Jump to content

Τι σας ενοχλεί στις παραλίες;


keftes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως το ΠΙΟ εκνευριστικό είναι τα μικρά παιδιά

ήμουν σήμερα με φίλους και πλακώνουν 2 οικογένειες

με 3 παιδιά η καθε μία τα είδα όλα, να τρέχουν, να κλαίνε,

να τσιρίζουν, να πετάνε άμμο.

 

Τελικά αλλάξαμε ξαπλώστρες πήγαμε στην άλλη άκρη...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 236
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κακό είναι οτι αν σε ενοχλούν τα μ_λ_κίδια κάνοντας χοντράδες, και κάνεις παράπονα στην «“μητέρα”» τους θα σε βρίσει με τον χειρότερο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Τα μικρά παιδιά είναι χαρά ζωής.

Αειθαλή και με ενέργεια που δεν σταματάει ποτέ.

Ήδη οι πόλεις τιγκάρουν με τσιμέντο και παιδότοποι και αλάνες δεν είναι όπως παλιά. Η μόνη έννοια που έχουν είναι το παιχνίδι και μόνο το παιχνίδι.

Ποιός ο λόγος να τσαντιζόμαστε και να νευριάζουμε για τα παιδάκια;

Ή μήπως εμείς δεν βρεθήκαμε στη θέση τους; Ή μήπως νομίζετε ότι θα μείνετε στο ράφι και δε θα κάνετε κι εσείς παιδιά; :)

 

Μου φαίνεται πως όσο μεγαλώνουμε τόσο πιο παράξενοι γινόμαστε... :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν φταινε τα παιδακια αλλα καποιοι μαντραχαλοι επιδειξιες που νομιζουν οτι η παραλια ειναι δικη τους και τα ξερουν ολα...ειπαμε η ημιμαθεια χειροτερη απο την αμαθεια..
Link to comment
Share on other sites

Μου την σπανε οι "πεφτουλες" της παραλιας, παρεουλες μπακουρων που σου γινονται βδελλα και δεν μπορεις να κανεις μια απλωτη, τσουπ διπλα σου. Ουστ!:X
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου την σπανε οι "πεφτουλες" της παραλιας, παρεουλες μπακουρων που σου γινονται βδελλα και δεν μπορεις να κανεις μια απλωτη, τσουπ διπλα σου. Ουστ!:X

Εεεεεεεμ Καλαμάκι κοτόπουλο μου ήθελες! :lol:

Δεν ήξερες ότι έχει πέραση; :rolleyes: :p :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως όσο μεγαλώνουμε τόσο πιο παράξενοι γινόμαστε... :rolleyes:

 

Είναι μέχρι να αποκτήσουμε τα δικά μας παιδιά..μετά ως δια μαγείας φεύγουν όλες οι παραξενιές :rolleyes: ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου την σπανε οι "πεφτουλες" της παραλιας, παρεουλες μπακουρων που σου γινονται βδελλα και δεν μπορεις να κανεις μια απλωτη, τσουπ διπλα σου. Ουστ!:X

 

Κι εμένα μου τη σπάνε αυτοί :cry: είναι κάποιοι τρομερά γλοιώδεις που έρχονται δίπλα σου και σου λένε "να σου δώσω ένα φιλάκι;":wacko: Ως δια μαγείας όμως κανείς δε με ενοχλεί όταν είμαι με το φίλο μου:lol: Α το πιο καλό που μου έτυχε είναι που ήρθε ένας δίπλα μου και με ρώτησε αν κρυώνω (αργούσα να πέσω στη θάλασσα, όντως κρύωνα:p ) και μετά μου τραγούδησε την Gasolina:lol: Ό,τι καλύτερο!!!:lol:

 

Το πιο απαίσιο όμως είναι ειδικά όταν είναι και 45άρηδες :wacko: Έλεος ρε φίλε, είμαι ούτως ή άλλως 19 και μικροδείχνω κιόλας, οπότε αν είναι δυνατόν:confused: Ωστόσο σκέφτομαι ότι για να μας την πέφτουν, πάει να πει ότι γενικά βρίσκουν ανταπόκριση από τέτοιες ηλικίες ε; Αναγούλιασα. Τεσπα.

