Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα! Η διαδικασία είναι αρκετά εύκολη, κοστίζει 10Ε και θέλει ~25 λεπτά. Πληρώνεις μέσω paypal κατεβάζεις έναν client και βάζει το username/psw που σου δίνουν. Μετά είναι όπως η αναβάθμιση από SEUS, συνδέειε το τηλέφωνο με το USB, διαλέγεις την έκδοση που σε ενδιαφέρει και αρχίζει το φλασάρισμα.

Eγω πληρωσα κατεβασα τον client βαζω τους κωδικους αλλα οταν συνδεω το κινητο με το usb δεν κανει τιποτα,μηπως ξερεις τι πρεπει να κανω?μωπως χρειαζεται καποια προεργασια?

Link to comment
Share on other sites

Το συν΄δεεις έχοντας πατημένο το πλήκτρο C...
Link to comment
Share on other sites

αυτο το client απο που το κατεβαζεται???

εγω δεν μπορω να το βρω,μηπως μπορει να καποιος να μου στηλει τα link και το περασω.Εγω πληρωσα 3.99 λιρες. και μου δωσαν κατι κωδικους αλλα δεν ξερω πως να το κανω...

Μηπως ξερει κανεις απο εσας???

Αν ναι στηλτε σας παρακαλω γιατι θα το πεταξω αυτο το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

κάπου στα δεξιά της σελίδας λέει download the new client
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να στηλεις το link???

Εγω εκανα απο το http://www.unlockteam.co.uk/?gclid=CM7O7r2L_JMCFQ-mQwodWSu4zA και δεν γραφει καπου για download the new client.

Μηπως πληρωσα τσαμπα σε αυτην την σελιδα????

Link to comment
Share on other sites

Το συν΄δεεις έχοντας πατημένο το πλήκτρο C...

παταω το c και το συνδεω αλλα τιποτα........αυτο χρειαζεται να κανω μονο?να πατησω το c και να το συνεσω?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να στηλεις το link???

Εγω εκανα απο το http://www.unlockteam.co.uk/?gclid=CM7O7r2L_JMCFQ-mQwodWSu4zA και δεν γραφει καπου για download the new client.

Μηπως πληρωσα τσαμπα σε αυτην την σελιδα????

πηγες σε αλλη σελιδα μαλλον δεν ειναι το davinci αυτο,οχι οτι εγω εχω βγαλει ακρη ακομα

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να στηλεις το link???

Εγω εκανα απο το http://www.unlockteam.co.uk/?gclid=CM7O7r2L_JMCFQ-mQwodWSu4zA και δεν γραφει καπου για download the new client.

Μηπως πληρωσα τσαμπα σε αυτην την σελιδα????

εδω πηγαινε http://davinciteam.eu/index.html

Link to comment
Share on other sites

Απλως σου σημειωνω, να μην εχεις τοσο κολλημα με τα Mpx,γιατι δεν ειναι μονο αυτα, που κανονιζουν την ποιοτητα της φωτο.Παιζουν κι αλλα πραματα ρολο, οπως η ποιοτητα του φακου πχ.

Διαβασε κανα κειμενο σχετικο και θα καταλαβεις.

 

Επί της ουσίας αγαπητέ μου όμως δεν απάντησες ούτε κανείς άλλος. Δηλαδή ούτε συγκριτικό τεστ με αντίστοιχες 5ΜΡ ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές υπάρχει (;) ούτε στο φουλ των ρυθμίσεων του K850 μια εκτύπωση φωτογραφίας δεν έχει συγκριθεί με αυτή του Κ800 (ή και του Κ750) στο αντίστοιχο φουλ και με ίδιες συνθήκες. Γιατί αυτό εννοούσα στον υπολογιστή μπορεί να βλέπεις διαφορές, στο κινητό (οθόνη) και χαρτί φωτογραφίας λίγες ως καμιά διαφορά μάλλον δε θα δεις...

 

παρεπιτόντως το κινητό στην 7η μέρα λειτουργίας του (και μάλιστα πολύ πολύ νορμάλ μην πω παρα-νορμάλ) έχει χάσει δύο φορές το σήμα του με νέκρωμα και μετά από 1-2' ξανάνοιγμα μόνο του (δίκτυο Cosmote) και επιπλέον έχει κολλήσει στο preview φωτογραφιών και δείχνει την τελευταία φώτο που άνοιξα και όχι τον κατάλογο πχ του μήνα όπως στην αρχή.

