Jump to content

Σταθερή και ADSL από την Vodafone


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Τώρα έχουμε ΟΤΕ αλλά μάλλον οδεύουμε προς Voda, και στο σπίτι έχουμε 2 μπρίζες τηλεφώνου.

 

Δηλαδή αν κόψουμε τον ΟΤΕ και βάλω το SAGEM στη μια μπρίζα, τι πρέπει να κάνω στην άλλη για να δουλεύει μέσω VODA (τι είναι η παροχή του ΟΤΕ) ??

 

Όταν σταματάς τον ΟΤΕ δεν κόβεται και το καλώδιο........αυτό θα πρέπει να κοπεί στην ουσία.......αλλά μην το κάνεις μόνο σου φώναξε καλύτερα κανένα ηλεκτρολόγο....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμείς στο σπίτι χρησιμοποιούμε 3 συσκευές (για την ίδια γραμμή) και φοβάμαι ότι θα έχουμε πρόβλημα με αυτό το κουτί... :(

 

Aπο την εξυπηρέτηση 13830 με είxαν πει οτι λειτουργούν ΜΕΧΡΙ 3 ΣΥΣΚΕΥΕΣ και το ''πρόβλημα'' ειναι αυτο που ανέφερε ο Paixthsss στη 25/7 στο θεμα : Vodafone: Πρόγραμμα ομιλίας «Vodafone για το Σπίτι»

Link to comment
Share on other sites

Aπο την εξυπηρέτηση 13830 με είxαν πει οτι λειτουργούν ΜΕΧΡΙ 3 ΣΥΣΚΕΥΕΣ και το ''πρόβλημα'' ειναι αυτο που ανέφερε ο Paixthsss στη 25/7 στο θεμα : Vodafone: Πρόγραμμα ομιλίας «Vodafone για το Σπίτι»

 

Πιο αναλυτικά δεν θα μπορούσες να τα γράψεις!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια Μάκη! :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις αν υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιώ το σταθερο νούμερο καποιες ώρες που θα θέλω?Η σε καθε περιπτωση αν βρισκομαι σπιτι με το κινητό μου ανοιχτό θα χτυπάει το κινητό μου?

Κοινώς θα ήθελα να δουλεύει το κινητό μου αλλά όχι ταυτόχρονα με το σταθερό, ώστε αυτοί που γνωρίζουν το σταθερό μου νούμερο να μη με ενοχλούν κάποιες ώρες αλλά παράλληλα να λαμβάνω κλήσεις που γίνονταιο προς το κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις αν υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιώ το σταθερο νούμερο καποιες ώρες που θα θέλω?Η σε καθε περιπτωση αν βρισκομαι σπιτι με το κινητό μου ανοιχτό θα χτυπάει το κινητό μου?

Κοινώς θα ήθελα να δουλεύει το κινητό μου αλλά όχι ταυτόχρονα με το σταθερό, ώστε αυτοί που γνωρίζουν το σταθερό μου νούμερο να μη με ενοχλούν κάποιες ώρες αλλά παράλληλα να λαμβάνω κλήσεις που γίνονταιο προς το κινητό μου.

 

της κλασικές εκτροπές των κινητών ! η άμεση η μετά απο μερικά χτυπήματα !

 

:!: edit: όντως δεν μπορείς όμως να κάνεις ξεχωριστή εκτροπή για τον κινητό αριθμό και ξεχωριστή για τον σταθερό οπως λεει ο "gmmour"

δεν κατάλαβα την ερώτηση :O ,

ευχαριστώ "gmmour" για την διόρθωση !

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς όμως να κάνεις ξεχωριστή εκτροπή για τον κινητό αριθμό και ξεχωριστή για τον σταθερό... Αυτό θέλει να κάνει ο φίλος μας...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:

Με τον ΟΤΕ εχω 3 νουμερα στο σπιτι. (ISDN / 3 MSN.Το ενα ειναι Φαξ)

Μπορω να παρω και τα 3 με portability και να τα βαλω στο πακετο της Vodafone 3 σε 1;

Ιδανικα το καθε νουμερο να εχει ξεχωριστη εξοδο, αλλα τουλαχιστον το φαξ θα πρεπει να εχει συγκεκριμενη εξοδο, και να μην χτυπαει μαζι με τα αλλα.

 

Ξερει κανεις αν γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:

Με τον ΟΤΕ εχω 3 νουμερα στο σπιτι. (ISDN / 3 MSN.Το ενα ειναι Φαξ)

Μπορω να παρω και τα 3 με portability και να τα βαλω στο πακετο της Vodafone 3 σε 1;

Ιδανικα το καθε νουμερο να εχει ξεχωριστη εξοδο, αλλα τουλαχιστον το φαξ θα πρεπει να εχει συγκεκριμενη εξοδο, και να μην χτυπαει μαζι με τα αλλα.

