Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως,βγαίνει κάπου 0,75ευρώ/λεπτο.εγώ θα πρότεινα Q 1765.Και πολύ καλή ποιότητα επικοινωνίας και καλό κέντρο εξυπηρέτησης και καλές τιμες.βεβαια δεν ειναι σαν την telepass στις τιμές αλλα συναγωνίζεται forthnet & tellas.Ότι πληρώνεις παίρνεις. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

Ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

Ακριβως φιλε μου!Το θεμα ειναι ομως οτι αν θες πρωτα απο ολα ποιοτητα τοτε με τις παραπλησιες τιμες που εχουν η Q Tellas κτλ καλυτερα να μεινεις στον ΟΤΕ που εχει και την εγγυημενη ποιοτητα.Δηλ θελω να πω οτι ο ελληνας δεν παει σε ενα εναλλακτικο με βαση την ποιοτητα αλλα τις τιμες!Θελει μειωσεις κ οχι κοροιδιες!Αποψη μου παντα...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τι αλλαγές έχει κάνει η forthnet στις τιμές της?

έχει κάνει αυξήσεις?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον NiKant

 

ξέρει κανείς τι αλλαγές έχει κάνει η forthnet στις τιμές της?

έχει κάνει αυξήσεις?

 

 

Tα κινητα απο εννιαια χρεωση 0,23 τα διαμορφωσε ως εξης:

Cosmote 0,215

vodafone 0,225

Q telecom 0,245

Telestet 0,265

 

Δηλ απο ακριβη που ηταν με 0,23 (σε σχεση με τον ανταγωνισμο) εγινε πολυ ακριβη! :mad:

Απο πηγες μου αρκετοι αποχωρησαν απο την forthnet..

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

να δηλωσω επισης μιας κ ειδα αναφορα στην βελτιωση των παρεχομενων υπηρεσιων απο την τελεπασπορτ οτι πλεον απο σημερα που τουλαχιστον δοκιμασα εγω καλει αμεσα κ χωρις καθυστερηση κ σε κινητα Q σε αντιθεση με παλιοτερα!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Εγω εξακολουθω να χρησιμοποιώ Forthnet. Δοκίμασα ACN και...ασε καλυτερα. Αποδείχθηκε ότι όσοι κανιβαλλίζουν τις τιμές, μαλλον πάνε για μια τρελή αρπαχτη και όσο αντέξουν. Δεν είναι τυχαίο που ο ΟΤΕ έστειλε τις πρώτες κλήσεις για πληρωμή των δεδουλευμένων και λιαν συντόμως θα δούμε εταιρίες να κλέινουν.

 

Τωρα σε ό,τι αφορα την αλλαγή στον τιμοκατάλογο της η Forthnet προσωπικά δε με χάλασε διότι κυρίως με Vodafone και Cosmote επικοινωνώ, επομένως η τιμή είναι μειωμένη (βεβαια το 30'' με ψιλοχάλασε, αλλα ποτέ δεν μιλω λιγότερο από 30''). Η ποιότητα πολυ καλή και στον Βύρωνα που μένω δεν έχει δημιουργηθεί το παραμικρό πρόβλημα. Τώρα σε ότι αφορα κινητά εξωτερικού, έβαλα Αγαπημένο προορισμό την Αγγλία και πληρώνα και σταθερα και κινητά με extra έκπτωση.

 

Βέβαια όλα σχετικά είναι και ανάλογα με την χρήση που κάνεις, διαλέγει και τον αντίστοιχο εναλλακτικό ή παραμένει στον ΟΤΕ. Παντως εγώ επιμένω Forthnet!

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rebel21

 

Εγω εξακολουθω να χρησιμοποιώ Forthnet. Δοκίμασα ACN και...ασε καλυτερα. Αποδείχθηκε ότι όσοι κανιβαλλίζουν τις τιμές, μαλλον πάνε για μια τρελή αρπαχτη και όσο αντέξουν.

 

File exw ACN kati mines twra kai ola leitourgoun teleia. Exw elenksei epanilimena tous logariasmous kai boro na pw oti einai apsogoi sto deuterolepto.

