Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σασ παιδια εχω το χ εναμησι χρονο εχω προχωρισει σε αρκετεσ βελτιωσεισ και ειμαι πολυ ικανοποιημενοσ απο το μηχανακι. διαβαζω το φορουμ απο την αρχη και ειναι πολη ενδιαφερον αν και επαναλαμβανωνται πολεσ φορεσ τα ιδια πραγματα. βασικα θελω να ρωτησω αν εχει καταφερει καποιοσ να βγαλει τον κοφτη απο το μηχανακι και αν ναι πωσ.ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σασ παιδια εχω το χ εναμησι χρονο εχω προχωρισει σε αρκετεσ βελτιωσεισ και ειμαι πολυ ικανοποιημενοσ απο το μηχανακι. διαβαζω το φορουμ απο την αρχη και ειναι πολη ενδιαφερον αν και επαναλαμβανωνται πολεσ φορεσ τα ιδια πραγματα. βασικα θελω να ρωτησω αν εχει καταφερει καποιοσ να βγαλει τον κοφτη απο το μηχανακι και αν ναι πωσ.ευχαριστω εκ των προτερων.

 

http://www.gcenter.gr/spiliotis/Uploads/SPILIOTIS_C.pdf ......φιλε δες το project για το crypton x.....λεει οτι η ecu ρυθμιζει και κοφτη.............

Link to comment
Share on other sites

http://www.gcenter.gr/spiliotis/Uploads/SPILIOTIS_C.pdf ......φιλε δες το project για το crypton x.....λεει οτι η ecu ρυθμιζει και κοφτη.............

 

ο σπυλιωτης πρεπει να χρισιμοποιει αυτον τον εγκεφαλο

http://www.ignitech.cz/english/ignijet/ignijet%202007/ignijet%202007.htm

Link to comment
Share on other sites

ωραιος εγκεφαλος αυτος αλλα ειναι πολα τα λευτα δεν νομιζετε?Αληθεια ενδιαφερετε κανενας για κυλινδοπιστονα για το crypton ειναι ενα συνεργειο εδω στην περιοχη μου που φτιαχνει 61 χιλιοστα το μηχανακι μας δεν ξερω που εχει βρει τον κυλινδρο αλλα δουλευει καλα.
Link to comment
Share on other sites

ωραιος εγκεφαλος αυτος αλλα ειναι πολα τα λευτα δεν νομιζετε?Αληθεια ενδιαφερετε κανενας για κυλινδοπιστονα για το crypton ειναι ενα συνεργειο εδω στην περιοχη μου που φτιαχνει 61 χιλιοστα το μηχανακι μας δεν ξερω που εχει βρει τον κυλινδρο αλλα δουλευει καλα.

 

υπαρχει και κυλ/νο 63mm για το x;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και κυλ/νο 63mm για το x;)

 

και mallosi κιολας....:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ετσι μπραβο:D

 

αν και αρκετα mm(182cc)πιστευω οτι το μηχανακι θα ειναι και για βολτες.....γιατι τα malossi εχουν κορυφαια ποιοτητα και αντοχη

Link to comment
Share on other sites

αν και αρκετα mm(182cc)πιστευω οτι το μηχανακι θα ειναι και για βολτες.....γιατι τα malossi εχουν κορυφαια ποιοτητα και αντοχη

 

καλυτερα πιστευω ειναι να το κανεις 58mm αν το θες για βολτες γιατι οσο περισσοτερα mm ειναι τοσο λιγοτερη αξιοπιστια εχει γιατι μπορει να ειναι 63mm και το κυλ/νο malossi αλλα δεν ξερεις αν το αντεχει η στροφαλομπιελα:X

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το project τοθ σπυλιωτη........ αν ομως ελεγε και τιμες θα ηταν ακομη καλυτερο....
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

τα ξερω τα malossi αλλα φοβαμαι μη βαρεσει μπιελα με τοση δυναμη που θα εχει και μαλλον θα βαλω τα 61 που ειναι αρκετα οικονομικοτερα και εχει πιστονι malossi.κανας εκεντροφορος παιζει? εκτοσ απο αυτον με τα 160 ευρω του μαυριδη
Link to comment
Share on other sites

τα ξερω τα malossi αλλα φοβαμαι μη βαρεσει μπιελα με τοση δυναμη που θα εχει και μαλλον θα βαλω τα 61 που ειναι αρκετα οικονομικοτερα και εχει πιστονι malossi.κανας εκεντροφορος παιζει? εκτοσ απο αυτον με τα 160 ευρω του μαυριδη

 

φτιαξε τον δικο σου

Link to comment
Share on other sites

τι τον κεντροφορο? που να τον φτιαξω?

