Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε bbbb δεν νομίζω να φταίει αυτό γιατί το είχα και όδηγούσα πάνω από μισή ώρα...δεν μπορεί να μην είχε φορτίσει τόση ώρα:mad: .Εκτός αυτού ενώ οδηγούσα μου έκλεισε δύο φορές κι ήταν συνδεδεμένο με τον αντάπτορα...Τώρα όταν το βγάζω από τον αντάπτορα το πορτοκαλί φωτάκι είναι συνεχώς αναμμένο...(Σήμερα το πρωί έκλεισε:O )Λέτε να τα 'παίξε η μπαταρία??? Και αν ναι μπορώ να αγοράσω καινούρια??? Μέσα στις οδηγίες λέει ότι η μπαταρία είναι αναντικατάστατη...:mad: :mad:

 

Mia Apo Ta Idia Kai Se Mena

To Afisa Svismeno Ston Fortisti 3 ores Alla Tipota

Tora Einai Me Portkali Led Monima Anameno

kapios Na Gnorizei Kati ?

Eyxaristo Poly

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ποια περιοχη?Ανάλογα την περιοχή υπάρχουν και λιγότερα ή περισσότερα χρήσιμα.Και επίσης υπάρχουν και όλα αυτά(είναι αρκετά) που έχουν φτιάξει χάρη στο μεράκι τους,αρκετοί χρήστες.

Οσο για τα όρια ταχύτητας,εδώ είναι πονεμένη ιστορία:worry:Δεν είναι θέμα χάρτη,αλλά προγράμματος.Δυστυχώς μπορείς να ενεργοποιήσεις ή να απενεργοποιήσεις την ειδοποίηση για τα όρια ταχύτητας και όχι να επιλέγεις το όριο για κάθε δρόμο,όπως γίνεται στο papago.

 

Μόνο που πάω να βρώ POI (πως τα λένε αυτά) και μου λέει δεν υπάρχουν...Στο μαρούσι τα κοίταξα αυτά και δεν μπορεί να μην έχει ούτε το Mall:wacko: Το papago είχε αρκετά...:worry: Κάτι έχω κάνει στραβά...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που πάω να βρώ POI (πως τα λένε αυτά) και μου λέει δεν υπάρχουν...Στο μαρούσι τα κοίταξα αυτά και δεν μπορεί να μην έχει ούτε το Mall:wacko: Το papago είχε αρκετά...:worry: Κάτι έχω κάνει στραβά...:mad:

Το Μall στο Μαρούσι δεν είναι στην Παπανδρέου Ανδρέα 35?Στην πρώτη καρτέλα αν πατήσεις το κατά όνομα και κάνεις αναζήτηση με τη λέξη mall θα το βρει.Αν επιλέξεις το κουμπάκι τρέχουσα θέση και μετά περιήγηση και έπειτα κάτω δεξιά που γράφει συνέχεια θα δεις όλες τις κατηγορίες των χρήσιμων σημείων που βρίσκονται γύρω από την περιοχή που βρίσκεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είμαι υπάλληλος ούτε της Ngi ούτε καμμίας άλλης εταιρίας.Πρώτα δοκιμάζω και μετά γράφω.Στην περιοχή μου το papago έχει άθλιους χάρτες και το destinator πολύ καλύτερους.Αν τύχει όμως και έρθω στα μέρη σου και διαπιστώσω ότι κάτι δεν πάει καλά,θα το αναφέρω και εδώ και στο forum της ΝGi που είναι και οι αρμόδιοι για να το διορθώσουν.

 

 

Τότε σε προσκαλώ. Ή κάτι καλύτερο. Μπορώ να σου στείλω βίντεο με rafting του destinator και είμαι πολύ περίεργος να δώ τί θα γράψεις...

Link to comment
Share on other sites

Aνταποδίδω την πρόσκληση.Αμα σε βγάλει ο δρόμος έλα να βάλουμε δίπλα-δίπλα τα 2 προγράμματα να δούμε τι ψάρια πιάνουν:lol:

Οσο για το βιντεάκι,μπορώ να σου στείλω και εγώ ένα βίντεο που το papago με βάζει συνέχεια σε μονόδρομους,μου λέει να στρίψω 200μ πριν τη στρόφη και μόλις στρίψω με βγάζει στα χωράφια,κτλ

Το βίντεο θα είχε ουσία,μόνο αν ήταν δυνατόν να αντλήσει κάποιος χρήσιμες πληροφορίες.Δηλαδή σε πάει μέσα από χωματόδρομο,ενώ του έχεις βάλεις αποφυγή χωματόδρομων?Σημαίνει πως ο συγκεκριμένος δρόμος δεν είναι περασμένος ως χωματόδρομος.Πρέπει να λοιπόν να υπάρχει η δυνατότητα να μπορεί κάποιος να δει τις συντεταγμένες του σημείου,ώστε να το βάλει στην εφαρμογή λαθών της εταιρίας.

