Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο πιο αργό είναι το htc.

 

Ασχημο αυτό. Το ΜΙΟ το δουλεύω στο Super Performance και τρώει για κάποια δέκατα του δευτερολέπτου κάποια ψιλοκολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανώς δηλαδή το HTC με 400 επεξεργαστή είναι γρηγορότερο από το ΜΙΟ με 520. Ωραία βρήκα τη νέα μου συσκευή! Ποιό χρώμα κυκλοφορεί στην Ελλάδα, το ολόμαυρο ή το μισό/μισό?

Eνα χρωμα ειναι. Εξαρταται απο πια γωνια το βλεπεις

 

Συμφωνω με το, Μπαμπη για το gps.

Παροτι το σημα δειχνει χαμηλο, δεν ειχε κανενα προβλημα, σε δοκιμη 2 ωρων στον δρομο.

Το igo επαιξε αψογα χωρις να χασει ποτε το σημα.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο review minotavrs! Μου έλυσε πολλές απορίες.

 

Το θέμα είναι τώρα: ποιο λογισμικό προτείνεις να αγοράσει κάποιος αποκλειστικά για το tc: igo ή destinator?

 

Χρόνια και πολλά με υγεία σε όλους!!!:D:D

 

Εγω εχω βαλει και τα 2 επάνω κάνε το ιδιο ετσι και αλλιως καλώς ή κακως μπορεις να τα δοκιμάσεις :cool: πριν καταλήξεις σε αυτο που σε αντιπροσωπεύει καλύτερα για να το αγοράσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβo Mπαμπη ωραιο review.

οσο αναφορά το hibernate & Closseapps anti για αυτά εχω χρησιμοποιώ το free ram απο το sktools

to ebala me to hbutton στο κουμπί του ΙΕ και ετσι εχω πρώτο πάτημα οκ/close kai 2 free ram κάνει πολυ καλη δουλειά,αν και χρειάζεται σπάνια.

 

 

edit τις φωτο γιατι δεν τις σώζει στο my pictures και τις σώζει χύμα στο my documents.....σας το κάνει και εσάς?

αντε να ψάχνουμε τη registry τώρα.

 

Pano an epilexeis by default na tis swnei sthn storage stis vazei se enan neo fakelo me to onoma DCIM ;)

Link to comment
Share on other sites

Pano an epilexeis by default na tis swnei sthn storage stis vazei se enan neo fakelo me to onoma DCIM ;)

 

παιδες χρονια πολλα..τι εγινε τελικα κυκλοφορησε στις μεγαλες αλυσιδες κινητων στο Ελλαντα??(πλαισιο,γερμανος κλπ)??:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδες χρονια πολλα..τι εγινε τελικα κυκλοφορησε στις μεγαλες αλυσιδες κινητων στο Ελλαντα??(πλαισιο,γερμανος κλπ)??:rolleyes::rolleyes:

 

χρονια πολλα!!

κυκλοφορησε στο πλαισιο και σε καποια αλλα

μαγαζια αλλα σε μικρες(2,3 συσκευες)ποσοτητες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pano an epilexeis by default na tis swnei sthn storage stis vazei se enan neo fakelo me to onoma DCIM ;)

για την κύρια μνήμη λεω για να μπορούμε να τισ δούμε μέσα απο το camera album.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

για την κύρια μνήμη λεω για να μπορούμε να τισ δούμε μέσα απο το camera album.

 

Kati paizei exeis dikio !!:(:(

Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα που εχω βρει ειναι οτι ενω του δινω να κανει εξοικονομηση ενεργειας χαμηλωνοντας τον φωτισμο της οθονης στα 10 δευτερολεπτα αυτο επανερχεται καθε 3 και λιγο στα 30 δευτερολεπτο

καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει ;

επισης δυσκολευομαι με το autocomplete του πληκτρολογιου.εχει ια εμμονη να γραφει μικρα ασχετα αν εγω γραφω κεφαλαια.

περιεργο επισης μου φαινεται οτι οταν πληκτρολογω μου βγαζει μια μπαρα μαυρη με ενα ± στην ακρη που δεν καταλαβαινω τι ρολο βαραει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν ξερει κανεις παρι destinator 6 για το καιζερ μου, ας ερθει μια βολτα μεχρι το τοπικ μας, να με βοηθησει..

ευχαριστω

:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως αυτές είναι δοκιμαστικές παρτίδες και σας βρήκαν κορόιδα? καλύτερα να περιμένω μάλλον.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα...

με κανες και γελασα με την καρδια μου.

