Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16€ σας το πουλάνε το motul εκεί????9 το έχουμε εδώ:p

 

ναι ασε ημουν χαρουμενος που θα εβαζα motul(v300) και τα εβαλα και δεν ειναι και πολυ καλα το μοτερ ιδρωνει αμεσως:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι ασε ημουν χαρουμενος που θα εβαζα motul(v300) και τα εβαλα και δεν ειναι και πολυ καλα το μοτερ ιδρωνει αμεσως:X

 

Α ωραία:mad:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν θα κανονίσουμε καμιά εκδρομούλα με τα μοτεράκια μας; Σε συνδυασμό με καφέ και συζητησούλα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βάζω τα yamalube και είμαι μια χαρά, κάνουν και 9 ευρώ.

Ρε παιδιά τα πίσω φρένα μια μου πιάνουν χαμηλά μια ψηλά, ξέρετε γιατί; τις προάλες που χρειάστικα φρενάρισμα πανικού κόντεψα να τρακάρω, έπιασαν τελείως κάτω και μετά δεν ήξερε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βάζω τα yamalube και είμαι μια χαρά, κάνουν και 9 ευρώ.

Ρε παιδιά τα πίσω φρένα μια μου πιάνουν χαμηλά μια ψηλά, ξέρετε γιατί; τις προάλες που χρειάστικα φρενάρισμα πανικού κόντεψα να τρακάρω, έπιασαν τελείως κάτω και μετά δεν ήξερε τίποτα.

 

ρυθμισε (συγκεκριμενα σφιξε) την πεταλουδα του φρενου,βρισκεται κατω απ το ψαλιδι στην πλευρα της εξατμισης,και ειναι σαν βιδα με "αυτακια",γυρνα την προς τα δεξια περιπου 3-4 κυκλους,και μετα πατα το φρενο καμια 10αρια φορες να δεις αν ειναι οκ:)

Link to comment
Share on other sites

Μα τι να σφύξω όταν σου λέω ότι απο τις 10 φορές τι μια το κάνει; τις άλλες συμπεριφέρετε κανονικά, αν το σφύξω θα βρίσκουν τα τακάκια πάνω στο τύμπανο του ταμπούρου.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια αυτο το εχω παθει και εγω......... οταν τρεχω και παταω σχεδων τερμα το μπροστα φρενω το μηχανακι απο πισω σηκωνεται (οχι στον αερα) και το πισω φρενο επειδη το μηχανακι ειναι με monoshock χαλαρωνει και δεν πιανει στη θεση που επρεπε να πιανει............ οταν αφηνω το μπροστα φρενω και το μηχανακι απο πισω στη κανονικη του θεση τοτε ολα μια χαρα......
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

υπαρχει αυτος ο αισθητηρας στα παπακια μας??? εγω δεν θυμαμαι να τον ειδα............

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αυτος ο αισθητηρας στα παπακια μας??? εγω δεν θυμαμαι να τον ειδα............

 

ναι αλλα για να λεει οτι κανει στο μηχανακι....κατι θα ξερει

Link to comment
Share on other sites

καλα μην παιρνεις & ορκο...

 

 

Σωστος.Γραφει και οτι δεν φερει ευθυνη αν γινει καμια στραβη.Σοβαρος επαγγελματιας.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος.Γραφει και οτι δεν φερει ευθυνη αν γινει καμια στραβη.Σοβαρος επαγγελματιας.

 

:lol::lol: οποτε μαπα το καρπουζι κριμα και ελεγα να το δοκιμασω στο address μου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, έχω και εγώ την GPR, ο ήχος είναι εξεραιτικός και οι αποδόσεις αρκετά καλές θα έλεγα αλλά θα προτιμούσα λίγο παραπάνω θόρυβο. Ακούστηκαν πολλά οτι ο σιγαστήρας δεν βγαίνει αλλά η αλήθεια είναι ότι βγαίνει!!! Είδα ένα παλικάρι προχτές στον δρόμο με crypton και gpr και έκανε πάρα πολύ θόρυβο (εγώ ούτε που ακουγόμουν σε σύγκριση με αυτόν).

 

Γνωρίζει κανείς πως βγαίνει ο σιγαστήρας στην GPR? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, έχω και εγώ την GPR, ο ήχος είναι εξεραιτικός και οι αποδόσεις αρκετά καλές θα έλεγα αλλά θα προτιμούσα λίγο παραπάνω θόρυβο. Ακούστηκαν πολλά οτι ο σιγαστήρας δεν βγαίνει αλλά η αλήθεια είναι ότι βγαίνει!!! Είδα ένα παλικάρι προχτές στον δρόμο με crypton και gpr και έκανε πάρα πολύ θόρυβο (εγώ ούτε που ακουγόμουν σε σύγκριση με αυτόν).

