Jump to content

Σταθερή και ADSL από την Vodafone


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

..εμ φαντάζομαι κανένας δεν σκόπευε να δώσει dsl "μέσω" 3G, ο Takeovernet μάλλον το είπε ειρωνικά...

 

 

 

Η WIND Θ Α Δ Ω Σ Ε Ι μαζι με ADSL και 3G mobile Internet..

και ο λογος ...απλος!! οσοι θα εχουν ADSL ΔΕΝ θα ΞΕΣΚΙΖΟΥΝ το 3G δυκτιο ..οποτε γιατι οχι !!

Δεν προκειτε να κατεβασει κανεις Gigabytes απο τον αερα του 3G..απο τη στιγμη που θα εχει ΚΑΙ ADSL σπιτι του.

Δεν αποκλειεται να δωσει 40 GB οριο η wind στα τελη σεπτεμβρη...3G με τελλας ADSL

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

..εμ φαντάζομαι κανένας δεν σκόπευε να δώσει dsl "μέσω" 3G, ο Takeovernet μάλλον το είπε ειρωνικά...

 

Ειρωνικά το ειπα, αλλα μαλλον αλλάζω γνώμη. Ηδη εχουν δωθει...

Link to comment
Share on other sites

Με τι τιμές όμως;

 

Δωρεαν και απεριοριστο.

 

Σε οσους καθυστερει η ενεργοποιηση πολυ εξαιτιας βλακιας hol ή OTE, η vf του δινει μια usb δωρεαν μεχρι να συνδεθουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλο λέω. Εγώ πχ που δεν ξέρω πού πατώ και πού βρίσκομαι κάθε μέρα, και εκτός τα 35€/μήνα που δίνω στην On Telecoms, δίνω άλλα 10-15€ σε net cafe, αν θα μπορούσα να είχα απεριόριστο 3G, όχι όμως σαν αυτό της Wind με τα 3,5€ και τον περιορισμό στο 1Mb. Ας είναι και περιορισμός στα GB, αλλά να είναι κάτι σοβαρό, όχι σαν αυτό που έχουν τώρα και κλέβουν τον κοσμάκη.
Link to comment
Share on other sites

εξαρταται το που μενεις, τις αναγκες σου..

καλο πακετο αν και σε ενα μηνα θα εχει και η wind πακετο. παντως το πακετο ειναι μια χαρα της vodafone αλλα περιμενε λιγο μεχρι να βγαλει και η wind μπορει να δωσει καμια προσφορα....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται το που μενεις, τις αναγκες σου..

καλο πακετο αν και σε ενα μηνα θα εχει και η wind πακετο. παντως το πακετο ειναι μια χαρα της vodafone αλλα περιμενε λιγο μεχρι να βγαλει και η wind μπορει να δωσει καμια προσφορα....

 

Πολύ νωρίς μου φαίνεται για την Wind.........μακάρι αλλά δεν το βλέπω......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται το που μενεις, τις αναγκες σου..

καλο πακετο αν και σε ενα μηνα θα εχει και η wind πακετο. παντως το πακετο ειναι μια χαρα της vodafone αλλα περιμενε λιγο μεχρι να βγαλει και η wind μπορει να δωσει καμια προσφορα....

Εδω δεν υπαρχει θεμα περιμενε γιατι αν περιμενω κ ληξει το συμβολαιο,δεν θα χω internet,οποτε...

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου αν το εχετε και τη γνωμη σας ?

Εγω θα σας την πω εν καιρο καθως ειμαι απο τους πρωτους σχεδον πελατες

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή έχεις adsl? πήρες το ασύρματο ή το ενσύρματο μοντεμ?

 

γιατί και εγώ έκανα αίτηση για σταθερό και adsl από αρχές Αυγούστου, και ενώ τότε φιανόταν άμεσα διαθέσιμο το adsl, τώρα μου λένε για την περιοχή μου από 15/9 και βλέπουμε.... οπότε έχω εξερχόμενες από το κινητοσταθερό, αλλά εξακολουθώ να πληρώνω ΟΤΕ για το σταθερό και δεν έχω και adsl.....

