Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με hard reset, χάνεις τα πάντα. Γυρίζει το κινητό στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις, δηλαδή με κανένα δικό σου πρόγραμμα εγκατεστημένο παρά μόνο με αυτά τα λίγα που είχε αρχικά αρχικά. Σαν να κάνεις δηλαδή format. Επομένως πολύ πιθανό να ξανα γυρίσει στα windows αγγλικά αλλά δεν μπορώ να το πω με σιγουριά μιας και δεν ξέρω στην αρχή αρχή αν ήταν αγγλικά και αν του περάσαν από πάνω τα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εξαρτάται αν έβαλες ROM ελληνική δεν θα φύγει. Απλά θα σου το επαναφέρει όπως ήταν την μέρα που έβαλες την ελληνική ROM. Για Backup μπορείς να χρησιμοποιήσεις το SPB Backup
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση το πρόβλημα στην κάμερα να εμφανίζεται λόγω ασυμβατότητας ελληνικών χαρακτήτων??? σε κανένα άλλο πρόγραμμα δεν έχω το ίδιο φαινόμενο!!!
Link to comment
Share on other sites

τελικα έκανα hard reset αλλά το πρόβλημα παραμένει!!! καμια βοήθεια???
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις τον δημιουργό της ROM ;) ;) Δεν γίνεται μετά από Hard Reset να έχει πρόβλημα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις κανεις που μπορω να βρω την θηκη που ειχε το κινητο μαζι οταν το αγορασαμε?κανενα site που να μπορω να την αγορασω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,να ρωτήσω κάτι...Αυτό το beam που γράφει το τηλέφωνο μου,τί είναι?Στα προγράμματα...Υπέρυθρες ή κάτι άλλο;Κ ποια η χρήση του;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα εννοείς την αποστολή με bluetooth

 

bluetooth ειναι κατι αλλο.εχει αλλες επιλογες για bluetooth.To ίδιο είναι;Και αν ναι,ποια η χρησιμότητα του;

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις κανεις που μπορω να βρω την θηκη που ειχε το κινητο μαζι οταν το αγορασαμε?κανενα site που να μπορω να την αγορασω?no one???
Link to comment
Share on other sites

bluetooth ειναι κατι αλλο.εχει αλλες επιλογες για bluetooth.To ίδιο είναι;Και αν ναι,ποια η χρησιμότητα του;

Το Beam είναι για αποστολή αρχείων μέσω bluetooth. Αν δεις καλά θα δεις ότι δεν έχει Send via Bluetooth άρα πρέπει να κάνεις Beam File ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το Beam είναι για αποστολή αρχείων μέσω bluetooth. Αν δεις καλά θα δεις ότι δεν έχει Send via Bluetooth άρα πρέπει να κάνεις Beam File ;)

 

ευχαριστω πολύ...

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις κανεις που μπορω να βρω την θηκη που ειχε το κινητο μαζι οταν το αγορασαμε?κανενα site που να μπορω να την αγορασω?no one???

 

Έψαχνα κι εγώ τις προάλλες επειδή νόμιζα ότι είχα τη δική μου. Δυστυχώς δεν βρήκα πουθενά την original θήκη του Cruise σε online κατάστημα...ευτυχώς που βρήκα τη δική μου πάλι και ησύχασα!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα σε ολους, αγορασα προσφατα ενα HTC cruise (polaris) και ειμαι ευχαριστημενος απο τη συσκευη (ειναι το πρωτο μου pda). Ηθελα να ρωτησω το εξης:

 

Η συσκευη ειναι ξεκλειδωτη αλλα εχει το logo της COSMOTE καθως και καποια shortcuts της ιδιας εταιριας. Αυτα μπορω καπως να τα αφαιρεσω? Επίσης για καποιο λογο δεν μου κανει Windows Update, εχετε ιδεα γιατι? Υποψιαζομαι οτι ειναι λογω COSMOTE αλλα δεν μπορω να ειμαι σιγουρος.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση, μηπως θα μπορουσες να με κατευθυνεις λιγο περισσοτερο ως προς το hard reset επειδη ειμαι εντελως νεος?

 

Συγκεκριμενα ηθελα να ρωτησω αν διαγραφονται τα αρχεια της καρτας μνημης και αν υπαρχει κινδυνος να χαλσει η να αχριστευτει η συσκευη με το hard reset

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση, μηπως θα μπορουσες να με κατευθυνεις λιγο περισσοτερο ως προς το hard reset επειδη ειμαι εντελως νεος?

 

Συγκεκριμενα ηθελα να ρωτησω αν διαγραφονται τα αρχεια της καρτας μνημης και αν υπαρχει κινδυνος να χαλσει η να αχριστευτει η συσκευη με το hard reset

 

Το hard reset κανει φορματ ας το πω την συσκευη σβηνοντας τα παντα απο προγραμματα χωρις ομως να πειραξει καθολου τα αρχεια της καρτας μνημης(φωτογραφιες,μουσικες,εγγραφα κλπ)

Δεν υπαρχει κανενας κινδυνος.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται αν έβαλες ROM ελληνική δεν θα φύγει. Απλά θα σου το επαναφέρει όπως ήταν την μέρα που έβαλες την ελληνική ROM. Για Backup μπορείς να χρησιμοποιήσεις το SPB Backup

 

Υπαρχει καποιος τροπος να επιστρεψω στην αρχικη "εργοσασιακη" ROM?