 

Επιπλέον έχει καταντήσει σπαστικό το κόλλημα του κομματιού της οθόνης αφής. Με βάζει σε διαδικασία να το πουλήσω μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,όσοι έχετ πληρώσει στο davinciteam κάντε τα παρακάτω:

 

-Κατεβάστε το πρόγραμμα,τρέξτε το και εισάγετε το username και το password που σας απεστάλησαν στο e-mail σας.Αφού τα εισάγετε πατήστε ok.Το πρόγραμμα θ'ανοιξει και θα φορτώσει για περίπου μισό λεπτό κάποια απαραίτητα για τη λειτουργία του αρχεία.Στη συνέχεια,θα σας προτρέψει να συνδέσετε το κινητό.Θα κλείσετε το κινητό,θα βγάλετε την κάρτα SIM και την κάρτα μνήμης,Θα συνδέσετε τη μία άκρη του καλωδίου USB στον υπολογιστή και την άλλη άκρη θα τη συνδέσετε στο κινητό,αφού προηγουμένως πατάτε παρατεταμένα το πλήκτρο C.Όταν το πρόγραμμα αρχίσει να ανιχνεύει το κινητό θα αφήσετε το πλήκτρο C.

Στη συνέχεια,θα εμφανιστεί ένα πινακάκι που θα σας δίνει διάφορες επιλογές.Θα επιλέξετε την επιλογή:Software update,που κοστίζει 10 ευρώ μόνο και όχι 50 όπως έχει αναφερθεί λανθασμένα.50 ευρώ κοστίζει το ξεκλείδωμα κινητού και στην Ελλάδα τα τηλέφωνα που πωλούνται από την αντιπροσωπεία δεν είναι κλειδωμένα,οπότε δε χρειάζεται να μας απασχολεί κάποιο τέτοιο θέμα.

Αφού επιλέξετε software update και πατήσετε next για να συνεχίσετε,θα εμφανιστεί μια λίστα με όλα τα διαθέσιμα λογισμικά για το Κ850.Επίσης,θα εμφανιστούν και κάποιες επιλογές κάτω απ'τη λίστα,όπως:Finalization,Same CDA,Generic,Latest κλπ.Θα κοιτάξετε να είναι τσεκαρισμένα(και αν δεν είναι θα τα τσεκάρετε εσείς)τα κουτάκια:Finalization και Latest.Τότε,θα εμφανιστεί η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού που είναι η R1EA037.Από τις διαθέσιμες επιλογές μπορείτε να επιλέξετε είτε το CUSTOMISED GR ή το CUSTOMISED SW ή το CUSTOMISED CH.Για να επιβεβαιώσετε ότι το λογισμικό που επιλέξατε έχει τα ελληνικά ως γλώσσα,κοιταξτε τα αρχικά των γλωσσών που εμφανίζονται πος το κάτω μέρος του παραθύρου.Π.χ.:θα εφανίζεται:EN,PT,EL,BG και λοιπά.Εμάς μας ενδιαφέρουν τα EL(Ελληνικά).Εφόσον λοιπόν υπάρχουν είναι σωστή η επιλογή.Πατάτε GO και περιμένετε να κατεβούν τα αρχεία και να περαστούν στο κινητό.Μόλις τελειώσει η διαδικασία αποσυνδέστε το κινητό,εισάγετε την κάρτα SIM και την κάρτα μνήμης και ανοίξτε το κινητό.Κατα την 1η ενεργοποίηση το κινητό θα κάνει 2-3 λεπτά ώσπου να εμφανίσει την οθόνη εισαγωγής PIN.Αυτό είναι νορμάλ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

καλημερα.

 

υπαρχει τροπος να κλειδωνεισ το πληκτρολογιο με κωδικο στο κ850ι?

 

δηλαδη καθε φορα που το κινητο ειναι ενεργο και κλειδωνεισ το πληκτρολογιο να μπαινει κωδικοσ και να δεισ ενα μηνυμα πχ που ηρθε να πρεπει να βαλει το κωδικο.

 

απο οσο εψαξα δεν βρηκα κατι τετοιο μονο τη συσκευη μπορεισ να κλειδωσεισ στο ανοιγμα να ζηταει....

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δε γίνεται (ακόμα:p,στο εγγύς μέλλον θα γίνεται σίγουρα)...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με αυτο θα φυγει το παλιο VODAFONE LIVE MENU???

Και θα επιστρεψει το καλο SONY ERICSSON MENU???

