Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον elteo

 

Φιλε Standard μια ερωτηση:

Πληρωνεις μονο αυτα δηλ μονο 0,22 για κινητο στην Ιταλια ή εχεις και εξτρα τελος απο την Ιταλια? :worry:

 

 

Μονο τα 0.22Ε/ανα λεπτο και χρεωση ανα δευτ. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DaRkWiNg1

 

Όπως ακριβώς είχες ξαναπεί, το MyGreece συμφέρει αν μιλάς περισσότερο απο 200 λεπτά/μήνα κ όχι 230! :D ;)

 

 

Μπαααα... :worry: Σε ένα άλλο ποστ ένας φίλος είχε πει οτι συμφέρει για περισσότερο απο 200 λεπτά/ωρα και είχα ξαναπεί και τότε οτι το σωστό είναι 230 λεπτά/ώρα ;)

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vbm

 

Μπαααα... :worry: Σε ένα άλλο ποστ ένας φίλος είχε πει οτι συμφέρει για περισσότερο απο 200 λεπτά/ωρα και είχα ξαναπεί και τότε οτι το σωστό είναι 230 λεπτά/ώρα ;)

 

vbm

 

 

Πως υπολογίστηκε το 230 λεπτά; Οχι οτι δεν το πιστεύω, απλά γιατι βαριέμαι να βάζω κάτω τα νούμερα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον elteo

 

Αυτο θα ηθελα να το μαθω κι εγω!

 

 

Χμμ... μόλις το ξαναϋπολόγισα και μάλλον ο DarkWing είχε δίκιο... 200 λεπτά είναι και όχι 230! :o Sorry παιδιά. Και όντως είχα διορθώσει κάποιον φίλο που είχε πει 230 σε ένα άλλο ποστ παλιότερα, απλά το θυμόμουν ανάποδα! :p

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vbm

 

Χμμ... μόλις το ξαναϋπολόγισα και μάλλον ο DarkWing είχε δίκιο... 200 λεπτά είναι και όχι 230! :o Sorry παιδιά. Και όντως είχα διορθώσει κάποιον φίλο που είχε πει 230 σε ένα άλλο ποστ παλιότερα, απλά το θυμόμουν ανάποδα! :p

 

vbm

 

 

Εγω θα ηθελα να μαθω πως βγαινει κ αυτο το 200? :'(

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον elteo

 

Εγω θα ηθελα να μαθω πως βγαινει κ αυτο το 200? :'(

 

 

Απλό δεν είναι;

Η Telepassport χρεώνει τα υπερστικά 0,040 ε/λεπτό

Η Tellas τα χρεώνει ως αστικά δηλ. 0,025 ε/λεπτό.. αλλά έχει κ 3ε το μήνα πάγιο..

Τα 200 λεπτά υπεραστικές κλήσεις σε 1 μήνα χρώνονται λοιπόν 8ε στην telepassport k επίσης 8ε (3ε πάγιο κ 5 για τις κλήσεις) στην tellas..Aπό το 201ο λεπτό κ μετά στην τελλας πληρώνεις καθαρά λιγότερα..

Ελπίζω να βοήθησα!

Α Πάντως η telepssport xrewnei ανα 9δευτ, η τελλασ ανα λεπτό..

Link to comment
Share on other sites

Αρα η TELLAS δεν συμφερει για κατω απο 200. :cool:

Ειπατε για την διαφορα χρεωσης απο την μια εταιρεια στην αλλη.

Δηλαδη η μια χρεωνει καθε 9δευτ και η αλλη ανα 1δευτ (ή ανα λεπτο) :'(

Πως θα βρω την εκπτωση που κανει η μια, σε σχεση με τις τιμες του ΟΤΕ,με την αλλη.Αν δηλαδη χρεωνει τα υπεραστικα 0,040 ανα 9δευτ και η αλλη 0,050 ανα 1δευτ σε χσεση με ΟΤΕ που χρεωνει 0,063.

