Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πιστευω οτι η τιμη του Κ850 ειναι σχετικα καλη δεδομενου του οτι θα κατεβει σε μικρο χρονικο διαστημα στα 430-450 ...

Το Τ650 εκανε 400 οποτε αυτη η τιμη ειναι λογικη...

 

Btw, το Κ750 ηταν οντως κατι πρωτοποριακο οταν βγηκε αλλα πιστευω πως εκανα το μεγαλυτερο μερος των πωλησεων του αφου η τιμη επεσε σε χαμηλα επιπεδα ...

 

Κατι παρομοιο νομιζω θα γινει και με το Κ800 ...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ποιότητα κατασκευής και το τρίξιμο, ας μην θυμηθούμε τα πρώτα κομμάτια του Κ800...:rolleyes: Άλλωστε και το 6120 (που ήταν ένα παράδειγμα χωρίς ιδιαίτερη σκέψη) βρίσκεται και αυτό στις αρχικές πωλήσεις. Οπότε κάτσε να δούμε και την ποιότητα του Κ850. Κανείς δεν το έπιασε ακόμα στα χέρια του...

 

Όσο για την κάμερα, σίγουρα τα 5ΜΡ είναι καλύτερα από τα 2ΜΡ. Μη συγκρίνεις τα ανόμοια ;)

 

Σχετικά με την αυτονομία, το 6120 με νορμάλ χρήση σου βγάζει 2+ μέρες. Σίγουρα το Κ850 τα πάει καλύτερα. Όμως, με τη διαφορά τιμής που έχουν, μπορείς να αγοράσεις κάρτα μνήμης με τη μέγιστη χωρητικότητα και αν θέλεις να ξοδέψεις όλο το 250ρι πάρε και 7 μπαταρίες ακόμα για να έχεις απόθεμα :lol: :p

 

Σχετικά τέλος με την τιμή, όπως προαναφέρθηκε, το Κ850 θα φτάσει στα 300 ευρώ μετά από 1 χρόνο. Αλλά τότε, το 6120 θα κοστίζει περίπου 100 ευρώ, οπότε η διαφορά τιμής θα παραμείνει η ίδια.

 

Σίγουρα, όλα είναι Σ Χ Ε Τ Ι Κ Α ...

 

Φίλε είχα από τα πρώτα κομμάτια του Κ800 και πρόβλημα κατασκευής δεν είχε....τώρα έχω το Ν95 και ο τζόγος είναι ανυπόφορος....ποιότητα κατασκευής κάκιστη....και μιλάμε για ε΄να κινητό πανάκριβο......Ένας φίλος μου έχει το Ε65 σλάιντερ και ειλικρινά ζηλεύω την ποιότητα του. Όσον αφορά το Κ850 μόλις βγεί θα παω να το πάρω με χίλια γιατί το υπερτιμημένο(σε όλους τους τομείς) Ν95 με απογοήτευσε για πολλούς λόγους αλλά κυρίως για την ποιότητα κατασκευής και την νυχτερινή λήψη....

Link to comment
Share on other sites

Για το Ν95 έχεις δίκιο. Όλοι εκτός από τη Nokia αναγνωρίζουν πως ΔΕΝ αξίζει τα λεφτά του. Πολύς ντόρος για τίποτα ιδιαίτερο...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ποιότητα κατασκευής και το τρίξιμο, ας μην θυμηθούμε τα πρώτα κομμάτια του Κ800...:rolleyes: Άλλωστε και το 6120 (που ήταν ένα παράδειγμα χωρίς ιδιαίτερη σκέψη) βρίσκεται και αυτό στις αρχικές πωλήσεις. Οπότε κάτσε να δούμε και την ποιότητα του Κ850. Κανείς δεν το έπιασε ακόμα στα χέρια του...

 

Το (πρωτότυπο) Κ850 που είχα πιάσει εγώ στα χέρια μου, μια χαρά ήταν από αίσθηση στιβαρότητας. Ξεφεύγει από την πλαστικούρα που έχει υιοθετήσει η SE στα περισσότερα μοντέλα της.

