Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

από τα χαρακτηριστικά που αναφέρουν http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=250

πρόκειται για αρκετά καλό μηχάνημα.Οι χάρτες βέβαια θέλουν αρκετή βελτίωση ακόμη,κυρίως στην επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

από τα χαρακτηριστικά που αναφέρουν http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=250

πρόκειται για αρκετά καλό μηχάνημα.Οι χάρτες βέβαια θέλουν αρκετή βελτίωση ακόμη,κυρίως στην επαρχία.

 

199 ευρώ. Νά το αγοράσω; τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

199 ευρώ. Νά το αγοράσω; τι λέτε;

Δεν φαίνεται κακό.

Το Papago R12 δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω τι λέει, αλλά σαν βελτιωμένη έκδοση του 7 καλό θα είναι και αυτό.

Το φτηνότερο destinator κάνει 300 euros, οπότε αν νομίζεις οτι η διαφορά είναι πολύ μεγάλη τότε go for it!:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται κακό.

Το Papago R12 δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω τι λέει, αλλά σαν βελτιωμένη έκδοση του 7 καλό θα είναι και αυτό.

Το φτηνότερο destinator κάνει 300 euros, οπότε αν νομίζεις οτι η διαφορά είναι πολύ μεγάλη τότε go for it!:D

 

Μπορείς να μου πεις πιο ειναι το destinator των 300 euros;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντος το σκεφτομαι σοβαρα γιατι απο τιμη ειναι αχτυπητο και φαινεται καλο μηχανημα.Στους χαρτες κολάω γιατι τα σχολια για το papagov7 δεν ειναι και τα καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και τρεις μέρες. Αν και είναι η πρώτη μου επαφή με navigator νομίζω ότι σε σχέση και με την τιμή (199 euros) είναι τέλειο. Γρήγορο στην εύρεση δορυφόρων και ταχύτατο στον επανυπολογισμό .Ακόμα και ο φόβος που είχα για την ευαισθησία του λογω γαλλικού αυτοκίνητου C4(παρμπρίζ) διαψεύστηκε:up: :up:
Link to comment
Share on other sites

destinator 6 mporei na paixei?

XANARWTAW

Από τη στιγμή που έχει windows ce κατά 99,9% μπορεί να παίξει destinator 6.To θέμα είναι πόσο εύκολα μπορείς να το ξεκλειδώσεις για να βάλεις destinator και υπολογίζοντας και το κόστος της αγοράς του destinator+NGi χάρτες δεν ξέρω αν συμφέρει να μπεις στην διαδικασία.Πάρε ένα pna με destinator 6.

Link to comment
Share on other sites

Απο χαρτες τι λεει(πανελλαδικα αν μπορειτε);εχει διαφορες με το 7;σε προβληματισε το μενου και η εισαγωγη διευθηνσης;αν μπορεις βοηθησε γιατι ειμαι ενα βημα απο την αγορα του.Και εγω πρωτη φορα θα παρω navigator.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=141

Δεν είναι τόσο η κάλυψη η οποία είναι αρκετά καλή,αλλά η ποιότητα της κάλυψης.Για την περιοχή μου (Κοζάνη-Γρεβενά) ενώ έχει όλους τους δρόμους χαρτογραφημένους μέσα στις 2 πόλεις,δεν υπάρχει η πληροφορία μονοδρόμησης κεντρικών οδών,ενώ κάποιες οδοί έχουν το όνομα που είχαν πριν 15χρόνια!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο χαρτες τι λεει(πανελλαδικα αν μπορειτε);εχει διαφορες με το 7;σε προβληματισε το μενου και η εισαγωγη διευθηνσης;αν μπορεις βοηθησε γιατι ειμαι ενα βημα απο την αγορα του.Και εγω πρωτη φορα θα παρω navigator.ευχαριστω

 

 

Το μενού και η εισαγωγή διεύθυνσης είναι εύκολα αν και το manual είναι λίγo……δυσκοίλιο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω χάρτες και πρόγραμμα dest 6.1 νόμιμο μπορώ να βάλω τα παραπάνω στο 380vector ? Αν ναι πως γίνεται

Ευχαριστώ για την απάντηση όποια και αν είναι εξ"αρχής

Link to comment
Share on other sites

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=141

Δεν είναι τόσο η κάλυψη η οποία είναι αρκετά καλή,αλλά η ποιότητα της κάλυψης.Για την περιοχή μου (Κοζάνη-Γρεβενά) ενώ έχει όλους τους δρόμους χαρτογραφημένους μέσα στις 2 πόλεις,δεν υπάρχει η πληροφορία μονοδρόμησης κεντρικών οδών,ενώ κάποιες οδοί έχουν το όνομα που είχαν πριν 15χρόνια!!!

