Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια όταν πάω να βάλω μια εφαρμογή μου γράφει το πιστοποιητικό έχει λήξει....

 

Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση?

 

(Μάλλον κάτι σχετικό έχει ξανα ειπωθεί αλλά κάποιος να μου το εξηγήσει από την αρχή αν μπορει σας παρακαλώ!)

 

Ευχαριστώ!

Άλλαξε την ημερομηνία κανα εξάμηνο πίσω και ξανακάνε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα πήγαινε ανα 6μηνο πίσω. Θα πρέπει να πέσεις σε περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό.

 

Επίσης πήγαινε τις ρυθμίσεις της Διαχείρισης Εφαρμογών και βάλε στο Εγκατάσταση Λογισμικού->Όλα και στο Έλεγχος Πιστοποιητικών->Απενεργοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ορίστε: h**p://rapidshare.com/files/68328454/__925___941___959__-_WinZip_File.zip.html

 

Τι πρέπει να κάνεις:

Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο, το ονομάζεις abc.sis ή abc.sisX ανάλογα και τρέχεις το auto_signsis.bat.

Αυτό θα σου δημιουργήσει το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

 

Το auto_signsis.bat για να το τροποποιήσεις θα κάνεις δεξί κλικ και πατάς «Επεξεργασία».

Αυτό θα χρειαστεί να το κάνεις σε περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο εγκατάστασης.

Δηλαδή από signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

Θα γίνει signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

Πιστεύω να έγινα κατανοητός!:O

Αυτο ισχυει για ολους η ειναι αναλογα το ΙΜΕΙ? εγω το κατεβασα αλλα ενω κανει sign την εφαρμογη δεν την κανει εγκατασταση... αν σου δωσω το ΙΜΕΙ της συσκευης μπορεις να μου κανεις εναν τετοιο φακελο?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ο ασχετος (εγω δηλ) ξαναχτυπα... Εχω την εξης απορια, το autosignsis λογικα θα επρεπε να "αντιδρα" καπως οτα το κλικαρω (προφανως). Παρ'ολα αυτα, δεν γινεται τπτα,και πειραματιστηκα με την συμβατοτητα, αλλα καμια αλλαγη. Τι να πς, προφανως κανω κατι λαθος αλλα τι? Εχει κανεις καμια ιδεα, γιατι θελω να υπογραψω 2 apps? thanks a priori

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει για ολους η ειναι αναλογα το ΙΜΕΙ? εγω το κατεβασα αλλα ενω κανει sign την εφαρμογη δεν την κανει εγκατασταση... αν σου δωσω το ΙΜΕΙ της συσκευης μπορεις να μου κανεις εναν τετοιο φακελο?

Είναι ανάλογα το imei. Στείλε το imei σου με pm να σου φτιάξω και εσένα! :)

 

Οκ ο ασχετος (εγω δηλ) ξαναχτυπα... Εχω την εξης απορια, το autosignsis λογικα θα επρεπε να "αντιδρα" καπως οτα το κλικαρω (προφανως). Παρ'ολα αυτα, δεν γινεται τπτα,και πειραματιστηκα με την συμβατοτητα, αλλα καμια αλλαγη. Τι να πς, προφανως κανω κατι λαθος αλλα τι? Εχει κανεις καμια ιδεα, γιατι θελω να υπογραψω 2 apps? thanks a priori

Είναι έτσι σε εσένα;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα το imei. Στείλε το imei σου με pm να σου φτιάξω και εσένα! :)

356962015977599 Χιλια ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

356962015977599 Χιλια ευχαριστω!!!

Έφτασεεεεε.....:)

h**p://rapidshare.com/files/68377106/Sign_sis.zip.html

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έφτασεεεεε.....:)

h**p://rapidshare.com/files/68377106/Sign_sis.zip.html

Καλα δε παιζεσαι, αυτο ειναι ταχυτητα:)

εδω τα ευχαριστω δεν αρκουν!!!

Link to comment
Share on other sites

@Itchrist86 to eftiaksa na einai etsi telika mate (ontws egw eftaiga). Ebala mesa tin efarmogi, tin metonomasa, mou egine signed, meta ti? Den zitithike na balw kapou to imei mou (356996017467506) omws, opote kati den paei kala akoma?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

@Itchrist86 to eftiaksa na einai etsi telika mate (ontws egw eftaiga). Ebala mesa tin efarmogi, tin metonomasa, mou egine signed, meta ti? Den zitithike na balw kapou to imei mou (356996017467506) omws, opote kati den paei kala akoma?

Σου ανέβασα το φάκελο. Κατέβασε τον από εδώ. Δεν χρειάζεται πουθενά να βάλεις το imei σου.