Link to comment
Share on other sites

εκανα αιτηση στις 7/7

με συνεδεσαν εν μερη στις 1/8

ειχα πολλα προβληματα και εμεινα χωρις ιντερνετ περιπου 8 μερες

αναγκαστηκα να στειλω email με κοινοποιηση στην ΕΕΤΤ και στην ενωση καταναλωτων

τελικα με τα ζορια μπηκε το ιντερνετ και η σταθερη τηλεφωνια

 

στο ιντερνετ ακομα δεν εχουμε ξεμπλεξει καθως τα κανανε μουτι στα pass και εχω αλλα αντι αλλων

 

απο mikrosoft κατεβαζω με 1,1mb

απο εσωτερικο κατεβαζω με 500kb

 

στο τηλεφωνο ειχαμε προβληματα καθως ειχαν δηλωσει μονο 1 κυψελη απο 3 με αποτελεσμα ακομα να με βλεπει μερικες φορες εκτος ζωνης

αυτο θα λυθει οσονουπω

 

απο modem εχω ενσυρματο δεν θυμαμαι μαρκα οταν παω σπιτι θα το δω

 

το μονο και σοβαρο προβλημα τους ειναι οτι δεν εχουν ακομα ρονταρει την υπηρεσια με αποτελεσμα να μην εχουν καλο support γρηγορο

 

αν θελετε σας βαζω και τα email που εχω στειλει !!

ακομα περιμενω απαντηση στο πρωτο γραπτη που την απαιτει και η ΕΕΤΤ να την διαβασει κατοπιν αιτηματος μου

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

εκανα αιτηση στις 7/7

με συνεδεσαν εν μερη στις 1/8

ειχα πολλα προβληματα και εμεινα χωρις ιντερνετ περιπου 8 μερες

αναγκαστηκα να στειλω email με κοινοποιηση στην ΕΕΤΤ και στην ενωση καταναλωτων

τελικα με τα ζορια μπηκε το ιντερνετ και η σταθερη τηλεφωνια

 

στο ιντερνετ ακομα δεν εχουμε ξεμπλεξει καθως τα κανανε μουτι στα pass και εχω αλλα αντι αλλων

 

απο mikrosoft κατεβαζω με 1,1mb

απο εσωτερικο κατεβαζω με 500kb

 

στο τηλεφωνο ειχαμε προβληματα καθως ειχαν δηλωσει μονο 1 κυψελη απο 3 με αποτελεσμα ακομα να με βλεπει μερικες φορες εκτος ζωνης

αυτο θα λυθει οσονουπω

 

απο modem εχω ενσυρματο δεν θυμαμαι μαρκα οταν παω σπιτι θα το δω

 

το μονο και σοβαρο προβλημα τους ειναι οτι δεν εχουν ακομα ρονταρει την υπηρεσια με αποτελεσμα να μην εχουν καλο support γρηγορο

 

αν θελετε σας βαζω και τα email που εχω στειλει !!

ακομα περιμενω απαντηση στο πρωτο γραπτη που την απαιτει και η ΕΕΤΤ να την διαβασει κατοπιν αιτηματος μου

Δηλαδη ψιλομουφα δειχνει και η voda, καλή αρχή έκανε και ημουν σχεδον ετοιμος να προχωρησω στη μεταφορα του adsl μου αλλα αν ειναι να μεινω και 8 μερες χωρις χαιρετισματα. Δηλαδη με λίγα λογια δεν υπαρχει αξιοπιστη εταιρεια πλέον, όλες εχουν τα ιδια χάλια στην εξυπηρετηση. Κριμα και ευχομουν η voda να διαφερει σε αυτο τουλαχιστον.