 

Όσο για την κάμερα, σίγουρα τα 5ΜΡ είναι καλύτερα από τα 2ΜΡ. Μη συγκρίνεις τα ανόμοια ;)

 

Είναι γνωστό ότι πολλά megapixels δεν σημαίνουν απαραίτητα και καλή ποιότητα φωτογραφιών. Έχουν υπάρξει περιπτώσεις που κινητό με μικρότερη ανάλυση έβγαζε πολύ καθαρότερες από άλλα με θεωρητικά καλύτερες επιδόσεις.

 

Σχετικά με την αυτονομία, το 6120 με νορμάλ χρήση σου βγάζει 2+ μέρες. Σίγουρα το Κ850 τα πάει καλύτερα. Όμως, με τη διαφορά τιμής που έχουν, μπορείς να αγοράσεις κάρτα μνήμης με τη μέγιστη χωρητικότητα και αν θέλεις να ξοδέψεις όλο το 250ρι πάρε και 7 μπαταρίες ακόμα για να έχεις απόθεμα :lol: :p

 

Το θέμα είναι ακριβώς αυτό, να μην αλλάζουμε μπαταρίες και να μην πρέπει να τις φορτίζουμε μετά όλες μαζί... :p

 

Σχετικά τέλος με την τιμή, όπως προαναφέρθηκε, το Κ850 θα φτάσει στα 300 ευρώ μετά από 1 χρόνο. Αλλά τότε, το 6120 θα κοστίζει περίπου 100 ευρώ, οπότε η διαφορά τιμής θα παραμείνει η ίδια.

 

Καλά, ας χαλαρώσουμε λίγο, το 6120 δεν θα φτάσει ποτέ να πωλείται...100 ευρώ :blink: καθώς μετά από ένα συγκεκριμένο σημείο απαξίωσης η Nokia θα το αποσύρει από την αγορά, όπως κάνουν άλλωστε όλες οι εταιρείες με τα μοντέλα τους.

 

Ωστόσο συμφωνώ μαζί σου ότι 480 ευρώ για ένα κινητό που δεν προσφέρει ουσιαστικά κάτι καινούργιο είναι πολλά. Οι πιο αξιοσημείωτες διαφορές σε σχέση με το Κ800 είναι η κάμερα η οποία δεν θα τραβάει απαραίτητα καλύτερες photos, και το νέο - και καλά - interface, το οποίο προσωπικά βρήκα δύσχρηστο. Θέλει χρόνο να ασχοληθείς ώστε να μάθεις την διαφορετική διάταξη των πλήκτρων καθώς και τα touch keys, χώρια το ό,τι βρίσκω κάπως άβολο να μετακινείται συνέχεια ο αντίχειρας πάνω-κάτω όταν θέλουμε να πλοηγηθούμε στο μενού.

 

Όπως και να'χει, για μένα το Κ850 έχει επιφανειακές βελτιώσεις σε σχέση με το Κ800, ένδειξη ότι η SE καλό θα ήταν να αλλάξει και λίγο ρότα γιατί κάποτε ο κόσμος θα βαρεθεί να δίνει τόσα λεφτά και να παίρνει συνέχεια ουσιαστικά το ίδιο πράγμα με άλλο περιτύλιγμα.

 

Σίγουρα, όλα είναι Σ Χ Ε Τ Ι Κ Α ...

 

Όσο σχετικά και να είναι, και πάλι σχεδόν 500 ευρώ είναι ΠΟΛΛΑ για μία ξαναζεσταμένη σούπα...

Link to comment
Share on other sites

Πάω να το παραλάβω από Πλαίσιο και θα ποστάρω φωτογραφίες!Μόνο πείτε μου πως κάνω upload φωτό ή βάλτε ένα link σε κάποιον σύνδεσμο που το αναφέρει!Τα λέμε...
Link to comment
Share on other sites

Το θέλω πολύ αλλά νομιζω οτι τελικά μάλλον όντως είναι δύσχρηστο με αυτή την διάταξη πλήκτρων.. Τουλάχιστον όπως φαίνεται στον εξομοιωτή. Θέμα συνήθειας είναι και εξακολουθώ να το θέλω!! Αλήθεια μήπως ενδιαφέρεται κανείς για το w880 μου?
Link to comment
Share on other sites

