Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to SJphone den mou doulevei meso tou windplus.... genika ginete voip me auto ton tropo? i thelei anagastika wifi?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to SJphone den mou doulevei meso tou windplus.... genika ginete voip me auto ton tropo? i thelei anagastika wifi?

 

Πως να δουλεψει το προγραμμα;;; Αφου χρειαζεται καλα ping και σταθεροτητα στην -εστω και μικρη- ταχύτητα συνδεσης...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα έβαλα σήμερα την υπηρεσια Wind Plus και ενώ μπαίνω κανονικά στις περισσότερες σελίδες δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το πρόγραμμα Instant Messaging που έχω στο κινητό(Slick) αλλά ουτε επισης και το mig33.Μήπως πρεπεί να αλλάξω τιποτα ρυθμισεις?Την υπηρεσια ποιο πολύ την ενεργοποίησα γι'αυτο τον λόγο και οχι για να μπαίνω στις ιστοσελίδες.Το κινητό μου ειναι το nokia 3230.
Link to comment
Share on other sites

kai egw egatestisa to fring kai exw kolisei stin arxiki othoni pou zitaei nickname kai pass... vazw , kai vgazei tin endiksi registering kai den proxoraei... xerei kaneis kati parapanw?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα το νεο N95 εβαλα το σημειο προσβασης wind plus αλλα οταν παει να συνδεθει λεει 'Πακέτα δεδομένων μη επιτρεπτή σύνδεση' Ξέρει κανεις τι ειναι αυτό΄?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι θεμα συσκευης/καρτας sim. Θα πας στις ρυθμισεις του τηλεφωνου και θα δεις μια επιλογη για αρση περιορισμων στην καρτα σιμ. θα σου ζητησει κωδικο ΡΙΝ2 για να το κανει.

Θα εισαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413 es50)

 

Erotisi:

eimai kainourgios stin wind kai den mou exei erthei logariasmos akoma opote den mporo na elegxo an xreonomai i oxi. Mpaino apo ena nokia e50 me gwap, yparxei periptosi na xreonomai?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413 es50)

 

Erotisi:

eimai kainourgios stin wind kai den mou exei erthei logariasmos akoma opote den mporo na elegxo an xreonomai i oxi. Mpaino apo ena nokia e50 me gwap, yparxei periptosi na xreonomai?

 

Μόνο αν δεν έχεις ενεργοποιήσει το non stop

y4
Link to comment
Share on other sites

Re paidia exw ena provlima. Egw exw to k800 kai katafera me wind plus kai mini opera na exw dwrean internet kai ola ta synafi. Par' ola afta, dokimasa se ena nokia 6288 kai kati dn paei kala. Perasa tis ry8miseis, alla molis mpainw me opera mini xrewnomai. Dn 3erw ti ftaei alla einai poly mperdema me to 6288. 3erei kapoios kati? Dn mporw na katalavw ti ekana la8os. Einai arketa epeigon giati einai gia enan filo fantaro pou feugei opou na nai.

 

Tipota re paidia?

>>Daytona Sprinter<<
Link to comment
Share on other sites

H WIND βγήκε στην αντεπίθεση ή μου φαίνεται; Με το myShow, την επίσημη πια υποστήριξη του Opera Mini μέσω προφίλ WAP και φυσικά το WIND Plus Non-Stop φαίνεται πως δίνει γερή απάντηση στο Mobile Internet της Vodafone...

Το θέμα τώρα είναι πως θα εκμεταλλευτεί την υπεροχή της (ως προς τις χρεώσεις κυρίως) και διαφημιστικά... Η Vodafone κάνει καλή δουλειά σ' αυτό τον τομέα ενώ η WIND -μέχρι στιγμής πάντα- φαίνεται να το αφήνει στην τύχη του -και για όποιον το ανακαλύψει...

Επίσης ένα μεγάλο λάθος της WIND είναι ότι φτιάχνει τις δικές της υπηρεσίες αντί να κλείνει συνεργασίες με μεγαλύτερες εταιρίες έτσι ώστε να φαίνονται αυτές... Φυσικά αναφέρομαι στο myShow που είναι φτυστό το YouTube -και σαν σελίδα ακόμη... Θα υπήρχε πολύ μεγαλύτερη αποδοχή αν ήταν original YouTube... Ή ακόμη κι αν είναι YouTube θα ήταν καλύτερο να φαινόταν κάπου το λογότυπο...

Χαρακτηριστικό παράδειγμα γι αυτό που λέω είναι και το myBlog... Η Vodafone την αντίστοιχη υπηρεσία την παρέχει σε συνεργασία με το Pathfinder και φροντίζει να φαίνεται αυτό... Το κοινό σίγουρα θα προτιμήσει το γνωστό παρά το άγνωστο...

