Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@XavierGr:

 

Στο συμβόλαιο πάντως (τουλάχιστον σύμφωνα με το site της Wind εδώ: http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1213&langID=1) υπάρχει η δυνατότητα προγράμματος Web & Mail με 4 ευρώ το μήνα για 40 mb. Είναι πολύ καλύτερο απο το Wind Plus γιατί δεν είναι περιορισμένη η πρόσβαση στο internet, και αν ξεπεράσεις το όριο σε χρεώνει 0.7 ευρώ το mb αντί για 12.

 

Μήπως δεν είναι εντελώς ελεύθερη;

Τότε ποιο νόημα έχει το windplus nonstop άμα υπάρχει αυτό το πακέτο;

Ενδιαφέρομαι και εγώ για πρόγραμμα data με λίγα MB το μήνα.

Το site της wind είναι χαοτικό,... Είμαι 5 λεπτά στο site και το λινκ που έδωσες πριν δεν μπορώ να το εντοπίσω.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως δεν είναι εντελώς ελεύθερη;

Τότε ποιο νόημα έχει το windplus nonstop άμα υπάρχει αυτό το πακέτο;

Ενδιαφέρομαι και εγώ για πρόγραμμα data με λίγα MB το μήνα.

Το site της wind είναι χαοτικό,... Είμαι 5 λεπτά στο site και το λινκ που έδωσες πριν δεν μπορώ να το εντοπίσω.....

Δε φαντάζεσαι πόση ώρα προσπαθούσα και εγώ να το βρώ, και το είχα ξαναδεί προηγουμένως... Είναι στο WIND ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ / Για τον ιδιώτη / Συμβόλαια / Επιλογές WIND / Web n Mail. Το site της Wind είναι απαράδεκτο! :X

 

Η διαφορά (υποθέτω) είναι οτι στο Wind Plus δίνει και άλλες υπηρεσίες εκτός απο internet (πχ πλοήγηση στο portal Wind Plus). Δεν ξέρω πόσοι το χρησιμοποιούν βέβαια.

Ε και επίσης το Web n Mail δεν το δίνουν σε καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

Δε φαντάζεσαι πόση ώρα προσπαθούσα και εγώ να το βρώ, και το είχα ξαναδεί προηγουμένως... Είναι στο WIND ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ / Για τον ιδιώτη / Συμβόλαια / Επιλογές WIND / Web n Mail. Το site της Wind είναι απαράδεκτο! :X

 

Η διαφορά (υποθέτω) είναι οτι στο Wind Plus δίνει και άλλες υπηρεσίες εκτός απο internet (πχ πλοήγηση στο portal Wind Plus). Δεν ξέρω πόσοι το χρησιμοποιούν βέβαια.

Ε και επίσης το Web n Mail δεν το δίνουν σε καρτοκινητά.

Με βλέπω να πηγαίνω σε αυτό τότε.

10-15MB χρήση το μήνα κάνω. Άντε να πάει διπλά τώρα με κανονικό Internet.

thanx for the infos.

Link to comment
Share on other sites

Καλη, χρυση η wind στις χρεωσεις ομιλιας και sms αλλα στο συγκεκριμενο ειναι το λιγοτερο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Μα 12ε το mb? Μηπως να αρχισουμε να στελνουμε mass emails διαμαρτυριας?

 

Δυστυχώς και η Cosmote το ίδιο ακριβώς χρεώνει. Για την ακρίβεια, το "νέο" Wind Plus έχει αντιγράψει τις χρεώσεις και τα ελεύθερα MB του Cosmote MyView αντί να γίνει το αντίθετο. Με άλλα λόγια, ελεύθερος ανταγωνισμός "προς τα κάτω" :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εχω ένα πρόβλημα...

Δεν μπορώ να αποθηκεύσω τις ρυθμίσεις αυτόματα σε ένα Samsung i900.

Λογικά θέλει χειροκίνητες ρυθμίσεις αλλά δεν μπορώ να τις βρω στο site?

Μήπως μπορεί κάποιος να τις βάλει εδώ?Helppp me!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εχω ένα πρόβλημα...

Δεν μπορώ να αποθηκεύσω τις ρυθμίσεις αυτόματα σε ένα Samsung i900.

Λογικά θέλει χειροκίνητες ρυθμίσεις αλλά δεν μπορώ να τις βρω στο site?

Μήπως μπορεί κάποιος να τις βάλει εδώ?Helppp me!

 

θα παρεις στο cc κ θα ζητησεις να σου στειλουν τις ρυθμισεις με mail για να τις περασεις εσυ χειροκινητα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το wind plus λοιπον, παραμενει ακομη απεριοριστο για τους καρτοκινητους, οπως συνεβαινε παντα. Σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Το wind plus λοιπον, παραμενει ακομη απεριοριστο για τους καρτοκινητους, οπως συνεβαινε παντα. Σωστα?

