Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά,εγώ όμως όταν μπαίνω στο ίντερνετ από κάποια εφαρμογή π.χ. Opera Mini,έχω παρατηρήσει ότι η κίνηση που κάνω δεν υπολογίζεται στους μετρητές του κινητού μου!Δηλαδή παραμένει το ίδιο!

Υπολογίζεται μόνο όταν μπαίνω από τον browser του κινητού μου!

 

 

Και σε άλλους...δεν χρεώνει καθόλου!

Ότι να'ναι!

 

στο νοκια που εχω εγω ειτε απο τον browser του κινητου ειτε απο opera mini ο μετργτγσ δουλευει κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eπειδη εχω πολυ καιρο να μπω στο plus εχει αλλαξει κατι????Περαν δηλαδη του οριου των 40ΜΒ αλλαξε και τιποτα στις ρυθμισεις η οπως ηταν παλια το non-stop???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο νοκια που εχω εγω ειτε απο τον browser του κινητου ειτε απο opera mini ο μετργτγσ δουλευει κανονικα

 

Το ίδιο και στο sony ericsson που έχω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Περισσότεροι από 850.000 πελάτες έκαναν χρήση του μενού υπηρεσιών WIND Plus στο τελευταίο εξάμηνο.

Όπως αναφέρει σε σχετική ανακοίνωση η εταιρεία, το συγκεκριμένο μενού υπηρεσιών συμπληρώνει τρία χρόνια επιτυχημένης πορείας, προσφέροντας πλούσιο, επίκαιρο και χρηστικό περιεχόμενο, καλύπτοντας αδιάλειπτα, όλες τις διαφορετικές προτιμήσεις των συνδρομητών της εταιρείας.

 

«Η ευκολία χρήσης, η ελκυστική εμφάνιση του μενού, το γεγονός ότι υποστηρίζεται από τις περισσότερες συσκευές της αγοράς, οι συμφέρουσες και απλές χρεώσεις και η ευρεία γκάμα υπηρεσιών που εξυπηρετούν χρήστες με πολλά και διαφορετικά ενδιαφέροντα, καθιστούν το WIND Plus μια από τις πιο επιτυχημένες προτάσεις στην αγορά των Τηλεπικοινωνιών» σύμφωνα με τον ανώτερο διευθυντή Marketing της WIND Θοδωρή Παππά.

 

Η χρήση υπηρεσιών περιεχομένου και Internet από το κινητό μέσω του WIND Plus είναι πλέον διαδεδομένη πρακτική των πελατών της WIND με σταθερά αυξητικές τάσεις, όπου αξίζει να σημειωθεί ότι:

 

• Πάνω από 350.000 πελάτες της WIND περιηγούνται στις υπηρεσίες WIND Plus κατά μέσο όρο το μήνα, ενώ 200.000 είναι κατά μέσο το μήνα οι χρήστες που πλοηγούνται στο Internet χρησιμοποιώντας το κινητό ως μέσο πρόσβασης.

 

• Περισσότεροι από 850.000 χρήστες χρησιμοποίησαν τις παραπάνω υπηρεσίες το εξάμηνο Οκτώβριος 2008 – Μάρτιος 2009.

 

• Τα περισσότερα hits στο WIND Plus σημειώνονται στην κατηγορία Internet, ενώ το διάστημα μεταξύ 18:00-22:00 συγκεντρώνει την περισσότερη κίνηση μέσα στην ημέρα.

 

• Το ποσοστό εσόδων της WIND από τη χρήση υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας για το α’ τρίμηνο 2009 αυξήθηκε σε 8,4% από 6,3% το αντίστοιχο τρίμηνο του 2008.

 

Όλες οι υπηρεσίες έχουν αναπτυχθεί σε συνεργασία με τους εγκυρότερους παρόχους περιεχομένου παγκοσμίως.

 

Στις 10 δημοφιλέστερες υπηρεσίες του WIND Plus τον τελευταίο χρόνο περιλαμβάνονται οι υπηρεσίες Google search, Breaking News, Παιχνίδια, Αθλητικά, Chatterbox, My Tones, Erotica, Realtones, My Blog και Gallery, ενώ εντυπωσιακή είναι η αύξηση της χρήσης της κατηγορίας social networking με υπηρεσίες όπως Facebook, Twitter, Mobile Social και AirG.