 

Αυτό που μου τη σπάει τρομερά επίσης είναι η καυτή άμμος που μου τσουρουφλίζει τις πατούσες :p Α, και η υποψία παγωτού που σερβίρουν τα beach bars και την πληρώνω 3 ευρώ (άσε πια αυτό με τις ξαπλώστρες, σε λίγο ακόμα και στο μακροβούτι ξέρω γω σε ξαπλώστρα θα πέφτω).

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου τη σπάνε αυτοί :cry: είναι κάποιοι τρομερά γλοιώδεις που έρχονται δίπλα σου και σου λένε "να σου δώσω ένα φιλάκι;":wacko: Ως δια μαγείας όμως κανείς δε με ενοχλεί όταν είμαι με το φίλο μου:lol: Α το πιο καλό που μου έτυχε είναι που ήρθε ένας δίπλα μου και με ρώτησε αν κρυώνω (αργούσα να πέσω στη θάλασσα, όντως κρύωνα:p ) και μετά μου τραγούδησε την Gasolina:lol: Ό,τι καλύτερο!!!

 

Το πιο απαίσιο όμως είναι ειδικά όταν είναι και 45άρηδες :wacko: Έλεος ρε φίλε, είμαι ούτως ή άλλως 19 και μικροδείχνω κιόλας, οπότε αν είναι δυνατόν:confused: Ωστόσο σκέφτομαι ότι για να μας την πέφτουν, πάει να πει ότι γενικά βρίσκουν ανταπόκριση από τέτοιες ηλικίες ε; Αναγούλιασα. Τεσπα.

Οι περιπτωσεις των 45αρηδων ειναι τραγικες, εδω ο αλλος ηρθε και μου ειπε οτι εχει κορη στην ηλικια μου και παρολα' αυτα μου την επεφτε. :wacko:Πατος.

 

 

Επισης μου την σπαει οταν φυσαει και κυνηγαμε καπελα, ψαθες κ.τ.λ.:lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι περιπτωσεις των 45αρηδων ειναι τραγικες, εδω ο αλλος ηρθε και μου ειπε οτι εχει κορη στην ηλικια μου και παρολα' αυτα μου την επεφτε. :wacko:Πατος.

 

Kαθένας με τα πάθη του... :)

Link to comment
Share on other sites

Επισης μου την σπαει οταν φυσαει και κυνηγαμε καπελα, ψαθες κ.τ.λ.:lol::p

 

Ειδικά τις ομπρέλες. Να επιπλέει η ομπρέλα στη θάλασσα σαν τη βαρκούλα και να κάνουν 10 άτομα απλωτές για να την πιάσουν.:p

Πάντως το δράμα είναι όταν σου το παίρνει ο αέρας και το χάνεις στο τέλος. Όπως ένα φουσκωτό που είχα ως 6χρονο όταν είχα πάει τότε διακοπές στη Μυτιλήνη (ο Σίμπα από το Βασιλιά των Λιονταριών, της μόδας τότε, που ανέβαινες επάνω) και από τον αέρα έφτασε Τουρκία.:cry:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ γοπα ρε παιδια... και να φανταστειτε σε καθε ξαπλωστρα/ομπρελα υπαρχει τασακι, μα τοσο ζωα;
Link to comment
Share on other sites

Πολυ γοπα ρε παιδια... και να φανταστειτε σε καθε ξαπλωστρα/ομπρελα υπαρχει τασακι, μα τοσο ζωα;

Tα αδειάζει κανείς αυτά τα τασάκια;

Link to comment
Share on other sites

Tα αδειάζει κανείς αυτά τα τασάκια;

 

Εγω αδεια τα βλεπω παντα, εκτος αν τα αδειαζουν στην αμμο :lol: Αλλα και να μη τα αδειαζουν, δεν ειναι δικαιολογια.