Και γενικότερα κάποια στιγμή πρέπει να αναθεωρήσουν το marketing... Δεν είναι δυνατόν να μαθαίνεις για τις νέες δυνατότητες μπαίνοντας μόνο στο WIND Plus...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Υπαρχει καποια εφαρμογή μσν που να χρησιμοποιεί το Tim Gprs και όχι το Tim internet? Γιατί όλες μπαίνουν μονο με ιντερνετ κ με χρεωνουν.. Κατεβασα ειδικα το Windows Live Messenger, που ειναι κ το αυθεντικο, αλλα μονο με ιντερνετ μπαινει, γμτ....

 

Εχω νόκια 6120. Καμια ιδεά κανεις?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος απ'ευθείας Links για Live TV της Wind? Παίζουν από το gwap κανονικά; Είναι χαζό το να μη μπορούμε να τα δούμε λόγω παραξενιάς της Wind που ούτε οι ίδιοι ξέρουν τις ρυθμίσεις τους...!

 

Τελικά την TV πόσο την χρεώνουν; Βλέπει κανείς από PocketPC?

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος απ'ευθείας Links για Live TV της Wind? Παίζουν από το gwap κανονικά; Είναι χαζό το να μη μπορούμε να τα δούμε λόγω παραξενιάς της Wind που ούτε οι ίδιοι ξέρουν τις ρυθμίσεις τους...!

 

Τελικά την TV πόσο την χρεώνουν; Βλέπει κανείς από PocketPC?

Δεν μπορείς να δεις streaming με gwap.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

H WIND βγήκε στην αντεπίθεση ή μου φαίνεται; Με το myShow, την επίσημη πια υποστήριξη του Opera Mini μέσω προφίλ WAP και φυσικά το WIND Plus Non-Stop φαίνεται πως δίνει γερή απάντηση στο Mobile Internet της Vodafone...

Το θέμα τώρα είναι πως θα εκμεταλλευτεί την υπεροχή της (ως προς τις χρεώσεις κυρίως) και διαφημιστικά... Η Vodafone κάνει καλή δουλειά σ' αυτό τον τομέα ενώ η WIND -μέχρι στιγμής πάντα- φαίνεται να το αφήνει στην τύχη του -και για όποιον το ανακαλύψει...

Επίσης ένα μεγάλο λάθος της WIND είναι ότι φτιάχνει τις δικές της υπηρεσίες αντί να κλείνει συνεργασίες με μεγαλύτερες εταιρίες έτσι ώστε να φαίνονται αυτές... Φυσικά αναφέρομαι στο myShow που είναι φτυστό το YouTube -και σαν σελίδα ακόμη... Θα υπήρχε πολύ μεγαλύτερη αποδοχή αν ήταν original YouTube... Ή ακόμη κι αν είναι YouTube θα ήταν καλύτερο να φαινόταν κάπου το λογότυπο...

Χαρακτηριστικό παράδειγμα γι αυτό που λέω είναι και το myBlog... Η Vodafone την αντίστοιχη υπηρεσία την παρέχει σε συνεργασία με το Pathfinder και φροντίζει να φαίνεται αυτό... Το κοινό σίγουρα θα προτιμήσει το γνωστό παρά το άγνωστο...

Και γενικότερα κάποια στιγμή πρέπει να αναθεωρήσουν το marketing... Δεν είναι δυνατόν να μαθαίνεις για τις νέες δυνατότητες μπαίνοντας μόνο στο WIND Plus...

 

 

Σχετικά με το My Show δεν συμφωνώ.

Καταρχήν απο όσο ξέρω η youtube δεν έχει συμφωνήσει με καμία κινητή προς το παρών (και αυτό δεν μου βρωμάει)

 

Έστω ότι η WIND έβαζε απλά το youtube.mobile στο WIND Plus.

 

Τι θα έλεγες αν αύριο η youtube ζητούσε extra χ.χ euro για κάθε video που εσύ έβλεπες?

 

Τι θα έλεγες αν η youtube ξαφνικά έκλεινε αποκλειστηκότητα με κάποια κινητή?

 

Φαντάζομαι ότι τώρα η WIND έχει τον πλήρη έλεγχο. Μάλιστα το Myshow το έχει κάνει μια ελληνική εταιρία (http://www.mvns.eu) (φαίνεται στον footer)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι θεμα συσκευης/καρτας sim. Θα πας στις ρυθμισεις του τηλεφωνου και θα δεις μια επιλογη για αρση περιορισμων στην καρτα σιμ. θα σου ζητησει κωδικο ΡΙΝ2 για να το κανει.

Θα εισαι οκ!

 

Καλημέρα,

παιδεύομαι πολύ καιρό για να βρω λύση στο συγκεκριμένο θέμα και στην εξυπηρέτηση πελατών της wind δεν έχουν ιδέα τι είναι αυτό.