 

Εκτός από τις επιτυχημένες υπηρεσίες που περιλαμβάνει, το WIND Plus πρωτοπορεί, έχοντας λανσάρει τον τελευταίο χρόνο υπηρεσίες όπως η Music Non Stop μέσω της οποίας οι χρήστες μπορούν να κατεβάζουν αμέτρητα τραγούδια στο κινητό ή τον υπολογιστή τους μόνο με €5,99/μήνα.

 

Μέσα σε ένα χρόνο λειτουργίας η υπηρεσία έχει καταφέρει να προσελκύσει χιλιάδες συνδρομητές και να συμβάλει αισθητά στα έσοδα των μουσικών υπηρεσιών.

 

Η WIND εξακολουθεί να είναι η μόνη εταιρεία που προσφέρει την υπηρεσία αυτή στην Ελλάδα.

 

Τον Μάιο, το WIND Plus, ανέβασε τον πήχη και του mobile gaming στην Ελλάδα μέσω της αποκλειστική συνεργασίας της WIND με τη διεθνούς φήμης εταιρεία παροχής περιεχομένου Selatra Ltd.

 

H ανανεωμένη υπηρεσία ήρθε να δώσει μια νέα πνοή στο mobile gaming προσφέροντας στους χρήστες ένα περιβάλλον γεμάτο εικόνες και πληροφορίες όπου η αναζήτηση και επιλογή των παιχνιδιών είναι ιδιαίτερα εύκολη και γρήγορη.

Κάθε μήνα, εκτός από τα νέα παιχνίδια, τους χρήστες της υπηρεσίας περιμένουν διαγωνισμοί, προσφορές και ευχάριστες εκπλήξεις.

 

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το WIND Plus οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να βρουν στην ανανεωμένη ιστοσελίδα http://www.windplus.gr.

 

Το Web portal του WIND Plus προσφέρει τη δυνατότητα αγοράς τραγουδιών και παιχνιδιών, συμμετοχή στις υπηρεσίες social networking της WIND από το PC του χρήστη, αλλά και αποστολή στο κινητό εφαρμογών και bookmarks για τα καλύτερα mobile internet sites.

 

http://fmvoice.gr/#2!2!3625

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακρωσ εντυπωσιακα θα ελεγα τα στοιχεια. οσοι νομιζαμε οτι με την καταργηση του non stop η εταιρια θα εχανε κ θα ξανασκαφτοταν την επαναφορα του μαλλον πρεπει να αναθεωρησουμε τισ αποψεισ μασ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποιος να τους πει οτι για να ανανεωσουμε το plus non stop στελνουμε plus στο 19349 και οχι στο 19343 που λεει το ενημερωτικο μηνυμα που μας στελνουν οταν ληγει η συνδρομη.... Δυστυχως θα την πατησουν παρα πολλοι γιατι θα νομιζουν οτι εχουν ενεργοποιηση τη συνδρομη ενω στη πραγματικοτητα δεν θα την εχουν ενεργοποιησει, η πλακα ειναι οτι στελνουν και απαντητικο sms ενημερωνοντας για κατι πακετα mms, οργανωμενο το εγκλημα δηλαδη..
Link to comment
Share on other sites

Πάντα μέσα στην οργάνωση αυτή η εταιρεία... Τα τμήματα μεταξύ τους δεν μπορούν να συνεννοηθούν ποτέ. Λες και το ένα βρίσκεται στην Σιβηρία και το άλλο στην Ανταρκτική...
Link to comment
Share on other sites

Καποιος να τους πει οτι για να ανανεωσουμε το plus non stop στελνουμε plus στο 19349 και οχι στο 19343 που λεει το ενημερωτικο μηνυμα που μας στελνουν οταν ληγει η συνδρομη.... Δυστυχως θα την πατησουν παρα πολλοι γιατι θα νομιζουν οτι εχουν ενεργοποιηση τη συνδρομη ενω στη πραγματικοτητα δεν θα την εχουν ενεργοποιησει, η πλακα ειναι οτι στελνουν και απαντητικο sms ενημερωνοντας για κατι πακετα mms, οργανωμενο το εγκλημα δηλαδη..

 

το απαντητικο sms το στελνουν γιατι με την σωστη εντολη κ αποστολη στο 19343 ενεργοποιεισ τα πακετα των mini sms k mini mms. αφου λοιπον στελνεισ λαθοσ εντολη σε ενημερωνουν για την υπηρεσι στη οποια αντιστοιχει το 19343

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Windows Live και αποστολή/λήψη email δεν υποστηρίζονται από το Wind Plus;

 

Επίσης, έχω κάνει τις ρυθμίσεις και έχω ενεργοποιήσει το Wind Plus αλλά πως θα είμαι σίγουρος ότι δεν θα με χρεώνει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Windows Live και αποστολή/λήψη email δεν υποστηρίζονται από το Wind Plus;

 

Επίσης, έχω κάνει τις ρυθμίσεις και έχω ενεργοποιήσει το Wind Plus αλλά πως θα είμαι σίγουρος ότι δεν θα με χρεώνει;

 

Νομιζω πως οχι. Για msn παντως μπαινεις απο το mobile.live.com

 

Αν εχεις συμβολαιο ειναι πιθανο να σε χρεωσει μετα τα 40MB.