Ποσο ειναι το ποσοστο εκπτωσης της εταιρεις σε σχεση με τον Οτε; :wacko:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να πω οτι η LANNET για μενα εχει πολυ καλες υπηρεσιες , βρισκω παντα γραμμη , εχει άριστη ποιότητα , εχει αστικα , έχει χρεωση ανα δευτερόλεπτο σε υπεραστικά - κινητά - διεθνή και είναι από τις πιο φθηνές.

Επιπλέον ξέρω από πολύ έγκυρη πηγή ότι δίνει μία επιπλέον μείωση της τάξης του 5% , σε ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ, ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ,ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ,ΛΙΜΕΝΙΚΟΥΣ ΚΛΠ. και έτσι οι κλήσεις προς κινητά πχ απο 0,21 γίνεται 0,199

(αν ενδιαφερεται καποιος που ανήκει στις παραπάνω κατηγορίες ,ας μου στειλει ΡΜ να του πω που θα βρει λεπτομέρειες) .

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον reddevils.gr

 

Επιπλέον ξέρω από πολύ έγκυρη πηγή ότι δίνει μία επιπλέον μείωση της τάξης του 5% , σε ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ, ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ,ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ,ΛΙΜΕΝΙΚΟΥΣ ΚΛΠ. και έτσι οι κλήσεις προς κινητά πχ απο 0,21 γίνεται 0,199

 

 

 

 

Tοτε γιατι να μην παει σε αλλη εταιρεις κατευθειαν που εχει την τιμη 0,19 στα κινητα και ολα τα αλλα που λες, τα ιδια με ισως και καλυτερη τιμη ακομη και στα υπεραστικα; :whistle:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν επειδή στις εναλλακτικές εταιρείες σταθερής τηλεφωνίας μπορείτε να επιλέξετε όσες θέλετε συγχρόνος θα πρότεινα να βάλετε Telepassport για κινητά και επαρχία (πολύ πιο φθηνή) και orthnet για αστικά...
www.cityshop.gr
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την entypois

Λοιπόν επειδή στις εναλλακτικές εταιρείες σταθερής τηλεφωνίας μπορείτε να επιλέξετε όσες θέλετε συγχρόνος θα πρότεινα να βάλετε Telepassport για κινητά και επαρχία (πολύ πιο φθηνή) και orthnet για αστικά...

 

Ehei provlimata me tin poiotita i telepassport!an kanei kapoios polla iperastika isos ton simferei to mygreece tis tellas!gia astika mporei na valei lannet pou i poiotita einai idia me tou ote.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

lannet = ote oson afora ta astika

kinita ligo mperdema.

kamia (o tonos sto a) fora den mpiano grammi. kapies alles me ligi kathisterisi na aniksi i grammi.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει μία αυξηση της ποιότητας στην TelePassport. :) Στα υπεραστικά βγάζει πάντα γραμμή με την πρώτη και επίσης δεν έχει πλέον απόκρυψη.

Επίσης και στα Cosmote σταμάτησε η απόκρυψη και απ'οτι έμαθα θα συνεχιστεί και στα υπόλοιπα δίκτυα.

Επίσης έχει βελιτωθεί πολυ στην δρομολόγηση κλήσεων προς κινητά q-telecom αφού δέν υπάρχει η ΜΕΓΑΛΗ καθυστέρηση ήχου που υπήρχε. :mad:

 

Ισως αυτό να οφείλεται στην αυξηση των κόμβων οι οποίοι είναι 20 και θα γίνουν 34 μέχρι το τέλος του 2003 :!:

Link to comment
Share on other sites

το εχω παρατηρησει κ εγω αυτο κ ειναι καλο να διορθωνονται σιγα σιγα καποια παλαιοτερα προβληματα!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή μετά από 8 σελ thread μάλλον μπερδεύτηκα πιο πολύ, τι θα προτείνατε ανάμεσα σε Tellepassport και lannet που από ότι πρόσεξα ειναι οι δύο επικρατέστερες όσον αφορά στα χαμηλά τιμολόγια. εμένα με ενδιαφέρουν υπεραστικά και κινητά αλλά γιατί όχι και τα αστικά. επίσης οι δύο αυτές από πλευράς ποιότητας είναι πάνω κάτω στα ίδια?περιμένουμε βελτιώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον valialaw