 

Ξερει κανεις αν γινεται;

 

"Ιδανικα το καθε νουμερο να εχει ξεχωριστη εξοδο, ........" :lol:

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας ! (με έκανες και γέλασα να σε καλά) εχω και εγω τα ιδια με σενα ISDN με 2 MSN!

ΔΕΝ μπορεί να γίνει αυτο που λες 1 νούμερο μονο μπορείς να κανεις φορητοτητα με καθε νεα σύνδεση "Vodafone για το σπιτι"

και τα υπολυπα τα χάνεις ,

εκτος αν τα μετατρέψεις σε psdn 1,2,3 η 4 χωριστές και μετα αντίστοιχες νεες σύνδεσης "Vodafone για το σπιτι" .

Link to comment
Share on other sites

"Ιδανικα το καθε νουμερο να εχει ξεχωριστη εξοδο, ........" :lol:

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας ! (με έκανες και γέλασα να σε καλά) εχω και εγω τα ιδια με σενα ISDN με 2 MSN!

ΔΕΝ μπορεί να γίνει αυτο που λες 1 νούμερο μονο μπορείς να κανεις φορητοτητα με καθε νεα σύνδεση "Vodafone για το σπιτι"

και τα υπολυπα τα χάνεις ,

εκτος αν τα μετατρέψεις σε psdn 1,2,3 η 4 χωριστές και μετα αντίστοιχες νεες σύνδεσης "Vodafone για το σπιτι" .

 

και μου φαίνεται ότι δεν μπορείς να έχεις φαξ (τουλάχιστον προς το παρόν)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να μεταφέρω το σταθερό μου στην Vodafone. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς στους ήδη χρήστες σταθερού μέσω Vodafone: Είναι ευχαριστημένοι από την σύνδεση? Ο ήχος(η φωνή) από το σταθερό ακούγεται ικανοποιητικά(χωρίς παραμορφώσεις)? Αντιμετωπίζουν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα? Πόσες μέρες θα είναι νεκρό το τηλέφωνo λόγω της μετάβασης από τον ΟΤΕ στην Vodafone?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να μεταφέρω το σταθερό μου στην Vodafone. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς στους ήδη χρήστες σταθερού μέσω Vodafone: Είναι ευχαριστημένοι από την σύνδεση? Ο ήχος(η φωνή) από το σταθερό ακούγεται ικανοποιητικά(χωρίς παραμορφώσεις)? Αντιμετωπίζουν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα? Πόσες μέρες θα είναι νεκρό το τηλέφωνo λόγω της μετάβασης από τον ΟΤΕ στην Vodafone?

 

Ο ηχος ειναι πολυ σταθερος! Το εχω δουλεψει αρκετα με το Ericsson G30 και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Αν το τερματικο ειναι σε θεση οπου υπαρχει ικανοποιητικο σημα και σταθερο τοτε ειναι ολα ΟΚ. Αν εχεις καλη καλυψη Vodafone στο σπιτι θα εισαι μια χαρα. Αυτο θα το δεις χονδρικα με την ενδειξη του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με το προλαλήσασα με την διαφορά εγώ έχω το πρόβλημα με της "εκτός ζώνης κλήσεις" που είναι πολύ σπαστικό. Αν και πιστώνωνται.Πίστεύω σε σχέση με τις άλλες εταιρείες είναι καλλίτερη.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση (πιο χαζή δεν γίνεται):

 

Μπορώ να τους πω να με ενεργοποιήσουν το Μάρτη πχ και να εκμεταλλευτώ την προσφορά των 3 μηνών;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με τις "εκτός ζώνης κλήσεις"? Για σταθερό τηλέφωνο μιλάμε.

 

Μιλαμε για σταθερο μεσω του δικτυου της Vodafone. Ο τερματισμος γινεται καλωδιακα αλλα το τερματικο λειτουργει ασυρματα. Οταν γινεσαι συνδρομητης στην υπηρεσια δηλωνεις διευθυνση που θα λειτουργει το τηλεφωνο. Η Vodafone δημιουργει μια γεωγραφικη ζωνη που ειναι η περιοχη μεσα στην οποια ισχυουν οι τιμες της προσφορας. Εαν παρεις την καρτα SIM απο το τερματικο και φυγεις αλλου τοτε το τηλεφωνο δε λειτουργει. Εαν παλι την χρησιμοποιεις σε κανονικη συσκευη μεσα στη ζωνη λειτουργει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση (πιο χαζή δεν γίνεται):

 

Μπορώ να τους πω να με ενεργοποιήσουν το Μάρτη πχ και να εκμεταλλευτώ την προσφορά των 3 μηνών;

 

Μπορείς να αγοράσεις κάτι τώρα και να το πληρώσεις τον Μάρτη?.........όχι .....άρα.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο λειτουργεί εκτός ζώνης, όμως οι εισερχόμενες στον σταθερό αριθμό προωθούνται στον τηλεφωνητή και μπορείς να δεχτείς εισερχόμενες μόνο στον κινητό αριθμό. Επίσης οι εξερχόμενες κλήσεις χρεώνονται με διαφορετικό (ακριβότερο) τιμολόγιο (το οποίο πάντως είναι φθηνότερο από καρτοκινητό).
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έχετε ακούσει ότι ορισμένες φορές για το λόγο που δεν γνωρίζω μπορεί ξαφνικά εκεί που πας να κάνεις κλήσεις να σου λέει κλήσεις "εκτός ζώνης".Χωρίς μετακίνηση του voicebox.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μυρίζομαι αλλαγές στο adsl, σε ταχυτητα και τιμες.