Ακριβως ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το flash σε νυχτερινες ληψεις ειναι πολυ δυνατο γμτ... μηπως μπορει να αλλαχτει κατι με το ISO η κατι αλλο?

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σημερα ηρθε και το δικο μου μετα απο 3 βδομαδες στον Γερμανο. Καλα φαινεται να ειναι αλλα να δουμε αν θα αντεξει ή θα ξαναπεθανει!
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,όσοι έχετ πληρώσει στο davinciteam κάντε τα παρακάτω:

 

-Κατεβάστε το πρόγραμμα,τρέξτε το και εισάγετε το username και το password που σας απεστάλησαν στο e-mail σας.Αφού τα εισάγετε πατήστε ok.Το πρόγραμμα θ'ανοιξει και θα φορτώσει για περίπου μισό λεπτό κάποια απαραίτητα για τη λειτουργία του αρχεία.Στη συνέχεια,θα σας προτρέψει να συνδέσετε το κινητό.Θα κλείσετε το κινητό,θα βγάλετε την κάρτα SIM και την κάρτα μνήμης,Θα συνδέσετε τη μία άκρη του καλωδίου USB στον υπολογιστή και την άλλη άκρη θα τη συνδέσετε στο κινητό,αφού προηγουμένως πατάτε παρατεταμένα το πλήκτρο C.Όταν το πρόγραμμα αρχίσει να ανιχνεύει το κινητό θα αφήσετε το πλήκτρο C.

Στη συνέχεια,θα εμφανιστεί ένα πινακάκι που θα σας δίνει διάφορες επιλογές.Θα επιλέξετε την επιλογή:Software update,που κοστίζει 10 ευρώ μόνο και όχι 50 όπως έχει αναφερθεί λανθασμένα.50 ευρώ κοστίζει το ξεκλείδωμα κινητού και στην Ελλάδα τα τηλέφωνα που πωλούνται από την αντιπροσωπεία δεν είναι κλειδωμένα,οπότε δε χρειάζεται να μας απασχολεί κάποιο τέτοιο θέμα.

Αφού επιλέξετε software update και πατήσετε next για να συνεχίσετε,θα εμφανιστεί μια λίστα με όλα τα διαθέσιμα λογισμικά για το Κ850.Επίσης,θα εμφανιστούν και κάποιες επιλογές κάτω απ'τη λίστα,όπως:Finalization,Same CDA,Generic,Latest κλπ.Θα κοιτάξετε να είναι τσεκαρισμένα(και αν δεν είναι θα τα τσεκάρετε εσείς)τα κουτάκια:Finalization και Latest.Τότε,θα εμφανιστεί η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού που είναι η R1EA037.Από τις διαθέσιμες επιλογές μπορείτε να επιλέξετε είτε το CUSTOMISED GR ή το CUSTOMISED SW ή το CUSTOMISED CH.Για να επιβεβαιώσετε ότι το λογισμικό που επιλέξατε έχει τα ελληνικά ως γλώσσα,κοιταξτε τα αρχικά των γλωσσών που εμφανίζονται πος το κάτω μέρος του παραθύρου.Π.χ.:θα εφανίζεται:EN,PT,EL,BG και λοιπά.Εμάς μας ενδιαφέρουν τα EL(Ελληνικά).Εφόσον λοιπόν υπάρχουν είναι σωστή η επιλογή.Πατάτε GO και περιμένετε να κατεβούν τα αρχεία και να περαστούν στο κινητό.Μόλις τελειώσει η διαδικασία αποσυνδέστε το κινητό,εισάγετε την κάρτα SIM και την κάρτα μνήμης και ανοίξτε το κινητό.Κατα την 1η ενεργοποίηση το κινητό θα κάνει 2-3 λεπτά ώσπου να εμφανίσει την οθόνη εισαγωγής PIN.Αυτό είναι νορμάλ.