Παντως ενας τυπος που το πηρε (mobile-review) και εκανε ενα mini review αναφερει οτι το κεντρικο πληκτρο πλοηγησης ειναι λιγο δυσχρηστο σε συνδυασμο με το ΟΚ πληκρο που ειναι το μεσαιο απο τα τρια touch sensitive. Οταν ερθει και το δουμε απο κοντα θα αποφανθουμε και εμεις.
Link to comment
Share on other sites

Perasa kai simera ap 'to Plaisio kai den to eixan ferei akoma... :(

Eida omos ekei pou itan ta kinita, oti elipe ena kinito... Ara, isos kanoun xoro gia to K850 :)

Mporei omos kai na xalase to sigkekrimeno kinito pou itan ekei pera... (den tha me ekseplize, mias kai ena K810 pou eixe ekei pera den eixe to kapaki gia tin kamera, kai den douleue i kamera...)

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση από την Wind και το περιμένω και εγώ πως και πως... αλλά βρε παιδιά 500-510 ευρώ; Τόσο κάνουν και τα καλά Pocket PCs...

 

Φτάσαμε τις 170.000 δραχμές για ένα μη-smartphone κινητό...

 

Ήμαρτον!

Link to comment
Share on other sites

Ας παραθέσω τις εντυπώσεις μου κι εγώ που το έχω στα χέρια μου:;)

 

1)Η ποιότητα κατασκευής είναι άψογη με απουσία οποιουδήποτε τριξίματος & επίσης με βελούδινη υφή.Προσοχή θέλει βέβαια το πίσω μέρος το οποίο αποτελείται από μία πλαστική διαφάνεια που καλύπτει τον κυρίως σκελετό του τηλεφώνου και μπορεί να αποδειχτεί αρκετά εύθραυστη κάτω από πολύ έντονη πίεση...Αυτό όμως ο καιρός θα το δείξει..Ελπίζω μη γεμίσουμε με posts τύπου:Γκρρρ,το Κ850 μου έσπασε ή ράγισε στο πίσω μέρος:lol:.Γενικά,άψογη ποιότητα κατασκευής,αλλά όπως ήδη έχετε δει μαζεύει με το παραμικρό άγγιγμα δαχτυλιές...

2)Το κουτί είχε μέσα μια Μ2 των 512 ΜΒ(για την ακρίβεια ήταν ήδη περασμένη στο κινητό).

3)Η γενική αίσθηση όσον αφορά την πλοήγηση στο μενού είναι πως σε σχέση με το Κ800 είναι ελαφρώς πιο αργό(όχι μεγάλη διαφορά βέβαια,αλλά ελαφρώς αισθητή.Ας είναι καλά οι αναβαθμίσεις...:p)

4)Η ποιότητα ήχου του μεγαφώνου είναι άψογη με απουσία τριξιμάτων και υψηλή ένταση & μάλιστα κάποιος καταλαβαινει μπάσο ήχο!Πολύ καλή δουλειά!

5)Η ποιότητα ήχου του ακουστικού είναι επισης άψογη!Τα ίδια κι εδώ:Δυνατό ηχείο,χωρίς τριξίματα και άψογη ποιότητα.

6)Η ποιότητα λήψης μου φάνηκε επίσης πολύ καλύτερη από ότι το Κ800!Σε κατάσταση αναμονής αλλά και ομιλίας μου δείχνει 1-2 γραμμές πιο πολύ!!Και όχι,δεν έγινε ενίσχυση σήματος στην περιοχή μου!!:p

7)Η επιφάνεια αφής είναι επίσης πολύ καλή,μιας και τα πλήκτρα ανταποκρίνονται με το παραμικρό άγγιγμα και γενικότερα δεν είναι δύσκολο για κάποιον να πλοηγηθεί στο τηλέφωνο,ιδίως αν χρησιμοποιούσε κάποιο SE.Μια βόλτα στις ρυθμίσεις να κάνετε για να τις τροποποιήσετε όπως θέλετε και σχεδόν το συνηθίσατε!