Αν εχεις καρτοκινητο το τσεκαρεις αφου περασεις το οριο αλλα εδω το πιο πιθανο ειναι να μην σε χρεωσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω μια απορία. Ποτέ θα ξεκινήσει η χρέωση μετά τα 40ΜΒ και στα καρτοκινητά; Θα κλείσει χρόνο η ανακοίνωση που έβγαλαν σχετικά με την αλλαγή χρεώσεων και ακόμα δωρεάν θα είναι:blink::p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω μια απορία. Ποτέ θα ξεκινήσει η χρέωση μετά τα 40ΜΒ και στα καρτοκινητά; Θα κλείσει χρόνο η ανακοίνωση που έβγαλαν σχετικά με την αλλαγή χρεώσεων και ακόμα δωρεάν θα είναι:blink::p

 

σε καποιους χρεωνεται σε καποιους δεν χρεωνεται. δεν υπαρχει κατι σιγουρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως οχι. Για msn παντως μπαινεις απο το mobile.live.com

 

Αν εχεις συμβολαιο ειναι πιθανο να σε χρεωσει μετα τα 40MB.

Αν εχεις καρτοκινητο το τσεκαρεις αφου περασεις το οριο αλλα εδω το πιο πιθανο ειναι να μην σε χρεωσει

 

Πφφφ 4€ δλδ για ένα απλό http proxy και να φοβάμαι συνέχεια ότι μπορεί να γράψει παραπάνω χρέωση (έστω και με τα 40ΜΒ). Τσάμπα λεφτά, με τίποτα δεν το ανανεώνω τον επόμενο μήνα.

Ε ρε κατάντια, 2009 και να μην υπάρχει ένα σοβαρό data plan.

Link to comment
Share on other sites

Πφφφ 4€ δλδ για ένα απλό http proxy και να φοβάμαι συνέχεια ότι μπορεί να γράψει παραπάνω χρέωση (έστω και με τα 40ΜΒ). Τσάμπα λεφτά, με τίποτα δεν το ανανεώνω τον επόμενο μήνα.

Ε ρε κατάντια, 2009 και να μην υπάρχει ένα σοβαρό data plan.

 

40mb δεν ειναι τιποτα το σοβαρο, αλλα καποια εξυπηρετηση προσφερει. τωρα ο καθενας κρινει με τις δικες του αναγκες. κ τα 40mb παντως κατι ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

40mb δεν ειναι τιποτα το σοβαρο, αλλα καποια εξυπηρετηση προσφερει. τωρα ο καθενας κρινει με τις δικες του αναγκες. κ τα 40mb παντως κατι ειναι

 

Δεν φτάνει το όριο των 40ΜΒ, η τεράστια χρέωση των 4€, το άγχος του αν θα σε χρεώσει 12€/ΜΒ αν κάτι πήγε στραβά και οι απελπιστικές ταχύτητες (και σήμα), αλλά ουσιαστικά σε περιορίζουν μόνο στο browsing.

 

Είναι απλά ξεφτίλα! Αν δεν είχα το προνομιακό συμβόλαιο χωρίς πάγιο και με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, που έδινε τότε η Q, (που δεν δίνει τώρα αντίστοιχο καμία άλλη εταιρεία αλλά ούτε καν η Wind) θα την είχα κάνει με ελαφρά μήνες τώρα. Οι άνθρωποι είναι απλά απατεώνες.

Link to comment
Share on other sites

Τι το ήθελα το Wind Plus, ορίστε την φάγαμε την πρώτη ήτα.

 

Το μήνυμα για την ενεργοποίηση το έστειλα πριν 3 μέρες. Από τότε έχω κατεβάσει κάπου στα 5 ΜΒ και βλέπω ότι τώρα μου έστειλαν μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία. Δεν το ήξερα ότι θα μου στείλουν μήνυμα επιβεβαίωσης και άρχισα και εγώ να το χρησιμοποιώ από την επόμενη εργάσιμη.