 

παιδιά επειδή μετά από 8 σελ thread μάλλον μπερδεύτηκα πιο πολύ, τι θα προτείνατε ανάμεσα σε Tellepassport και lannet που από ότι πρόσεξα ειναι οι δύο επικρατέστερες όσον αφορά στα χαμηλά τιμολόγια. εμένα με ενδιαφέρουν υπεραστικά και κινητά αλλά γιατί όχι και τα αστικά. επίσης οι δύο αυτές από πλευράς ποιότητας είναι πάνω κάτω στα ίδια?περιμένουμε βελτιώσεις?

 

 

Η πιο οικονομική λύση για υπεραστικά/κινητά είναι η ΤΡ, θα κάνεις όμως συμβιβασμούς, όσον αφορά στην ποιότητα της συνομιλίας και στη διαθεσιμότητα του δικτύου (όχι τόσο καλός ήχος, μη διεκπεραίωση κλήσεων κ.α.). Και βέβαια χωρίς αστικά τηλεφωνήματα.

Η Lannet από την άλλη μεριά προσφέρει άψογη ποιότητα συνομιλίας, βγάζει γραμμή με την πρώτη, έχει και αστικά τηλεφωνήματα, έχει όμως και υψηλότερη χρέωση.

Εγώ έχω και τις δυο, και όποτε δε μπορώ να βγάλω γραμμή με την ΤΡ, παίρνω από τη Lannet.

Σημειώνω ότι η εγγραφή σε έναν ή περισσότερους εναλλακτικούς παρόχους είναι δωρεάν... :) οπότε μπορείς δοκιμάσεις και να αποφασίσεις.

 

Φιλικά

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με Telepassport από το Μάιο, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Γραμμή βγάζω πάντα (σε αντίθεση με τη Forthnet που είχα πρίν), ποιότητα ικανοποιητικότατη (η forthnet είχε καταντήσει αίσχος με την επιστροφή που άκουγε ο καλούμενος). Μόνο μείον τα αστικά (στα οποία βέβαια δεν έχεις με καμία εταιρία τεράστιο όφελος σε σύγκριση με τον ΟΤΕ).

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η ΤΠ είναι αρκετά καλή στην Πάτρα τελευταία. Έχουν βελτιωθεί και οι καθυστερήσεις στα κινητά. Στη Βέροια βέβαια η ποιότητα παραμένει αμφισβητήσιμη μιας και έχουν πέσει όλοι και μάλλον είναι μικρός κόμβος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω μετά από ψάξιμο πολύ καιρό τώρα,με πληροφορίες συνεργατών(φίλων και γνωστών βασικά) πολλών εταιριών σταθερής τηλεφωνίας προτείνω την τελεπάσπορτ!Αν και δεν έχουν αστικές συμφέρει!....Πόσο μάλλον όταν πραγματοποιηθεί και η υπηρεσία αυτή...
DON'T LET THEM TO SUCRIFICE YOUR FUTURE....
Link to comment
Share on other sites

από μιοα πρόχειρη σύγκριση που έκανα η telepassport είναι η πιο φθηνή, στην αρχή είχε κάποια προβλήματα στις κλήσεις πρός κινητά αλλά τώρα ξεπεράστηκαν με κάποια οπτική ίννα ή κάτι τέτοιο...
www.cityshop.gr
Link to comment
Share on other sites

Eχω telepassport μαλλον για την ακριβεια οι γονεις μου και τον τελευταιο καιρο εχει βελτιωθει πολυ η επικοινωνια απο tele σε q κινητο! :D :happy:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...