Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οφείλω να γράψω και λίγα λόγια για το service της Mio στην Ελλαδα (TELESERVICE

Λεωφόρος Αθηνών 226 και Κηφισού, 10442, Αθήνα) μια και όταν το παρέλαβα, απο pdaplaza, είχε καμμένη οθόνη. Οι άνθρωποι εκεί ήταν πολύ εξυπηρετικοί ειδικά μια κοπέλα που το παρέλαβε πολύ ευγενική και σε 5 εργάσιμες ημέρες μου αντικατάστησαν την οθόνη και τώρα λειτουργεί άψογα. Χωρίς καμιά χρέωση.

 

Σημ: Υπήρχαν και αλλά ίδια Μιο εκεί με το ίδιο πρόβλημα.

 

Οταν τους είπες ότι αγοράστηκε από το PLAZA σου είπαν τίποτα ? Και σου ζήτησαν μόνο την απόδειξη ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα παιδιά με το power on που κάνει δεν βρήκαμε ακρη?

Εχω κάνει οτι εχει αναφερθεί, τίποτε, και απο την MIO καμμιά απάντηση, με εγραψε κανονικά.

Εχω καταφύγει στην λύση να το κλείνω απο το διακοπτάκι κάτω.

Αν κάποιος φίλος μαθει τίποτε αλλο ας το αναφέρει στο forum ........

 

Ευχαριστώ

 

Εχεις περασμένο το εορτολόγιο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ok το βρήκα αλλά αργεί πάρα πολύ να παίξει video απο youtube. Συμβαίνει και σ' εσάς αυτο;

 

Ti ennoeis argei para poly? Den tha eprepe na symbainei afto.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οταν ασ ποθμε πατας πανω σε ενα βιντεάκι απο το youtube ανοίγει ο core player και το video δεν αρχίζει με τπτ. Μήπως έχω κάνει κάτι λάθος και εκτός από τον core player χρείαζεται να κάνω και τπτ άλλο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν ασ ποθμε πατας πανω σε ενα βιντεάκι απο το youtube ανοίγει ο core player και το video δεν αρχίζει με τπτ. Μήπως έχω κάνει κάτι λάθος και εκτός από τον core player χρείαζεται να κάνω και τπτ άλλο;

 

Otan briskesai sti lista me ta videos... min patas panw sto video alla sto mple eikonidio me to "i" pou brisketai pros ta deksia tis eikonas tou video. Sto neo parathyro pou tha sou anoiksei... patise panw sto video (tha exei to sima "play") kai tha ksekinisei amesws. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά και πάλι με βγάζει στην κατασταση την προηγούμενη δηλαδή να περιμένω να ξεκινήσει το video και να μην ξεκινάει με τπτ. Να σημειώσω ότι έχω εγκαταστήσει τον coreplayer αλλά όχι κάποιο plugin που είχε ναφερθεί σε προηγούμενα post
Link to comment
Share on other sites

Οταν τους είπες ότι αγοράστηκε από το PLAZA σου είπαν τίποτα ? Και σου ζήτησαν μόνο την απόδειξη ?

 

Οχι δεν είπαν τίποτα μόνο την απόδειξη έβγαλαν μια φωτοτυπία και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ok το βρήκα αλλά αργεί πάρα πολύ να παίξει video απο youtube. Συμβαίνει και σ' εσάς αυτο;

 

βάλε και κάποιο link ή πες μας πως ή που το βρήκες να το εγκαταστήσουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασμένο το εορτολόγιο ?

 

Ναί το εχω περάσει, γιατί παιζει τίποτε με το αναμα?

Αλλά μου το εκανε και πριν το περάσω

Link to comment
Share on other sites

Ναί το εχω περάσει, γιατί παιζει τίποτε με το αναμα?

Αλλά μου το εκανε και πριν το περάσω

πριν το βάλεις θα σου άναβε λόγω active sync..;)

Link to comment
Share on other sites

επίσης....έβαλα τον καινούριο coreplayer mobile 1.2.1 και υποστηρίζει και youtube :)

 

Αυτό πάλι πώς γίνεται??

