Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειααα....

 

Έχω ένα Sony Ericssson P1i και θέλω να μπαίνω στο internet για άπλό σερφάρισμα και αγόρασα μια F2G για το "plus" με τα 3,50 ευρώ που άκουσα απο κάτι φίλους... Υπάρχει κάποιο link με το τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω και τι να προσέχω για να το ενεργοποιήσω...;;; (Έχω ήδη κατεβάσει το Opera mini απο κάτι που διάβασα εδώ...)

 

Αυτά... Όποιος μπορεί να βοηθήσει ...ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειααα....

 

Έχω ένα Sony Ericssson P1i και θέλω να μπαίνω στο internet για άπλό σερφάρισμα και αγόρασα μια F2G για το "plus" με τα 3,50 ευρώ που άκουσα απο κάτι φίλους... Υπάρχει κάποιο link με το τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω και τι να προσέχω για να το ενεργοποιήσω...;;; (Έχω ήδη κατεβάσει το Opera mini απο κάτι που διάβασα εδώ...)

 

Αυτά... Όποιος μπορεί να βοηθήσει ...ευχαριστώ.

 

στηλε κενο μυνημα στο 19234 να παρεις τις ρυθμισεις και σβησε το wind internet

Link to comment
Share on other sites

Παιδια του Myphone.gr τη βοηθεια σας!

Θελω να μου πειτε μηπως υπαρχει καποιο λογισμικο για να κανω το κινητο μου (Sony Ericsson T250i.To avatar μου) σαν modem οταν το συνδεω με τον υπολογιστη.Δηλαδη θελω να μου πειτε πως μπορω να κανω το κινητο μου modem για να μπω στο internet απο τον υπολογιστη μου μεσω του Wind Plus Non-Stop.

Ευχαριστω πολυ!:)

 

Sony Ericsson PC suite λέγεται και είναι το λογισμικό της SE που κατεβάζεις από το internet. το εγγαθιστάς συνδεσεις το τηλέφωνο σε mode τηλεφώνου όχι storage..

Μετά δημιουργεί αυτό ε΄να εικονικό Modem και conect κατ ευθίαν. Ασφαλώς θα έχεις ρυθμίσει το ie ¨η firefox με τους proxy και ports του plus.

 

ΔΕΝ συνδεεται με siteS ME JAVASCRIPT...

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

χθες αγόρασα μία κάρτα ανανέωσης WIND F2G των 20€ και διαβάζοντας το χαρτάκι έλεγε πως για να ενεργοποιήσω την υπηρεσία WIND Plus Non-Stop πρέπει να στήλω μήνυμα στο 349. Εγώ ξέρω πως το στέλνεις στο 19349. Μήπως άλλαξε?

 

Αυτό συμβαίνει και στην κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας WIND F2G των 10€ που αγόρασα και εγώ εχθές!!!!:(:mad:!!!.Η WIND δεν κάνει καμοία ενημέρωση!?!:worry::mad:.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να περιμένουν τα καταστήματα /περίπτερα να τελειώσουν οι παλιές κάρτες και μετά να προωθήσουν τις νέες με τους νέους αριθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Για το Wind Plus το καλύτερο πρόγραμμα είναι το Morange (morange.com) msn, email και άλλα πολλά….

 

δεν μας λες και πως το εκανες να δουλεψει γιατι εμενα δεν δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson PC suite λέγεται και είναι το λογισμικό της SE που κατεβάζεις από το internet. το εγγαθιστάς συνδεσεις το τηλέφωνο σε mode τηλεφώνου όχι storage..

Μετά δημιουργεί αυτό ε΄να εικονικό Modem και conect κατ ευθίαν. Ασφαλώς θα έχεις ρυθμίσει το ie ¨η firefox με τους proxy και ports του plus.

 

ΔΕΝ συνδεεται με siteS ME JAVASCRIPT...

 

Ναι.Αλλά το κακό είναι ότι για κάποιο ανεξήγητο λόγο το Sony Ericsson T250i μου δεν δέχεται καλώδιο σύνδεσης (USB).Δεν ξέρω τι έχει γίνει πάντως με ένα καλώδιο που μου έχει χαρίσει ένας φίλος μου απο το W810i του δεν δουλέυει.Επίσης το πήγα και σε κατάστημα ''Γερμανός'' για να δουν τι συμβαίνει.Μέχρι και καινούργιο καλώδιο μου άνοιξαν αλλά τίποτα!!.Ούτε το κινητό αλλά ούτε και ο υπολογιστής μου ''διαβάσουν'' το καλώδιο usb!!!!:(:(.Τι να κάνω;;;;:worry:.Στο Sony Ericsson.com που πήγα και βρίκα το κινητό μου δεν μου δίνει διαθέσιμο να κατεβάσω κάποιον Driver!!:(.