Οσα λάθη ανακάλυψα στην πόλη μου,τα έβαλα στην εφαρμογή λαθών του destinator και στην καινούρια έκδοση χάρτη,βλέπω πως τα διορθώσαν.Ας βγάλει και η dis μια ανάλογη εφαρμογή που θα μπορούμε να βλέπουμε το χάρτη και να σημειώνουμε τα λάθος σημεία και να είσαι σίγουρος ότι θα συμβάλλω όσο μπορώ στην διόρθωση του χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μπορείς να ενεργοποιήσεις ή να απενεργοποιήσεις την ειδοποίηση για τα όρια ταχύτητας και όχι να επιλέγεις το όριο για κάθε δρόμο,όπως γίνεται στο papago.

Πως γίνεται να επιλέξεις τα όρια ταχύτητας στο PapaGo? Από που τα ρυθμίζεις???

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πακέτο δεν τον περιλαμβάνει, μου ήρθε η φαεινή ιδέα να συνδέσω τον φορτιστή αυτοκινήτου σε εναν adaptor ρεύματος από φορτιστη αυτοκινήτου για κινητό (Μια βάση/φορτιστής για sonyericsson που είχα αγοράσει από vodafone). Ο φορτιστής αυτοκινήτου του Vector έχει input 12v & output 12v 1A ενώ ο adaptor έχει input 90-240v/50-60Hz & output 12-18v/300mA. Λέτε να δουλέψει ή θα κάψω τη μπαταρία???

Με το παραπάνω τρόπο, κατάφερα να το φορτίσω κανονικότατα. Η μόνη διαφοροποίηση μ’ αυτά που γράφει το manual, είναι οτι το ενδεικτικό led φόρτισης, δεν αναβοσβήνει (για να δηλώσει ότι διενεργείται φόρτιση) αλλά παραμένει σταθερά αναμμένο, όπως όταν βάζεις να φορτιστεί στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και τον τρόπο να το ξεκλειδώσετε τελείως και να βάζετε και άλλες εφαρμογές,οκ.

http://rapidshare.com/files/37224775/ceDesktop.exe.html

Το βάζουμε στην κάρτα μνήμης και δίνουμε το μονοπάτι στο engine.ini.

 

Έβαλα πάλι σήμερα το παραπάνω προγραμματάκι, αλλά παρόλο που έκανα reset, εμφάνιζε μόνο τη taskbar και καθόλου την οθόνη του desktop (όπως παρακάτω)

http://img187.imageshack.us/img187/1830/display3gu0.jpg

Όταν επέλεγα "Start>programs>windows explorer" έκλεινε η εφαρμογή.

Επίσης τα εικονίδια ρυθμίσεων το control panel, τα εμφάνιζε μόνο αν είχα επιλέξει το "expand control panel" από τις ρυθμίσεις της taskbar.

Αν επέλεγα "suspend" και μετά ενεργοποιούσα τη συσκευή από το κουμπί, έβγαζε μήνυμα λάθους για το ceDesktop.exe και το έκλεινε.

 

Καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Συμπατριώτη :D θα χρειαστείς την έκδοση για pna.Kαι ναι έχεις δίκιο,θα δουλέψει κανονικά.

 

Είναι εύκολο να δώσεις κάποιο link για το Dest6 για pna?

Έβαλα το 6 αλλά είναι μάλλον έκδοση για pda και δεν έκανε τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί κάποιος φίλος που εγκατέστησε το Destinator (ή κάποιο άλλο πρόγραμμα) να μας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες, όπως το version του προγράμματος και τη διαδικασία που ακολούθησε;;;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί κάποιος φίλος που εγκατέστησε το Destinator (ή κάποιο άλλο πρόγραμμα) να μας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες, όπως το version του προγράμματος και τη διαδικασία που ακολούθησε;;;

 

το 6.1 κατάλληλα τροποποιημένο για pna, το ρίχνεις απλά μέσα στη κάρτα και αλλάζεις το path του engine.ini (που βρίσκεται ήδη στη κάρτα), ώστε να οδηγεί στο destinator.exe

Link to comment
Share on other sites

το 6.1 κατάλληλα τροποποιημένο για pna, το ρίχνεις απλά μέσα στη κάρτα και αλλάζεις το path του engine.ini (που βρίσκεται ήδη στη κάρτα), ώστε να οδηγεί στο destinator.exe

 

ένα link για το 6.1 κατάλληλα τροποποιημένο για pna ;;;:help:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τετοιο ?

σημερα το εχει και το carrefour 199€

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

τη συσκευη
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ 380 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ PAPAGO TO ΔΙΝΟΥΝ 200ΕΥΡ.

Σ' αυτή τη τιμή, το έδιναν (carrefour & Μαρινόπουλος) με συλογή 3 κουπονιών από τα Νέα ΣΚ. Νομίζω όμως οτι η προσφορά έχει λήξει. Η τιμή του τώρα, πρέπει να είναι 299€ ή 399€.