Φίλε σε ποιο κέντρο εισαι;; απο ποια εταιρεια adsl εκανες μεταφορα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αιγαλεω ειμαι και ειχα otenet

 

Ο Οτε κανει νερα στις αλλαγες

Οταν πειρα τον Οτε να ρωτησω ποσο θα κανει να γυρισω πισω μου ειπαν μονο 3 μερες ενω εξυπηρετουν σε 18 μερες αμα φευγεις !!

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Εγω ενερργοποιηθηκα μεσα σε 13 εργασιμες μερες με φορητοτητα αριθμου και FULL LLU DSL. Μεχρι τωρα ολα πανε καλα...Ελπιζω να συνεχισει ετσι
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ψιλομουφα δειχνει και η voda, καλή αρχή έκανε και ημουν σχεδον ετοιμος να προχωρησω στη μεταφορα του adsl μου αλλα αν ειναι να μεινω και 8 μερες χωρις χαιρετισματα. Δηλαδη με λίγα λογια δεν υπαρχει αξιοπιστη εταιρεια πλέον, όλες εχουν τα ιδια χάλια στην εξυπηρετηση. Κριμα και ευχομουν η voda να διαφερει σε αυτο τουλαχιστον.

Φίλε σε ποιο κέντρο εισαι;; απο ποια εταιρεια adsl εκανες μεταφορα;

 

Στο adslgr.com κάποιο παλικάρι ανέφερε ότι του δώσανε δωρεάν data mobile card, μέχρι να του ενεργοποιήσουν το adsl.

Link to comment
Share on other sites

Στο adslgr.com κάποιο παλικάρι ανέφερε ότι του δώσανε δωρεάν data mobile card, μέχρι να του ενεργοποιήσουν το adsl.

Ισχύει.;)

Link to comment
Share on other sites

Στο adslgr.com κάποιο παλικάρι ανέφερε ότι του δώσανε δωρεάν data mobile card, μέχρι να του ενεργοποιήσουν το adsl.

Iσχύει αλλα τι να το κάνω αν κανει 1,5 μηνα να συνδεθει και πάει στο καλο εγω εχω ηδη συνδεση οπότε απλά θ΄αργησει η μεταβαση αλλα απ΄οτι καταλαβαινω και απο τους φίλους οι ταχυτητες δεν ειναι και πολύ καλές. Αν ειναι να μπω σ΄αυτη τη διαδικασία και απο τα 100kb/s που κατεβαζω απο οτενετ τωρα να μεινω στα ιδια (φιλη μου χθες μπηκε στο 2play της forthnet και κατεβαζει με 130kb/s, να τα βρασω τα 24Μbit

 

ΥΓ: voulistas εσυ σε ποια περιοχη εισαι και με τι ταχυτητες κατεβαζεις πλέον;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Iσχύει αλλα τι να το κάνω αν κανει 1,5 μηνα να συνδεθει και πάει στο καλο εγω εχω ηδη συνδεση οπότε απλά θ΄αργησει η μεταβαση αλλα απ΄οτι καταλαβαινω και απο τους φίλους οι ταχυτητες δεν ειναι και πολύ καλές. Αν ειναι να μπω σ΄αυτη τη διαδικασία και απο τα 100kb/s που κατεβαζω απο οτενετ τωρα να μεινω στα ιδια (φιλη μου χθες μπηκε στο 2play της forthnet και κατεβαζει με 130kb/s, να τα βρασω τα 24Μbit

 

 

Δεν έχουν όλοι πρόβλημα με τη ταχύτητα, ούτε καν οι περισσότεροι.

Μην γενικεύουμε αυθαίρετα με βάση 2-3 παράπονα που είδαμε σε ένα forum (και που ανάλογα θα δούμε για όλες τις εταιρείες). Τα συνηθέστερα παράπονα για τις υπηρεσίες της Vodafone (από πληροφορίες μέσα από την εταιρεία με βάση το feedback των χρηστών) είναι:

α)πρόβλημα προσδιορισμού home zone και γενικότερα κλήσεις εκτός ζώνης στο σταθερό

β)καθυστερημένη ενεργοποίηση ADSL (μέσω ιδιόκτητου).