Τι να κάνω;;;;;;:worry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Tο morange τι ρυθμίσειs χρειάζεται για να δουλέψει με wind plus;Γιατί με μία πρώτη δοκιμή που έκανα δε συνδέεται.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάω να κατεβάσω το Morange V Software Features απο το m.morange.com μέσω του Wind Plus Non-Stop επειδή δεν έχω καλώδιο σύνδεσης για το Sony Ericsson K300i και όταν πατάω ''Download'' μου βγάζει μύνημα:''Αδύνατη η πρόσβαση.Επιλέξτε άλλη ή ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας''.:(!!.Τι συμβαίνει;;;;:worry:.Γιατί δεν το κατεβάζει;;;;:worry:

 

Παιδιά τα έχω ''φτύσει'' με το Opera Mini.Κατέβασα το Opera Mini 3.1 όπως μου είπε ο Μήτσος πιο κάτω για το Sony Ericsson K300i και ενώ μου κατεβάζει κανονικά το Opera Mini και κάνει και μια χαρά Installing όταν πάει να συνδεθεί με το internet εκεί μου κάνει την βλακεία και σταματάει την εγκατάσταση στο 98-99% με το μήνυμα:''Ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας ή επικοινωνήστε με τον παροχέα υπηρεσιών internet σας!''.:(Τι συμβαίνει με αυτό το Wind Plus;;;;.Γιατί δεν μου δίνει interent πρόσβαση σε εφαρμογές;;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Meso wind plus mporei kaneis na mazepsei ta programmatakia pou leitourgoun mexri stigmis?Kirios endiaferomai apo plevras pc.

Ti exete diapistosei eos tora pos doulevei?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω ενα προβλημα... αγορασα το ΝΟΚΙΑ Ε66 κ ενω εβαλα κανονικα τις ρυθμισεις του wind plus non stop, δεν μπαινει ουτε καν στο wap portal του wind plus...

το εχω ορισει και σαν διακομιστη το wind gprs οπως και το wind plus προφιλ...

"πακετα δεδομ: μη επιτρεπτη συνδεση"..

ξερει κανεις τι μπορω να κανω?

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson PC suite λέγεται και είναι το λογισμικό της SE που κατεβάζεις από το internet. το εγγαθιστάς συνδεσεις το τηλέφωνο σε mode τηλεφώνου όχι storage..

Μετά δημιουργεί αυτό ε΄να εικονικό Modem και conect κατ ευθίαν. Ασφαλώς θα έχεις ρυθμίσει το ie ¨η firefox με τους proxy και ports του plus.

 

ΔΕΝ συνδεεται με siteS ME JAVASCRIPT...

 

Έκανα αυτό ακριβώς και συνδέονταν με το gint και με χρέωσε 300 ευρώ αυτό το μήνα!!! :X Τι να κάνω τώρα;;;

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσέ το ώστε να μην χρεωθείς και τον επόμενο μήνα! Καλό είναι για όσους έχουν συμβόλαιο να το δοκιμάζουν πρώτα με μια κάρτα F2G.
Link to comment
Share on other sites

Αν διαγράψω στο κινητό μου το προφίλ "Wind Internet" και το συνδέσω με το Sony Ericsson PC suite για να'χω ίντερνετ στον υπολογιστή θα μπαίνει μέσω του "Wind Plus" και δε θα με χρεώνει (πέρα των 3,50 ευρώ το μήνα); Ε;
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ήταν ότι και πριν προφίλ ίντερνετ στο κινητό είχα επιλέξει το "Wind Plus" αλλά όταν το σύνδεσα με το SE PC Suite έμπαινα μέσω του "Wind Internet" (φυσικά χωρίς να το καταλάβω!!). Οπότε χρειάζεται κάποια ρύθμιση στο PC Suite να μπαίνει μέσω του "Wind Plus";;;
Link to comment
Share on other sites

Τα προφίλ στο κινητό είναι για να μπαίνεις από το κινητό.. Στο pc πρέπει να βάλεις το σωστό ΕΧΤΡΑ DIAL STRING COMMAND στις επιλογές του modem. Υπάρχει τρόπος και μέσω του pc suite αλλά δεν το γνωρίζω.
y4
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ήταν ότι και πριν προφίλ ίντερνετ στο κινητό είχα επιλέξει το "Wind Plus" αλλά όταν το σύνδεσα με το SE PC Suite έμπαινα μέσω του "Wind Internet" (φυσικά χωρίς να το καταλάβω!!). Οπότε χρειάζεται κάποια ρύθμιση στο PC Suite να μπαίνει μέσω του "Wind Plus";;;

 

Θα πας από το κινητό σου ρυθμίσεις>συνδεσιμότητα>επικοινωνία δεδομένων>λογαριασμοί δεδομένων θα βρεις το wind plus, θα πατήσεις πρόσθετα>πληροφορίες λογαριασμού και θα σημειώσεις τον αριθμό εξωτερικής ταυτότητας.

