Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φίλος visitor λέει για τα αρχεία που χρειάζεται επιπλέον το 390 λόγω του μητρώου.Αν θέλεις να το δεις αν είναι οκ,μετονόμασε το φάκελο script που έχεις τώρα στην κάρτα σου σε κάτι άλλο π.χ. script2 και βάλε το φάκελο script από το zip του visitor.Για να σε αφήσει να το μετονομάσεις αν δεν έχεις card reader,θα πρέπει να κάνεις restart και να το μετονομάσεις όσο θα είσαι στο γνήσιο μενού του 380.H βάλε όλο το πακέτο σε μια δεύτερη sd.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο φίλος visitor λέει για τα αρχεία που χρειάζεται επιπλέον το 390 λόγω του μητρώου.Αν θέλεις να το δεις αν είναι οκ,μετονόμασε το φάκελο script που έχεις τώρα στην κάρτα σου σε κάτι άλλο π.χ. script2 και βάλε το φάκελο script από το zip του visitor.H βάλε όλο το πακέτο σε μια δεύτερη sd.

 

Καλές οι προτάσεις. Θα κάνω το δεύτερο γιατί βλέπω σε λίγο να κλατάρει η sd. Έχει μόλις 84 ΜΒ ελεύθερα (από 2 ΓΙΓΑ)και χωρίς 1 ταινία ούτε 1 ΜΡ3 τραγούδι. Αυτά είναι ήδη σε άλλη κάρτα. Αδερφέ είναι τεράστια η ποσότητα αρχείων(και χαρτών) που βρήκατε για το 380, γι' αυτό και ρώτησα τα παιδιά αν τελικά ξέρει κανείς μήπως σηκώνει 4 ΓΙΓΑ το 380, μην την αγοράσω άδικα την κάρτα.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Και μερικά παιχνίδια για το vector μας.Συγχωρέστε με αν έχουν ξανανέβει.Τρέχουν μια χαρά.

 

 

Πολύ ωραία παίγνια φίλε. Keep on the good job body.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχετε ξεφύγει τελείως νομίζω.

Το μηχάνημα πλοήγησης το κάνατε παιχνιδομηχανή ????

 

Ορίστε πάρτε άλλο ένα.

 

Για δυνατούς στις μαθηματικές πράξεις

 

:p

 

Ρε παιδιά γίνεται να του βάλουμε ραδιόφωνο; Αυτό μόνο του λείπει.:lol::D

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Αφού άρεσαν τα προηγούμενα παιχνίδια,ορίστε και το μεγάλο πακέτο.

 

 

Αναφέρω και πάλι ότι δεν ξέρω ποια από αυτά μπορεί να έχουν ανέβει,αλλά επειδή είναι πολλά,πιστεύω ότι θα υπάρχουν και νέα παιχνιδάκια,που από μια ματιά που έριξα είναι και πολύ όμορφα.Μερικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τρέχουν,γι'αυτό κάποιος πιο σχετικός από μένα,θα μπορούσε να κάνει ένα ξεσκαρτάρισμα και να τα κατηγοριοποιήσει(π.χ. ποια παίζουν σε vertical screen),τι είδους παιχνίδι είναι το καθένα και τέλος να κάνει ένα mega πακέτο και να το ανεβάσει στο rapidshare ώστε να έχουμε όλοι πρόσβαση σε αυτά.Υπόσχομαι να συνεχίσω τις αναζητήσεις στο δίκτυο και να επανέλθω με νέο software.

 

Θα ήθελα και μια βοήθεια από τους ειδικούς.Εγκατέστησα το syrig στο vector,φορτώνει μια χαρά αλλά ζητά activation code για τους χάρτες.Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ papajo και γω το ραδιόφωνο ψάχνω μανιωδώς.Αν βάλουμε βέβαια και αυτό μετά θα αρχίσουμε δειλά δειλά να λέμε πως θα ήταν ωραία αν έπαιζε και τηλεόραση.
Link to comment
Share on other sites

Φανταστικός PDF Reader έστω και evaluation παίζει τέλεια.

