Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kotsianis7,αν δεν σου κάνει κόπο μπόρεις να δωσεις ενα κομάτι .wmv που να παιζεί στο Κ850.Γιατι δεν βρισκω κανένα κονβερτερ για τις σωστές ρυθμισες κοδεκ.

Πραγματι το white paper αναφέρει wmv.Δεν το ξερα:blink:

 

[ATTACH]11959[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, το καινούριο λογισμικό που έβαλα μου έφερε κάποια μικροπροβλήματα στο κινητό. Μπορώ να το επαναφέρω σε προηγούμενη έκδοση δλδ υπάρχει η δυνατότητα εάν δεν ικανοποιεί κάποιον ένα update να επαναφέρει το κινητο στην προηγούμενη έκδοση λογισμικού?

 

Η καινούρια έκδοση RIFA035 κάνει τα δικά της στο τηλέφωνο μου που δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

1. Μου το κολλάει στην εκκίνηση.

2. Μου αλλάζει το θέμα απο μόνο του κάθε φορά που ανοίγει.

3. Μου βγάζει και ενα μήνυμα "how are you" καθε φορά που ανοίγει πλέον. (παρόλο που δεν είναι vodafone live)

4. Στα πολυμέσα δεν μου αρέσει ο νέος ο τρόπος που παρουσιάζει τις φώτος!

Αυτά έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής.

 

Tι να πω... το update συνήθως δεν γίνεται για να καλυτερεύσει το κινητό...?

 

Απλά απαράδεκτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, το καινούριο λογισμικό που έβαλα μου έφερε κάποια μικροπροβλήματα στο κινητό. Μπορώ να το επαναφέρω σε προηγούμενη έκδοση δλδ υπάρχει η δυνατότητα εάν δεν ικανοποιεί κάποιον ένα update να επαναφέρει το κινητο στην προηγούμενη έκδοση λογισμικού?

 

Η καινούρια έκδοση RIFA035 κάνει τα δικά της στο τηλέφωνο μου που δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

1. Μου το κολλάει στην εκκίνηση.

2. Μου αλλάζει το θέμα απο μόνο του κάθε φορά που ανοίγει.

3. Μου βγάζει και ενα μήνυμα "how are you" καθε φορά που ανοίγει πλέον. (παρόλο που δεν είναι vodafone live)

4. Στα πολυμέσα δεν μου αρέσει ο νέος ο τρόπος που παρουσιάζει τις φώτος!

Αυτά έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής.

 

Tι να πω... το update συνήθως δεν γίνεται για να καλυτερεύσει το κινητό...?

 

Απλά απαράδεκτο...

 

 

exo kanei kai ego ti anavathmisi prin mia evdomada.

 

kanena apolytos provlima apota pio pano. antithetos i othoni einai pio zontani apo pote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις μου ήρθε (για 3η φορα) το κινητό απο το service με μία καινούρια έκδοση που δεν αναφέρει στο esato, την R1FA035. Ξέρει κανεις αν το τηλέφωνο "πεθαίνει"(BROD) με αυτήν την έκδοση ή άμα έχει κάποια άλλα σοβαρά προβλήματα?

Πάντως μου έχει κάνει ήδη μια φορά μόνο του επανεκίνηση!

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

exo kanei kai ego ti anavathmisi prin mia evdomada.

 

kanena apolytos provlima apota pio pano. antithetos i othoni einai pio zontani apo pote.

 

Είσαι απο τους τυχερούς. Εγώ το έχω 6 μήνες και δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα μέχρι τη χθεσινή αναβάθμιση. Μάλλον δεν έπρεπε να την κάνω... μια χαρά ήταν το τηλέφωνο μου...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απο τους τυχερούς. Εγώ το έχω 6 μήνες και δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα μέχρι τη χθεσινή αναβάθμιση. Μάλλον δεν έπρεπε να την κάνω... μια χαρά ήταν το τηλέφωνο μου...

Οταν τα λεω εγω..:whistle: οτι αν δεν εχετε προβλημα με το κινητο μην κανετε αναβαθμιση..δεν με ακουει κανεις!

απ'οταν βγηκανε οι αναβαθμισεις τα περισσοτερα κινητα "κολλανε" υπολειτουργουν!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο ημέρες όταν ενεργοποιώ την κάμερα δεν ανοίγει το πορτάκι της.. Μου το είχε ξανακάνει άλλη μια φορά αλλά έφτιαξε μόνο του. Τώρα τίποτα. Έλεος πια! :wacko:

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι? Βοήθεια παρακαλώ!