8)Τα πλήκτρα δε διευκολύνουν τη σύνταξη μηνυμάτων και λόγω του σχετικά μικρού μεγέθους και λόγω του ότι εμποδίζει κάπως και το πολυπλήκτρο..Πιστεύω με μια μικρή εξάσκηση να τα καταφέρω καλύτερα αλλά γενικότερα δε διευκολύνουν λόγω μεγέθους..Η αίσθηση πάλι που αφήνουν στο πάτημα είναι πολύ καλή..

9)Το χαρακτηριστικό της αυτόματης περιστροφής λειτουργεί πολύ καλά και στιγμιαία,χωρίς καθυστερήσεις!

10)Η κάμερα κάνει πολύ καλή δουλειά.Τα χρώματα(στην οθόνη του υπολογιστη)εχουν πολύ καλή αντίθεση αλλά είναι λίγο άτονα!Παρ'όλα αυτά,οι φωτό είναι πολύ καλές(ιδίως με φλας,το οποίο σε σχέση με το Κ800,κάνει ΘΑΥΜΑΤΑ!).Γενικότερα,άψογη κάμερα,αξίζει τον τίτλο μιας από τις κορυφαίες της αγοράς(δε λέω η κορυφαία για να μη φανώ προκατηλειμμένος.Ας το πάρουν πρώτα περισσότεροι και μετά ας κρίνουμε όλοι μαζί).

11)Ο δακτύλιος της κάμερας δε φωτίζεται συνεχώς,αλλά στιγμιαία μονο όταν ενεργοποιείται η κάμερα.Η ενεργοποίηση δε είναι αμεσότατη.

12)Δεν υπάρχει επιλογή για τοποθέτηση ώρας και ημερομηνίας στις φωτό..Κρίμα,πολυ καλή λειτουργια..

13)Η λάμπα του auto focus στο σκοτάδι(ναι,αυτό το κόκκινο σπαστικό φωτάκι που σε τύφλωνε)δεν υπάρχει.Αντί αυτο΄τ,μπορούμε να επιλέξουμε αν θ'ανάβει αυτόματα το led το οποίο είναι πανίσχυρο και τυφλώνει,οποτε ας το αποφέυγουμε καλύτερα ή απλά να μην εστιάζει το κινητό με τη βοήθεια κάποιας φωτεινής πηγής.

14)Η αυτόματη εστίαση είναι στιγμιαία ακόμη και στο σκοτάδι,καμία σχέση με Κ800(άσχετα απ'το αν χρησιμοποιούμε το led ή όχι!)

15)Η αποθήκευση των φωτό στιγμιαία!Γενικά,άψογοι χρόνοι λειτουργίας στην κάμερα!

16)Η ποιότητα των βίντεο άψογη σε σχέση με τα μοντέλα προπαραγωγής και ο σταθεροποιητής κάνει καλή δουλειά!

17)Μια μικρή καθυστέρηση παρατήρησα οταν εναλλάσουμε από φωτογραφία σε βίντεο και όταν πατάμε το πλήκτρο κάμερας για να βιντεοσκοπήσουμε(η καθυστέρηση περίπου ενός δευτερολέπτου).Ας είναι καλά οι αναβαθμίσεις πάλι:p

18)Στο service menu,υπάρχει ένα κρυφό μενού που λέγεται Java Development Menu και έχει επιλογή ON-OFF!Τ ι νά'ναι αυτό άραγε;Σαφώς έχει να κάνει με την ανάπτυξη εφαρμογών Java,αλλά τι ακριβώς κάνει;Μήπως επιτρέπει στο χρήστη να κάνει debug σε Java προγράμματα;

19)Υπα΄ρχει αισθητήρας φωτισμού στα αριστερά του ακουστικού που κάνει πολύ καλή δουλειά.Μήπως είναι ένα από τα καλούδια της Java 8;

Οι πληροφορίες του Service Menu είναι:

 

R1CA029

prg12004400_GENERIC_SO R1CA029

 

EROM:1200-4341

SEMCBOOT R6A008

 

LCD SW versions

Main display

Current:200708241

 

Camera SW versions

Camera

Current: 2.9

Video call camera

Current: 3.0

 

ITP SW version

1200-2896 R1D113

 

Customisation

1201-0083 R11A

1200-5441 R1CA029

ADRIATIC

Memory card:

1203-3941

 

Content version

PA13

Memory card: R1A

 

Java SW version

JP-8.0

 

Text revision:AC

 

 

AMR_FR EFR FR

AMR_HR UMTS_AMR

UMTS_AMR2

 

SAT on

 

KRH information

CB510SFV7X

1200-2789

4

 

 

Αυτάάά!!όποιος θέλει ας ρωτήσει ό,τι θέλει!