Μάλιστα ήδη βγήκε η νέα έκδοση 390

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=255

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πήρα και εγώ το Vector master 380 και εχω και εγω τα κλασικά προβλήματα με το σπαστικό θα έλεγα PaPaGo.

Μένω στην Πάτρα και οι δρομολογήσεις που μου δείχνει ειναι αν μη τι άλλο αποπροσανατολιστικές.Εννοώ οτι αν δεν ξέρεις πανω-κατω τον δρομο για να πας κάπου καλύτερα είναι να το κλείσεις και να χρησιμοποιήσεις το ρητό '' ρωτώντας πας στην πόλη''.Έχω δοκιμάσει και την επιλογή ''κοντινότερη'' αλλα και την ''προτεινόμενη'' αλλά δεν βλέπω και μεγάλη διαφορά.Π.χ δοκίμασα χθές να πάω στο Ρίο από την Λακκόπετρα που είμουνα και με πήγε μέσα από όλη την κινηση ενώ απο Περιμετρική ειναι ο μισός χρόνος και δρόμος.

Πρέπει να βρούμε τρόπο να βάλουμε το destinator σε αυτό το κατά τα άλλα καλό μηχάνημα γιατί αλλιώς με βλέπω να το βάζω σε κανα ράφι και να το χρησιμοποιώ μόνο για να παίζει Mp3.

 

Καλώς σας βρήκα.

Φιλικοί χαιρετισμοί.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν έχει φορτιστή σπιτιού ειναι πολυ εκνευριστικό επίσης .

Αλλά το καλό το παλικάρι ξέρει κι άλλο μονοπάτι!Πάω χθες σε ένα κατάστημα με ηλεκτρονικά και τους δείχνω το μηχάνημα και τον φορτιστή αυτοκινήτου και τους λέω οτι λογικά θέλει φοτριστή με Output 12V και 1A.Ψάχνει το παιδί και μου βρίσκει ένα φορτιστή από 1.5V εώς 12V αλλά δεν ταιριαζε καμία από τις υποδοχές που έιχε ο φορτιστής.Συγνωμη μου λέει αλλά δεν έχω και πάω να φύγω!Τότε του ζητάω να μιλήσω με κάποιον ηλεκτρονικό του μαγαζιού(αυτός ηταν απλά ένας πωλητής και δεν ήξερε και πολλά) και τελικά φτίαξαμε την πατέντα που φαίνεται στην φωτό1 που παραθέτω.Θυληκό υποδοχή φορτιστή αυτοκινήτου.Βάζεις τον φορτιστή στην πρίζα και τον φορτιστή αυτοκινήτου στην υποδοχή του φορτιστή (βλέπε φωτό2) και το μηχάνημα φορτίζει μια χαρα και όταν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις στο αμάξι έχεις ακόμα τον φορτιστή αυτοκινήτου.Αρχικά μου πρότεινε αυτός να κόβαμε το φις από τον φορτιστή του αυτοκινήτου και να το βάζαμε πάνω στον φορτιστή αλλά με αυτόν τον τρόπο δεν θα είχαμε φορτιστή αυτοκινήτου!Η όλη διαδικασία κόστισε μόλις 10 ευρώ!Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι

 

Βρισκόμουν διακοπές αυτό το διάστημα (Μέθανα) και μπορώ να σας πώ οτι το σύστημα με έβγαλε ασπροπρόσωπο!!!. Με πήγε καρφί στα Μέθανα χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα. Χρησιμοπιοίησα το papago ενώ είχα μαζί μου και την κάρτα του desti αλλά δεν το χρειάστηκα. Πιστεύω οτι σε χάρτες το ένα συμπληρώνει το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί κάποιος φίλος που εγκατέστησε το Destinator (ή κάποιο άλλο πρόγραμμα) να μας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες, όπως το version του προγράμματος και τη διαδικασία που ακολούθησε;;;

dest6.1.1_for_pna.rar KATEBAZEIS AYTO..OPOY TO BREIS....

STO engine.ini BAZEIS AYTO ---SOSTA----KAI EGINE...

TORA PSAXNOUME GIA XARTES KAI AN DOULEPSEI...

NASTE KALA OLOI!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτή τη τιμή, το έδιναν (carrefour & Μαρινόπουλος) με συλογή 3 κουπονιών από τα Νέα ΣΚ. Νομίζω όμως οτι η προσφορά έχει λήξει. Η τιμή του τώρα, πρέπει να είναι 299€ ή 399€.

Μάλιστα ήδη βγήκε η νέα έκδοση 390

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=255

TIMH 199 E TO PHRA PRIN 7 MERES...

Link to comment
Share on other sites

Exw dokimasei kai to destinator 6 kai to 7 alla kanena den kanei install. as mas pei kapoios poia ekdosi douleyei. mhpws na to kanoume install se kanoniko pda kai meta na to perasoume sto vector???

 

edit: Akyro!!!

 

Amesh antapokrish apo ta melh tou forum kai h lysh vrethike.

 

Thanks a lot guys!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...