 

Γνωρίζει κανείς πως βγαίνει ο σιγαστήρας στην GPR? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Στην μπουκα της εξατμισης λογικα πρεπει να χει ενα πριτσινι που συγκρατει τον σιγαστηρα μεσα στο στομιο.Με το δραπανο και το αναλογο τρυπανακι το τρυπας και το αφαιρεις.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει πριτσινι; Γιατι απ' οτι ξερω οι εξατμισεις με σιγαστηρα εχουν μια μικρη βιδουλα που την ξεβιδωνεις και μετα βγαζεις τον σιγαστήρα
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το ταμπουρο βγαλε φωτο και βαλτην να δουμε πως ειναι απο μεσα.

Δύσκολα μου βάζεις φίλε μου, θα κάνω υπομονή σε 2000 χλμ πάω για το σέρβις των 7000 χλμ οπώτε εκεί θα το ανοίξω για να το τρίψω κι όλας.

Κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω ρε παιδιά, όταν τρέχω με καμιά 100αρα χλμ και βλέπω απο μακριά κόκκινο πατάω την ταχύτητα, σαν να θέλω να βάλω πέμτη και κρατώνταστο πατημένο σαν να συμπλεχτάρω ένα πράγμα, πάω ρολαριστά μέχρι το φανάρι. Είναι καλό αυτό; και αν ναι τότε γιατί δεν σου επιτρέπει να βάλεις απο τετάρτη νεκρό εν κινήση παρά μόνο όταν σταματήσεις εντελώς;

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα μου βάζεις φίλε μου, θα κάνω υπομονή σε 2000 χλμ πάω για το σέρβις των 7000 χλμ οπώτε εκεί θα το ανοίξω για να το τρίψω κι όλας.

Κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω ρε παιδιά, όταν τρέχω με καμιά 100αρα χλμ και βλέπω απο μακριά κόκκινο πατάω την ταχύτητα, σαν να θέλω να βάλω πέμτη και κρατώνταστο πατημένο σαν να συμπλεχτάρω ένα πράγμα, πάω ρολαριστά μέχρι το φανάρι. Είναι καλό αυτό; και αν ναι τότε γιατί δεν σου επιτρέπει να βάλεις απο τετάρτη νεκρό εν κινήση παρά μόνο όταν σταματήσεις εντελώς;

 

Γιατι οταν εχεις ταχυτητα στο σασμαν εχεις καληυτερο ελεγχο του οχηματος σου.Ασε που ετσι οπως κανεις τρως τον συμπλεκτη γιατι τον πατας.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα μου βάζεις φίλε μου, θα κάνω υπομονή σε 2000 χλμ πάω για το σέρβις των 7000 χλμ οπώτε εκεί θα το ανοίξω για να το τρίψω κι όλας.

Κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω ρε παιδιά, όταν τρέχω με καμιά 100αρα χλμ και βλέπω απο μακριά κόκκινο πατάω την ταχύτητα, σαν να θέλω να βάλω πέμτη και κρατώνταστο πατημένο σαν να συμπλεχτάρω ένα πράγμα, πάω ρολαριστά μέχρι το φανάρι. Είναι καλό αυτό; και αν ναι τότε γιατί δεν σου επιτρέπει να βάλεις απο τετάρτη νεκρό εν κινήση παρά μόνο όταν σταματήσεις εντελώς;

γιατι αδερφε αν πηγαινεις με 100 οπως λες και κατα λαθος πατησεις απο 4 στον μυλο νεκρα και υστερα 1 τοτε θα παρεις το κιβωτιο στα χερια και θα μετρησεις με την μουρη την ασφαλτο οσο για την απορια σου στο αν κανεις καλα σου απανταει σωστα ο madloufos

Γιατι οταν εχεις ταχυτητα στο σασμαν εχεις καληυτερο ελεγχο του οχηματος σου.Ασε που ετσι οπως κανεις τρως τον συμπλεκτη γιατι τον πατας.
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι σ ενος φιλου μου το στρογγυλοφαναρο απο 3η μπορουσες να βαλεις 1η.Μια φορα το εκανα και κοντεψα να σκοτωθω.Μπλοκαραν ολα στο μηχανακι.Ευτυχως που ηταν μαμα.Καπως ετσι θα γινοταν και με σενα.
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι σ ενος φιλου μου το στρογγυλοφαναρο απο 3η μπορουσες να βαλεις 1η.Μια φορα το εκανα και κοντεψα να σκοτωθω.Μπλοκαραν ολα στο μηχανακι.Ευτυχως που ηταν μαμα.Καπως ετσι θα γινοταν και με σενα.

 

και εγω το εχω παθει......με το λιφαν που ειχα(ιδιο με το supra αλλα ειχα βαλει μοτερ 125)οπως ειχα νεκρα ξεχαστηκα και καταλαθος εβαλα πρωτη(και πηγαινα με καμποσα km κατηφορα ηταν)και το μηχανακι αρχισε τις παντες....και κοντεψα να φαω τα μουτρα μου....

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει πριτσινι; Γιατι απ' οτι ξερω οι εξατμισεις με σιγαστηρα εχουν μια μικρη βιδουλα που την ξεβιδωνεις και μετα βγαζεις τον σιγαστήρα

 

Kαποιες εχουν πριτσινι καποιες μπορει να ειναι με βιδα.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω και εγω την gpr και ο σιγαστηρας ειναι με μια αλενοβιδα..........τελος.
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...