 

Τι να κάνω τώρα; Με 5 ΜΒ θα με χρεώσουν κάπου στα 30€ και βάλε **** %)(#^&)%(*@)*&%

Link to comment
Share on other sites

Το mb χρεωνεται 12 ευρω.αρα 12 επι 5 60 ευρω.να υποθεσω οτι εχεις συνδεση?

 

Μπέρδεψα τα νούμερα γιατί (μάλλον) τα 3 ΜΒ έγιναν μετά την ενεργοποίηση, αλλά φαντάσου τον εκνευρισμό μου, ξέχασα απλή αριθμητική.... :O

Τους πήρα και τηλέφωνο, έτσι όπως το κόβω δεν τα γλιτώνω τα 2ΜΒ. :angry:

 

Υ.Γ: Ναι σύνδεση έχω με το συμβόλαιο Wind 1.

Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεψα τα νούμερα γιατί (μάλλον) τα 3 ΜΒ έγιναν μετά την ενεργοποίηση, αλλά φαντάσου τον εκνευρισμό μου, ξέχασα απλή αριθμητική.... :O

Τους πήρα και τηλέφωνο, έτσι όπως το κόβω δεν τα γλιτώνω τα 2ΜΒ. :angry:

 

Υ.Γ: Ναι σύνδεση έχω με το συμβόλαιο Wind 1.

 

Καλα εκανε 3 μερες να ενεργοποιηθει? Τι να πω..

 

Καλη, χρυση η wind στις χρεωσεις ομιλιας και sms αλλα στο συγκεκριμενο ειναι το λιγοτερο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Μα 12ε το mb? Μηπως να αρχισουμε να στελνουμε mass emails διαμαρτυριας?

 

Και ειναι παραλογο και αδικο στα καρτοκινητα να μην χρεωνει και στην συνδεση να χρεωνει, και το λεω εγω που εχω καρτοκινητο. Αλλα σου λεει αν τον χρεωσω στο καρτοκινητο αυτος θα την πεταξει την καρτα με το -$$ υπολοιπο και θα τον χασω απο πελατη γι αυτο κανουν τους μαλ....!

Link to comment
Share on other sites

@XavierGr:

 

Στο συμβόλαιο πάντως (τουλάχιστον σύμφωνα με το site της Wind εδώ: http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1213&langID=1) υπάρχει η δυνατότητα προγράμματος Web & Mail με 4 ευρώ το μήνα για 40 mb. Είναι πολύ καλύτερο απο το Wind Plus γιατί δεν είναι περιορισμένη η πρόσβαση στο internet, και αν ξεπεράσεις το όριο σε χρεώνει 0.7 ευρώ το mb αντί για 12.

Οπότε ρώτα στο κατάστημα μήπως απο τον επόμενο μήνα κόψεις το Wind Plus και σε ενεργοποιήσουν εκεί. Επίσης αν σε χρεώσουν όντως τα 60 ευρώ μην το αφήσεις έτσι, κάνε παράπονο στο customer service ή στο κατάστημα, μπορεί και να στα πιστώσουν αν φαίνεται κάπου πότε έκανες την αίτηση...

Link to comment
Share on other sites

@XavierGr:

 

Στο συμβόλαιο πάντως (τουλάχιστον σύμφωνα με το site της Wind εδώ: http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1213&langID=1) υπάρχει η δυνατότητα προγράμματος Web & Mail με 4 ευρώ το μήνα για 40 mb. Είναι πολύ καλύτερο απο το Wind Plus γιατί δεν είναι περιορισμένη η πρόσβαση στο internet, και αν ξεπεράσεις το όριο σε χρεώνει 0.7 ευρώ το mb αντί για 12.

Οπότε ρώτα στο κατάστημα μήπως απο τον επόμενο μήνα κόψεις το Wind Plus και σε ενεργοποιήσουν εκεί. Επίσης αν σε χρεώσουν όντως τα 60 ευρώ μην το αφήσεις έτσι, κάνε παράπονο στο customer service ή στο κατάστημα, μπορεί και να στα πιστώσουν αν φαίνεται κάπου πότε έκανες την αίτηση...