Εν τέλει,μία πολύ καλή συσκευή με χαρακτηριστικά που δεν έχουν άλλες αντίστοιχες "χαζές" συσκευές!Το λειτουργικό αυτό προσεγγίζει όσο το δυνατόν πιο πολύ τα λειτουργικά Symbian και UIQ.

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου και ευχαριστούμε για το mini review!:)

Καλά τα νέα σε γενικές γραμμές.

Άντε να ξεφύγουμε σιγά σιγά από το πότε έρχεται και την τιμή του και να μπούμε σε πιο ουσιώδεις συζητήσεις και σχόλια!

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου και ευχαριστούμε για το mini review!:)

Καλά τα νέα σε γενικές γραμμές.

Άντε να ξεφύγουμε σιγά σιγά από το πότε έρχεται και την τιμή του και να μπούμε σε πιο ουσιώδεις συζητήσεις και σχόλια!

Σ'ευχαριστώ φίλε μου!Μήπως μπορείς να μου πεις πως μπορώ ν'ανεβάσω κάποιες φωτό να το δείτε γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Ας παραθέσω τις εντυπώσεις μου κι εγώ που το έχω στα χέρια μου:;)

 

1)Η ποιότητα κατασκευής είναι άψογη με απουσία οποιουδήποτε τριξίματος & επίσης με βελούδινη υφή.Προσοχή θέλει βέβαια το πίσω μέρος το οποίο αποτελείται από μία πλαστική διαφάνεια που καλύπτει τον κυρίως σκελετό του τηλεφώνου και μπορεί να αποδειχτεί αρκετά εύθραυστη κάτω από πολύ έντονη πίεση...Αυτό όμως ο καιρός θα το δείξει..Ελπίζω μη γεμίσουμε με posts τύπου:Γκρρρ,το Κ850 μου έσπασε ή ράγισε στο πίσω μέρος:lol:.Γενικά,άψογη ποιότητα κατασκευής,αλλά όπως ήδη έχετε δει μαζεύει με το παραμικρό άγγιγμα δαχτυλιές...

2)Το κουτί είχε μέσα μια Μ2 των 512 ΜΒ(για την ακρίβεια ήταν ήδη περασμένη στο κινητό).

3)Η γενική αίσθηση όσον αφορά την πλοήγηση στο μενού είναι πως σε σχέση με το Κ800 είναι ελαφρώς πιο αργό(όχι μεγάλη διαφορά βέβαια,αλλά ελαφρώς αισθητή.Ας είναι καλά οι αναβαθμίσεις...:p)

4)Η ποιότητα ήχου του μεγαφώνου είναι άψογη με απουσία τριξιμάτων και υψηλή ένταση & μάλιστα κάποιος καταλαβαινει μπάσο ήχο!Πολύ καλή δουλειά!

5)Η ποιότητα ήχου του ακουστικού είναι επισης άψογη!Τα ίδια κι εδώ:Δυνατό ηχείο,χωρίς τριξίματα και άψογη ποιότητα.

6)Η ποιότητα λήψης μου φάνηκε επίσης πολύ καλύτερη από ότι το Κ800!Σε κατάσταση αναμονής αλλά και ομιλίας μου δείχνει 1-2 γραμμές πιο πολύ!!Και όχι,δεν έγινε ενίσχυση σήματος στην περιοχή μου!!:p

7)Η επιφάνεια αφής είναι επίσης πολύ καλή,μιας και τα πλήκτρα ανταποκρίνονται με το παραμικρό άγγιγμα και γενικότερα δεν είναι δύσκολο για κάποιον να πλοηγηθεί στο τηλέφωνο,ιδίως αν χρησιμοποιούσε κάποιο SE.Μια βόλτα στις ρυθμίσεις να κάνετε για να τις τροποποιήσετε όπως θέλετε και σχεδόν το συνηθίσατε!