Σε ευχαριστω πολυ,το σαββατοκυριακο που θα εχω χρονο θα κανω την διαδικασια,παντως εκανα την συνδεση οπως λες αλλα δεν μου εκανε τιποτα,δεν ξερω αν δεν το εκανε επειδη ειχα και τις καρτες μεσα.ελπιζω να γινει και να τελειωνουμε ποια με αυτη την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω πολυ καιρο να μπω,τελικα η καινουρια αναβαθμιση που λεγατε ηρθε,την περιμενουμε,τι εγινε τελικα?
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την έκδοση R3BA035 που υπήρχε στην ΕΜΜΑ(server της εταιρίας) ήταν σαφώς δοκιμαστική.Υπήρχε αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα γινόταν και τελική έκδοση.Το θέμα είναι ότι κάποιοι την περιμένουν για να λυθούν όλα τα προβλήματα και να προστεθούν νέες λειτουργίες όπως η αναγνώριση προσώπων.Η εταιρία όμως δεν έιναι υποχρεωμένη να προσθέσει λειτουργίες τις οποίες δεν είχε εξαρχής το τηλέφωνο.Συνεπώς,δεν υπάρχει λόγος να λέει κανείς ότι η SE δε μεταχειρίζεται καλά τον πελάτη ή ότι τον κοροιδεύει.Το τηλέφωνο δεν είχε εξαρχής τις έξτρα αυτές λειτουργίες,οπότε δεν υπάρχει λόγος γκρίνιας απ’τον καθένα(Αναφέρομαι γενικά,όχι σε συγκεκριμένα πρόσωπα,).Τώρα,αν θελήσει να προσθέσει κάποιες έξτρα λειτουργίες αυτό θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη.

 

Επίσης,αν έρθει αυτήν η έκδοση,μπορεί να μην έχει έξτρα λειτουργίες αλλά σαφώς θα έχει βελτιωμένη απόδοση το τηλέφωνο.Οπότε,πάλι κερδισμένοι είναι οι αγοραστές του.Πιθανότατα όμως να έρθει αύριο η R1FA035 έκδοση που διορθώνει κάποια προβλήματα,όπως ο μη-συγχρονισμός εικόνας-ήχου στα βίντεο ΜΡ4.

 

Άλλωστε,πρέπει να παίζει και κάποια ασυμβατότητα στην έκδοση της Java που υπάρχει στο C902 και στο Κ850 και ενδεχομένως να μην είναι δυνατό να υπάρξει η R3 έκδοση για το Κ850(διότι η πλατφόρμα Java δεν είναι αναβαθμίσιμη στην έκδοση της πλατφόρμας που υπάρχει στο C905).Θα δούμε...

 

Πάντως,όπως και να’χει,πιθανότατα αύριο να έρθει η R1FA035,διότι ήδη η προηγούμενη έκδοση R1EA037 αφαιρέθηκε απ’την ΕΜΜΑ 3.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την έκδοση R3BA035 που υπήρχε στην ΕΜΜΑ(server της εταιρίας) ήταν σαφώς δοκιμαστική.Υπήρχε αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα γινόταν και τελική έκδοση.Το θέμα είναι ότι κάποιοι την περιμένουν για να λυθούν όλα τα προβλήματα και να προστεθούν νέες λειτουργίες όπως η αναγνώριση προσώπων.Η εταιρία όμως δεν έιναι υποχρεωμένη να προσθέσει λειτουργίες τις οποίες δεν είχε εξαρχής το τηλέφωνο.Συνεπώς,δεν υπάρχει λόγος να λέει κανείς ότι η SE δε μεταχειρίζεται καλά τον πελάτη ή ότι τον κοροιδεύει.Το τηλέφωνο δεν είχε εξαρχής τις έξτρα αυτές λειτουργίες,οπότε δεν υπάρχει λόγος γκρίνιας απ’τον καθένα(Αναφέρομαι γενικά,όχι σε συγκεκριμένα πρόσωπα,).Τώρα,αν θελήσει να προσθέσει κάποιες έξτρα λειτουργίες αυτό θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη.

 

Επίσης,αν έρθει αυτήν η έκδοση,μπορεί να μην έχει έξτρα λειτουργίες αλλά σαφώς θα έχει βελτιωμένη απόδοση το τηλέφωνο.Οπότε,πάλι κερδισμένοι είναι οι αγοραστές του.Πιθανότατα όμως να έρθει αύριο η R1FA035 έκδοση που διορθώνει κάποια προβλήματα,όπως ο μη-συγχρονισμός εικόνας-ήχου στα βίντεο ΜΡ4.

 

Άλλωστε,πρέπει να παίζει και κάποια ασυμβατότητα στην έκδοση της Java που υπάρχει στο C902 και στο Κ850 και ενδεχομένως να μην είναι δυνατό να υπάρξει η R3 έκδοση για το Κ850(διότι η πλατφόρμα Java δεν είναι αναβαθμίσιμη στην έκδοση της πλατφόρμας που υπάρχει στο C905).Θα δούμε...

 

Πάντως,όπως και να’χει,πιθανότατα αύριο να έρθει η R1FA035,διότι ήδη η προηγούμενη έκδοση R1EA037 αφαιρέθηκε απ’την ΕΜΜΑ 3.

