Jump to content

Wind ADSL & σταθερή τηλεφωνία


kateriniotis
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;  

72 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;

    • Απόλυτα
      22
    • Αρκετά
      17
    • Όχι τόσο πολύ
      14
    • Καθόλου
      19


Recommended Posts

Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι πριν απο λιγους μηνες η ΤΕΛΛΑΣ ηταν πρωτη σε full llu συνδεσεις με την forthnet λιγο ποιο πισω.... Τωρα η forthnet ξεπερασε τις 100.000 και η ΤΕΛΛΑΣ εμεινε πισω..... Ας ξυπνησουν κατω οι κυριοι της Αθηνας να δωσουν το ΟΚ για full llu και απο τα καταστηματα Wind....

Ξεχνάς μάλλον ότι η forthnet πλέον δίνει full llu σε 36 πόλεις. Η tellas σε πόσες δίνει; Άρα δεν είναι θέμα της wind και των καταστημάτων της αλλά θέμα της κατακαημένης tellas...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 863
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επισκέπτης
Ξεχνάς μάλλον ότι η forthnet πλέον δίνει full llu σε 36 πόλεις. Η tellas σε πόσες δίνει; Άρα δεν είναι θέμα της wind και των καταστημάτων της αλλά θέμα της κατακαημένης tellas...

 

Αγαπητε φιλε Πετρο. Αθηνα και θεσσαλονικη ειναι η μιση Ελλαδα και παραπανω απο πλυθησμιακης αποψεως..... Οποτε δεν μου λενε τιποτε οι 36 πολεις....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε Πετρο. Αθηνα και θεσσαλονικη ειναι η μιση Ελλαδα και παραπανω απο πλυθησμιακης αποψεως..... Οποτε δεν μου λενε τιποτε οι 36 πολεις....

Όταν μιλάς όμως για λίγες χιλιάδες συνδέσεις (λες ότι η forthnet ξεπέρασε τις 100.000) δεν μπορείς να σκεφτείς ότι είναι νούμερα που εύκολα μαζεύονται από τις υπόλοιπες πόλεις; Και ιδίως όταν μιλάμε για πόλεις όπως η Πάτρα, η Λάρισα, το Ηράκλειο, η Καβάλα, τα Ιωάννινα, ο Βόλος. Αυτές που ανέφερα έχουν μαζί πληθυσμό που ξεπερνάει το εκατομμύριο. Το 5% να έχει μαζέψει από αυτές, έτοιμες οι 50.000 συνδέσεις. Αν βάλεις λοιπόν και τις άλλες από τις 36, άνετα ξεπερνάει σύντομα και τις 200.000 η forthnet. Η wind/tellas περιμένει να μαζέψει αυτούς που ακόμη δεν έχουν φύγει από τον ΟΤΕ, σε πόλεις που το full llu είναι πλέον κάτι συνηθισμένο. Αργεί, ή μάλλον άργησε και σε αυτό το θέμα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Όταν μιλάς όμως για λίγες χιλιάδες συνδέσεις (λες ότι η forthnet ξεπέρασε τις 100.000) δεν μπορείς να σκεφτείς ότι είναι νούμερα που εύκολα μαζεύονται από τις υπόλοιπες πόλεις; Και ιδίως όταν μιλάμε για πόλεις όπως η Πάτρα, η Λάρισα, το Ηράκλειο, η Καβάλα, τα Ιωάννινα, ο Βόλος. Αυτές που ανέφερα έχουν μαζί πληθυσμό που ξεπερνάει το εκατομμύριο. Το 5% να έχει μαζέψει από αυτές, έτοιμες οι 50.000 συνδέσεις. Αν βάλεις λοιπόν και τις άλλες από τις 36, άνετα ξεπερνάει σύντομα και τις 200.000 η forthnet. Η wind/tellas περιμένει να μαζέψει αυτούς που ακόμη δεν έχουν φύγει από τον ΟΤΕ, σε πόλεις που το full llu είναι πλέον κάτι συνηθισμένο. Αργεί, ή μάλλον άργησε και σε αυτό το θέμα...

 

 

Η Ενσταση μου ειναι οτι τα καταστηματα Wind θα εκαναν την διαφορα και η κατασταση θα ηταν διαφορετικη τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Η Ενσταση μου ειναι οτι τα καταστηματα Wind θα εκαναν την διαφορα και η κατασταση θα ηταν διαφορετικη τωρα.