Δεν κατάφερα ούτε να ανοίξω το video δίνοντας τo url του youtube ούτε κατάφερα να παίξω .flv αρχεία που είχα στην κάρτα... :confused:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

έκανα κλικ κάτω στο εικονιδιάκι του youtube και απο κει στο search bar που έχει....διάλεξα ένα από τα video που μου έβγαλε και το έπαιξε. Δεν ξέρω κατά πόσο καλή είναι η ερευνα που κάνει και τι βίντεο βρίσκει
Link to comment
Share on other sites

πριν το βάλεις θα σου άναβε λόγω active sync..;)

 

Σχετικά με το εορτολόγιο, το εχουν τσεκαρει και αλλοι οτι αναβει το 560?

Ειχαν απενεργοποιησει τα popups απο τα options και πάλι τους αναβε?

Μήπως και βρώ καμμιά ακρη

Εκανα αναβαθμηση σήμερα του εορτολογίου ειχε αναβαθμηση, δεν ξερω τι κανει , θα το δοκιμάσω να δω, ειναι ωραια εφαρμογή γιατι εχει και το φεγγάρι, δεν θα ηθελα να την βγάλω

Link to comment
Share on other sites

έκανα κλικ κάτω στο εικονιδιάκι του youtube και απο κει στο search bar που έχει....διάλεξα ένα από τα video που μου έβγαλε και το έπαιξε. Δεν ξέρω κατά πόσο καλή είναι η ερευνα που κάνει και τι βίντεο βρίσκει

 

Η ερευνα ειναι κανονική, τα ιδια βγάζει και αν κανεις ερευνα στην σελίδα του Youtube απο το PC

Επίσης εμενα μου δουλειει μονο αν στα Tools/Preferences/network Youtubeformat βαλω H264 τα αλλα δυο δεν δουλευουν, εχει μαυρη εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το εορτολόγιο, το εχουν τσεκαρει και αλλοι οτι αναβει το 560?

Ειχαν απενεργοποιησει τα popups απο τα options και πάλι τους αναβε?

Μήπως και βρώ καμμιά ακρη

Εκανα αναβαθμηση σήμερα του εορτολογίου ειχε αναβαθμηση, δεν ξερω τι κανει , θα το δοκιμάσω να δω, ειναι ωραια εφαρμογή γιατι εχει και το φεγγάρι, δεν θα ηθελα να την βγάλω

 

Κάνε μια δοκιμή. Βγάλτω για 2-3 μέρες και κοίτα τι γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Η ερευνα ειναι κανονική, τα ιδια βγάζει και αν κανεις ερευνα στην σελίδα του Youtube απο το PC

Επίσης εμενα μου δουλειει μονο αν στα Tools/Preferences/network Youtubeformat βαλω H264 τα αλλα δυο δεν δουλευουν, εχει μαυρη εικόνα

 

Νασαι καλά φίλε μου κι εγω αυτή τη ρύθμιση έκανα και τςρα παίζει μια χαρά.:D Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Tnx για το λινκ, παιζει τα online βιντεακια στο YouTube οχι ομως και τα αποθηκευμενα .flv στη storage card. Η προηγουμενη εκδοση 0.72 εκανε αναπαραγωγη κανονικα.Προσπαθησα να περασω το flv plugin της παλιας εκδοσης στη νεα (1.2.1) αλλα δεν δουλευει...Αν εχει καποιος καμια λυση για αναπαραγωγη αποθηκευμενων .flv ας προτεινει στο Forum..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους υπότιτλους (.srt), υπάρχει τίποτα να μπορεί να τους παίζει ή πρέπει να τους "τυπώνουμε" πάνω στην ταινία ? (και με ποιό πρόγραμμα..)
Link to comment
Share on other sites

οχι δε φταίει ούτε το activesync ούτε το εορτολόγιο.. δυστυχώς..

 

Ναι παιδιά συμφωνώ και εγω εβγαλα το εορτολόγιο και πάλι αναβει με ολα του activ sync εξω πάλι τα ιδια

Κάτι αλλο φταίει

 

Λυση δεν βλέπω αν δεν κανει τίποτε η MIO

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και εγώ το Mio P360 από το e-shop.

Έχει κάποιος την ευγενική καλοσύνη να μου στείλει κάποια βασικά προγραμματάκια (πλοήγηση κλπ), διότι είναι το πρώτο μου PDA και είμαι ψιλοάσχετος από αυτό?

 

Thanx.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...