Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε ολικη επαναφορα και ολικη διαγραφη στις ρυμίσεις.Αν δεν στρώσει, θα χρειαστεί να περάσεις κάποιο fw ή να κάνεις αναβάθμιση απο το site της motorola.Εαν δεν γίνει απολύτως τίποτα... το πας στο μαγαζι οπου το αγόρασες και τους το φέρνεις κολάρο.:chair::rocket: :lol::lol:

Κάνεις παράπονα... και το στέλνουν σούμπιτοι Motorola.. και περιμένεις.

Αλλά για αρχή κάνε τα παραπάνω!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε ολικη επαναφορα και ολικη διαγραφη στις ρυμίσεις.Αν δεν στρώσει, θα χρειαστεί να περάσεις κάποιο fw ή να κάνεις αναβάθμιση απο το site της motorola.Εαν δεν γίνει απολύτως τίποτα... το πας στο μαγαζι οπου το αγόρασες και τους το φέρνεις κολάρο.:chair::rocket: :lol::lol:

Κάνεις παράπονα... και το στέλνουν σούμπιτοι Motorola.. και περιμένεις.

Αλλά για αρχή κάνε τα παραπάνω!:)

 

Γινεται απο το site τις μοτορολα αναβαθμιση?

ποιο ειναι το site?

αν περασω καποιο FW δεν θα ειναι μονο στα αγγλικα? (εκτος αν βγαλανε τελικα στα ελληνικα)..!

 

Λοιπον δοκιμαζω τωρα αυτα που μου ειπες..για αρχη...και επανερχομαι..!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Γινεται απο το site τις μοτορολα αναβαθμιση?

ποιο ειναι το site?

αν περασω καποιο FW δεν θα ειναι μονο στα αγγλικα? (εκτος αν βγαλανε τελικα στα ελληνικα)..!

 

Λοιπον δοκιμαζω τωρα αυτα που μου ειπες..για αρχη...και επανερχομαι..!!

 

http://direct.motorola.com/ENS/SoftwareUpdateSummary.asp?country=CND&language=ENS&web_page_name=SUPPORT&strCarrierId=Fido&strPhone=RAZR2%20V9&strCable=Micro%20USB%20Data%20Cable

 

Δοκίμασε για αρχη, ολική επαναφορά και ολική διαγραφή!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια με τα βιντεο..!

Εκανα ολικη επαναφορα , ολικη διαγραφη μεχρι και φορμασισα την καρτα μνημης..!

αλλα παλι τα ιδια..!!!

 

Για update FW Μπαινω στο site που μου εδωσες και τα κανει ολα μονο του? (οπως στα νοκια π.χ) ?!?!

 

Ελληνικα θα εχει η οχι??

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

πηγα να το κανω αναβαθμιση και μου βγαζει αυτο το μηνυμα:There is no software update currently available for your mobile device. Please check back for new releases.

 

Και μου το σταματαει εκει..!!

 

Τι θελει να πει οτι εχω το τελευταιο update?

και τι? δεν μπορει να το ξανα περασει απο πανω?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

πως περναω καποιο αλλο FW εστω και αγγλικα..!

 

με ποιο προγραμμα?!

(εκτος μοτορολας site)..!

 

Δεν παλευετε αλλο η κατασταση,,,!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

ότι κλειδώνει,ξεκλειδώνει,τουλάχιστον στα Μοτορόλα.

 

δεν ασχολούμαι πια,αλλιώς θα έψαχνα ο ίδιος.κοίτα στα γνωστά Modding sites.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα εχω το ν8 και οταν βαζω να παιζει η μουσικη κολλαει και μετα η εφαρμογη δεν κλεινει πρεπει να κλεισω το τηλ για να κλεισει
Link to comment
Share on other sites

κανε μια ολική διαγραφή και μια ολική επαναφορά, και ίσως είσαι εντάξει, αλλιώς δοκίμασε μια αναβάθμιση απο το site της Μotorola!

Αν δεν γίνει κάτι... τότε θες πιο δραστικά μέτρα τα οποία δεν είναι διαθέσημα... (modding) για αυτό το κινητό...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή ενδιαφέρομαι για το V8 θα ήθελα να ρωτήσω αν το Τ9 των sms είναι καλό ή είναι σαν το αισχρό Τ9 του Κ1 που είχα παλιότερα?

