογή είναι? Ανέβασε την κάπου καθώς και το imei για σου κάνω sign την εφαρμογή..:):)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή είναι? Ανέβασε την κάπου καθώς και το imei για σου κάνω sign την εφαρμογή..:):)

 

Ειναι το route66 7.3.545 και το imei μου ειναι 356983010882675 Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την προθυμια:)

http://rapidshare.com/files/69748922/Route66.Mobile.v7.3.545.Multilanguage.S60v3.x.SymbianOS9.x.*****ed.UnSigned.SIS.html

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το route66 7.3.545 και το imei μου ειναι 356983010882675 Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την προθυμια:)

http://rapidshare.com/files/69748922/Route66.Mobile.v7.3.545.Multilanguage.S60v3.x.SymbianOS9.x.*****ed.UnSigned.SIS.html

 

Έτοιμος είσαι φίλε blusprint... Μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ ;)

Το πιστοποιητικό ισχύει μέχρι τις 14/5/2008..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος είσαι φίλε blusprint... Μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ ;)

Το πιστοποιητικό ισχύει μέχρι τις 14/5/2008..

 

Ό,τι και να πω θα είναι λίγο.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!:)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου το κανω εγω αργοτερα! :)

 

φιλε μου σε παρακαλω μποριες να κανεις το rotate me και για μενα imei 356983010091780 n958g email vdimis@otenet.gr

ευχαριστω:O:O:D

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε παρακαλω μποριες να κανεις το rotate me και για μενα imei 356983010091780 n958g email vdimis@otenet.gr

ευχαριστω:O:O:D

 

Επειδή δεν μου γράφεις ποια έκδοση του Rotate Me θέλεις, σου έκανα Sign την έκδοση 2..

Μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ ;);)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μου γράφεις ποια έκδοση του Rotate Me θέλεις, σου έκανα Sign την έκδοση 2..

Μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ ;);)

 

ευχαριστω πολυ!ειναι οκ!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου κανει και μενα το Rotate Me το imei ειναι 352255015511623

 

Έτοιμος και εσύ hoopsn95, το κατεβάζεις από εδώ ...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να ενωσω 3 παλιοτερα μου ποστ που ειταν διασκορπισμενα ετσι ωστε τα πραγματα να ειναι ακομη πιο απλα για εσας :)

 

Eπειδη πολοι στο φορουμ δεν προλαβαν να κανουν εγγραφη στο symbiansigned.com οποιος θελει ας ακολουθησει τα βηματα απο τον οδηγο του leftezi που υπαρχει στο 1 ποστ στης εφαρμογες μεχρι το βημα 9 και μετα ας μας ανεβασει σε rapidshare η οπου αλου θελει το αρχειο xzy.csr (που φενεται στο βημα 12 χερακι 3) και καποιος απο εμας που προλαβε να κανει εγγραφη να του στειλει το πιστοποιητικο για να μπορεση να ολοκληρωση των οδηγο και να κανει sign.

 

Τα αρχεια που θα χρειαστειτε για να κανετε sign μπορειτε να τα κατεβασετε απο εδω.

 

____________________________________________________________________________________

 

 

 

Επειδη υπαρχει ενα μικρο μπερδεμα για το πως πρεπει να ειναι τα ονοματα μεσα στο .txt του auto_signsis και μεσα στο φακελο ετοιμασα την παρακατω εικονα:

 

http://img159.imageshack.us/img159/5253/signimageon2.gif

 

Αφου τα φτιαξετε ετσι παρτε οποια unsigned εφαρμογη θελετε βαλτε την μεσα στο sign φακελο και καντε την μετονομασια σε xyz χωρις να πειραξετε την καταληξη μετα καντε διπλο κλικ στο auto_signsis..

 

Αυτο ηταν η νεα εφαρμογη που εμφανιζετε με το ονομα xyz_signed καντε την εγκατασταση στο κινητο σας :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...