 

FoxitReaderforCE5_0.zip

 

Τώρα τι άλλο μας λείπει είπαμε?

:D

 

 

PS. Ψιτ εσείς με τα άλλα PNA εκτός DIS...... να ψάχνετε να βρίσκετε δικά σας progs και utils.

Οχι τα βρίσκετε εδώ έτοιμα στο πιάτο.

:p

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά,

αφού ευχαριστήσω πάλι όσους ασχολούνται με το θέμα και μας βοηθάνε και κυρίως τον bbbb :respect:, να συνεισφέρω κι εγώ με τη

 

Ερώτηση:στο keyboard, που έχει ο φάκελλος Script και φαίνεται και στα Screenshots πιο πάνω του φίλου visitor, πως κάνουμε exit γιατί απο τη στιγμή που το τρέξω δεν μπορώ να το κλείσω (εκτός από reset βέβαια);

 

Εγώ όταν πατήσω το εικονίδιο του keyboard, ανοίγει ένα μικρό εικονιδιάκι στην απάνω αριστερή γωνία.

Ένα ταπ σε αυτό και παρουσιάζεται το keyboard.

Ξανά ταπ σε αυτό και εξαφανίζεται το keyboard.

Αν κρατήσεις την γραφίδα για λίγο πατημένη πάνω του, εξαφανίζεται και το εικονιδιάκι.

 

Ο φίλος visitor λέει για τα αρχεία που χρειάζεται επιπλέον το 390 λόγω του μητρώου.Αν θέλεις να το δεις αν είναι οκ,μετονόμασε το φάκελο script που έχεις τώρα στην κάρτα σου σε κάτι άλλο π.χ. script2 και βάλε το φάκελο script από το zip του visitor.Για να σε αφήσει να το μετονομάσεις αν δεν έχεις card reader,θα πρέπει να κάνεις restart και να το μετονομάσεις όσο θα είσαι στο γνήσιο μενού του 380.H βάλε όλο το πακέτο σε μια δεύτερη sd.

 

Όσες προσπάθειες και να έκανα, δεν τα κατάφερα τελικά.

Τι εννοώ. Και πάντα μιλάω για το 390.

Με το ENGINE.INI => \script\boot.exe και τα MortScript.exe, mortzip.dll, toolhelp.dll ναι μεν ανοίγει μετά από Hard reset κανονικά στο menu, αλλά δεν έχει περιστροφή οθόνης.

Με το ENGINE.INI => \script\script.exe τα γνωστά.

Άνοιγμα κανονικά την πρώτη φορά και μετά ......το χάος.

Τι βρήκα λοιπόν.

Αν έχω μια κολλημένη εφαρμογή, δεν κλείνω τον διακόπτη on-off , απλά πατάω το reset στιγμιαία και δεν χάνεται τίποτα άλλο πλην της ρύθμισης της ώρας.

Το desktop επανέρχεται κανονικά όμορφα και ωραία.

Μετά από τόσα βάλε - βγάλε είμαι περίεργος να δω πόσο θα αντέξει η mini USB port.

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.freesoft-board.to φαίνεται να έχει ωραία πραγματάκια.Παρακαλούνται οι γερμανόγλωσσοι να βοηθήσουν.

 

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς τη δοκιμαστική έκδοση του igo2008?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ papajo και γω το ραδιόφωνο ψάχνω μανιωδώς.Αν βάλουμε βέβαια και αυτό μετά θα αρχίσουμε δειλά δειλά να λέμε πως θα ήταν ωραία αν έπαιζε και τηλεόραση.

 

Συγνώμη αλλά, που το είδες το κακό; Ο άνθρωπος για μια ελπίδα ζεί.:D:lol::)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Καλά είστε αστέρια...Το έχετε κάνει τούμπανο το μηχάνημα...:p:p

Ρε παιδιά ξέρετε αν μπορεί να πάρει και κανένα πρόγραμμα πλοήγησης με χαρτες εκτός δρόμου?