8)Τα πλήκτρα δε διευκολύνουν τη σύνταξη μηνυμάτων και λόγω του σχετικά μικρού μεγέθους και λόγω του ότι εμποδίζει κάπως και το πολυπλήκτρο..Πιστεύω με μια μικρή εξάσκηση να τα καταφέρω καλύτερα αλλά γενικότερα δε διευκολύνουν λόγω μεγέθους..Η αίσθηση πάλι που αφήνουν στο πάτημα είναι πολύ καλή..

9)Το χαρακτηριστικό της αυτόματης περιστροφής λειτουργεί πολύ καλά και στιγμιαία,χωρίς καθυστερήσεις!

10)Η κάμερα κάνει πολύ καλή δουλειά.Τα χρώματα(στην οθόνη του υπολογιστη)εχουν πολύ καλή αντίθεση αλλά είναι λίγο άτονα!Παρ'όλα αυτά,οι φωτό είναι πολύ καλές(ιδίως με φλας,το οποίο σε σχέση με το Κ800,κάνει ΘΑΥΜΑΤΑ!).Γενικότερα,άψογη κάμερα,αξίζει τον τίτλο μιας από τις κορυφαίες της αγοράς(δε λέω η κορυφαία για να μη φανώ προκατηλειμμένος.Ας το πάρουν πρώτα περισσότεροι και μετά ας κρίνουμε όλοι μαζί).

11)Ο δακτύλιος της κάμερας δε φωτίζεται συνεχώς,αλλά στιγμιαία μονο όταν ενεργοποιείται η κάμερα.Η ενεργοποίηση δε είναι αμεσότατη.

12)Δεν υπάρχει επιλογή για τοποθέτηση ώρας και ημερομηνίας στις φωτό..Κρίμα,πολυ καλή λειτουργια..

13)Η λάμπα του auto focus στο σκοτάδι(ναι,αυτό το κόκκινο σπαστικό φωτάκι που σε τύφλωνε)δεν υπάρχει.Αντί αυτο΄τ,μπορούμε να επιλέξουμε αν θ'ανάβει αυτόματα το led το οποίο είναι πανίσχυρο και τυφλώνει,οποτε ας το αποφέυγουμε καλύτερα ή απλά να μην εστιάζει το κινητό με τη βοήθεια κάποιας φωτεινής πηγής.

14)Η αυτόματη εστίαση είναι στιγμιαία ακόμη και στο σκοτάδι,καμία σχέση με Κ800(άσχετα απ'το αν χρησιμοποιούμε το led ή όχι!)

15)Η αποθήκευση των φωτό στιγμιαία!Γενικά,άψογοι χρόνοι λειτουργίας στην κάμερα!

16)Η ποιότητα των βίντεο άψογη σε σχέση με τα μοντέλα προπαραγωγής και ο σταθεροποιητής κάνει καλή δουλειά!

17)Μια μικρή καθυστέρηση παρατήρησα οταν εναλλάσουμε από φωτογραφία σε βίντεο και όταν πατάμε το πλήκτρο κάμερας για να βιντεοσκοπήσουμε(η καθυστέρηση περίπου ενός δευτερολέπτου).Ας είναι καλά οι αναβαθμίσεις πάλι:p

18)Στο service menu,υπάρχει ένα κρυφό μενού που λέγεται Java Development Menu και έχει επιλογή ON-OFF!Τ ι νά'ναι αυτό άραγε;Σαφώς έχει να κάνει με την ανάπτυξη εφαρμογών Java,αλλά τι ακριβώς κάνει;Μήπως επιτρέπει στο χρήστη να κάνει debug σε Java προγράμματα;

19)Υπα΄ρχει αισθητήρας φωτισμού στα αριστερά του ακουστικού που κάνει πολύ καλή δουλειά.Μήπως είναι ένα από τα καλούδια της Java 8;

Οι πληροφορίες του Service Menu είναι:

 

R1CA029

prg12004400_GENERIC_SO R1CA029

 