Ισχύουν ότι έγραψα και για τους άλλους φίλους…

Λήγει στις 08.05 2008.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

chocbhed_6630, alfa, Prattein_Aloga

Λοιπόν επειδή ξέχασα να αναφέρω, τα πιστοποιητικά όλων σας ισχύουν μέχρι 08-05-2008

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Se euxaristw poly file mou. Thewrw oti twra tha doulepsei kanonika. k pali thanks

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

chocbhed_6630, alfa, Prattein_Aloga

Λοιπόν επειδή ξέχασα να αναφέρω, τα πιστοποιητικά όλων σας ισχύουν μέχρι 08-05-2008

Το θεμα δεν ειναι ποτε ληγουν αλλα το οτι επιτελους μας εδωσες μια λυση... να'σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω προβλημα με τα windows δεν μπουταρουν και μπορώ να τρέξω μονο linux.Επομένως δεν μπορώ να κάνω signed 1 εφαρμογή που θέλω. Αν κάποιος έχει χρόνο και καλη διάθεση ας μου φτιάξει signed το rotateMe v 2.0 για IMEI 356962010746130. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Έχω προβλημα με τα windows δεν μπουταρουν και μπορώ να τρέξω μονο linux.Επομένως δεν μπορώ να κάνω signed 1 εφαρμογή που θέλω. Αν κάποιος έχει χρόνο και καλη διάθεση ας μου φτιάξει signed το rotateMe v 2.0 για IMEI 356962010746130. Ευχαριστω!

 

Ορίστε: h**p://rapidshare.com/files/68448348/Sign_sis_3.zip.html, μπορείς να την υπογράψεις μόνος σου τώρα!:happy:

 

Λήγει στις 09-05-2008.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω ολη μερα να κανω sign το αρχειο του route66 7.3.545

αλλα ακρη δεν εχω βγαλει.

Υπαρχει κανεις να βοηθησει? Μου εχει σπασει τα νευρα

Ειναι λες και παλεβεις με την γραφειοκρατια.

 

imei:

358998010429853

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω ολη μερα να κανω sign το αρχειο του route66 7.3.545

αλλα ακρη δεν εχω βγαλει.

Υπαρχει κανεις να βοηθησει? Μου εχει σπασει τα νευρα

Ειναι λες και παλεβεις με την γραφειοκρατια.

 

imei:

358998010429853

 

thanks

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.

 

Τι πρέπει να κάνεις:

Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό, το ονομάζεις abc.sis ή abc.sisX ανάλογα και τρέχεις το "auto_signsis.bat".

Αυτό σου δημιουργεί το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

 

Στη περίπτωση που έχεις ένα αρχείο sisX προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατόντας "Επεξεργασία".

Δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 10/05/2008.

 

 

Πιστεύω να έγινα κατανοητός!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Egines katanoitos alla, kanw sign to rotateme kai alla 2-3 programmatakia, paw na to kanw egkatastash, alla mou leei oti h egkatastash einai adynath. Periorismoi pistopoihtikou.

Mesa ston fakelo Sign sis ebala to rotateme, to metonomasa se abc.sis kai pathsa to auto_signsis.bat.

Dhmiourgei ena arxeio akomh me onomasia abc_signed.sis. To epilegw gia egkatastash, dialegw kai na ginei h egkatastash sthn mnhmh tou thl, kai meta petaei to "h egkatastash einai adynath. Periorismoi pistopoihtikou"

Kamia bohtheia?

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Bαλε την ημερομηνια του κινητου σου ενα μηνα μπροστα και ξαναδοκιμασε
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Bαλε την ημερομηνια του κινητου σου ενα μηνα μπροστα και ξαναδοκιμασε

 

To ekana, alla pali ta idia. Ti ftaiei re padia?

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

To ekana, alla pali ta idia. Ti ftaiei re padia?

Δώσε μου το imei σου να σου φτιάξω εγώ το φάκελο. :)

Να δούμε μήπως και "παίζει" τίποτα με τα δικά σου αρχεία sign.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ayto einai ti imei mou.

Eyxaristw!

356996013385397

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.:)

 

Ισχύουν ότι έγραψα και παραπάνω, μη τα ξαναγράφω...:O

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 11/05/2008.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τον φακελο συμφωνα με τον οδηγο του φιλου leftezi και εχω ολα τα αρχεια μεσα στον φακελο:

 

auto_signsis.bat

signsis.exe

xyz.sis

xyz

CsrContents.txt

xyz.csr

xyz.key

 

Τι πρεπει να κανω τωρα; Ποιο αρχειο πρεπει να σας στειλω για να κανω Sign την εφαρμογη Rotate Me 1.21 ;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...