Καλά αν το καταφέρετε και αυτο....Ποιος μας πιάνει!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα στο 390 μου πολλες φορες μου εξαφανιζεται η γραμμη εργασιων κατω απο τα windows μου, ειτε την βαζω αυτοματη αποκρυψη ειτε οχι παλι εξαφανιζεται και μετα πρεπει να παταω το on off απο πισω για να την επαναφερω. τι πρεπει να κανω για να μην μου εξαγανιζεται;
Link to comment
Share on other sites

Tη μπάρα άμα τη βάλεις σε αυτόματη απόκρυψη μένει στο κάτω μέρος και φαίνεται μια γκρίζα γραμμή.Πατώντας στην γωνία δεξιά ή αριστερά εμφανίζεται.Επίσης μέσα στο φάκελο script έχω και ένα αρχείο taskbar.exe.Tρέχοντας το εμφανίζει την μπάρα.

Η dis πάντως σε λίγο θα μοιράζει τις συσκευές δωρεάν.Σήμερα στο carrefour αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει το παλιότερο μοντέλο vector master 550 προσφορά στα 69€ !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει tom-tom,sygic-drive,navigon?

Τα δοκίμασα σήμερα και ενώ φόρτωναν κανονικά δεν έβλεπαν τους χάρτες.

Zoom-Zoom
Link to comment
Share on other sites

Tη μπάρα άμα τη βάλεις σε αυτόματη απόκρυψη μένει στο κάτω μέρος και φαίνεται μια γκρίζα γραμμή.Πατώντας στην γωνία δεξιά ή αριστερά εμφανίζεται.Επίσης μέσα στο φάκελο script έχω και ένα αρχείο taskbar.exe.Tρέχοντας το εμφανίζει την μπάρα.

Η dis πάντως σε λίγο θα μοιράζει τις συσκευές δωρεάν.Σήμερα στο carrefour αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει το παλιότερο μοντέλο vector master 550 προσφορά στα 69€ !!!

 

Μήπως έχεις κανένα link από τη συγκεκριμένη συσκευή γιατί δεν την ξέρω?:O

Link to comment
Share on other sites

Tη μπάρα άμα τη βάλεις σε αυτόματη απόκρυψη μένει στο κάτω μέρος και φαίνεται μια γκρίζα γραμμή.Πατώντας στην γωνία δεξιά ή αριστερά εμφανίζεται.Επίσης μέσα στο φάκελο script έχω και ένα αρχείο taskbar.exe.Tρέχοντας το εμφανίζει την μπάρα.

Η dis πάντως σε λίγο θα μοιράζει τις συσκευές δωρεάν.Σήμερα στο carrefour αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει το παλιότερο μοντέλο vector master 550 προσφορά στα 69€ !!!

 

Λες να μας πληρώνει και από πάνω σε λίγο ακόμη:lol::lol::lol:;;;;; Μα γ.....το τι παίρνεις με 69 ευρώ; Την ΄τσόχα ή τα ραφτικά; Ρε μπας κα είναι μούφα το εργαλείο ή αποφασίσανε να μπούνε άγρια στην αγορά;

 

Μήπως έχεις κανένα link από τη συγκεκριμένη συσκευή γιατί δεν την ξέρω?:O

 

Κατέβηκε και το site της dis και δεν μπορώ και γω να δω τι γίνεται. Ισως ετοιμάζουν κανένα update. Θα ξέρουμε σε λίγη ώρα αν είναι αυτή η αιτία.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Tη μπάρα άμα τη βάλεις σε αυτόματη απόκρυψη μένει στο κάτω μέρος και φαίνεται μια γκρίζα γραμμή.Πατώντας στην γωνία δεξιά ή αριστερά εμφανίζεται.Επίσης μέσα στο φάκελο script έχω και ένα αρχείο taskbar.exe.Tρέχοντας το εμφανίζει την μπάρα.