Link to comment
Share on other sites

Tα αδειάζει κανείς αυτά τα τασάκια;

Τα αδειάζουν στην παραλία :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενοχλεί στις παραλίες είναι όταν έχουμε ακριβοπληρώσει ένα σετ ξαπλώστρες / ομπρέλλα και έχεις κάποιους αγενέστατους κυρίως τουρίστες που κατασκηνώνουν με τις πετσέτες σου ακριβώς δίπλα σου λες και είναι στην παρέα σου για να κλέψουν όση σκιά μπορούν από την ομπρέλλα σου. Δεν λέω μας πιάνουν αρκετά για τις ξαπλώστρες αλλά λίγος σεβασμός δεν βλάπτει και δεν μπορείς να πεις και πολλά εκτός αν κάνεις φασαρία γιατί στη βγαίνουν και καλά οτι είναι δημόσια παραλία και μπορούν να κάτσουν όπου θέλουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενοχλεί στις παραλίες είναι όταν έχουμε ακριβοπληρώσει ένα σετ ξαπλώστρες / ομπρέλλα και έχεις κάποιους αγενέστατους κυρίως τουρίστες που κατασκηνώνουν με τις πετσέτες σου ακριβώς δίπλα σου λες και είναι στην παρέα σου για να κλέψουν όση σκιά μπορούν από την ομπρέλλα σου. Δεν λέω μας πιάνουν αρκετά για τις ξαπλώστρες αλλά λίγος σεβασμός δεν βλάπτει και δεν μπορείς να πεις και πολλά εκτός αν κάνεις φασαρία γιατί στη βγαίνουν και καλά οτι είναι δημόσια παραλία και μπορούν να κάτσουν όπου θέλουν.

 

 

 

 

 

 

 

αν ομως το κανει αυτο μια μελαχρινη ψιλη με 3αρι νουμερο μαγιο... η

ακομα καλυτερα χωρις το πανω το μαγιο δεν νομιζω να σε χαλασει κ πολυ ετσι δεν ειναι????????:cool::cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

afto pou mou ti dinei perisotero apo ola einai oi tipoi pou paizoun raketes-tennis kai frisbi(den ksero pos grafete).oxi aftoi pou paizoun kala alla kati aloi pou einai entelos touvla!

kati allo pou mou ti dinei einai kati psonares pou mou foran boxeraki kato apo to magio kai katevazoun ligo to magio gia na fenete to boxeraki,oti nanai!

mi miliso gia kati ginekes megales se ilikia pou foran ta string magio tous!aidia!

Link to comment
Share on other sites

mini game mode on/ Διαλέξτε έναν αριθμό (με μαγιό) και κερδίστε μια θέση στην παραλία μαζί τους: 1 , 2 , 3 ! mini game mode off/

 

Οδηγίες : έχετε ΜΟΝΟ μία ευκαιρία!:!:

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου αρεσει που κατι χαζογκομενες προσπαθουν να παιξουν ρακετες,βολει με το ΝΑΖΙ στο maximum, χωρις βεβαιος να τα καταφερνουν...
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου αρεσει που κατι χαζογκομενες προσπαθουν να παιξουν ρακετες,βολει με το ΝΑΖΙ στο maximum, χωρις βεβαιος να τα καταφερνουν...

 

εμένα πάλι εμένα αυτό μου αρέσει, έχει show η όλη φάση, ε και στο τέλος μαθαίνουν και παίζουν μια χαρά :p:D

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι εμένα αυτό μου αρέσει, έχει show η όλη φάση, ε και στο τέλος μαθαίνουν και παίζουν μια χαρά :p:D

 

Πες του τα γιατί είναι μικρός ακόμα και δεν καταλαβαίνει... ;) :lol: :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...