Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως είναι πολύ πλατύ και ψηλό (λίγο παντοφλέ), αλλά δε γίνεται αλλιώς αν θες σε μικρό πάχος να χωρέσεις αρκετές νέες λειτουργίες και ανταγωνιστικό hardware. Η razor style σχεδίαση μπορεί να είναι λεπτή σα "ξυράφι" αλλά ταυτόχρονα είναι "δίκοπο μαχαίρι" σε θέματα ευχρηστίας και υπόλοιπων διαστάσεων ... Εμένα επίσης με χαλάει λίγο έως πολύ ανάλογα με τη χρήση, το γεγονός ότι έχει πολύ μεγάλες γυαλιστερές επιφάνειες με αποτέλεσμα να φαίνεται συνέχεια άσχημα λερωμένο ... κατα κάποιο τρόπο αυτοαναιρεί τη γοητεία που εκπέμπει το όλο design και η ποιοτική κατασκευή του.

 

Επαναλαμβάνω όσα είπα στην irene77. irene77 τουλάχιστον είχε ομαλή έκβαση η "περιπέτειά" σου ...

 

Αν πάντως δεν επιλέγεις μόνο με βάση τη φιγούρα, σου προτείνω να ρίξεις μια ματιά στο Motorola Z6, επίσης πανέμορφο, εντυπωσιακό και ποιοτικό (γυαλιστερό, όλο απο αλουμίνιο και γυαλί) αλλά επιπλέον Linux (ακριβώς ίδιο menu με το V8 με πιο γρήγορο επεξεργαστή 625mhz vs 500mhz) με υποδοχή για κάρτα μνήμης (καρτούλα 1GB μέσα στο κουτί!), flash στη camera, αρκετά χαμηλότερη τιμή απο το V8 (επίσης το Z6 το είδα με έκπτωση 30%-50% στο Γερμανό και στη Wind, δε ξέρω αν ισχύει ακόμη, αν ισχύει ακόμη είναι εξευτελιστικά χαμηλη η τιμή του) και μικρότερο ... Κοίτα το mandarin δηλαδή γυαλιστερό μαύρο και πορτοκαλί, υπέροχο. Εγώ το χρησιμοποιώ για δεύτερη συσκευή (πρώτη έχω το P990i) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

http://www.mobileburn.com/imagepop.j...+Z6%22+pos2%3E

http://www.mobileburn.com/imagepop.j...+Z6%22+pos1%3E

 

Αν δε, έχεις χρόνο να περιμένεις και δεν επήγει η αγορά νέας συσκευής το καλύτερο είναι να περιμένεις για νέες προτάσεις που δε θα αργήσουν, ακόμη όμως και να μη σε ικανοποιούν τουλάχιστον θα ψωνίσεις τότε σε χαμηλότερες τιμές ...

τι κολλημα εχεις εσυ με το Z6??? το ξαναπροτεινες οπως ειδα. no offence, απλα ρωταω.

κ ο λογος που με ενδιαφερει το v8/v9 ειναι επειδη ποτε μου δεν ειχα clamshell κινητο και ειναι ωρα να αποκτησω ενα. κ το Z6 δεν με τρελαινει καθολου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι κολλημα εχεις εσυ με το Z6??? το ξαναπροτεινες οπως ειδα. no offence, απλα ρωταω.

κ ο λογος που με ενδιαφερει το v8/v9 ειναι επειδη ποτε μου δεν ειχα clamshell κινητο και ειναι ωρα να αποκτησω ενα. κ το Z6 δεν με τρελαινει καθολου.

 

No offense taken :D

Κανένα κόλλημα ;) απλά μου αρέσει πολύ, την άποψή μου γράφω, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα ... O.K then καλή αγορά ...

Link to comment
Share on other sites

O seaview ειπε κατι σωστο ...το phone tools μπορει να σου κανει τη δουλεια, μαζικα και ολοκληρωμενα...οσο γιατι δεν στο βλεπει...και εμενα στην αρχη δεν το εβλεπε,το εβαλα εβγαλα κανα δυο φορες και το ειδε...αααα στις συνδεσεις βαλε συνδεση usb....πιστευω ολα να πανε καλα.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

asxeto....το luxury θεωρείται γυναικείο κινητό γιατί το έβαλα στο μάτι

 

Όχι απαραίτητα... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Ειμαι ενα βημα πριv παρω το V8.

Πρεπει να προσεξω που ειναι κατασκευασμενο το κινητο ή δεν παιζει ρολο?