Η dis πάντως σε λίγο θα μοιράζει τις συσκευές δωρεάν.Σήμερα στο carrefour αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει το παλιότερο μοντέλο vector master 550 προσφορά στα 69€ !!!

εγω θελω να την εξαφανησω αλλα δε μπορω να βρω την επιλογη αυτοματη αποκρυψη που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους σας. Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής:

Κατάφερα και ξεκλείδωσα το vector 590 και έτρεξα και το Destinator το 6. Τροποποίησα το destinator.ini με το PORT=1 και BAUD_RATE=4800 , αλλά το άτιμο δεν βρίσκει δορυφόρους . Τι σκατά φταίει???:wacko: έχουν παίξει τα διαόλια μου. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους σας. Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής:

Κατάφερα και ξεκλείδωσα το vector 590 και έτρεξα και το Destinator το 6. Τροποποίησα το destinator.ini με το PORT=1 και BAUD_RATE=4800 , αλλά το άτιμο δεν βρίσκει δορυφόρους . Τι σκατά φταίει???:wacko: έχουν παίξει τα διαόλια μου. Ευχαριστώ.

μπες στο destinator στη ρύθμιση και βαλτο να κανει αναζήτηση του gps,θα λοκαρει μονο του πορτα και RATE.αρκει να εισαι καπου που να πιάνει,οχι σε κανα υπογειο..

Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παδιά ξεκλείδωσα και εγώ το vector 290 και έβαλα επάνω το destinator 6 και το 7.

Πως μπορώ όταν ανοίγω το gps να μου ανοίγουν τα windows?

Γιατί τώρα πατάω πλοήγηση μετά πατάω papago μου ανοίγει το exlorer και απο εκεί ανοίγω ποιο destonator θέλω.

Πώς μπορώ να ανοίγουν τα windows και να βάλω επάνω τα εικονίδια?

Link to comment
Share on other sites

Στο 380 δουλεύει κανονικότατα.Στο 290 θα χρειαστεί πείραγμα για να δουλέψει.Για το παράθυρο που βγαίνει με διπλό κλικ στην επιφάνεια του μενού.Αντι να πατήσουμε οκ και φάει το κόλλημα,πατάμε το κουμπί που μας βγάζει στο γνήσιο μενού και μετά πάλι πλόηγηση και το παράθυρο έχει φύγει.Εχω ξανανεβάσει και το μενου στο 290 που έδωσα στο προηγούμενο post.Τώρα πρέπει να είναι οκ.

Ειλικρινά χαίρομαι που βλέπω ότι έχουν δραστηριοποιηθεί και άλλα άτομα για την βελτίωση της συσκευής.

bbbb γινεται περιστροφή οθονης στο 590?εχω τη συνήθεια απο το pocket pc στο καθετο.Ευχαριστω

Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω την αλήθεια το μέγεθος της οθόνης μου φάνηκε υπερικανοποιητικό και δεν δοκίμασα να τρέξω το screenrotate.exe.

http://rapidshare.com/files/88145280/ScreenRotate.rar.html

Δοκίμασέ το και πες μας τα αποτέλεσματα

Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω την αλήθεια το μέγεθος της οθόνης μου φάνηκε υπερικανοποιητικό και δεν δοκίμασα να τρέξω το screenrotate.exe.

http://rapidshare.com/files/88145280/ScreenRotate.rar.html

Δοκίμασέ το και πες μας τα αποτέλεσματα

 

Λοιπον...

screenrotate σε 590 nop (not supported)

PDF player yes

narrow chaser yes αλλα μονο στην μιση οθονη και χωρις ηχο

:cool:

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να την εξαφανησω αλλα δε μπορω να βρω την επιλογη αυτοματη αποκρυψη που ειναι?

Start-->settings-->taskbar and start menu-->autohide

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...