πραγματι ας πισαν κοροιδα.

πηγαμε και πηραμε το καλυτερο ppc-phone ever αλλα μας δωσαν trial εκδοση.καπου ακουσα μαλιστα οτι μετα την παροδο 13 ημερων το τηλεφωνο θα απενεργοποιηθει οριστικα γιατι ειναι trial.

για να σοβαρευττουμε τωρα το οτι εγω δεν ειμαι εξοικειωμενος με το πληκτρολογιο της ace hellas δεν σημαινει οτι φταιει η htc.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως αυτές είναι δοκιμαστικές παρτίδες και σας βρήκαν κορόιδα? καλύτερα να περιμένω μάλλον.

 

Poy eides ta tromera provlimata gia na einai beta komatia?:cool:

 

Epeidi eixa beta siskevi (apo expansys prin 3 xronia 1 imate jam) se pliroforo oti den yparxei tetoia periptwsh osa akougonte exoun na kanoun me software kai oxi me hardware ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως αυτές είναι δοκιμαστικές παρτίδες και σας βρήκαν κορόιδα? καλύτερα να περιμένω μάλλον.

 

Μας εχεις κανει το θεμα, να μη πω καλυτερα. Ασε κανεναν που δεν ειναι κοροιδο να ασχοληθει με το τηλεφωνο και παιξε σε κανενα αλλο θεμα. Κουραζεις με ασκοπα και ανουσια ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ ανυπομονώ να προχωρήσει η παραγγελία, να με πιάσουν κι εμένα "κοροίδο".

 

Αλλά τίποτα!

 

Δεν καταδέχονται....:lol::lol::lol:

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα που εχω βρει ειναι οτι ενω του δινω να κανει εξοικονομηση ενεργειας χαμηλωνοντας τον φωτισμο της οθονης στα 10 δευτερολεπτα αυτο επανερχεται καθε 3 και λιγο στα 30 δευτερολεπτο

καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει ;

επισης δυσκολευομαι με το autocomplete του πληκτρολογιου.εχει ια εμμονη να γραφει μικρα ασχετα αν εγω γραφω κεφαλαια.

περιεργο επισης μου φαινεται οτι οταν πληκτρολογω μου βγαζει μια μπαρα μαυρη με ενα ± στην ακρη που δεν καταλαβαινω τι ρολο βαραει.

 

εμένα παραμένει σε 10'' δεν αλλάζει ,αλλα το έχω στο 1'

το autocomplete παιζει μια χαρά,μπορεί να γυρίζει σε μικρά απο κεφαλαία αλλα η λέξη που σου προτείνει και διαλέγεις γίνεται κεφαλαία όταν την επιλέγεις.

στις επιλογές ΧΤ9 τα εχω ολα τσεκάρει εκτος απο το πρώτο και το τελευταίο.

όπως και να εχει θελει να το συνηθίσεις,εμενα μου φαίνεται παρα πολυ καλο για όσους γράφουν μηνύματα

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Με το gps gate το 6.1 παίζει κανονικότατα.Σχετικά με το gps τώρα μετά την δοκιμή που είχα κάνει σε κατάσταση πεζού όπου μου έδειχνε μεγάλες αποκλείσεις αποφάσισα σήμερα να το συγκρίνω με το ΜΙΟ 350 που έχω και το οποίο διαθέτει sirf star III.Αποτέλεσμα:το ΜΙΟ στην ίδια ακριβώς διαδρομή (στενά του Πειραιά) είχε ακόμη μεγαλύτερη απόκλιση.Μάλιστα δίπλα-δίπλα το ένα με το άλλο στην βεράντα μου το cruise έβλεπε 1-2 περισσότερους δορυφόρους και κλείδωνε πιο γρήγορα.Ακόμη και καλύτερο να μην είναι λοιπόν το gps του σίγουρα δεν θα υπάρχει πρόβλημα όπως ανέφεραν και άλλοι προηγουμένως.Τέλος η μόνη περίπτωση που κολλάει η συσκευή είναι όταν κάνει ακύρωση κάποιος σε ένα SMS και του βγάλει μήνυμα για αποθήκευση στα πρόχειρα. Ότι και να πατήσει κανείς εκεί μόνο με soft reset θα δει φως.
Link to comment
Share on other sites

περιεργο επισης μου φαινεται οτι οταν πληκτρολογω μου βγαζει μια μπαρα μαυρη με ενα ± στην ακρη που δεν καταλαβαινω τι ρολο βαραει.