 

Tο πρώτο έχει πλέον περιοριστεί σε λίγες για να μη πω ελάχιστες περιπτώσεις και σε κάθε περίπτωση, ανεξάρτητα από το χρόνο αποκατάστασης, το κόστος των κλήσεων που θεωρήθηκαν λόγω του προβλήματος "εκτός ζώνης" σε επόμενο λογαριασμό πιστώνονται (εφόσον ο συνδρομητής το δηλώσει τηλεφωνικά στο customer care). Το δεύτερο δυστυχώς είναι ένα θέμα το οποίο το παλεύουν ακόμα, και στο οποίο ευθύνεται και ο ΟΤΕ αλλά και η HOL (όχι ότι αυτό αφορά το συνδρομητή), αλλά ως γνωστόν συμβαίνει σε όλους τους ιδιώτικούς ISPs .Και πάλι το ότι σε "δύσκολες" περιπτώσεις η εταιρεία δίνει 3G VMCCs αποδεικνύει πως ενδιαφέρεται για τους συνδρομητές της και προσπαθεί να μην χαλάσει την εικόνα της (όπως γίνεται με τους μικρούς ιδιωτικούς ISPs) εξαιτίας της απαράδεκτης κατάστασης που επικρατεί στην Ελλάδα με το ADSL και τις LLU συνδέσεις.

 

Όπως και να έχει χρειάζονται βελτίωση οι υπηρεσίες, αλλά μην ξεχνάμε πως τώρα μπήκε στο τομέα των ευρυζωνικών, έχει δρόμο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Iσχύει αλλα τι να το κάνω αν κανει 1,5 μηνα να συνδεθει και πάει στο καλο εγω εχω ηδη συνδεση οπότε απλά θ΄αργησει η μεταβαση αλλα απ΄οτι καταλαβαινω και απο τους φίλους οι ταχυτητες δεν ειναι και πολύ καλές. Αν ειναι να μπω σ΄αυτη τη διαδικασία και απο τα 100kb/s που κατεβαζω απο οτενετ τωρα να μεινω στα ιδια (φιλη μου χθες μπηκε στο 2play της forthnet και κατεβαζει με 130kb/s, να τα βρασω τα 24Μbit

 

ΥΓ: voulistas εσυ σε ποια περιοχη εισαι και με τι ταχυτητες κατεβαζεις πλέον;

 

Εγω μενω Γαλατσι. Για ταχυτητες δεν μπορω να πω ακομα μιας και στην πρωτη μερα συγχρονιζω στα 510Kbps Upload/Download. Φανταζομαι σημερα αυριο θα παω στα 12/1 και θα μπορω να εχω αποψη. Λιγο που δοκιμασα με αυτες τις ταχυτητες ολα εδειχναν νορμαλ.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αρκετοι απο εσας θα εχετε ζητησει απο τη Vodafone σταθερο και Internet σε περιοχες που δεν εχει ιδιοκτητο η Vodafone(HOL).

 

Εφοσον δεχεται το αιτημα για σταθερο που σημαινει διακοπη συνδεσης ΟΤΕ, τοτε πως και απο που παρεχει Internet? Υφισταται ο συνδυασμος?

Link to comment
Share on other sites

mpainω κατευθειαν στο ψητο1

σημερα σερνεται η συνδεσει μου στο Internet.

εχω κανει συνδεσει vodafone 768.μεχρι και σημερα το πρωι ολα καλα.

απο το μεσημερι και μεχρι τωρα σερνεται η ταχυτητα.

και μετα απο ενα speed test poy ekana moy εβγαλε ping 9999.

τι ειναι αυτο?

διορθωνεται?

υπαρχει περιπτωση να ξεκιναει απο εμενα το προβλημα?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...