Jump to content

Υπηρεσίες που σας άρεσαν και δεν υπάρχουν πια


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μια υπηρεσία μου άρεσε αλλά την έκοψαν όταν η εταιρία είχε δώσει gprs στα καρτοκινητά.

Αν θυμάστε υπήρχε μια υπηρεσία που ονομαζόταν b-online WAP. Από αυτην την υπηρεσία είχα δωρεάν πρόσβαση στο wap μέσω csd.

Πως; TOTE η συγκεκριμένη υπηρεσία έδινε στους συνδρομητές της 10 δωρεάν λεπτά περιήγηση με αποστολή 1 μυνήματος . Εγώ έστειλα πάνω από 20 φορές το μύνημα αυτό και είχα απεριόριστη πρόσβαση δωρεάν:cool:Εσάς ποιες υπηρεσίες σας άρεσαν;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To plus non stop.kai opoios katalave katalave :(

Άξιοι της μοίρας τους θα είναι. Τα δικά μου τα SIMάκια ετοιμάζουν "κόκκινες" και "πράσινες" βαλίτσες... Κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια οταν η εταιρια δεν παρειχαι ακομη το gprs στα καρτοκινητα για το wap ειχα βρει εναν τροπο για να σερφαρω δωρεαν μεσω κλησης data..Αυτο που εκανα ηταν να αντικαθιστω τον αριθμο 6935601271 με τον 6935601232 χωρις ομως να εγγραφομαι στο b-online.Ετσι εγω κ η παρεα μου μπαιναμε εντελως τζαμπα οπου θελαμε για οσο χρονο θελαμε!Αυτο ηταν πραγματικα nοn-stοp...Αυτο κρατησε περιπου για ενα εξαμηνο κ μετα την καταργηση του b-online κ τον ερχομο του gprs μας το κοψανε!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου άρεσε κι εμένα scream. Με κάθε φορά που έστελνες το μύνημα b-online στο 345 τότε αν θυμάμαι καλά είχες 10 λεπτά επιπλέον. Τι κρίμα.:(
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο που είχε μπει δοκιμαστικά κάποτε (επί εποχής Telestet) ήταν η ενημέρωση χρέωσης κάθε κλήσης μετά το τέλος της. Λίγα λεπτά μετά από κάθε χρεώσιμη κλήση σου έρχοταν ένα Class 0 SMS με τη διάρκειά της και τη χρέωσή της. Πολύ-πολύ χρήσιμο, που όμως ποτέ δεν το καθιέρωσαν. Σταμάτησε ένα-δυο μήνες μετά...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonZ520i/R3J Browser/SEMC-Browser/4.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Nai ontws poly xrisimo

Sorry for greeklish grafw apo kinito.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο που είχε μπει δοκιμαστικά κάποτε (επί εποχής Telestet) ήταν η ενημέρωση χρέωσης κάθε κλήσης μετά το τέλος της. Λίγα λεπτά μετά από κάθε χρεώσιμη κλήση σου έρχοταν ένα Class 0 SMS με τη διάρκειά της και τη χρέωσή της. Πολύ-πολύ χρήσιμο, που όμως ποτέ δεν το καθιέρωσαν. Σταμάτησε ένα-δυο μήνες μετά...

 

Υπήρχε επίσης για ένα διάστημα και η δυνατότητα με μία κλήση να πληροφορηθεί κανείς το κόστος της τελευταίας χρεώσιμης κλήσης του καθώς και τον τελευταίο κληθέντα αριθμό. Και αυτή η υπηρεσία καταργήθηκε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο που είχε μπει δοκιμαστικά κάποτε (επί εποχής Telestet) ήταν η ενημέρωση χρέωσης κάθε κλήσης μετά το τέλος της. Λίγα λεπτά μετά από κάθε χρεώσιμη κλήση σου έρχοταν ένα Class 0 SMS με τη διάρκειά της και τη χρέωσή της. Πολύ-πολύ χρήσιμο, που όμως ποτέ δεν το καθιέρωσαν. Σταμάτησε ένα-δυο μήνες μετά...

Φοβερή υπηρεσία,πράγματι.Τη θυμάμαι,flash sms για ενημέρωση υπολοίπου!

Θα μου άρεσε επίσης να εξελιχθεί η υπηρεσία cell broadcast για όλη την Ελλάδα...:!: Παλιότερα μάλιστα υπήρχε ένας συνδυασμός προγράμματος(Citylines Plus) με Cell Broadcast που σου έδειχνε ότι από την εμβέλεια κάποιων κεραιών μπορούσες να μιλάς με χαμηλότερες χρεώσεις,γιατί τώρα να μη κάνουν ένα πρόγραμμα που να μιλάς με χρέωση αστικών κλήσεων εντός εμβέλειας Cell Broadcast?!?:worry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άξιοι της μοίρας τους θα είναι. Τα δικά μου τα SIMάκια ετοιμάζουν "κόκκινες" και "πράσινες" βαλίτσες... Κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

 

Akoma den to eidame Gianni to vaftisame... Den prokeitai na to allaxsei auto. Kerdizei para polla.Ta idia xsorkizate edw kai pollous mines. Auto deixnete...:lol:

Link to comment
Share on other sites

kalo htan kai to tet-a-tet pou katargithike prosfata...66% ekptosi stin xreosi gia enan sigekrimmeno arithmo tim,poy ton allazes akoma kai kathe mera toy mina an itheles.
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως η καλύτερη υπηρεσία ήταν το organizer της tim. Τώρα όσον αφορά το plus non stop Πιστεύω δεν υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να αλλάξει!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως η καλύτερη υπηρεσία ήταν το organizer της tim.