 

Νομίζω ότι δεν το δικαιούμαι γιατί είμαι σε πρόγραμμα που δεν υπάρχει πια (Wind 1). Ουσιαστικά τους κάνω ζημιά γιατί το πρόγραμμα έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση (και χωρίς πάγιο) και αν το ψάξεις θα δεις ότι καμία άλλη εταιρεία (ούτε η ίδια η Wind) δίνουν κάτι τέτοιο. Θέλουν να με ξεφορτωθούν και μια φορά που είχα ρωτήσει μου είπαν ότι δεν γίνεται να έχω κάποιο πακέτο interet, θα το ξαναψάξω πάντως καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά τους κάνω ζημιά γιατί το πρόγραμμα έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση (και χωρίς πάγιο) και αν το ψάξεις θα δεις ότι καμία άλλη εταιρεία (ούτε η ίδια η Wind) δίνουν κάτι τέτοιο.

Πληροφοριακά σου λέω ότι -σύμφωνα με κάποια μέλη- το Wind 1 παρέχετε ακόμα από τη Wind και στους νέους πελάτες αλλά και στους κατόχους καρτοκινητής κι ας είναι στα "Παλιά προγράμματα" στην ιστοσελίδα της.:)

 

Υ.γ:Κατά πόσο ισχύει αυτό δεν ξέρω αλλά θα πάρω το cc της Wind για να ρωτήσω.

 

Σύγνώμη για το off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά σου λέω ότι -σύμφωνα με κάποια μέλη- το Wind 1 παρέχετε ακόμα από τη Wind και στους νέους πελάτες αλλά και στους κατόχους καρτοκινητής κι ας είναι στα "Παλιά προγράμματα" στην ιστοσελίδα της.:)

 

Υ.γ:Κατά πόσο ισχύει αυτό δεν ξέρω αλλά θα πάρω το cc της Wind για να ρωτήσω.

 

Σύγνώμη για το off-topic.

Πριν απο λίγο καιρό ίσχυε σίγουρα, γιατι το είχα κάνει και εγώ. Απλά οι περισσότεροι υπάλληλοι ή δεν το ξέρουν ή προσπαθούν να πλασάρουν άλλα προγράμματα για να πάρουν bonus; Δεν ξέρω.

Απλά δεν είμαι σίγουρος οτι συμφέρει και τόσο... Είχα για 1 χρόνο flexy zero (αν και τώρα βλέπω οτι αυξήσαν αρκετά τις χρεώσεις στο zero... αχ) και μετρούσα κάθε μήνα τι μου κόστιζε η ελάχιστη χρέωση των 30 δευτερολέπτων, και ήταν 1, άντε 2 ευρώ το μήνα (και κάνω πολλές σύντομες κλήσεις).

Αν υπολογίσεις και τα 25 ευρώ που πληρώνεις για να γραφτείς στο Wind1, και το γεγονός οτι δεν πάιρνεις επιδότηση, δεν ξέρω αν συμφέρει και πολύ τελικά.

 

Τέλος πάντων συγγνώμη για το off-topic. Ανεξάρτητα με το τι πρόγραμμα έχεις, έχεις κάθε δικαίωμα να βάλεις πακέτο internet (εκτός αν μου ξεφεύγει κάτι στους όρους στο site της Wind). Πίεσε λίγο τους υπαλλήλους γιατι δε λέει και να έχεις σύνδεση και να ταλαιπωρείσαι με το Wind Plus. Αν δεν ήταν τόσο πιο φτηνά τα καρτοκινητά και εγώ θα θελα να κάνω σύνδεση για να έχω κάποιο καλύτερο πακέτο δεδομένων :(

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν είμαι σίγουρος οτι συμφέρει και τόσο... Είχα για 1 χρόνο flexy zero (αν και τώρα βλέπω οτι αυξήσαν αρκετά τις χρεώσεις στο zero... αχ) και μετρούσα κάθε μήνα τι μου κόστιζε η ελάχιστη χρέωση των 30 δευτερολέπτων, και ήταν 1, άντε 2 ευρώ το μήνα (και κάνω πολλές σύντομες κλήσεις).

 

Εξαρτάται από το πόσο σου έρχεται ο λογαριασμός. Π.χ: Εμένα μου έρχεται από 5€ - 15€ (το πολύ) κάθε μήνα. Κάποιες φορές μου έρχεται και κάτω από 5€. Σε τόσο χαμηλά ποσά δεν έχω βρει τίποτα άλλο που να αξίζει τα λεφτά του.

 

Πάντως στο τέλος του μήνα θα το ξανά εξετάσω το θέμα του Web & Mail γιατί με το Wind Plus έγινε αυτό ακριβώς που φοβόμουν, να χρεωθώ κατά λάθος και με άθλια υπηρεσία. Κάτι τέτοια προγράμματα δικαιολογούν τη δυσπιστία του κόσμου να ασχοληθεί με το (mobile) internet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...