 

(μετα φανταζομαι μπορω να εγκαταστησω τις ενημερωσεις απο την microsoft μεσω windows update καθως και να ενημερωσω τη rom απο το site της HTC)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να κανω hard reset αλλα η οθονη που γραφει οτι πρεπει να πατησω το send button αναβοσβηνει ποαρα πολυ γρηγορα και δεν προλαβαινω να πατησω τιποτα!

 

Επίσης, ποιο ακριβως ειναι το send button?

 

Ακολουθησα τον οδηγο εδω: http://www.hardreset.eu/htc_touch_cruise_polaris_hard_reset_soft_reset_en.html

Link to comment
Share on other sites

Το Send Button είναι το πράσινο πλήκτρο αποδοχής κλήσης ;)

 

Όσο αφορά για την την εργοστασιακή ROM λογικά θα υπάρχει στο site της HTC. Αν έκανες Hard SPL και πέρασες ελληνική ROM τότε πρέπει να επαναφέρεις και το Stock SPL για είσαι στην εγγύηση ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον αρνείται να απαρνηθεί το cruise του, υπάρχει λύση για παράταση!

Προχθές εβαλα Win 6.5 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=506043 και γενικά πάει μια χαρά με άλλο αέρα πλέον!

Cruise never dies....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Να ρωτήσω, γνωρίζετε αν υπάρχει οποιοδήποτε θέμα ασυμβατότητας του TC με bluetooth handsfree της SE? Ρωτάω επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω κάποιο αλλά σε κάποια site που κοίταξα αναφέρουν σαν συμβατά μόνο τις συσκευές της SE και σε κατάστημα που ρώτησα δεν μπορούσαν να μου εγγυηθούν ότι θα είναι συμβατό... Συγκεκριμμένα ενδιαφέρομαι για το PV703 ΒΤ handsfree αν παίζει ρόλο.

Ευχαριστώ.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το quick gps.Είναι νομίζω πρόγραμμα της HTC .Πριν από μερικές μερες ήμουν Αθήνα και χρειάστηκα σε κάποια διδρομή να χρησιμοποιήσω το destinator.Παρατήρησα κάτι πρωτοφανές.Έκανε να λοκάρει κάνα 10λεπτο...Μετα θυμήθηκα οτι μου είχε βγάλει κάτι σχετικό με το quick gps και ότι μου ζήταγε να το αναβαθμίσω.Μόλις το αναβάθμισα,όλα λειτουργούν ξανά κανονικά.Αυτό έχει να κάνει με το destinator ή με το πρόγραμμα;και αν έχει να κάνει με το πρόγραμμα ,μπορώ να κάνω κάτι για να μην τύχει να πάθω το ίδιο;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Να ρωτήσω, γνωρίζετε αν υπάρχει οποιοδήποτε θέμα ασυμβατότητας του TC με bluetooth handsfree της SE? Ρωτάω επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω κάποιο αλλά σε κάποια site που κοίταξα αναφέρουν σαν συμβατά μόνο τις συσκευές της SE και σε κατάστημα που ρώτησα δεν μπορούσαν να μου εγγυηθούν ότι θα είναι συμβατό... Συγκεκριμμένα ενδιαφέρομαι για το PV703 ΒΤ handsfree αν παίζει ρόλο.

Ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει BT της SE με το Cruise μου. Παρόλα αυτά, συνεργάζεται άψογα με ένα της LG και ένα ακόμη της Orbit. Μόνο αν βρεθεί κάποιος που να έχει δοκιμάσει το συνδυασμό που θες μπορείς να βρεις άκρη...

 

Καλησπέρα παιδιά.Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το quick gps.Είναι νομίζω πρόγραμμα της HTC ....

Αυτό έχει να κάνει με το destinator ή με το πρόγραμμα;και αν έχει να κάνει με το πρόγραμμα ,μπορώ να κάνω κάτι για να μην τύχει να πάθω το ίδιο;;;

 

Το quickgps κατεβάζει δεδομένα από το ίντερνετ (τις θέσεις των δορυφόρων για τις επόμενες ημέρες), με αποτέλεσμα το GPS να πιάνει πιο γρήγορα αξιόπιστο σήμα. Σου προτείνω να κατεβάζεις καινούρια δεδομένα με την πρώτη ευκαιρία για να λοκάρει πιο γρήγορα το GPS. Δυστυχώς δεν υπάρχει τπτ άλλο που να μπορείς να κάνεις για να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Καλησπέρα...

Να ρωτήσω, γνωρίζετε αν υπάρχει οποιοδήποτε θέμα ασυμβατότητας του TC με bluetooth handsfree της SE? Ρωτάω επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω κάποιο αλλά σε κάποια site που κοίταξα αναφέρουν σαν συμβατά μόνο τις συσκευές της SE και σε κατάστημα που ρώτησα δεν μπορούσαν να μου εγγυηθούν ότι θα είναι συμβατό... Συγκεκριμμένα ενδιαφέρομαι για το PV703 ΒΤ handsfree αν παίζει ρόλο.

Ευχαριστώ.

 

'Οσα SE bluetooth hands-free έχω δοκιμάσει στα HTC δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σου φιλε μου θα ηθελα την βοηθεια σου... Ποια η εμπειρια σου με την 6.5? Εγω ειμαι ασχετος και δεν εχω κανει σχεδον καμια αλλαγη εκτος απο την αναβαθμιση στην 1.2.3.2 για τα ελληνικα. μηπως πρεπει να περιμενω την επισημη απο την ace η αδικα θα περιμενω?θα βοηθησει η θα φορτωσει περισσοτερο και θα γινει πιο αργο? θα επηρρεασει και τα ελληνικα? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...