Κι εγώ πιστεύω ότι ήταν από τις καλύτερες, αλλά δίχως προώθηση υπηρεσίες. Κρίμα που τη σταμάτησαν...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη "υπηρεσια" που ειχε ποτε η τοτε telestet ηταν το κεντρο μυνηματων 093596000!!!

οποιος ειναι παλιος στο χωρο καταλαβενει....

 

αμεσα τζαμπα μυνηματα και με αναφορα οταν τοτε η telestet δεν ειχε βαλει την υπηρεσια της αναφορας ακομα!

δουλευε μονο σε νουμερα 0937****** και κρατησε σχεδον 2 μηνες, τον ιουλιο - αυγουστο 2000!

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη "υπηρεσια" που ειχε ποτε η τοτε telestet ηταν το κεντρο μυνηματων 093596000!!!

οποιος ειναι παλιος στο χωρο καταλαβενει....

 

αμεσα τζαμπα μυνηματα και με αναφορα οταν τοτε η telestet δεν ειχε βαλει την υπηρεσια της αναφορας ακομα!

δουλευε μονο σε νουμερα 0937****** και κρατησε σχεδον 2 μηνες, τον ιουλιο - αυγουστο 2000!

Και εαν ήσουν εξωτερικό σε περιαγωγή ίσχυε επί χρόνια... ;) Το έφαγαν το κέντρο με την ενοποίηση της πλατφόρμας καρτοκινητής και συμβολαίων :lol:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ας κρατήσουμε στο θέμα αυτό μόνο τις υπηρεσίες, και όχι τα διάφορα bugs, τρύπες και κολπάκια.
Link to comment
Share on other sites

To plus non stop.kai opoios katalave katalave :(

 

Ακούγεται κάτι τέτοιο; Αν ναι, τότε θα γίνει η... έξοδος του Μεσολογγίου!!!

 

Μόνο όταν θα αρχίσουν να χρεώνουν, καλά θα κάνουν να βγάλουν ανακοίνωση ένα μήνα πριν όπως υποχρεούνται σε κάθε αλλαγή χρεώσεων, όχι όπως με το δωρεάν streaming, γιατί μετά θα τους τρέχουμε και στα δικαστήρια!!! Και να σημειώσω ότι παρόλο που δεν το διαφημίζει, η εταιρεία δεν έχει ανακοινώσει τιμές για πρόσβαση σε μη-plus σελίδες μέσω non-stop και εισιτηρίου χρέωσης (το εισιτήριο μάλιστα διευκρινίζεται ότι ισχύει γενικά για wap), οπότε ναι μεν εμείς το λέμε "κόλπο" αλλά είναι επίσημος τιμοκατάλογος της εταιρείας και αν είναι να αλλάξει πρέπει να υπάρξει one-month notice, όχι όπως με το mobile TV που αρχίσαν να το χρεώνουν εν κρυπτώ!

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο απεριόριστο nonstop προς έναν αριθμό... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο που είχε μπει δοκιμαστικά κάποτε (επί εποχής Telestet) ήταν η ενημέρωση χρέωσης κάθε κλήσης μετά το τέλος της. Λίγα λεπτά μετά από κάθε χρεώσιμη κλήση σου έρχοταν ένα Class 0 SMS με τη διάρκειά της και τη χρέωσή της. Πολύ-πολύ χρήσιμο, που όμως ποτέ δεν το καθιέρωσαν. Σταμάτησε ένα-δυο μήνες μετά...

 

 

...ναι...πολυ καλη και χρησιμη υπηρεσια....

 

....χρησιμοποιεται στην αμερικη απο το δικτυο που χρησιμοποιω, την Beyond Wireless GSM....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...ναι...πολυ καλη και χρησιμη υπηρεσια....

 

....χρησιμοποιεται στην αμερικη απο το δικτυο που χρησιμοποιω, τηνBeyond Wireless GSM....

Μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς είναι αυτό?:)

 

Σόρρυ αν είμαι off topic

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς είναι αυτό?:)

 

Σόρρυ αν είμαι off topic

Πάροχος τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς είναι αυτό?:)

 

Σόρρυ αν είμαι off topic

 

...ειναι μια μικρη εταιρεια παροχης τηλεπικοινωνιακων υπηρεσιων στις ΗΠΑ οπως ειπωθηκε.....στην ουσια ειναι MVNO της ΑΤ&Τ.....

 

http://www.beyondwirelessgsm.com/

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

To plus non stop.kai opoios katalave katalave :(

Δεν παίζει να καταργηθεί... Εδώ ακούγεται ότι η επειδή ο υπάρχον proxy server έχει φτάσει στα όριά του, η WIND σκέφτεται να εγκαταστήσει και δεύτερο proxy για το gwap!

 

Το WIND Plus non-stop, έστω και αθόρυβα, είναι μία από τι killer υπηρεσίες της WIND που της έχουν φέρει πολλούς, και κυρίως, καλούς (από άποψη ARPU) πελάτες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...