Jump to content

Προβλήματα μετά την αλλαγή ΤΙΜ -> Wind


Melita
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται ότι η αλλαγή είναι δωρεάν ε? Εννοείται ότι εχω και συνδρομή επίσης? Όχι!

 

anyway..επειδή κατηγορήθηκα οτι κατηγορώ την εταιρία δίχως λόγο..και ότι βγάζω πράγματα απο το κεφάλι μου...

 

Το βίντεο τα λέει όλα. Ελπίζω να μην κατηγορηθώ και για μοντάζ...:confused:

 

Καλό καλοκαίρι...

 

http://www.sendspace.com/file/t7k47s

η καρτα ειναι σιμ που εχεις ειναι συμβολαιου??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 589
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

efoson oi kartes wind exoun menu tim, tote prokeitai gia apli klonopoihsh kartwn me diaforetiki ektyposi. Eilikrina, ntropi! tha pw ti gnomi mou+den tha to synexisw.. H wind proetoimase ARISTA to diafimistiko kommati+kapoia pragmata opws to WIND 200 sta kartokinita+to stathera 500 me 3 pagia dorean pou profanos ta eixe etoima apo prin. itan kinisi mat. oti afora tin allagi tis eponymias......perastika sas! anorganosia+viasyni,+ayto fanike :cool:
:)
Link to comment
Share on other sites

η καρτα ειναι σιμ που εχεις ειναι συμβολαιου??

Έχει σημασία; ό,τι και να' ναι δεν δικαιολογείται να έχει τυπωμένο το λογότυπο wind και να είναι στοκ κάρτα ΤΙΜ. Εποχές Telestet θυμίζει αυτό...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση:

Μες την βδομάδα θα πάρω πακέτο σύνδεσης non stop. Μέσα θα έχει usim ή απλή sim? Πως θα καταλάβω τι έχει?

Διαβασα πολλά αλλα μπερδέφτηκα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση:

Μες την βδομάδα θα πάρω πακέτο σύνδεσης non stop. Μέσα θα έχει usim ή απλή sim? Πως θα καταλάβω τι έχει?

Διαβασα πολλά αλλα μπερδέφτηκα.

Εννοείς F2G, διότι το non-stop είναι απλά πρόγραμμά του.

Λοιπόν, τα καρτοκινητά εχουν ακόμα απλές, υ μονάχα στα συμβόλαια.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Πήγα άλλαξα την κάρτα ΤΙΜ, με WIND...

Έχει περάσει καμιά ώρα από την αλλαγή και ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί η κάρτα...

Πόση ώρα κάνει; :down:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα άλλαξα την κάρτα ΤΙΜ, με WIND...

Έχει περάσει καμιά ώρα από την αλλαγή και ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί η κάρτα...

Πόση ώρα κάνει; :down:

εχει μια καθυστερηση σε κανα 20λεπτο θα εισαι οκ.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς F2G, διότι το non-stop είναι απλά πρόγραμμά του.

Λοιπόν, τα καρτοκινητά εχουν ακόμα απλές, υ μονάχα στα συμβόλαια.

Αυτό εννοώ. Δεν ξέρω τίποτα απο τα πακέτα της τιμ, μόνο το non stop ξέρω :p

 

Ευχαριστώ για την απάντηση :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λές..μικρό μαγαζάκι! Όσο για τις κάρτες sim , εγώ έκανα την αλλαγή. Πλήρωσα. Και τι κατάλαβα? Τίποτα! Καινούρια κάρτα με εσωτερικό μενού υπηρεσιών να λέει ΤΙΜ, τα ίδια προτιμόμενα δίκτυα στην λίστα, και το λογότυπο φυσικά να μένει το ίδιο. ΤΙΜ.

 

Το μόνο που άλλαξε είναι το εξωτερικό της κάρτας sim που λέει wind. Θα το ξύσω μου φαίνεται και θα φανεί κανά ΤΙΜ αχαχαχαχα:lol:

 

Για τα μπάζα είναι όλη η ιστορία και η πολιτική τους.

 

Φίλε μου και εγώ πριν από λίγο έκανα αντικατάσταση της ΤΙΜ SΙΜ 32Κ με WIND SIM 32Κ σε ένα F2G που έχω και η καινούρια κάρτα που μου έδωσαν μπορει να είναι WIND εξωτερικά αλλά το λογότυπο και το μένου υπηρεσιών γράφει ΤΙΜ!!!!