Poio itan to provlima sou?

Link to comment
Share on other sites

Ηχος, ποιότητα κλήσης σε κινητά. Ισως να φταίει και η περιοχή που μένω αλλά σε συγκρισή με την εταιρία που χρησιμοποιώ τώρα είναι χειρότερη ποιοτικά, σιγουρα έχει καλύτερες τιμές στις κατηγορίες που μπορεί και χρησιμοποιεί εναλλακτικούς τρόπους δρομολόγησης της κλήσης (FCTs, troμboning). Ισως αυτός είναι ο λόγος που έγινα και συνδρομητής της αλλά εν κατακλείδι δεν με ικανοποίησε....sorry!
Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Loipon koitaxte,

ta timologia ka8orizontai pano kato apo thn EEET kai ton paroxea. To 8ema omos den einai mono oi times... h forthnet beltiose thn poiotita ths logo tou ote egkatastise dikes ths optikes afieromenes gia voice kai egkatestise mixanimata ta opoia pleon ths dinoun thn dunatotita na dex8oun ekatomuria sindromites. H upodomi loipon tou diktiou paizei polu simantiko rolo ti na to kano an paro telepassport h lannet kai sta 5 lepta peftei h grammi h akouo parasita kai echo? Auti ti stigmi h Forthnet, Tellas, Vodafone exoun ta pleon aksiopista diktya enallaktikis tilefonias kai gi auto einai kai ta pio akriva. Diladi oti plironeis pairneis. Ti einai protimotero xamiles times alla san na milas mesa apo spilia kai me diakopes pou se protrepoun na epanalaveis th sindesi h na doseis kati parapano kai na milas f8inotera apo ton OTE alla kai na min stereisai poiotitas epikoinonias? Me auta ta kritiria loipon o ka8enas apofasizei.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον skonsta

 

Loipon koitaxte,

ta timologia ka8orizontai pano kato apo thn EEET kai ton paroxea. To 8ema omos den einai mono oi times... h forthnet beltiose thn poiotita ths logo tou ote egkatastise dikes ths optikes afieromenes gia voice kai egkatestise mixanimata ta opoia pleon ths dinoun thn dunatotita na dex8oun ekatomuria sindromites. H upodomi loipon tou diktiou paizei polu simantiko rolo ti na to kano an paro telepassport h lannet kai sta 5 lepta peftei h grammi h akouo parasita kai echo? Auti ti stigmi h Forthnet, Tellas, Vodafone exoun ta pleon aksiopista diktya enallaktikis tilefonias kai gi auto einai kai ta pio akriva. Diladi oti plironeis pairneis. Ti einai protimotero xamiles times alla san na milas mesa apo spilia kai me diakopes pou se protrepoun na epanalaveis th sindesi h na doseis kati parapano kai na milas f8inotera apo ton OTE alla kai na min stereisai poiotitas epikoinonias? Me auta ta kritiria loipon o ka8enas apofasizei.

 

 

Αν θελω ποιοτητα μενω στον ΟΤΕ!Γιατι να προτιμησω τους Τ(ρ)ελλας,Φορθνετ κτλ.Εγω θελω ποσοτητα δηλ καλες τιμες!Οσον αφορα τα προβληματα που αναφερεις σε εμενα που εχω τελεπασπορτ δεν παρουσιαζονται!Συμβαινουν αλλα οχι σε ολους!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

:( forthnet exw edw kai ενα χρονο αλλα συνεχως με απογοητευει εχω προεπιλογη για ολες τις κλησεις αλλα τωρα με την αυξηση τιμης που ονομαστικε μειωση δεν ξερω τι να κανω το σκεφτομαι οσο για αναγνωριση στα κινητα ακομη προσπαθουν .
Link to comment
Share on other sites

FORTHnet kai as einai ligo akrivi protimo na plirono kati parapano para na me akoune san na milao apo spilia na exo diakopes kai paramorfosi h oi kliseis mou na min bgainoun. H forthnet meta th teleutaia anaba8misi sta voice sustimata ths me Siemens kai tis idioktites optikes pou travikse einai h pleon aksiopisti.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sculper

 

60 lepta dorean????

pos gia ka8e mhna h tora sthn arxh?