EROM:1200-4341

SEMCBOOT R6A008

 

LCD SW versions

Main display

Current:200708241

 

Camera SW versions

Camera

Current: 2.9

Video call camera

Current: 3.0

 

ITP SW version

1200-2896 R1D113

 

Customisation

1201-0083 R11A

1200-5441 R1CA029

ADRIATIC

Memory card:

1203-3941

 

Content version

PA13

Memory card: R1A

 

Java SW version

JP-8.0

 

Text revision:AC

 

 

AMR_FR EFR FR

AMR_HR UMTS_AMR

UMTS_AMR2

 

SAT on

 

KRH information

CB510SFV7X

1200-2789

4

 

 

Αυτάάά!!όποιος θέλει ας ρωτήσει ό,τι θέλει!

Εν τέλει,μία πολύ καλή συσκευή με χαρακτηριστικά που δεν έχουν άλλες αντίστοιχες "χαζές" συσκευές!Το λειτουργικό αυτό προσεγγίζει όσο το δυνατόν πιο πολύ τα λειτουργικά Symbian και UIQ.

apo mousikes ikanotites pos pai to kinito??:):)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε μου!Μήπως μπορείς να μου πεις πως μπορώ ν'ανεβάσω κάποιες φωτό να το δείτε γενικά;

 

Ανέβασέ τες στο http://www.imageshack.gr ή http://www.imageshack.us και δώσε εδώ τα thumbnails for forum.;)

Link to comment
Share on other sites

Teleia...

Ante, na eisai o protos pou tha dokimasei na to sindesei me XS++ na doume ti tha pei... :P

παιδιά,θα ποστάρω προς το παρόν μόνο φωτό με φλας καθότι δεν τράβηξα καμία τομεσημέρι στο φυσικό φως!αλλά αύριο πρωι θα δωσω και φωτο στο φως της ημερας,υποσχομαι!άραγε,τι cid να είναι το λογισμικό του Κ850??

 

όσον αφορά τις μουσικές ικανότητες,δεν έχει το διαυγή ήχο του Κ800!Είναι πιο μουντός(απ'το ηχείο τουλαχιστον)αλλά πιο δυνατός και με πιο πολύ μπάσο!Αν ακουμπήσει όμως σε κάποια επιφάνεια,καλυπτεται η οπή του ηχείου και δεν ακουγεται παρα πολυ....:(Θα δοκιμάσω και ακουστικα και επανερχομαι!

 

Υ.Γ. 1:Το ΄πήρα από Πλαισιο,499 ευρώ....(τσούζει λίγο η τιμή,αλλα κατα γενικη ομολογια τ'αξίζει τα λεφτα!)

Υ.Γ. 2:Πλέον,όταν λαμβάνουμε ή στέλνουμε κάποιο αντικείμενο μέσω Bluetooth υπάρχει δυνατότητα ελαχιστοποίησης ώστε να κάνουμε ό,τι άλλο θέλουμε!!!

Υ.Γ. 3:Δεν ξέρω αν το είχατε παρατηρήσει,αλλά το Stereo Widening σε όποιο μοντέλο υπήρχε όταν τελείωνε το τραγούδι που άκουγες ή όταν άλλαζες κομμάτι χωρίς να σταματήσεις πρώτα την αναπαραγωγή ο ήχος μετά ακουγόταν σα μονοφωνικός με χάλια ποιότητα...Πλέον,δεν υφίσταται αυτό!

Γενικά,έχει το πιο εξελιγμένο κλειστό λειτουργικό σύστημα που έχω συναντήσει!Πλησιάζει ή/και είναι ίδιο σε πάρα πολλούς τομείς τη λειτουργικότητα άλλων λειτουργικών,όπως το Symbian S60!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,θα ποστάρω προς το παρόν μόνο φωτό με φλας καθότι δεν τράβηξα καμία τομεσημέρι στο φυσικό φως!αλλά αύριο πρωι θα δωσω και φωτο στο φως της ημερας,υποσχομαι!άραγε,τι cid να είναι το λογισμικό του Κ850??