 

Αν κατάλαβα καλά εννοείς το + σε ένα άσπρο κυκλάκι. Πατώντας το + πληκτρολογείς μιά λέξη που δεν έχει στο λεξικό και την θυμάται

Link to comment
Share on other sites

Λιγα button tips σχετικά με το Cruise

 

Για να κάνετε hard reset κρατατε πατημένα τα 2 κατω κουμπιά με το σηματακι του δορυφόρου και του iexplorer και ταυτοχρονα με την γραφίδα πατάτε το reset (κατω και αριστερά απο το mini usb)

 

Για να μπειτε σε boot mode (multicolor screen για αναβαθμιση custom rom) πατημένο το κουμπί της κάμερας και ταυτοχρονα με την γραφίδα πατάτε το reset (κατω και αριστερά απο το mini usb)

 

enjoy...

 

ΥΓ Το πρώτο hard reset είναι γεγονός παμε για άλλες δοκιμές... :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος να ανεβάσει να δούμε τι φωτογραφίες βγάζει... Βγάζει ικανοποιητικές;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Με το gps gate το 6.1 παίζει κανονικότατα.Σχετικά με το gps τώρα μετά την δοκιμή που είχα κάνει σε κατάσταση πεζού όπου μου έδειχνε μεγάλες αποκλείσεις αποφάσισα σήμερα να το συγκρίνω με το ΜΙΟ 350 που έχω και το οποίο διαθέτει sirf star III.Αποτέλεσμα:το ΜΙΟ στην ίδια ακριβώς διαδρομή (στενά του Πειραιά) είχε ακόμη μεγαλύτερη απόκλιση.Μάλιστα δίπλα-δίπλα το ένα με το άλλο στην βεράντα μου το cruise έβλεπε 1-2 περισσότερους δορυφόρους και κλείδωνε πιο γρήγορα.Ακόμη και καλύτερο να μην είναι λοιπόν το gps του σίγουρα δεν θα υπάρχει πρόβλημα όπως ανέφεραν και άλλοι προηγουμένως.Τέλος η μόνη περίπτωση που κολλάει η συσκευή είναι όταν κάνει ακύρωση κάποιος σε ένα SMS και του βγάλει μήνυμα για αποθήκευση στα πρόχειρα. Ότι και να πατήσει κανείς εκεί μόνο με soft reset θα δει φως.

 

αυτό με το sms το λεει και άλλος χρήστης στο φορουμ της ace hellas.

σε εμένα δεν το κάνει .δεν κολλάει.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Μια σκέψη: Μήπως το Autocomplete γράφει τις λέξεις στα sms απευθείας σε κεφαλαία, λόγο του περιορισμού σε 160 κεφαλαίους χαρακτήρες ανά μήνυμα? Γιατί με μικρά γράμματα και τόνους το sms δέχεται λιγότερους από 160.

 

Δεν το έχω ακόμα, μια υπόθεση κάνω.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Μια σκέψη: Μήπως το Autocomplete γράφει τις λέξεις στα sms απευθείας σε κεφαλαία, λόγο του περιορισμού σε 160 κεφαλαίους χαρακτήρες ανά μήνυμα? Γιατί με μικρά γράμματα και τόνους το sms δέχεται λιγότερους από 160.

 

Δεν το έχω ακόμα, μια υπόθεση κάνω.

 

Έτσι είναι, αν στίς ρυθμίσεις της γλώσσας, αποεπιλέξεισ την αποστολή sms 160 χαρακτήρων, στο autocompete γράφει τις λέξες με μικρούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι αλλο ειναι το προβλημα με τα 2 νεα πληκτρολογεια.Μπορεις και αν ναι πως να κανεις εναλαγη απο Ελληνικα σε Αγγλικα οταν γραφεις με αυτα τα πληκτρολογεια οπως κανεις π.χ. με το keyboard GR που εχουν default τα Ηtc.Γιατι ειναι σπασιμο να μη μπορεις να κανεις εναλαγη και να πρεπει να πας πας στις ρυθμισεις πληκτρολογειου για να γινει η αλλαγη!!:(

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

CRUISE SAR 0.888 W/kg @10g

 

ARTEMIS SAR 1.1W/kg@10g

 

και εδω φαίνεται βελτίωση,στο τηγάνισμα.

 

 

Διαβαζα αυτο το θεμα και ηθελα μια διευκρινηση.

 

Εχει 0.88 w/kg. Αυτο θεωρειτε πολυ, έτσι δεν είναι;; Ή παιζει κατι με τις μονάδες μέτρησης;

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...