Μια συσκευασια που ειδα εγραφε ''Packed in EU''

Ξερεις κανεις εαν μπορει να χρησιμοποιηθουν τα προγραμματα που δινει η Motorola σε υπολογιστη Mac?:O

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εύκολο σε κάποιον να ανεβάσει κάπου (σε κανα τραπεζι π.χ.) το motorola phone tools. Πηγα και πεταξα το κουτι μαζι με το σιντι, αν ειναι :(
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εύκολο σε κάποιον να ανεβάσει κάπου (σε κανα τραπεζι π.χ.) το motorola phone tools. Πηγα και πεταξα το κουτι μαζι με το σιντι, αν ειναι :(

 

http://rapidshare.com/files/80110752/Drivers_Motorola_KRZR_K1.rar.html

κατεβασε αυτους!!! ειναι πολυ απλη!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολύ ψάξιμο , βρήκα τους κωδικούς που περιέχουν την Ελληνική γλώσσα.

 

0031 Bulgarian, English UK, German (Standard),Greek, Italian (Standard), Romanian, Russian

 

0035 English UK, Greek, Hungarian, Polish, Romanian, Swedish

 

0055 Chinese (PRC), English UK, Greek, Italian (Standard), Vietnamese

Παρ' όλα αυτά, Ακόμα δεν βρήκα απο που μπορώ να τα κατεβάσω, Με αποτέλεσμα να εχω Αγγλικά στο κινητό :wacko:. (Σπαστικό πράγμα για τα μυνήματα...)΄

Any ideas guyz??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να δω τις αναπαντητες απο την εξωτερικη οθονη ή δεν μπορω?

 

εχει βγει ενα guide του φιλαρακου rey!εχει γραψει πως μπορεις να χρησιμοποιεις την εξωτερικη οθονη!!(να μπαινεις σε menu κλπ)

~~

εσυ δεν χρειαζεσαι ομως...!!αν θες μονο για τις αναπαντητες...

παντως, οταν σου κανει καποιος αναπαντητη, μπορεις να πατησεις το smart key (εξυπνο πληκτρο) και να δεις την λιστα με τις εισερχομενες σου!!:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tsoump συγγνωμη που σε ταλαιπωρω, αλλα αυτο ειναι οι drivers, σωστα; Το προγραμμα motorola phone tools που συγχρονιζει το κινητο με το outlook υπάρχει κάπου;

 

Και πάλι ευχαριστώ για τη βοήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εύκολο σε κάποιον να ανεβάσει κάπου (σε κανα τραπεζι π.χ.) το motorola phone tools. Πηγα και πεταξα το κουτι μαζι με το σιντι, αν ειναι :(

Yπαρχει ειδική παραγραφος στο tuttomotorola.com με ολα τα προγραμματα που θα

χρειαστεις. Τελευταια εκδοση στο motorola phone tools νομίζω ειναι 4.5.1c.

Κατέβασε κάποια προγενέστερη και κάνε live update απο μέσα. Επισης μάλλον θα χρειαστεις και τους καινουργιους USB drivers.

Aν χρειαστεις κάτι αλλο εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tsoump συγγνωμη που σε ταλαιπωρω, αλλα αυτο ειναι οι drivers, σωστα; Το προγραμμα motorola phone tools που συγχρονιζει το κινητο με το outlook υπάρχει κάπου;

 

Και πάλι ευχαριστώ για τη βοήθεια :)

 