Και κάτι άλλο, το κινητό επειδή είναι μαύρο, είναι επιρρεπής στις γρατσουνιές??

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχω το V8 και θέλω να κάνω αναβάθμιση αλλά να μην χάσω τα ελληινκά πως γίνετε?

εντάξει την έκανα την αναβάθμηση!!μήπως γίνετε να περάσω και κάποα θέματα!??

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή ενδιαφέρομαι για το V8 θα ήθελα να ρωτήσω αν το Τ9 των sms είναι καλό ή είναι σαν το αισχρό Τ9 του Κ1 που είχα παλιότερα?

Και κάτι άλλο, το κινητό επειδή είναι μαύρο, είναι επιρρεπής στις γρατσουνιές??

 

Ευχαριστώ!

 

Αν θυμαμε καλα το Τ9 των moto ειναι ιδιο σε ολα...εγω προσωπικα προτιμω το greek-english και το Τ9 το απενεργοποιω...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχω το V8 και θέλω να κάνω αναβάθμιση αλλά να μην χάσω τα ελληινκά πως γίνετε?

εντάξει την έκανα την αναβάθμηση!!μήπως γίνετε να περάσω και κάποα θέματα!??

 

Δεν καταλαβα...την εκανες την αναβαθμιση?Και γιατι να χασεις τα Ελληνικα?Οσο για θεματα γινετε χαμος ...βαλε στο google moto v8 thems και θα σου βγαλει πολλα site που εχουν...Αν θημαμε καλα ο rasputin ειναι ενα καλο...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... θα ήθελα τα φώτα σας!

Είμαι έτοιμος να πάρω ένα από τα δυο κινητά ... το V8 ή V9. Θέλω να με συμβουλέψετε ποιό από τα δυο είναι πιο κατάλληλο για μένα.

 

- Δεν με ενδιαφέρει το internet/3g και άλλα.

- Με ενδιαφέρει να έχει μεγάλη μπαταρία.

- Με ενδιαφέρει να μην έχει πολλά κολλήματα και να έχει εύχρηστο μενού.

- Με ενδιαφέρει να έχει mp3 player και να μπορεί εύκολα να πάρει παιχνίδια και να διαχειριστώ τα αρχεία σε αυτό.

- Με ενδιαφέρει να μην έχει κολλήματα ούτε πολλά μικρο bugs που θα μου σπάσουν τα.... δάχτυλα! (Το λέω γιατί ξέρω ότι βάσει των προηγουμένων θα μου προτείνετε το V8, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει η καινούργια πλατφόρμα Linux που φοράει)

- Ήμουν κάτοχος του RAZR και συνεπώς έχω συνηθίσεις στα Μοτορόλα... και τις βλακειούλες που τα χαρακτηρίζουν.... απλά δεν έχω όρεξη να αντέξω περισσότερες.... μεγάλωσα πια και οι αντοχές με αφήνουν με τα χρόνια!

 

Και μια ερώτηση για τους αδμιν/μοδερέτορς: Γιατί δεν γίνεται sticky το θρέντ αυτό, αφού μιλάμε για δυό μοντέλα σημαντικά στην πορεία της Μοτορόλα?!

 

Αυτά.... και ευχαριστώ για όποιον θα κουράσει τα δάχτυλά του για μένα.... και εννοώ βέβαια στο πληκτρολόγιο!

I am NOT crazy.... me neither..... shut up both of you!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... θα ήθελα τα φώτα σας!

Είμαι έτοιμος να πάρω ένα από τα δυο κινητά ... το V8 ή V9. Θέλω να με συμβουλέψετε ποιό από τα δυο είναι πιο κατάλληλο για μένα.

 

- Δεν με ενδιαφέρει το internet/3g και άλλα.

- Με ενδιαφέρει να έχει μεγάλη μπαταρία.

- Με ενδιαφέρει να μην έχει πολλά κολλήματα και να έχει εύχρηστο μενού.

- Με ενδιαφέρει να έχει mp3 player και να μπορεί εύκολα να πάρει παιχνίδια και να διαχειριστώ τα αρχεία σε αυτό.