 

όσον αφορά τις μουσικές ικανότητες,δεν έχει το διαυγή ήχο του Κ800!Είναι πιο μουντός(απ'το ηχείο τουλαχιστον)αλλά πιο δυνατός και με πιο πολύ μπάσο!Αν ακουμπήσει όμως σε κάποια επιφάνεια,καλυπτεται η οπή του ηχείου και δεν ακουγεται παρα πολυ....:(Θα δοκιμάσω και ακουστικα και επανερχομαι!

 

Υ.Γ. 1:Το ΄πήρα από Πλαισιο,499 ευρώ....(τσούζει λίγο η τιμή,αλλα κατα γενικη ομολογια τ'αξίζει τα λεφτα!)

Υ.Γ. 2:Πλέον,όταν λαμβάνουμε ή στέλνουμε κάποιο αντικείμενο μέσω Bluetooth υπάρχει δυνατότητα ελαχιστοποίησης ώστε να κάνουμε ό,τι άλλο θέλουμε!!!

 

Γενικά,έχει το πιο εξελιγμένο κλειστό λειτουργικό σύστημα που έχω συναντήσει!Πλησιάζει ή/και είναι ίδιο σε πάρα πολλούς τομείς τη λειτουργικότητα άλλων λειτουργικών,όπως το Symbian S60!

να σου κανω μια κουτη ερωτηση μιας και εισαι απο τους πρωτους που το εχεις στα χερια σου?οταν προσπαθεις να τραβηξεις φωτο με το κινητο καθετα με το κεντρικο μικρο softkey το χερι σου μπαινει πανω στο φακο της καμερας?εχω αυτη την απορια γιατι εχω παρατηρησει οτι τον φακο τον εχει σχεδον στο κεντρο του κινητου στην πισω οψη,πραγμα καθολου βολικο για καθετη φωτογραφιση για καποιον που δεν θελει να τραβηξει φωτο με το πλαινο πληκτρο σε landscape mode :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,θα ποστάρω προς το παρόν μόνο φωτό με φλας καθότι δεν τράβηξα καμία τομεσημέρι στο φυσικό φως!αλλά αύριο πρωι θα δωσω και φωτο στο φως της ημερας,υποσχομαι!άραγε,τι cid να είναι το λογισμικό του Κ850??

 

όσον αφορά τις μουσικές ικανότητες,δεν έχει το διαυγή ήχο του Κ800!Είναι πιο μουντός(απ'το ηχείο τουλαχιστον)αλλά πιο δυνατός και με πιο πολύ μπάσο!Αν ακουμπήσει όμως σε κάποια επιφάνεια,καλυπτεται η οπή του ηχείου και δεν ακουγεται παρα πολυ....:(Θα δοκιμάσω και ακουστικα και επανερχομαι!

 

Υ.Γ. 1:Το ΄πήρα από Πλαισιο,499 ευρώ....(τσούζει λίγο η τιμή,αλλα κατα γενικη ομολογια τ'αξίζει τα λεφτα!)

Υ.Γ. 2:Πλέον,όταν λαμβάνουμε ή στέλνουμε κάποιο αντικείμενο μέσω Bluetooth υπάρχει δυνατότητα ελαχιστοποίησης ώστε να κάνουμε ό,τι άλλο θέλουμε!!!

Υ.Γ. 3:Δεν ξέρω αν το είχατε παρατηρήσει,αλλά το Stereo Widening σε όποιο μοντέλο υπήρχε όταν τελείωνε το τραγούδι που άκουγες ή όταν άλλαζες κομμάτι χωρίς να σταματήσεις πρώτα την αναπαραγωγή ο ήχος μετά ακουγόταν σα μονοφωνικός με χάλια ποιότητα...Πλέον,δεν υφίσταται αυτό!

Γενικά,έχει το πιο εξελιγμένο κλειστό λειτουργικό σύστημα που έχω συναντήσει!Πλησιάζει ή/και είναι ίδιο σε πάρα πολλούς τομείς τη λειτουργικότητα άλλων λειτουργικών,όπως το Symbian S60!

 

Θέλω και γώωωωωωωωωωωωωωωωωωω! Η Wind δεν το έχει φέρει ακόμα :(

 

Καλορίζικο μεγάλε!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...