 

Κι εγώ Κοζάνη μένω, και οι οδηγίες που δίνει αγνοούν πλήρως τις μονοδρομήσεις και την οδό που μένω την έχει με άλλο όνομα. Στην κάρτα μνήμης εκτελεί το Navigator.exe και υπάρχει ένα αρχείο Engine.ini που λέει που βρίσκεται το Navigator.exe. Αν βάλουμε στην κάρτα μνήμης το Destinator, το βαφτίσουμε Navigator.exe, δε θα δουλέψει;

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το \NAVI\Navigator.exe σε \DESTINATOR\Destinator.exe.

 

Το δοκίμασα, και μου βγάζει μήνυμα:

 

A security error of unknown cause has been detected which has corrupted the program's internal state. The program cannot safely continue execution and must now be terminated.

 

Program: Destinator.exe

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Κοζάνη μένω, και οι οδηγίες που δίνει αγνοούν πλήρως τις μονοδρομήσεις και την οδό που μένω την έχει με άλλο όνομα. Στην κάρτα μνήμης εκτελεί το Navigator.exe και υπάρχει ένα αρχείο Engine.ini που λέει που βρίσκεται το Navigator.exe. Αν βάλουμε στην κάρτα μνήμης το Destinator, το βαφτίσουμε Navigator.exe, δε θα δουλέψει;

Συμπατριώτη :D θα χρειαστείς την έκδοση για pna.Kαι ναι έχεις δίκιο,θα δουλέψει κανονικά.Θα χρειαστεί βέβαια να αλλάξεις και τις ρυθμίσεις στο destinator.ini ώστε να βρίσκει την κεραία.port=1,baudrate=4800 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και ο φόβος που είχα για την ευαισθησία του λογω γαλλικού αυτοκίνητου C4(παρμπρίζ) διαψεύστηκε:up: :up:

 

Να κάνω μια ηλίθια ερώτηση; Πώς το στερέωσες; Η βάση που έρχεται μαζί με το PND είναι άκαμπτη. Πήγα να το στερεώσω στο δικό μου παρ-μπριζ αλλά, όσο και αν έπαιξα με τη μπίλια στην άκρη, η συσκευή μονίμως "κοιτάει" προς τα κάτω. Εκτός απ' το ν' αγοράσω καινούρια βάση, υπάρχει τίποτ' άλλο που μπορώ να κάνω και δεν το βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο άκαμπτη.Με λίγη προσοχή μπορείς να γυρίσεις τον βραχίονα προς τα πάνω και να τη στερεώσεις στο παρμπριζ.

Το φωτοκύτταρο που έχει για το φωτισμό της οθόνης,είναι όλα τα λεφτά:rolleyes:

Γενικά το μόνο που χαλάει τη συγκεκριμένη συσκευή είναι οι χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Συμπατριώτη :D θα χρειαστείς την έκδοση για pna.Kαι ναι έχεις δίκιο,θα δουλέψει κανονικά.Θα χρειαστεί βέβαια να αλλάξεις και τις ρυθμίσεις στο destinator.ini ώστε να βρίσκει την κεραία.port=1,baudrate=4800 ;)

 

Γνωρίζεις κάποιο λινκ να κατεβάσω το destinator for pna cr***ed

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο άκαμπτη.Με λίγη προσοχή μπορείς να γυρίσεις τον βραχίονα προς τα πάνω και να τη στερεώσεις στο παρμπριζ.

Το φωτοκύτταρο που έχει για το φωτισμό της οθόνης,είναι όλα τα λεφτά:rolleyes:

Γενικά το μόνο που χαλάει τη συγκεκριμένη συσκευή είναι οι χάρτες.

 

Ναι, όντως είμαι ηλίθιος. Ο βραχίονας κάμπτεται. Λίγο, αλλά νομίζω αρκετά ώστε να μπει στη σωστή θέση... :O

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις κάποιο λινκ να κατεβάσω το destinator for pna cr***ed

Οχι.Να σας πω και τον τρόπο να το ξεκλειδώσετε τελείως και να βάζετε και άλλες εφαρμογές,οκ.

http://rapidshare.com/files/37224775/ceDesktop.exe.html

Το βάζουμε στην κάρτα μνήμης και δίνουμε το μονοπάτι στο engine.ini.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...