- Με ενδιαφέρει να μην έχει κολλήματα ούτε πολλά μικρο bugs που θα μου σπάσουν τα.... δάχτυλα! (Το λέω γιατί ξέρω ότι βάσει των προηγουμένων θα μου προτείνετε το V8, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει η καινούργια πλατφόρμα Linux που φοράει)

- Ήμουν κάτοχος του RAZR και συνεπώς έχω συνηθίσεις στα Μοτορόλα... και τις βλακειούλες που τα χαρακτηρίζουν.... απλά δεν έχω όρεξη να αντέξω περισσότερες.... μεγάλωσα πια και οι αντοχές με αφήνουν με τα χρόνια!

 

Και μια ερώτηση για τους αδμιν/μοδερέτορς: Γιατί δεν γίνεται sticky το θρέντ αυτό, αφού μιλάμε για δυό μοντέλα σημαντικά στην πορεία της Μοτορόλα?!

 

Αυτά.... και ευχαριστώ για όποιον θα κουράσει τα δάχτυλά του για μένα.... και εννοώ βέβαια στο πληκτρολόγιο!

 

 

Mόνο για το υπογραμμισμένο καταλήγουμε στο v9!

καλορίζικο βρε!:D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... θα ήθελα τα φώτα σας!

Είμαι έτοιμος να πάρω ένα από τα δυο κινητά ... το V8 ή V9. Θέλω να με συμβουλέψετε ποιό από τα δυο είναι πιο κατάλληλο για μένα.

 

- Δεν με ενδιαφέρει το internet/3g και άλλα.

- Με ενδιαφέρει να έχει μεγάλη μπαταρία.

- Με ενδιαφέρει να μην έχει πολλά κολλήματα και να έχει εύχρηστο μενού.

- Με ενδιαφέρει να έχει mp3 player και να μπορεί εύκολα να πάρει παιχνίδια και να διαχειριστώ τα αρχεία σε αυτό.

- Με ενδιαφέρει να μην έχει κολλήματα ούτε πολλά μικρο bugs που θα μου σπάσουν τα.... δάχτυλα! (Το λέω γιατί ξέρω ότι βάσει των προηγουμένων θα μου προτείνετε το V8, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει η καινούργια πλατφόρμα Linux που φοράει)

- Ήμουν κάτοχος του RAZR και συνεπώς έχω συνηθίσεις στα Μοτορόλα... και τις βλακειούλες που τα χαρακτηρίζουν.... απλά δεν έχω όρεξη να αντέξω περισσότερες.... μεγάλωσα πια και οι αντοχές με αφήνουν με τα χρόνια!

 

Και μια ερώτηση για τους αδμιν/μοδερέτορς: Γιατί δεν γίνεται sticky το θρέντ αυτό, αφού μιλάμε για δυό μοντέλα σημαντικά στην πορεία της Μοτορόλα?!

 

Αυτά.... και ευχαριστώ για όποιον θα κουράσει τα δάχτυλά του για μένα.... και εννοώ βέβαια στο πληκτρολόγιο!

 

 

Όπως έιπε και ο tsoump το V9 λόγω οτι έιναι και 3G η μπαταρία του αντέχει πολύ λιγότερο. Από την άλλη το V8 δεν έχει υποδοχή για εξωτερική μνήμη (512 MB ενσωματωμένα) όπως το V9 αν αυτό σε ενδιαφέρει. Το λογισμικό του V8 είναι πιο όμορφο από του V9 και κανένα από τα δυο δεν έχει κολλήματα. Η επιλογή δική σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή ενδιαφέρομαι για το V8 θα ήθελα να ρωτήσω αν το Τ9 των sms είναι καλό ή είναι σαν το αισχρό Τ9 του Κ1 που είχα παλιότερα?

Και κάτι άλλο, το κινητό επειδή είναι μαύρο, είναι επιρρεπής στις γρατσουνιές??

 

Ευχαριστώ!

