Jump to content

Wind ADSL & σταθερή τηλεφωνία


kateriniotis
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;  

72 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;

    • Απόλυτα
      22
    • Αρκετά
      17
    • Όχι τόσο πολύ
      14
    • Καθόλου
      19


Recommended Posts

Μακάρι να γίνει και σε εμάς που έχουμε 1 mbit αναβάθμιση στα 8 mbit!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 863
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

anavathmish tis taxititas meso ote + wifi eksoplismo + tin teleia doulia pou kanoun ta pedia sto 13833 = teleios isp

makari afto pou les na vgei alithino...tha to thesw avrio sto account tou katastimatos mas na dw ti pezei...

http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

+ tin teleia doulia pou kanoun ta pedia sto 13833 = teleios isp

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ηρεμισε!!!

Τα παιδια του 13833 (νομιζεις οτι ειναι νεο ξεχωριστο τμημα??:lol::lol:) τραβουν ενα ζορι τωρα, που ομοιο του δεν ξαναγινε....αστα!:mad::mad:

Η ολη κατασταση ειναι τραγικα σχεδιασμενη απο την αρχη....

 

Τι υποστηριξη να δωσει το 13833 οταν το ιδιο εχει διαγνωστικη ικανοτητα μηδεν στην γραμμη σου (μονο η tellas βλεπει) και η επικοινωνια με tellas για διαφορα προβληματα γινεται μεσω συστηματος ΤΤ?

Μπορουν να σε βοηθησουν στην συνδεσμολογια, να δωσουν καποιες συμβουλες, και εαν εξακολουθει και υπαρχει θεμα, να το προωθησουν στην tellas .........

 

Καλη δυναμη στο 13833.........:cry:

Link to comment
Share on other sites

+ tin teleia doulia pou kanoun ta pedia sto 13833

 

Τόσο από προσωπική εμπειρία όσο και από αυτά που έχω ακούσει από χρήστες της υπηρεσίας, τα παιδιά του 13833 δείχνουν να μην έχουν ιδέα σχετικά με το ADSL :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι εσεις που εχετε επαφη, ξερετε με ποιο τμημα μιλατε οταν καλειτε το 13833...Δεν γινεται με μερικες εκαιδευσεις των μερικων ωρων να μπορουν να κανουν υποστηριξη απο την αρχη....σταδιακα αποκταται η γνωση, με την τριβη και επαφη με τους πελατες και τα προβληματα που ανακυπτουν....Μπορεις τοτε να αντλεις απο την εμπειρια σου, κατι που ειναι αδυνατο να γινει τωρα....Για τις αλλες αρμοδιοτητες που εχει το τμημα αυτο , μια χαρα λειτουργει..

Και βεβαια, για την κατασταση αυτη, οι τελευταιοι που φταινε ειναι οι agents του 13833....

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι εσεις που εχετε επαφη, ξερετε με ποιο τμημα μιλατε οταν καλειτε το 13833...Δεν γινεται με μερικες εκαιδευσεις των μερικων ωρων να μπορουν να κανουν υποστηριξη απο την αρχη....σταδιακα αποκταται η γνωση, με την τριβη και επαφη με τους πελατες και τα προβληματα που ανακυπτουν....Μπορεις τοτε να αντλεις απο την εμπειρια σου, κατι που ειναι αδυνατο να γινει τωρα....Για τις αλλες αρμοδιοτητες που εχει το τμημα αυτο , μια χαρα λειτουργει..

Και βεβαια, για την κατασταση αυτη, οι τελευταιοι που φταινε ειναι οι agents του 13833....

Το 99% των συνδρομητών όμως δεν ενδιαφέρεται για όλα αυτά. Θέλει εξειδικευμένο customer care. Εκτός αν τους έχει ενημρώσει κανείς ότι πρόκειται για beta users, μέσα από την ταλαιπωρία των οποίων θα εκπαιδευτεί το τμήμα!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λες? :p

Εγω τα ξερω αυτα....δεν αποφασιζω ομως εγω η εσυ η ο agent του 13833 για την δημιουργια εξειδικευμενου CC για το ADSL....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λες? :p

Εγω τα ξερω αυτα....δεν αποφασιζω ομως εγω η εσυ η ο agent του 13833 για την δημιουργια εξειδικευμενου CC για το ADSL....