Χάρηκα πολύ όταν είδα ότι υπάρχει λύση εδώ. Θα με βοηθούσε αρκετά αν μου έλεγες που ακριβώς στις ρυθμίσεις είναι η άρση, γιατί δεν τη βρίσκω.

 

Σ' ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

παιδεύομαι πολύ καιρό για να βρω λύση στο συγκεκριμένο θέμα και στην εξυπηρέτηση πελατών της wind δεν έχουν ιδέα τι είναι αυτό.

Χάρηκα πολύ όταν είδα ότι υπάρχει λύση εδώ. Θα με βοηθούσε αρκετά αν μου έλεγες που ακριβώς στις ρυθμίσεις είναι η άρση, γιατί δεν τη βρίσκω.

 

Σ' ευχαριστώ

Μενού -> Ρυθμίσεις (ή Εργαλεία) -> Ρυθμίσεις Τηλεφώνου -> Σύνδεση -> Έλεγχος APN

Εκεί θα απενεργοποιήσεις τους "περιορισμούς".

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το My Show δεν συμφωνώ.

Καταρχήν απο όσο ξέρω η youtube δεν έχει συμφωνήσει με καμία κινητή προς το παρών (και αυτό δεν μου βρωμάει)

 

Έστω ότι η WIND έβαζε απλά το youtube.mobile στο WIND Plus.

 

Τι θα έλεγες αν αύριο η youtube ζητούσε extra χ.χ euro για κάθε video που εσύ έβλεπες?

 

Τι θα έλεγες αν η youtube ξαφνικά έκλεινε αποκλειστηκότητα με κάποια κινητή?

 

Φαντάζομαι ότι τώρα η WIND έχει τον πλήρη έλεγχο. Μάλιστα το Myshow το έχει κάνει μια ελληνική εταιρία (http://www.mvns.eu) (φαίνεται στον footer)

Η YouTube αυτή τη στιγμή δίνει περιεχόμενο στη Vodafone. Δεν έχει όμως αποκλειστική συνεργασία μαζί της γιατί ανά τον κόσμο υπάρχουν κι άλλες εταιρίες που συνεργάζονται μαζί της.

Για το θέμα των χρεώσεων, αυτό που λες δεν μπορεί να γίνει. Αν η YouTube ζητούσε χρήματα για την προβολή ή για το upload απλώς θα προκαλούσε την τύχη της. Κι ύστερα το ίδιο θα έκανε και για τις εταιρίες που συνεργάζεται και σε επόμενο επίπεδο και στο youtube.com... Άσε που για να το κάνει αυτό δεν υπάρχει και το ανάλογο "support" από τις ανταγωνίστριες εταιρίες (κατάλαβες τι εννοώ)...

Link to comment
Share on other sites

Μενού -> Ρυθμίσεις (ή Εργαλεία) -> Ρυθμίσεις Τηλεφώνου -> Σύνδεση -> Έλεγχος APN

Εκεί θα απενεργοποιήσεις τους "περιορισμούς".

 

Χίλια Ευχαριστώ, Πραγματικά. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσες φορές έχω μιλήσει με το 1260 και καταλάβαιναν τι τους έλεγα, λες και τους μίλαγα σε άλλη γλώσσα.

 

Να 'σαι καλά.

 

vfm

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα το Myshow το έχει κάνει μια ελληνική εταιρία (http://www.mvns.eu) (φαίνεται στον footer)

 

Να και ένα καλό νέο... :D Μια ελληνική εταιρία έχει καταφέρει να παρέχει υπηρεσίες ανάλογες με το youtube.

Link to comment
Share on other sites

Μενού -> Ρυθμίσεις (ή Εργαλεία) -> Ρυθμίσεις Τηλεφώνου -> Σύνδεση -> Έλεγχος APN

Εκεί θα απενεργοποιήσεις τους "περιορισμούς".

 

Mε προλαβε ο πετρος :p ελειπα ταξιδι και τωρα μολις πηγα να απαντησω και ειδα οτι το ειχε κανει ηδη :p

Γενικα, στο 1231 θα σου απαντουσαν για κατι τετοιο, γιατι το γνωριζουν, για το 1260 ειναι καπως δυσκολο, γιατι αποτελει ιδιαιτεροτητα ορισμενων μονο μοντελων της νοκια σε συνδιασμο με συγκεκριμενες παρτιδες καρτων sim.. :wacko: (USIM 64 2.0 , 2.3) Mε τις 2.5 ειναι ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ερώτηση, τώρα που το θίξατε το θέμα και το ψάχνω(λίγο σχετική με το τοπικ.) έχω μια παλιά κάρτα telestet free 2 go... μπορώ να την πάω σε ένα wind store να μου την κάνουν USIM? πόσο καιρό θέλει κ πόσο θα κοστίσει? ευχαριστώ...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...