Link to comment
Share on other sites

στα καρτοκινητα τι λεει γινεται δωρεαν αντικατασταση?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ego pantos tetoies maimou kartes, den pairmo OYTE dorean! i wind einai san na xtizei olokliri syxgroni poli me ypiresies+kales times(sygkritika, alla oxi se ola)+me to pou mpaineis, na exei terastio pano pou na leei kalosirthate stin TIM :cold: ! kai mi ksexnate ekei ston anemo, oti to symvolo wind+to ti simainei eseis mas to proothisate toso poly.... telos panton an to kaloskefteite, isos synetistite. thelo WIND! :cool:
:)
Link to comment
Share on other sites

εχει μια καθυστερηση σε κανα 20λεπτο θα εισαι οκ.

Billako τι γίνεται;

Ακόμα να ενεργοποιηθεί η κάρτα. :(

Mήπως πρέπει να κάνω κάτι εγώ; Μήπως δεν έγινε κάτι σωστά στο κατάστημα; :(

Link to comment
Share on other sites

στα καρτοκινητα τι λεει γινεται δωρεαν αντικατασταση?

Όχι ακόμα...

Προς το παρόν μόνο στα συμβόλαια.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

εαν εχω την καρτα μεσα στην 3μηνη εγγυηση θα μου την αντικαταστησουν δωρεαν εαν τους πω οτι εχει προβλημα?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εαν εχω την καρτα μεσα στην 3μηνη εγγυηση θα μου την αντικαταστησουν δωρεαν εαν τους πω οτι εχει προβλημα?

 

Θα στην αντικαταστήσουν δωρεάν αν τους πεις ότι έχει πρόβλημα,δεν κάθονται να το ψάξουν!Εγώ έτσι τους είπα και η αντικατάσταση έγινε δωρεάν λόγω εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Billako τι γίνεται;

Ακόμα να ενεργοποιηθεί η κάρτα. :(

Mήπως πρέπει να κάνω κάτι εγώ; Μήπως δεν έγινε κάτι σωστά στο κατάστημα; :(

Τελικά ήθελε επανεκκίνηση το τηλέφωνο και τώρα δουλεύει κανονικά.

Επιτέλους βλέπω WIND GR!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Θα στην αντικαταστήσουν δωρεάν αν τους πεις ότι έχει πρόβλημα,δεν κάθονται να το ψάξουν!Εγώ έτσι τους είπα και η αντικατάσταση έγινε δωρεάν λόγω εγγύησης.

 

ωραια θα παω σημερα να την αλλαξω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα μία. Παντού γράφει ΤΙΜ αλλά στο λογότυπο γράφει WIND GR.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα μία. Παντού γράφει ΤΙΜ αλλά στο λογότυπο γράφει WIND GR.

Προφανώς στην περίπτωση σου δεν έχει να κάνει με την ΣΙΜ αλλά με το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς στην περίπτωση σου δεν έχει να κάνει με την ΣΙΜ αλλά με το κινητό σου.

Μάλλον έτσι είναι..

Στο Ν70 λέει WIND GR και σε ένα 8210 λέει telestet για λίγο, μετά απο λίγο εμφανίζεται ΤΙΜ GR :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήθελε επανεκκίνηση το τηλέφωνο και τώρα δουλεύει κανονικά.

Επιτέλους βλέπω WIND GR!!!! :D

 

Όσον αφορά το αισθητικό ζήτημα της αλλαγής λογότυπου... :p

 

Το σήμα WIND GR δεν είναι υπερβολικά μεγάλο και πιξελιασμένο... :wacko

Εμένα ήρθε sms με το λογότυπο που έλεγε να το αποθηκέυσω.

Αυτό το λογότυπο που μου έστειλαν είναι χάλια τελείως. Για τα παλιά νόκια με τη μονόχρωμη οθόνη καλό ειναι βέβαια... :cool::shifty:

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση γιατί έχω προβληματιστεί.

βάζω μια παλιά κάρτα telestet στο τηλέφωνό μου sony ericsson w810i και μου εμφανίζει κανονικότατα το WIND στο λογότυπο. Όταν όμως βάλω μια πρόσφατη κάρτα TIM μου βγάζει λογότυπο TIM και όχι WIND. Διάβασα κάποια πράγματα που έχουν αναφερθεί σχετικά με τις κλειδωμένες κάρτες ΤΙΜ. Μήπως έχει υπάρξει καμμιά εξέλιξη;;; Καμμιά αλλαγή πέρα από την αγορά νέας κάρτας;;;

Link to comment
Share on other sites

ego pantos tetoies maimou kartes, den pairmo OYTE dorean! i wind einai san na xtizei olokliri syxgroni poli me ypiresies+kales times(sygkritika, alla oxi se ola)+me to pou mpaineis, na exei terastio pano pou na leei kalosirthate stin TIM :cold: ! kai mi ksexnate ekei ston anemo, oti to symvolo wind+to ti simainei eseis mas to proothisate toso poly.... telos panton an to kaloskefteite, isos synetistite. thelo WIND! :cool:

 

:hypno: eleos!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...