 

Το V8 δεν βγαίνει σε μαύρο, το V9 είναι μαύρο. Δεν γρατζουνίζονται έυκολα πάντως αλλά όπως σε κάθε αντικείμενο πρέπει να το προσέχεις και λίγο.:)

Link to comment
Share on other sites

Το V8 δεν βγαίνει σε μαύρο, το V9 είναι μαύρο. Δεν γρατζουνίζονται έυκολα πάντως αλλά όπως σε κάθε αντικείμενο πρέπει να το προσέχεις και λίγο.:)

Όχι απλά δεν γρατζουνιόνται εύκολα, αλλά μπορώ να πώ οτι το V8 τουλάχιστον που είχα ήταν πολύ ανθεκτικό στις γρατζουνιές.

Άσε που το τζάμι της εξωτερικής οθόνηςείναι και με αντιχαρακτική προστασία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με ενδιαφέρει το κατά πόσο είναι επιτυχημένο το καινούργιο Linux λειτουργικό του V8. Το γεγονός οτι με ενδιαφέρει η μπαταρία, εξ' αρχής, με έκανε να ρέπω προς το V8. Αλλά με φοβίζουν προβληματάκια που προκύπτουν από ένα κακοφτιαγμένο λογισμικό. Τέλος να ρωτήσω μήπως έχει κανείς κάποια αναλογία το κατά πόσο μεγαλύτερη είναι η μπαταρία του v8 από το v9... σε μέρες για παράδειγμα.

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας!

I am NOT crazy.... me neither..... shut up both of you!
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύς κόσμος έκανε παράπονα για την μπαταρία του v8.Τώρα τι ισχύει δεν γνωρίζω... αν μπάλωσε κάτι...

Πάντως μέσα στο 24ωρο το κινητό ήταν κλειστό....

Αν αντιμετωπίστηκε αυτό το χαζοπρόβλημα τότε έχουμε το v9 που είναι 3g και πέφτει εύκολα η μπαταρία...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με ενδιαφέρει το κατά πόσο είναι επιτυχημένο το καινούργιο Linux λειτουργικό του V8. Το γεγονός οτι με ενδιαφέρει η μπαταρία, εξ' αρχής, με έκανε να ρέπω προς το V8. Αλλά με φοβίζουν προβληματάκια που προκύπτουν από ένα κακοφτιαγμένο λογισμικό. Τέλος να ρωτήσω μήπως έχει κανείς κάποια αναλογία το κατά πόσο μεγαλύτερη είναι η μπαταρία του v8 από το v9... σε μέρες για παράδειγμα.

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας!

 

Αν σε ενδιαφέρει η μπαταρία τότε το V8 δεν θα σε ικανοποιήσει.

Δεν ξέρω για το v9 τι λέει από μπαταρία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μου κάνετε?

Το V8 έχει μπαταρία για μια μέρα.... και το V9 είναι 3G και έχει ακόμα μικρότερη μπαταρία!!!!

Υπάρχει κάποιος να μου πει πόσο του κρατάει η μπαταρία στα 2 μποντέλα. Αν είναι να μιλάμε για μια μέρα μόνο τότε να ακυρώσω την επιλογή μου σε αυτά γιατί μιλάμε ότι με το κ800 την βγάζω για 3 μέρες τουλάχιστον... και έχω κακομάθει. Θα μου έρθει πολύ άσχημα να πέσω σε λιγότερο από ένα 24ωρο.....

Ωραίο το RAZR2 αλλά μην τρελαθούμε και στην φόρτιση....!!!

I am NOT crazy.... me neither..... shut up both of you!
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μου κάνετε?

Το V8 έχει μπαταρία για μια μέρα.... και το V9 είναι 3G και έχει ακόμα μικρότερη μπαταρία!!!!

Υπάρχει κάποιος να μου πει πόσο του κρατάει η μπαταρία στα 2 μποντέλα. Αν είναι να μιλάμε για μια μέρα μόνο τότε να ακυρώσω την επιλογή μου σε αυτά γιατί μιλάμε ότι με το κ800 την βγάζω για 3 μέρες τουλάχιστον... και έχω κακομάθει. Θα μου έρθει πολύ άσχημα να πέσω σε λιγότερο από ένα 24ωρο.....

Ωραίο το RAZR2 αλλά μην τρελαθούμε και στην φόρτιση....!!!

 

με χρηση τηλεφωνου και μονο και αυτο με BT σε καθημερινη βαση το v8 μου κραταει 3 μερες...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι 2 μέρες με το ζόρι! Μπορεί κάποιος να μου στείλει μερικά θέματα για το V8?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...