 

 

 

edose se olous tous xristes pou einai me pistotiki karta 60 lepta dorean apo 7 iouliou os 7 avgoustou sta topika...

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την σειρα μου προτεινω την Cosmoline οπου ειμαι και συνεργατης της(check my web site) η οποια δεν εχει καθυστερηση καθολου στις αστικες και παρεχει εκπτωση στο λογαριασμο και σε αυτες.

Υπεραστικες κλησεις (Χρεωση/λεπτο) 0,053

Αστικες κλησεις (Χρεωση/λεπτο) 0,024

vodafone , telestet,cosmote (Χρεωση/λεπτο) 0,20

Οι τιμες ειναι υπολογισμενες σε ευρω ανα λεπτο

Οι χρεωσεις γινονται ανα δευτερολεπτο με εξαιρεση τις αστικες οπου και η χρεωση ειναι ανα λεπτο.ΑΥΤΑ!!!!!

http://www.cellcontact.gr/IMAGES/siemens.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον skarabaios

Εγω με την σειρα μου προτεινω την Cosmoline οπου ειμαι και συνεργατης της(check my web site)

 

Σκαραβαίε, αν θες να διαφημίζεσαι στο Myphone, θα πρέπει να επικοινώνησεις με τη διεύθυνση... :!:

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα συνδεθω με telepassport. Ειδικα τωρα που ισχυει η προεπιλογη και ωριμαζουν τα πραγματα. Αλλα θελω να κανω μια ασχετη ερωτηση στον "κακο" mod... γιατι στο τιτλο του topic το παροχεας μετανομαστηκε σε παροχο και τα δυο ειναι γραμματικα σωστα αλλα το παροχεας τουλαχιστον για εμενα ειναι πιο ευηχο. Φιλικα παντα :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Draken

γιατι στο τιτλο του topic το παροχεας μετανομαστηκε σε παροχο και τα δυο ειναι γραμματικα σωστα αλλα το παροχεας τουλαχιστον για εμενα ειναι πιο ευηχο.

 

Φιλικά, αλλά το πάροχος είναι πιο εύηχο! :p

Γραμματικά μόνο το πάροχος είναι σωστό, όπως λες κάτοχος (κατ-έχω και παρ-έχω), όχι κατοχέας... :wacko:

 

Ο "κακός" mod! :alien:

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Αρχιμήδης

 

Σκαραβαίε, αν θες να διαφημίζεσαι στο Myphone, θα πρέπει να επικοινώνησεις με τη διεύθυνση... :!:

 

FILE MOU AN DEN EIDES KALA DIAFIMIZOMAI EIDI STO FORUM, TGIA DES KALITERA

http://www.cellcontact.gr/IMAGES/siemens.gif
Link to comment
Share on other sites

Paidia me endiaferei na bro tin pio fthini xreosi gia A8ina-USA.

Ap oti eida se ena poly omorfo sygritiko sto metallaxis.com i pio fthini (ap otan exei na ananeo8ei to site toulaxiston) itan i telepassport isxuei akomi auto?

Exei kaneis an protinei kati allo? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MAX POWER

 

Paidia me endiaferei na bro tin pio fthini xreosi gia A8ina-USA.

Ap oti eida se ena poly omorfo sygritiko sto metallaxis.com i pio fthini (ap otan exei na ananeo8ei to site toulaxiston) itan i telepassport isxuei akomi auto?

Exei kaneis an protinei kati allo? :rolleyes:

 

 

Η Telepassport χρεωνει ανα 9'' και για Αθηνα-Αμερικη: 0.15E/λεπτο

Αλλα εγω θα σου προτεινα τη Starcom με 0.147Ε/λεπτο και χρεωση ανα δευτ. απο το πρωτο δευτ. Και το γεγονος οτι η Starcom κανει και αστικες ενω η Telepassport :whistle: ...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν στο forum κάποια πρόσφατα συγκριτικά των εταιριών, μετά από τις αλλαγές των τιμολογίων και τη δυνατότητα προεπιλογής φορέα?
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...