Μετά θα ανοίξεις από τον υπολογιστή την σύνδεση που έχεις δημιουργήσει και θα βάλεις για αριθμό κλήσης *99***?#

στην θέση "?" θα βάλεις τον αριθμό εξωτερικής ταυτότητας...

Link to comment
Share on other sites

Θα πας από το κινητό σου ρυθμίσεις>συνδεσιμότητα>επικοινωνία δεδομένων>λογαριασμοί δεδομένων θα βρεις το wind plus, θα πατήσεις πρόσθετα>πληροφορίες λογαριασμού και θα σημειώσεις τον αριθμό εξωτερικής ταυτότητας.

Μετά θα ανοίξεις από τον υπολογιστή την σύνδεση που έχεις δημιουργήσει και θα βάλεις για αριθμό κλήσης *99***?#

στην θέση "?" θα βάλεις τον αριθμό εξωτερικής ταυτότητας...

 

Επίσης δουλεύει αλλά αν δεν κάνω λάθος σε περίπτωση που αλλάξουν για κάποιο λόγο τα προφίλ στο κινητό ή η σειρά τους μπορεί να τρέχεις πάλι για 200ρικα..

 

Στη σελίδα 40 του thread έχω γράψει πριν 2+ χρόνια αναλυτικά τις οδηγίες σύνδεσης μέσω wind plus για ppc. Ουσιαστικά λειτουργούν για οποιαδήποτε συσκευή μπορεί να δημιουργήσει dial up σύνδεση μέσω Bluetooth. Δουλεύουν πάντα και χωρίς απρόοπτα.

y4
Link to comment
Share on other sites

Θέλει λίγο προσοχή με τα προφίλ γιατί κάποιες φορές τα pc suite, όταν θέλουμε να συνδεθούμε στο ίντερνετ με το κινητο ως μόντεμ, δημιουργούν αυτόματα προφίλ για ίντερνετ,λαμβάνουν τις ρυθμίσεις αυτόματα απ'το ιντερνετ και ενω κάποιος νομίζει οτι έχει συνδεθεί με wap προφίλ συνδέεται με το ιντερνετ προφίλ και φυσικά χρεώνεται.

Μου έχει συμβεί να έχω σβήσει το ιντερνετ προφιλ απ'το κινητό αλλά το pcsuite να δημιουργήσει άλλο και να με συνδέσει με την ανάλογη χρέωση φυσικά.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά

Μια ερώτηση

Μου έστειλαν μήνυμα από την windplus που λέει το εξής

Στείλε Δωρεάν Κενό SMS στο 19461 εώς 31/8 και θα έχεις δωρεάν συνδρομή για το 2008 και ένα 1 mytone δώρο.Ενεργοποίηση 1,79

Εστειλα και μου ήρθε απάντηση ότι η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε με επιτυχία,τηλεφώνησε στο 1432 ή μπείτε στο windplus και επιλέξτε το αγαπημένο σας mytone

Το θέμα είναι ότι όταν μπαίνω στο windplus για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία αυτή μου ζητάει password

Password το οποίο δεν μου στείλανε από την Wind

Τι να κάνω ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά

Μια ερώτηση

Μου έστειλαν μήνυμα από την windplus που λέει το εξής

Στείλε Δωρεάν Κενό SMS στο 19461 εώς 31/8 και θα έχεις δωρεάν συνδρομή για το 2008 και ένα 1 mytone δώρο.Ενεργοποίηση 1,79

Εστειλα και μου ήρθε απάντηση ότι η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε με επιτυχία,τηλεφώνησε στο 1432 ή μπείτε στο windplus και επιλέξτε το αγαπημένο σας mytone

Το θέμα είναι ότι όταν μπαίνω στο windplus για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία αυτή μου ζητάει password

Password το οποίο δεν μου στείλανε από την Wind

Τι να κάνω ?

Ευχαριστώ

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2464436#post2464436

Επίσης για το password (νομίζω σου το ζητάει μόνο αν μπεις από υπολογιστή στη σελίδα και όχι από το κινητό) υπάρχει ένας αριθμός όπου στέλνεις sms και σου το στέλνουν. Το αναφέρει κάπου στη σελίδα των mytones.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Aπο υπολογιστή θέλω να μπω για να διαλέξω με την ησυχία μου realtone :)

Ευχαριστώ , θα κοιτάξω και στο λινκ που μου παρέθεσες

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια.....Το Wind Plus ειναι καρτα SIM η υπηρεσια της Wind????Που μπορω να βρω το Win Plus Non Stop για το internet με 3.90 τον μηνα???
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καρτα αλλα υπηρεσια.Αν δεν εισαι συνδρομητης της WInd μπορεις να παρεις απλα μια F2G καρτοκινητη και να ενεργοποιησεις την υπηρεσια.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...