Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Telepassport πολυ φθηνη και αριστη ποιοτητα ηχου.Κανενα προβλημα απολυτως. Εμενα να σκεφτηται με συνδεσαν χωρις να εχω κανει καν αιτηση. Καλο αυτο ε?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον eNeRGy

 

edose se olous tous xristes pou einai me pistotiki karta 60 lepta dorean apo 7 iouliou os 7 avgoustou sta topika...

 

 

 

Yup. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gbras

 

Εμενα να σκεφτηται με συνδεσαν χωρις να εχω κανει καν αιτηση. Καλο αυτο ε?

 

 

Το καλό πού το είδες;;; :wacko:

Μήπως κάτι άλλο ήθελες να γράψεις;;

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο ακριβως ηθελα να γραψω. Ζητησα την αιτηση πριν ενα μηνα και μου ειχαν ενεργοποιησει τη συνδεση απο 29/1/2003. Τωρα πως εγινε αυτο ...ουτε αυτοι ξερουν. Με πηραν μαλιστα τηλεφωνο να με ρωτησουν γιατι τοσο καιρο δε χρησιμοποιουσα τη συνδεση!!http://smilies.sofrayt.com/%5E/r/dance.gif
Link to comment
Share on other sites

Έλα Αλέκο πόσους συνδρομητές είπες έχει η Telepassport!!!! Και πόσοι είναι πραγματικοί!!!

 

Εμ! ετσι και η... RebelCom γίνετε η no.1 εταιρία!!!

 

Σαν πολλά ψεματάκια μας λένε και αρχίζω να ανησυχώ. Μήπως θα πρέπει να ξανασκεφτώ πριν την δοκιμάσω....Αλέκο!;!;

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gbras

 

Οχι αυτο ακριβως ηθελα να γραψω. Ζητησα την αιτηση πριν ενα μηνα και μου ειχαν ενεργοποιησει τη συνδεση απο 29/1/2003. Τωρα πως εγινε αυτο ...ουτε αυτοι ξερουν. Με πηραν μαλιστα τηλεφωνο να με ρωτησουν γιατι τοσο καιρο δε χρησιμοποιουσα τη συνδεση!!http://smilies.sofrayt.com/%5E/r/dance.gif

 

 

Δεν σε καταλαβαίνω.. :blink:

Και χρησιμοποιείς μια υπηρεσία που δεν ζήτησες, αλλά και το θεωρείς καλό;

Υπάρχει συμβόλαιο με τα στοιχεία σου ή του πατέρα σου τελοσπάντων και είναι υπογεγραμμένο;

Έτσι που τα λες τα πράγματα είναι σαν να γράφουν συνδρομητές αυθαίρετα...

Κάτι που όπως καταλαβαίνεις σηκώνει μήνυση αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rebel21

 

Έλα Αλέκο πόσους συνδρομητές είπες έχει η Telepassport!!!! Και πόσοι είναι πραγματικοί!!!

 

Εμ! ετσι και η... RebelCom γίνετε η no.1 εταιρία!!!

 

Σαν πολλά ψεματάκια μας λένε και αρχίζω να ανησυχώ. Μήπως θα πρέπει να ξανασκεφτώ πριν την δοκιμάσω....Αλέκο!;!;

 

 

Oλα ειναι σχετικα φιλε μου!

Παντως εχει τις περισσοτερες συνδεσεις απ ολους!Τωρα ποσοι μιλουν ειναι αλλο θεμα..

Παντως Telepassport και Τellas βλεπω να εδραιωνονται γερα στην αγορα!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον wind01

 

nai exoyn aytomato grapsimo pairnoyn ena katalogo toy ote kai kanoyn syndeseis asxeta an den milaei kaneis me aytes (kai pws na milhseis afoy den to ksereis h an to ksereis den bgazeis grammh

 

 

Επειδη εχω κανει συνδεση νομιζω οτι δεν φτανει μονο ενα ονομα κι ενα τηλ αλλα χρειαζεται και το αφμ και διευθυνση και αλλα που ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ και δεν βρισκονται στους καταλογους!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Οντως χρειαζονται και προσωπικα στοιχεια. Περιμενω να μου ερθει η αιτηση που υποτιθεται οτι ειναι υπογεγραμμενη απο τον πατερα μου! Να τη δω..... :whistle:

Παντως εως τωρα δεν εχω παραπονο απο την εταιρια...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος ποια απο τις καρτες προπληρωμενου χρονου για αστικες κλησεις κανει και αποκρυψη στον αριθμο του τηλεφωνου????Εννοω να μην εμφανιζει το κανονικο μου αριθμο σε αυτον που θα καλεσω.....thanks in advance....... :alien: :alien: :alien:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω κανει συνδεση νομιζω οτι δεν φτανει μονο ενα ονομα κι ενα τηλ αλλα χρειαζεται και το αφμ και διευθυνση και αλλα που ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ και δεν βρισκονται στους καταλογους!