Ποια διαφορά θα έκαναν τα καταστήματα wind στις πόλεις που προανέφερα; Ξέρεις πολύ καλά ότι οι περισσότεροι θέλουν να φύγουν από τον ΟΤΕ. Θα μπορούσαν τα καταστήματα wind να τους δώσουν αυτό που ζητάνε;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ποια διαφορά θα έκαναν τα καταστήματα wind στις πόλεις που προανέφερα; Ξέρεις πολύ καλά ότι οι περισσότεροι θέλουν να φύγουν από τον ΟΤΕ. Θα μπορούσαν τα καταστήματα wind να τους δώσουν αυτό που ζητάνε;

 

 

Μιλαω παντα για full llu. Εστω σε Αθηνα και Θεσσαλονικη η Τελλας θα μπορουσε να παρει αρκετες συνδεσεις απο το δικτυο των καταστηματων της Wind.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω παντα για full llu. Εστω σε Αθηνα και Θεσσαλονικη η Τελλας θα μπορουσε να παρει αρκετες συνδεσεις απο το δικτυο των καταστηματων της Wind.

Φίλε μου νομίζω ότι τώρα είναι ήδη αργά.. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει.. Με δική της εταιρία και να μη μπορεί να δώσει full llu? εγώ θα το έλεγα τραγικό..

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου νομίζω ότι τώρα είναι ήδη αργά.. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει.. Με δική της εταιρία και να μη μπορεί να δώσει full llu? εγώ θα το έλεγα τραγικό..

 

sto κομμάτι της σταθερής,πιστέψτε με, υπάρχει πολύ ψωμί.

Τίποτα δεν έχει κριθεί.

η πίτα δεν έχει μοιραστεί ακόμα. όσες συνδέσεις και αν γίνουν.

 

υπάρχει πολύ μέλλον ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

sto κομμάτι της σταθερής,πιστέψτε με, υπάρχει πολύ ψωμί.

Τίποτα δεν έχει κριθεί.

η πίτα δεν έχει μοιραστεί ακόμα. όσες συνδέσεις και αν γίνουν.

 

υπάρχει πολύ μέλλον ακόμα.

Ίσως να έχεις δίκιο αλλά αυτή η καθυστέρηση γιατί?? Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιος λόγος.. Έστω θα μπορούσαν να πραγματοποιούνται νέες συνδέσεις tellas μέσω των καταστημάτων τους και όχι μέσω του άθλιου τηλ. και να χάνουν πελάτες όπως εμένα με τις απαράδεκτες συμπεριφορές των courier...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχεις δίκιο αλλά αυτή η καθυστέρηση γιατί?? Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιος λόγος.. Έστω θα μπορούσαν να πραγματοποιούνται νέες συνδέσεις tellas μέσω των καταστημάτων τους και όχι μέσω του άθλιου τηλ. και να χάνουν πελάτες όπως εμένα με τις απαράδεκτες συμπεριφορές των courier...

 

ίσως να υπάρχουν προβληματάκια που δεν έχουν ξεπεραστεί ακόμα. Λειτουργικά εννοώ.

Και καλύτερα να καθυστερήση λίγο παρά να υπάρχουν τα προβλήματα και να χάσει και συνδρομητές κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Μα μπορούν να δώσουν ακόμη και τώρα τηλεφωνία μέσω full llu!Το θέμα είναι ότι αν το δώσουν τώρα θα καταλήξουν να έχουν πιο πολλές αποσυνδέσεις παρά συνδέσεις! :lol:

 

Υπομονή μέχρι να φτιαχτεί το δίκτυο(το οποίο βέβαια αργει υπερβολικά...)

Link to comment
Share on other sites

Δόξα σοι!!

 

Δηλαδή μιλάμε για full llu?? :blink:

 

Τι περιμένουν για να ξεκινήσουν τις διαφημίσεις;;

 

Ταχύτητα στο Adsl μέχρι 12 mbps προς το παρον,ε?

Link to comment
Share on other sites

to diktio einai etoimo epitelous!

lansaretai se polles poleis ths xoras sto telos toy aprilioy!

argisan alla to ksekinisan,epitelous:!::!::!:

Το αρχείο που σας έστειλαν με τις πόλεις λες ε??

Είσαι σίγουρος ότι θα δώσουν μέσω των καταστημάτων και με το logo της wind ή μέσω tellas για αυτές τις πόλεις??

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

to diktio einai etoimo epitelous!

lansaretai se polles poleis ths xoras sto telos toy aprilioy!

argisan alla to ksekinisan,epitelous:!::!::!:

 

Για το ιδιόκτητο της Tellas δεν μιλάμε πάντα? Αν ναι, ποιές είναι οι αλλαγές που περίμενε να γίνουν η Tim για να δώσει full llu πάνω του? Ή μήπως περίμενε την επέκταση/κάλυψη ικανού αριθμού περιοχών?

 

Επίσης, γνωρίζετε ποιές θα είναι οι αλλαγές του Wind LLU σε σύγκριση με το Zisto?

Link to comment
Share on other sites

Για το ιδιόκτητο της Tellas δεν μιλάμε πάντα? Αν ναι, ποιές είναι οι αλλαγές που περίμενε να γίνουν η Tim για να δώσει full llu πάνω του? Ή μήπως περίμενε την επέκταση/κάλυψη ικανού αριθμού περιοχών?