 

ε τοτε εχεις πολυ ευαισθητη μυτη

 

στα 24 mbps πλεον η ταχυτητα σε full llu!

:lol:

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έχετε ακούσει ότι ορισμένες φορές για το λόγο που δεν γνωρίζω μπορεί ξαφνικά εκεί που πας να κάνεις κλήσεις να σου λέει κλήσεις "εκτός ζώνης".Χωρίς μετακίνηση του voicebox.

 

Εχω αναφερει εδω τον λογο για τον οποιο γινεται αυτο.;)

Link to comment
Share on other sites

Τον ξέρω τον λόγο δηλαδή από δω τον πληροφορήθηκα. Απλά τον αναφέρω.Να ρωτήσω όμως κάτι .Όταν μου το κάνει αυτό μπορεί να το κάνει και για μία εβδομάδα συνέχεια.Αν πούμε ότι έχεις δίκιο για φορτωμένο δίκτυο γιατί μου το κάνει συνέχεια.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τον ξέρω τον λόγο δηλαδή από δω τον πληροφορήθηκα. Απλά τον αναφέρω.Να ρωτήσω όμως κάτι .Όταν μου το κάνει αυτό μπορεί να το κάνει και για μία εβδομάδα συνέχεια.Αν πούμε ότι έχεις δίκιο για φορτωμένο δίκτυο γιατί μου το κάνει συνέχεια.

 

Γιατι προφανως ειναι τελειως λαθος η γεωγραφικη ζωνη που σου εχουν δημιουργησει. Μπορει για παραδειγμα να εχει λειτουργησει προσφατα κεραια στην περιοχη σου η οποια δεν εχει προστεθει στη ζωνη σου. Καλεσε στο 13830 και ζητησε ελεγχο της ζωνης σου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις πως έχουν τα πράγματα. Μένω σε μια περιοχή που είναι γούβα εδώ δεν πιάνει τίποτα ούτε τηλέφωνο ούτε tv . Πριν μερικούς μήνες η vodafone δεν ήξερε που έπεφτε η περιοχή μου γιατί δεν είχα σήμα.Τώρα βέβαια έχει βελτιωθεί πάρα πολύ με αποτέλεσμα να πιστώ να κάνω αυτό το πρόγραμμα. Και η ατυχία μου είναι ότι ενώ μέχρι σήμερα δεν είχα σήμα τώρα έχω αλλά μου βγάζει το μήνυμα εκτός ζώνης.Εγώ πάντα μετά που βγαίνει αυτό το μήνυμα ενημερώνω την vodafone και το δηλώνω σαν βλάβη .Από τις τρεις φορές που μου το έχει κάνει μέχρι στιγμής τις δύο φορές έφτιαξε μόνο του χωρίς να το πειράξουν οι τεχνικοί και την μία φορά έβγαλα την πρίζα από το voicebox και ως δια μαγείας ξαναδούλεψε.Τι άλλο να κάνω τους πρότεινα να κάνω διακοπή με υπαιτιότητα τους και μου λένε θα πληρώσω την επιδότηση.Βέβαια μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος με την απόδοση και δεν θέλω να το διακόψω αλλίως να είστε σίγουροι ότι θα έβρισκα την άκρη να το κόψω.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τα νέα προγράμματα* Vodafone ADSL X series απολαμβάνετε Internet σε ταχύτητες που φτάνουν τα 24 Μbps, από 18€ το μήνα, χωρίς προπληρωμές και πρόσθετα κόστη ενεργοποίησης.

* Tα νέα προγράμματα είναι διαθέσιμα σε ταχύτητες έως 24Μbps για αιτήσεις συνδρομών έως και την 31/10/2007.

 

Tα προγράμματα Vodafone ADSL προσφέρουν:

 

* Απεριόριστη ADSL πρόσβαση στο Internet με υψηλές ταχύτητες που φτάνουν τα 24 Mbps για Downloading και το 1 Mbps για Uploading

* Σταθερή μηνιαία χρέωση, χωρίς προπληρωμές και κόστη ενεργοποίησης

* Δωρεάν εξοπλισμό ADSL2+ Router με (προαιρετική) δυνατότητα ασύρματης

δικτύωσης (Wi-Fi)

* 24ωρη τηλεφωνική εξυπηρέτηση και τεχνική υποστήριξη στο 13830

* 2 δωρεάν λογαριασμούς email

* Εξελιγμένη προστασία από ιούς (anti-virus) και κακόβουλα μηνύματα (anti-spam)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...