 

φιλε μου και εγω αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα εδω και αρκετο καιρο, αλλα ευτυχως βρηκα μια λυση: οταν πατας το πληκτρο για να ανοιξει η καμερα, χτυπα πολυ ελαφρα 3-4 φορες με το δακτυλο σου την καμερα. Και το πορτακι ανοιγει σιγουρα! (τουλαχιστον στο δικο μου κινητο!):)

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα πει ποιοτητα κατασκευης...! τα καλυματα της καμερας ειχαν παντα προβλημα...ακομα και στο w800 που ανοιγε χειροκινητα το πορτακι σε πολους καπου κολλαγε...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσμίζομαι προβληματική συσκευή στο hardware και όχι στο software!Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το πας σε σέρβις εξουσιοδοτημένο!Αυτά τα προβλήματα σίγουρα δε συσχετίζονται με το λογισμικο!Απλά έχεις προβληματική συσκευή!Όσον αφορά τη μετάβαση των λειτουργιών των πλήκτρων αφής στο πληκτρολόγιο,όχι,δεν είναι δυνατή!Απλά,κλέιδωνέ το για να αποφεύγεις δυσάρεστες καταστάσεις!Σκέψου ότι το ίδιο θα έκανες αν έπαιρνες ένα κινητό με οθόνη αφής:θα το κλείδωνες για να αποφύγεις δυσάρεστες συνέπειες απο κλήσεις ή μηνύματα!Δεν έχει να κάνει κάτι τέτοιο με το κινητό αυτό συγκεκριμένα! ;)

 

 

καινούρια έκδοση RIFA035 έχω για όποιον με ρώτησε. Μπορώ να κλειδώσω την οθόνη αφής; Μα τι λες; Αφού εννοώ στιγμή που τη χρησιμοποιώ αλλά σε κατάσταση υγρασίας-ιδρώτα κάνει τα δικά της. Σήμερα βρήκα φίλη μου που δουλεύει σε πλοίο και έχει το Κ850. ΙΔΙΟ ακριβώς πρόβλημα όσο είναι στο καράβι πολλές φορές ειδικά το βράδυ με την πάχνη και τη ζέστη το τηλέφωνο κάνει ΤΡΕΛΑ πράγματα έχει εκτεθεί και αυτή με αλλοπρόσαλλες αυτόματες αποστολές sms ή κλήσεις ή επιλογές (πχ έχασε άλλη φωτογραφία από αυτή που πήγε να σβήσει...)

Link to comment
Share on other sites

Telika me tin kenouria anaba8misi ti alla3e ?

Den paratirisa kamia megali diafora...

 

ηρθε επιτελους η πολυποθητη αναβαθμιση ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ηρθε επιτελους η πολυποθητη αναβαθμιση ;

ουουουουου,τώρα...

Link to comment
Share on other sites

ηρθε επιτελους η πολυποθητη αναβαθμιση ;

 

Πότε υπόσχέθηκε η εταιρία για την R3 έκδοση και δεν το ξέρω;;Δοκιμαστική ήταν για τους beta testers στον server της Emma...Μπορεί και να γίνει διαθέσιμη όμως..Είτε σύντομα είτε αργοτερα! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μηπως θα μπορούσε κανείς να με βοηθήσει να xefototho το vodafone λογισμικό από το κινητό μου?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

εμενα που ειναι vodafone δεν ηρθε :-(:-(:-(:-(:-(
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Για τα branded τηλεφωνα(όπως π.χ. της Vodafone),θα πρέπει πρώτα το λογισμικό να περάσει από την έγκριση των τεχνικών της.Αυτή είναι η διαδικασία που ακολουθείται και εννοείται ότι καθυστερεί παραπάνω,δυστυχώς...Αν θέλει η Voda θα το εγκρίνει,αν όχι,τότε δε θα έρθει η αναβάθμιση... :mad:
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι απαντήσεις στα προβλήματα-ερωτήματα μου δεν υπάρχουν. Καλά άλλος δεν έχει πρόβλημα με την οθόνη αφής ή δεν "τολμάτε" να το αναφέρετε; Μερικές φορές κάποιοι εδώ λειτουργείτε υπερ-προστατευτικά για κάποιες εταιρείες ή μοντέλα. Τεσπά η επίσημη θέση της Sony στην περιοχή μου ήταν ότι να μη βάζω την οθόνη στο...ιδρωμένο αυτί μου ή να αποφεύγω χρήση της συσκευής σε υψηλές θερμοκρασίες και υγρασίες...(!) όπερ σημαίνει ότι μάλλον έχω αρχίσει μετά από χρόνια να χάνω την εμπιστοσύνη μου στην εταιρεία μη σας πω να την αντιπαθώ κιόλας μετά τη ΝΟΚΙΑ που την έχω διαγράψει από τη ζωή μου.

Τέλος παράπονο έχω και το δύσχρηστο (σε σχέση με Κ750, Κ800) μενού music player πάλι λόγω οθόνης αφής. Δε μπορώ να καταλάβω σε τι στο καλό ήθελε να εξυπηρετήσει αυτή η συνδυασμένη εφαρμογή οθόνης αφής και πλήκτρων την εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena w700 kai ena k850i mporo kai ta 2 na ta kano anava8misi apo to episimo site tis sony ericsson kai na exoun to kainourgio logismiko?

katevasa to programa k meta mou zitouse pio montelo kinitoy exo .

kano kati la8os?

i na to proxoriso kanonika?

thanks

sehlen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...