Επίσης το ότι... αμελούν να ειδοποιήσουν τους συνδρομητές ότι έχει ενεργοποιηθεί η adsl πρόσβασή τους, δεν θέλει εξειδίκευση αλλά απλώς λίγη υπευθυνότητα. Το συνάντησα σε δύο γνωστούς. Ο πρώτος περίμενε έναν μήνα και είπα να καλέσω εγώ να ρωτήσω τι γίνεται. "Α είναι έτοιμη η γραμμή σας, μισό λεπτό να την ενεργοποιήσω" :blink:

Λίγο καιρό μετά, βγαίνω με μια φίλη και αρχίζει αυτή να γκρινιάζει για την ενεργοποίηση. Τη ρώτησα αν κάλεσε το 13833 και η απάντηση ήτν "όχι". Πήρε εκείνη τη στιγμή (Σάββατο βράδυ) στο 13833 και... η συνδρομή ήταν έτοιμη οπότε και την ενεργοποίησε! :rolleyes::blink::wacko: Δεν υπάρχει δικαιολογία (για να μην προλάβουν μερικοί) ότι κάλεσαν και δεν τη βρήκαν. Το pool της (με πιάνετε ε; ) είναι συνέχεια ανοιχτό και την βρίσκουν για οτιδήποτε άλλο τη χρειάζονται :mad:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Kαλά, ας μην νομίζει και κανείς ότι στη Vodafone είναι καλύτερα τα πράγματα. Εκεί τουλάχιστον βλέπουν κάποια στοιχεία της γραμμής σου αλλά είναι τόσο άσχετοι (και φυσικά δεν φταίνει οι ίδιοι)... Και φυσικά για οποιοδήποτε πρόβλημα κρατάνε ticket το οποίο προωθείται στη HOL και τη συνέχεια τη φαντάζεστε... Μάλιστα στη περίπτωση της Vodafone επειδή οι αιτήσεις είναι πολλαπλάσιες υπάρχει ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα με την εξυπηρέτηση.:!:

 

Τουλάχιστον και στις δύο εταιρείες υπάρχει καλή εξυπηρέτηση στο κομμάτι της σταθερής τηλεφωνίας, στη Vodafone επειδή μιλάμε για σύνδεση κινητής που εξυπηρετείται όπως όλα τα κινητά και στη Wind γιατι είναι μια απλή προεπιλογή φορέα...

Link to comment
Share on other sites

einai kalitera na kratane ticket kai na epikoinwnei mazi sou ena EKSIDIKEVMENOS - EVGENESTATOS texnikos tis tellas....para na epikoinwnh mazi sou h fonh apo to iperperan tis hol....

oso gia tin energopoihsh tis adsl kalei 2 fores agent kai 1 fora aftomatopoihmeno sistima kai ama minei gia pano apo vdomada se 93 status h gramh tou pelath(emeis san katastima) kaloume ton pelati kai ton enimeronoume oti tha prepei na epikoinwnisei me to 13833 oste na paralavei to activation code.....

apla,elefthera,sinarpastika ... :) :) :P ox mperdeftika .. afto to slogan einai alounou...

poly perisotera lipon :D

filika,vaggelis

http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

einai kalitera na kratane ticket kai na epikoinwnei mazi sou ena EKSIDIKEVMENOS - EVGENESTATOS texnikos tis tellas....para na epikoinwnh mazi sou h fonh apo to iperperan tis hol....

oso gia tin energopoihsh tis adsl kalei 2 fores agent kai 1 fora aftomatopoihmeno sistima kai ama minei gia pano apo vdomada se 93 status h gramh tou pelath(emeis san katastima) kaloume ton pelati kai ton enimeronoume oti tha prepei na epikoinwnisei me to 13833 oste na paralavei to activation code.....

apla,elefthera,sinarpastika ... :) :) :P ox mperdeftika .. afto to slogan einai alounou...

poly perisotera lipon :D

filika,vaggelis

To θέμα είναι πως η εικόνα που παρουσιάζεις είναι εντελώς ωραιοποιημένη γιατι τελικά στη πράξη αν κρίνω από τα παράπονα που έχω ακούσει μόνο αυτό δεν ισχύει... Πάντα για τις LLU συνδέσεις. Βέβαια εσύ, εγαζόμενος στη Κατερίνη, είναι φυσιολογικό να έχεις εικόνα μόνο για ΑΡΥΣ οπότε μη γενικεύεις.

 

Όσο για τη Vodafone εγώ το ανέφερα για να γνωρίζουν οι ταλαιπωρημένοι από τη Wind ότι υπάρχει γενικότερα θέμα με την εξυπηρέτηση στο ADSL. Παρ'όλα αυτά μη πάμε στο άλλο άκρο, ας μη ξεχνάμε πως η Vodafone έχει πολλαπλάσιους χρήστες και αιτήσεις ADSL από τη Wind...

Link to comment
Share on other sites

gia rota kai aftous pou exoun connex 24mbit ti travane...idika stis eparxiakes poleis opou oi texnikoi adsl tou ote einai 55rides....
http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

sto telos,h lisi einai mia: ksanagirouzoume sto connx pou eixame prin kai eimaste arxontes :lol:

ola ta provlimata linontai:!:

Σωστά τι ποιότητα του ΟΤΕ κακά τα ψέματα δεν τη βρίσκουμε πουθενά. Εξάλλου ο μόνος λόγος που φεύγουν όλοι είναι ο οικονομικός και όχι ποιότητας!