Δεν είναι σίγουρο ότι μετά τα 40Mb τα καρτοκινητά δεν χρεώνονται.Υπάρχουν καρτοκινητά που χρεώνονται και άλλα που δεν χρεώνονται μετά το πέρας των 40Mb.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, ποια καρτοκινητα χρεωνονται και ποια οχι? Με ποιο διαχωρισμο/κριτηρια? Τυχαια?

 

Δεν υπάρχει κριτήριο... Από την στιγμή που η WIND λέει ότι χρεώνει, τότε μπορεί τη μια μέρα να βρεθείς να έχει -50€ στο καρτοκινητό σου χωρίς να το καταλάβεις... Και είναι σίγουρα καλλυμένη η WIND γιατί από την πλευρά της αυτό υποστηρίζει, άσχετα αν εσύ το χρησιμοποιούσες μέχρι κάποια στιγμή απεριόριστα...

Link to comment
Share on other sites

Για χρεώσεις που σηκώνουν καταγγελία που απευθύνεστε και τι διαδικασία ακολουθείται, μπορεί κάποιος να μου πει?
Link to comment
Share on other sites

Εχει εδω που συζηταμε, καρτοκινητος χρηστης, παρατηρησει αδειασμα καρτας μετα τα 40mb?

Δεν ειναι ιση μεταχειριση για ολους?

 

Δεν μπορει επιλεκτικα το συστημα, αλλους καρτοκινητους να χρεωνει και αλλους οχι! Δεν στεκει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει εδω που συζηταμε, καρτοκινητος χρηστης, παρατηρησει αδειασμα καρτας μετα τα 40mb?

Δεν ειναι ιση μεταχειριση για ολους?

 

Δεν μπορει επιλεκτικα το συστημα, αλλους καρτοκινητους να χρεωνει και αλλους οχι! Δεν στεκει.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει γράψει κάποιος καρτοκινητός εδώ ότι τον έχει χρεώσει μετά τα 40 MB, απ' όσο θυμάμαι δηλαδή. Αλλά στη θέση σου δε θα γινόμουν πειραματόζωο...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει γράψει κάποιος καρτοκινητός εδώ ότι τον έχει χρεώσει μετά τα 40 MB, απ' όσο θυμάμαι δηλαδή. Αλλά στη θέση σου δε θα γινόμουν πειραματόζωο...

 

Εχω μια καρτα wind μονο για το σερφαρισμα. Τι εχω να χασω? Στην τελικη, πετας την sim, παιρνεις αλλη!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα wind μονο για το σερφαρισμα. Τι εχω να χασω? Στην τελικη, πετας την sim, παιρνεις αλλη!

Εφόσον έχεις μία κάρτα της Wind μόνο για σερφάρισμα βάλε μία κάρτα των 10 ευρώ (ή ότι άλλο ποσό θες),ενεργοποίησε το Wind Plus Non-Stop και δες αν μετά από τα 40Mb σε χρεώσει.

Προσοχή:Το 1260 -αν σε χρεώσει μετά τα 40Mb- δεν θα σε χρεώσει κατ'ευθείαν αλλά μετά από ώρα ή και την επόμενη μέρα.Το έχω δει πολλές φορές.:(

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα wind μονο για το σερφαρισμα. Τι εχω να χασω? Στην τελικη, πετας την sim, παιρνεις αλλη!

 

Σωστά, μέχρι όμως τα καρτοκινητά να γίνουν επώνυμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, μέχρι όμως τα καρτοκινητά να γίνουν επώνυμα. ;)

 

Κ αν γινουν επωνυμα τα καρτοκινητα,θα μπορει η καθε εταιρια που θα γνωριζει ποιος εισαι να σε αναγκασει να πληρωσεις ενα καρτοκινητο που θα εχει υπολοιπο μειον 20 ευρω ας πουμε?θα εχει αυτο το δικαιωμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποιηση της υπηρεσιας στελνουμε STOP στο 3490????Εχω συμβολαιιο αν παιζει ρολο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλά στη θέση σου δε θα γινόμουν πειραματόζωο...

 

Για αυτό λοιπόν οποίος θέλει να είναι σίγουρος 100% ότι θα χρεωθεί ας ενεργοποιήσει το ίντερνετ στην C-OTE ή στην VODA...

 

Κι αφήστε εμάς τους υπόλοιπους να την βγάζουμε τζάμπα & απεριόριστα με τη Wind κ απλά να υποθέτουμε αν κάποια στιγμή θα αρχίσει να χρεώνει!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει οτι και πέρσι το καλοκαίρι στις ρυθμίσεις κτλ ;

 

δεν εχει αλλαξει καιτι στις ρυθμισεις απο περυσι το καλοκαιρι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το W995 με F2G, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις για MMS, WAP, Internet...;;; :worry:

 

Παρε ενα τηλεφωνο στο cc να σου στειλουν ολες τις ρυθμισεις με ενα sms.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα τηλεφωνο στο cc να σου στειλουν ολες τις ρυθμισεις με ενα sms.

 

Στην εξυπηρέτηση πελατών να πάρω (1260)...;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...