 

ναι,νομιζω σε τορνο το φτιαχνουν

Link to comment
Share on other sites

ναι,νομιζω σε τορνο το φτιαχνουν

 

Δεν φτιάχνεται σε τόρνο.Θέλει ειδικά μηχανήματα και πολλές γνώσεις για να το κάνεις,πράμα που στην Ελλάδα λίγοι έχουν.Λίγοι αλλά καλόι:D

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Ειμαι καινουριος στο forum

 

τρεις ερωτησεις για οποιον ξερει και θελει να βοηθησει

 

1) Λαδι (μαρκα και τιμη)

2) Λαστιχα (οχι DUNLOP TT900, τα φοραγα στο ινοβα, το οποιο μου το εφαγαν. Αν καποιος ενδιαφερεται ειναι παρα πολυ καλα και σε στεγνο και σε βρεγμενο δρομο. Εγω δεν τα ξαναβαζω για ευνοητους λογους)

3)Μια ΚΑΛΗ εξατμιση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Ειμαι καινουριος στο forum

 

τρεις ερωτησεις για οποιον ξερει και θελει να βοηθησει

 

2) Λαστιχα (οχι DUNLOP TT900, τα φοραγα στο ινοβα, το οποιο μου το εφαγαν. Αν καποιος ενδιαφερεται ειναι παρα πολυ καλα και σε στεγνο και σε βρεγμενο δρομο. Εγω δεν τα ξαναβαζω για ευνοητους λογους)

 

τα θεωρεις "γρουσουζικα"???

Link to comment
Share on other sites

τα θεωρεις "γρουσουζικα"???

 

δεν τα βαζω, οχι γιατι τα θεωρω γρουσουζικα ,αντιθετως ειναι παρα πολυ καλα λαστιχα, αλλα γιατι θα μου θυμιζουν το μηχανακι που μου εκλεψαν:mad: κατι καλοπαιδα.

ειναι ψυχολογικο το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Ειμαι καινουριος στο forum

 

τρεις ερωτησεις για οποιον ξερει και θελει να βοηθησει

 

1) Λαδι (μαρκα και τιμη)

2) Λαστιχα (οχι DUNLOP TT900, τα φοραγα στο ινοβα, το οποιο μου το εφαγαν. Αν καποιος ενδιαφερεται ειναι παρα πολυ καλα και σε στεγνο και σε βρεγμενο δρομο. Εγω δεν τα ξαναβαζω για ευνοητους λογους)

3)Μια ΚΑΛΗ εξατμιση

 

1)motul(16euro),valvoline(13euro)

2)michelin m45,michelin m62,metzeler me22,michelin pilot

3)G.P.R,Protech

Link to comment
Share on other sites

1)motul(16euro),valvoline(13euro)

2)michelin m45,michelin m62,metzeler me22,michelin pilot

3)G.P.R,Protech

 

 

σε ευχαριστω για την βοηθεια apostolis15

τι νουμερα για motul?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την βοηθεια apostolis15

τι νουμερα για motul?

 

κοιτα επειδη τωρα χειμωνιαζει καλο ειναι να βαλεις 10-40.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια ιδεα που θα βρουμε αυτο το εξαρτιμα? http://rextorcdi.com/site/?page_id=3&ptag=crypton-x

Κανει περισσοτερα απο το rapid bike και κοστιζει πολυ λιγα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια ιδεα που θα βρουμε αυτο το εξαρτιμα? http://rextorcdi.com/site/?page_id=3&ptag=crypton-x

Κανει περισσοτερα απο το rapid bike και κοστιζει πολυ λιγα!!

 

δεν κανει για το μηχανακι μας αυτο.

 

δουλευει μονο με καρμπυρατερ.

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

1)motul(16euro)

 

 

16€ σας το πουλάνε το motul εκεί????9 το έχουμε εδώ:p

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...