 

Ενταξι ρε φιλε εγω δεν ειπα τιποτα,απλα ποτε θα ερθει ρωτησα!

Αν τελικα ερθει αυριο αυτη που ειπες πληροφορισε μας ωστε να την δοκιμασιυμε και εμεις !

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Ενταξι ρε φιλε εγω δεν ειπα τιποτα,απλα ποτε θα ερθει ρωτησα!

Αν τελικα ερθει αυριο αυτη που ειπες πληροφορισε μας ωστε να την δοκιμασιυμε και εμεις !

 

τις πληροφοριες που εδωσε,δεν τις εδωσε αποκλειστικα γιασενα,ουτε να σου κανει επιθεση πηγε..για ολους τους ενδιαφερομενους τα εγραψε,τωρα οποιος εχει τη μυγα...

Link to comment
Share on other sites

τις πληροφοριες που εδωσε,δεν τις εδωσε αποκλειστικα γιασενα,ουτε να σου κανει επιθεση πηγε..για ολους τους ενδιαφερομενους τα εγραψε,τωρα οποιος εχει τη μυγα...

 

ααααααααα,εσυ εισαι αυτος που μου τη μπαινει συνεχεια !

μηπως ηθελες να πεις οποιος εχει τη μυγα να τη φερει πισω?

Γιατι δικια σου ειναι η μυγα,και μου τη δινει οταν καποιοι καποιοι (δεν λεω ονοματα) προσπαθουν να δειξουν οτι ειναι ανωτεροι μειονοντας τους αλους και κανοντας επιθεση σε αυτους γιατι κατα βαθος ξερουν οτι οι ιδιοι εχουν προβλημμα!:mad::!::mad::!::X

 

Υ.Γ.το ξερω οτι ειμαι εκτος θεματως και ζηταω συγνωμη αλλα το εχει ξανακανει αυτο και καποια στιγμη πρεπει να το σταματισει!:(

----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Ενταξι ρε φιλε εγω δεν ειπα τιποτα,απλα ποτε θα ερθει ρωτησα!

Αν τελικα ερθει αυριο αυτη που ειπες πληροφορισε μας ωστε να την δοκιμασιυμε και εμεις !

 

ααααααααα,εσυ εισαι αυτος που μου τη μπαινει συνεχεια !

μηπως ηθελες να πεις οποιος εχει τη μυγα να τη φερει πισω?

Γιατι δικια σου ειναι η μυγα,και μου τη δινει οταν καποιοι καποιοι (δεν λεω ονοματα) προσπαθουν να δειξουν οτι ειναι ανωτεροι μειονοντας τους αλους και κανοντας επιθεση σε αυτους γιατι κατα βαθος ξερουν οτι οι ιδιοι εχουν προβλημμα!:mad::!::mad::!::X

 

Υ.Γ.το ξερω οτι ειμαι εκτος θεματως και ζηταω συγνωμη αλλα το εχει ξανακανει αυτο και καποια στιγμη πρεπει να το σταματισει!:(

 

 

Δε χρειάζονται προστριβές,άλλωστε είπα ότι δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κάποιον και το ύφος του ποστ μου δεν ήταν επιθετικό αλλά ενημερωτικό..;)

 

Λοιπόν,όσον αφορά την R3 έκδοση είναι αμφίβολο το κατά πόσο θα γίνει διαθέσιμη.....Το θεμα πάντως είναι πως ακόμη και να μη γίνει,καλό θα ήταν η εταιρία να μας έδινε μια έκδοση λογισμικού που απλά να διόρθωνε αυτά τα 2-3 ενοχλητικά bugs που απομένουν...

Link to comment
Share on other sites

:lol: , παιδια δεν καταφερνετε τιποτα ετσι, το πολυ πολυ να σας βγαλουν off topic.!

Μη δινετε τοση σημασια και προσπαθειστε να λυσετε τα προβληματα σας, που οπως βλεπω ειναι πολλα για το Κ850 και κριμα γιατι σκεφτομουν να το παρω κι εγω, ε και γιατι ειναι Sony ericsson.. (μια πιο 'παλια' εταιρια, και καλα..). Θα μπορουσε να εχει μια καλυτερη εξελιξη το κινητακι.

Δεν εχω παρακολουθησει πολυ απ'το φορουμ βεβαια για να δω, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι τετοια αμελια και γενικα "αστοχια" σε αυτο το μοντελο....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...