ναι εννοιεται!!απλα ολοι ψαχνουμε drivers γιαυτο... και με την λογικη το πηρα....

~~~

κατσε να ψαξω λιγο... θα σου βρω!!:happy:

 

edit: για δες εδω: http://download-motorola-phone-tools.blogspot.com/

sorry για πριν...:)

 

edit:....μπα μπα μπα... δεν νομιζω να τους βρεις εκει..

 

edit: εδω μαλλον... http://rapidshare.de/files/34829443/MPTools_4.04b_Full_by_soft-best.net.zip

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τι sorry βρε συ που με εφτιαξες πρωινιατικα :-)

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ :-D

 

Ευχαριστώ και τον φίλο seaview, θα έχω στα bookmarks το site για όταν το ξαναχρειαστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Ειμαι ενα βημα πριv παρω το V8.

Πρεπει να προσεξω που ειναι κατασκευασμενο το κινητο ή δεν παιζει ρολο?

Μια συσκευασια που ειδα εγραφε ''Packed in EU''

Ξερεις κανεις εαν μπορει να χρησιμοποιηθουν τα προγραμματα που δινει η Motorola σε υπολογιστη Mac?:O

 

 

Όλα γράφουν packed in EU, όμως η χώρα κατασκευής είναι άλλο πράγμα και αναγράφεται μόνο πάνω στη συσκευή, κάτω από την μπαταρία.

Κατά την άποψή μου δεν έχει σημασία.

Για mac δεν ξέρω, πάντως στα xp δεν τα καταφέρνουν και πολύ καλά:mad:

 

Παιδια πως μπορω να δω τις αναπαντητες απο την εξωτερικη οθονη ή δεν μπορω?

 

Όταν έχεις κάποια αναπάντητη που δεν την έχεις δεί ξεκλειδώνεις τα εξωτερικά πλήκτρα(παρατεταμένη πίεση του έξυπνου πλήκτρου) και επιλέγεις προβολή

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σκεφτομαι να το αγορασω απο την Vodafone με την αναβαθμιση ποθ εχω. Το προβλημα ειναι οτι αναγραφετε ως vodafone live συσκευη. Γνωριζει κανεισ εαν το μενου ειναι τησ vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Ειμαι ενα βημα πριv παρω το V8.

Πρεπει να προσεξω που ειναι κατασκευασμενο το κινητο ή δεν παιζει ρολο?

Μια συσκευασια που ειδα εγραφε ''Packed in EU''

Ξερεις κανεις εαν μπορει να χρησιμοποιηθουν τα προγραμματα που δινει η Motorola σε υπολογιστη Mac?:O

Μέχρι το V6 το Phone Tools της Motorola δεν υποστήριζε Mac. Το iSync μέχρι αυτή την στιγμή δεν υποστηρίζει το V8. Εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις το κινητό σαν modem υπάρχει υποστήριξη στο 10.5 μέσω generic driver. Για 10.4 και πίσω χρησιμοποίησε τους drivers του Ross Barkman.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σκεφτομαι να το αγορασω απο την Vodafone με την αναβαθμιση ποθ εχω. Το προβλημα ειναι οτι αναγραφετε ως vodafone live συσκευη. Γνωριζει κανεισ εαν το μενου ειναι τησ vodafone?

 

Επειδή ρώτησα και το είδα από κοντά σε χρήση, στη Vodafone το πουλούν σε έκδοση Vodafone live με ότι αυτό συνεπάγεται! Θα σου πρότεινα να μην το αγοράσεις από την Vodafone.

 

Με την ευκαιρία από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος του V8. Το πήρα από το πλαίσιο. Είναι made in China. Πρώτες εντυπώσεις θετικές!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σκεφτομαι να το αγορασω απο την Vodafone με την αναβαθμιση ποθ εχω. Το προβλημα ειναι οτι αναγραφετε ως vodafone live συσκευη. Γνωριζει κανεισ εαν το μενου ειναι τησ vodafone?

 

Ειναι καλυτερο να το παρεις χωρις το vodaf ...261 απο το πλαισιο το πηρα και εγω και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημαενος.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά αυτό το θέμα με το made in china ή made in singapore πιστεύω πως δεν χρειάζεται να το κοιτάμαι,από τη μία σχεδόν όλα (ρούχα,παπούτσια) κατασκευάζονται στην Κίνα από την άλλη έχει να κάνει με τις προδιαγραφές της κάθε εταιρείας.Το θεωρώ λοιπόν μάταιο εφόσον όλα κατασκευάζονται εκεί όσο εκνευριστικό και αν είναι.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά αυτό το θέμα με το made in china ή made in singapore πιστεύω πως δεν χρειάζεται να το κοιτάμαι,από τη μία σχεδόν όλα (ρούχα,παπούτσια) κατασκευάζονται στην Κίνα από την άλλη έχει να κάνει με τις προδιαγραφές της κάθε εταιρείας.Το θεωρώ λοιπόν μάταιο εφόσον όλα κατασκευάζονται εκεί όσο εκνευριστικό και αν είναι.

 

Εδώ κατασκευάζονται αμάξια της Mercedes - Benz στην Κίνα, κινητά δεν θα κατασκευάζονταν;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις κάποια αναπάντητη που δεν την έχεις δεί ξεκλειδώνεις τα εξωτερικά πλήκτρα(παρατεταμένη πίεση του έξυπνου πλήκτρου) και επιλέγεις προβολή

 

Το κανω αλλα δεν κανει τιποτα.Απλως μου σβηνει την ειδοποιηση.

Μηπως πρεπει να κανω κανενα update ή καμια ρυθμιση?:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...