 

Πολύ σωστά, το ΑΦΜ το θέλει η εταιρία για να κάνει ταυτοπροσωπεία και να μη χάσει τα λεφτά της. Το θέμα όμως είναι ότι κάποιοι δε γνωρίζουν ότι είναι στην telepassport και επομένως δεν κάνουν τηλεφωνήματα. Όμως η εταιρία διαφημίζει ότι είναι νο.1 στις συνδέσεις άσχετα αν είναι νο.4 στο airtime, δηλαδή αν κάνεις μια απλή διαιρεση θα διαπιστώσεις ότι ο μέσος όρος ομιλίας ενός συνδρομητή της είναι λιγότερο απο 5' την ημέρα. Σέβομαι τις επιλόγες του κόσμου, όπως και αποδέχομαι ότι πρέπει να είναι καλή στις υπηρεσίες της, αλλά την κοροϊδία δεν την ανέχομαι και ίδιαίτερα αν γίνεται, άμεσα, εις βάρος μου. (με ποίο δικαίωμα κάποιος να βάλει το όνομα μου σε μια αιτηση;)

 

Η ΕΕΤΤ θα είναι καλό να προστατεύει τους καταναλωτές από τέτοιες καταστάσεις, διότι αν και δεν είναι ιδιαίτερα επιβλαβείς, είναι όμως μια αρχή στο ανήθικο Marketing. Επείδη το Marketing το έχω σπουδάσει και το εξασκώ νιώθω περισσότερο αηδία όταν βλέπω κάποιους να κάνουν αρπαχτές με αυτό τον τρόπο. Ντροπή!

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος ποια απο τις καρτες προπληρωμενου χρονου για αστικες κλησεις κανει και αποκρυψη στον αριθμο του τηλεφωνου????Εννοω να μην εμφανιζει το κανονικο μου αριθμο σε αυτον που θα καλεσω.....thanks in advance.......

 

Αν και πιστεύω ότι ισχύει σε όλες τις κάρτες, έχω δοκιμάσει smartalk και νομίζω και talk talk και αναγνώριση δεν γίνεται.

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rebel21

 

Αν και πιστεύω ότι ισχύει σε όλες τις κάρτες, έχω δοκιμάσει smartalk και νομίζω και talk talk και αναγνώριση δεν γίνεται.

 

Τhanks rebel...... Θα δοκιμασω μια απο τις 2 αν ειναι.... :) :) :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

8a simfoniso me ton rebel. To problima einai oti ta pragmata einai akoma sxetika anekselegkta kai h EET mallon akoma organontetai... opos kai na xei mono Tellas, Forthnet einai sigouro oti 8a epikratisoun tora oles oi alles .... paizetai oso gia thn starcom h etairia htan gia founto alla so8ike apo sponta...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον eNeRGy

 

kamia anakoinosi tis telepassport gia topika?

 

 

Δεν θα αργήσει νομίζω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα σχετικά με τη βιωσιμότητα των εναλλακτικών μεταφέρθηκαν στο σχετικό θέμα.

 

Ευχαριστώ,

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από τον skonsta

 

telepassport h lannet kai sta 5 lepta peftei h grammi h akouo parasita kai echo? Auti ti stigmi h Forthnet, Tellas, Vodafone exoun ta pleon aksiopista diktya enallaktikis tilefonias kai gi auto einai kai ta pio akriva. Diladi oti plironeis pairneis

 

 

vodafone?????????????? Άρχισε να λειτουργεί η σταθερή κ δεν το πήρα χαμπάρι;?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλεγα να βάλω forthnet αλλά μετά απ' όσα διάβασα εδώ για αυξήσεις στα τιμολόγια της μάλλον για tellepassport με βλέπω... σωστός?
Link to comment
Share on other sites

Προσωτικά προτιμώ την TelePassport. :p Δεν με ενδιαφέρει που δέν έχει αστική. Μετά απο υπολογισμό που έκανα συμπέρανα οτι για να μην με συμφέρει η TelePassport πρεπει το 65% και πάνω της αξίας του λογαριασμού μου να είναι αστικές. Εμένα οι αστικές μου αποτελούν το 35-40% περιπου της αξίας.

Βρίσκω ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ οτι δεν έχει ελάχιστη χρέωση στα κινητά (βλέπε Τellas, Forthnet). Αμα κάνω κλήση σε Telestet και πω "είσαι σπίτι; να σε πάρω εκέι;" η TelePassport θα με χρεώσει 0,03 ενώ η Forthnet ή η Tellas, τουλάχιστον 0,20. :eek: Νομίζω οτι υπάρχει κάποια διαφορά...

Απο ποιότητα είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Αν ήθελα άριστη ποιότητα θα παρέμενα στον ΟΤΕ. Με προβλημάτισε λίγους μήνες με την q :mad: . Αλλα ξεπεράστηκε και αυτό. :)

Οσο για τους συνδρομητές της ισως τα νούμερα να είναι λίγο υπερβολικά αλλά σίγουρα είναι πάρα πολλοί. Μην ξεχνάτε οτι λειτουργεί απο το 1998. :!: :!:

 

Σας ευχαριστώ που διαβάσατε την γνώμη μου. Θα χαρώ πολύ να με διορθώνατε εαν εκάνα κάποιο λάθος ή εαν διαφωνείτε σε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον telePS

 

. Μην ξεχνάτε οτι λειτουργεί απο το 1998. :!: :!:

 

 

 

Πως γίνετε αυτό ? :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

ιδρυθηκε το 1998 αλλα επισημως λειτουργει απο την στιγμη που ανοιξε η αγορα... δηλαδη απο 1-1-2002 αν δεν κανω λαθος οταν βγηκαν κ οι υπολοιποι παροχοι στο σεργιανι για πελατες... αν κανω λαθω στην ημερομηνια διορθωστε με!παντως οντως στην ελλαδα η τελεπας ιδρυθηκε το 1998

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nivosgr

 

ACN με διαφορά.

Η TELLAS είναι πανάκριβη

 

 

Οχι και με διαφορα.

1) Χρεωνει τη προεπιλογη και μαλιστα 8.5Ε

2) Η χρεωση προς Q ειναι 55% πιο πανω απο τον ΟΤΕ

 

Telepassport ή Starcom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...