 

gia rota kai aftous pou exoun connex 24mbit ti travane...idika stis eparxiakes poleis opou oi texnikoi adsl tou ote einai 55rides....

 

Φίλε μου αυτό που λές δεν έχει βάση. Ξέρω ΟΤΕτζίδες στο Βόλο και Σκιάθο 25 με 35 και στη Θεσ/νικη και Αθήνα 50.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

anyway den mas niazei poso einai h otetzides.....

epivevewnw kai egw to adsl sta 8mbit meso diktiou ote....anavathmish tha ginei kai se iparxontes sindromites....kai to xroniko perithoreio pou dinoun einai 1s me 2 mines paralila me to paneladiko lansarisma tou full llu wind :P

http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

anyway den mas niazei poso einai h otetzides.....

epivevewnw kai egw to adsl sta 8mbit meso diktiou ote....anavathmish tha ginei kai se iparxontes sindromites....kai to xroniko perithoreio pou dinoun einai 1s me 2 mines paralila me to paneladiko lansarisma tou full llu wind :P

Η αναβάθμιση σε 8mbps θα γίνει αρκετά πριν το λανσάρισμα του Zisto ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τι νέα έχουμε για το full LLU της Wind;

Τιμές; Ταχύτητες; Διαθεσιμότητα;;;

Τίποτα στάνταρ ακόμη! Παίζει για 24 mbps, όχι ιδιαίτερα σύντομα όμως, με τιμές αντίστοιχες των υπόλοιπων ISP!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα στάνταρ ακόμη! Παίζει για 24 mbps, όχι ιδιαίτερα σύντομα όμως, με τιμές αντίστοιχες των υπόλοιπων ISP!

 

fenete na ksereis perisotera apo emena...gia rixta...

:lol::D

http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

erotisi:

enas sindromitis me adsl energo apo arxes dekemvrioy,metakomizei kai allazei entelos ton tilefoniko toy airthmo kai thelei na xanavalei adsl wind,ti ginetai??

kanei diakopi ston iparxon arithmo kai kanei nea aitisi ston neo arithmo....

tha plirosei omos to penalti pou iparxei apo tin diakopi toy protou arithmou??

stin ousia prokeitai gia metafora ths ipiresias antistoixi me thn metafora tlefonikis grammis toy ote.

kai fisika an einai plirosei to penalti,den exei logo, oute einai ipoxreomenos na xanavalei wind ston neo toy arithmo....

ayto to erwtima tethike sto 1260 kai se...alla noumera....

kai ipirxan toulaxiston 5 diaforetikes apantiseis!

 

kamia apopsi iparxei?

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Kαλά, ας μην νομίζει και κανείς ότι στη Vodafone είναι καλύτερα τα πράγματα. Εκεί τουλάχιστον βλέπουν κάποια στοιχεία της γραμμής σου αλλά είναι τόσο άσχετοι (και φυσικά δεν φταίνει οι ίδιοι)... Και φυσικά για οποιοδήποτε πρόβλημα κρατάνε ticket το οποίο προωθείται στη HOL και τη συνέχεια τη φαντάζεστε... Μάλιστα στη περίπτωση της Vodafone επειδή οι αιτήσεις είναι πολλαπλάσιες υπάρχει ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα με την εξυπηρέτηση.:!:

 

 

Κάνεις λάθος,η κοπελιά μου που έχει ADSL στη Vodafone και έχουμε επικοινωνήσει και οι 2 πολλές φορές με την εξυπηρέτηση για διάφορα θέματα ήταν όλοι τους σχετικότατοι και πλήρως ενημερωμένοι.Απλά,τσακάλια τα παιδιά και μπράβο τους! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος,η κοπελιά μου που έχει ADSL στη Vodafone και έχουμε επικοινωνήσει και οι 2 πολλές φορές με την εξυπηρέτηση για διάφορα θέματα ήταν όλοι τους σχετικότατοι και πλήρως ενημερωμένοι.Απλά,τσακάλια τα παιδιά και μπράβο τους! ;)

 

Kαλά, μακάρι να έκανα λάθος... Το ότι εσύ εξυπηρετήθηκες καλά δεν σημαίνει κάτι. Εγώ μιλώ γενικά για το τμήμα και πως αυτό στελεχώθηκε.:O Aπλώς αν μπούμε σε μια διαδικασία σύγκρισης του cc της Vodafone με αυτό της Wind θεωρώ πως και πάλι η Vodafone είναι καλύτερη, έχοντας πάντα και ως δεδομένο ότι έχει πολλαπλάσιους ADSL συνδρομητές από τη Wind.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ισχύει ακόμη το δωρεάν 3μηνο σε ADSL και σταθερή τηλεφωνία?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...