 

Επίσης, γνωρίζετε ποιές θα είναι οι αλλαγές του Wind LLU σε σύγκριση με το Zisto?

 

Μάλλον την επέκταση του δικτύου περίμενε... Σε σημερινό δημοσίευμα πάντως που διάβασα στα νέα λέει ότι ηγετικά στελέχη της Wind δήλωσαν ότι μάλλον στα μέσα Μαϊου σε συνεργασία με την θυγατρική της Tellas θα δωθεί πλήρες πακέτο τηλεφωνίας και ίντερνετ στην αγορά..

Αυτό το μάλλον κάτι μου θυμίζει...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την επέκταση του δικτύου περίμενε... Σε σημερινό δημοσίευμα πάντως που διάβασα στα νέα λέει ότι ηγετικά στελέχη της Wind δήλωσαν ότι μάλλον στα μέσα Μαϊου σε συνεργασία με την θυγατρική της Tellas θα δωθεί πλήρες πακέτο τηλεφωνίας και ίντερνετ στην αγορά..

Αυτό το μάλλον κάτι μου θυμίζει...

 

Χα... Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου. Άντε και του χρόνου!

 

Εγώ παίρνω το ομόσταυλο Tellas Zisto και ησυχάζω, ενώ στην κινητή έχω ήδη ξεκινήσει τις διαδικασίες για μια ωραιότατη φορητότητα (σε τέσσερα κινητά παρακαλώ). Βαρέθηκα να μην έχω κινητό (παρά το φουλ σήμα!) στο κέντρο της Θεσσαλονίκης λόγω "έλλειψης χωρητικότητας", βαρέθηκα τα παπατζιλίκια με τις υπηρεσίες που μία ανακοινώνονται και μια εξαφανίζονται, εκνευρίστηκα με τις αυξήσεις, τις υπηρεσίες που λήγουν χωρίς να σε ειδοποιούν, την κατάργηση των καρτών 3 ευρώ και γενικώς τον μπακαλίστικο τρόπο λειτουργίας αυτής της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες μέσα Ιουνίου θα ξεκινήσει το full LLU. Ο λόγος που το καθυστερήσανε ήταν ότι η Tellas ήταν μπου....ο και δεν ήθελαν να χαλάσουν το όνομα της Wind.
Link to comment
Share on other sites

εμενα κατι για τελος αυτου του μηνα πηρε το αυτη μου σημερα....

αντε να δουμε.

να σημειωσω οτι εχει ξεκινησει και η εξοφληση τον λογαριασμων τελλας στα καταστηματα wind

http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

εμενα κατι για τελος αυτου του μηνα πηρε το αυτη μου σημερα....

αντε να δουμε.

να σημειωσω οτι εχει ξεκινησει και η εξοφληση τον λογαριασμων τελλας στα καταστηματα wind

 

Στα νέα πάντως έλεγε ότι ηγετικά στελέχη είπαν μάλλον μέσα Μαϊου.. Τι να πω μακάρι να είναι Απριλίου...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Στα νέα πάντως έλεγε ότι ηγετικά στελέχη είπαν μάλλον μέσα Μαϊου.. Τι να πω μακάρι να είναι Απριλίου...

ΔΕΝ θα είναι μέσα στον Απρίλιο...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το γνωρίζουν, όταν βγεί το Zisto από την Wind τον Ιούνιο θα το δώσει μόνο σε όσους έχουν ήδη ενεργοποιημένη την σταθερή ή το internet. Δεν θα κάνει νέες συνδέσεις μέχρι νεοτέρας.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το γνωρίζουν, όταν βγεί το Zisto από την Wind τον Ιούνιο θα το δώσει μόνο σε όσους έχουν ήδη ενεργοποιημένη την σταθερή ή το internet. Δεν θα κάνει νέες συνδέσεις μέχρι νεοτέρας.

Τι είναι πάλι αυτό?? Δεν μπορώ να καταλάβω αυτές τις πρακτικές.. Εσύ που το ξέρεις???

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το γνωρίζουν, όταν βγεί το Zisto από την Wind τον Ιούνιο θα το δώσει μόνο σε όσους έχουν ήδη ενεργοποιημένη την σταθερή ή το internet. Δεν θα κάνει νέες συνδέσεις μέχρι νεοτέρας.

Αυτό μήπως είναι σαν τη φήμη που κυκλοφόρησε και ήθελε τη wind να βγάζει σταθερό τύπου vodafone; Γιατί δεν στέκει, και δεν ακούστηκε κάτι τέτοιο πουθενά ;) Το αντίστοιχο πακέτο του zisto στη wind θα δίνεται κανονικά για νέες ενεργοποιήσεις και μάλιστα θα το δώσουν... πριν τον Ιούνιο!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...